Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: N-Gage 2.0

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    N-Gage 2.0

    N-Gage nu mai este o consola ci este o noua platforma de gaming sustinuta de Nokia. Asta inseamna ca telefoanele din noua generatie N (N82, N95, s.a.m.d) beneficiaza de optiunea de download a aplicatiei N-Gage, aplicatie prin care sa puteti cumpara/juca titluri facute special pentru aceasta platforma.
    Calitativ aceste jocuri depasesc nivelul bidimensional si limitat al platformei Java, beneficiind de aceleratie 3D si de mult mai putine limitari.

    Imi cer scuze ca nu am poze de dimensiuni mai mari pentru "showcase" insa poate gasesc pe viitor altele.
    Cei de la Nokia au clonat practic interfata curenta a Xbox Live, dupa cum observati exista un ranking dupa reputatie, achievement points se numesc generic "N-Gage points", etc.
    Si bonus, cateva screenshot-uri din FIFA 08 de N-Gage
    Attached Images Attached Images picture1.jpg picture2.jpg picture3.jpg picture4.png picture5.png picture6.png

  2. #2 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Am o puternică presimțire că it will fail. De ce? Software piracy.

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    pretul unui joc e de vreo 8-10 USD si momentan poti sa numeri pe degete jocurile.

    Nokia insa investeste in tot felul de programe si concursuri sa atraga programatori catre platforma sa. Chiar acum o luna a avut loc si in Bucuresti o astfel de conferinta.

    legat de piraterie, nu stiu ce sa zic, avand in vedere ca avem de-a face cu o interfata live, poti fi verificat si respectiv banat.

  4. #4 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    legat de piraterie, nu stiu ce sa zic, avand in vedere ca avem de-a face cu o interfata live, poti fi verificat si respectiv banat.
    Da, dar asta nu-i �mpiedică pe oameni să pirateze și tot noi răm�nem fraierii care plătesc pentru jocuri.
    Legat de N-gage 1, �mi amintesc că �mi doream unul foarte mult, dar am descoperit că mă pot juca o tonă din jocurile apărute pentru el pe 6600-le meu, evident, crack-ate și etc. Efectul? Who needs an N-gage?
    Aici va fi și mai simplu, c�t timp nu vrei să te "dai" on-line.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am intrat si eu de pe N95 8GB, si-am ramas surprins sa vad 5-6 joculete... din care vre-o 3 le stie toata lumea (Tetris pe bani... come on !). Cred ca daca o tin pe acelasi stil, it will definatelly fail !

  6. #6 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    E ca si cum ai juca fotbal cu o minge de otel - e tot minge - insa daca dai prea tare s-ar putea sa-ti rupi picioru - cu alte cuvinte jocurile ngage e misto sa le joci pe n-gage (si recomand primul ngage, pentru ca al 2 lea, QD ul, are tastatura diferita, butoanele sunt mai greu de apasat si au o suprafata groaznica care defineste perfect plasticului ieftin din care sunt facute plus ca e mai mic - ceea ce e groaznic cand vorbim deja despre un device prea mic.

  7. #7 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Am intrat si eu de pe N95 8GB, si-am ramas surprins sa vad 5-6 joculete... din care vre-o 3 le stie toata lumea (Tetris pe bani... come on !). Cred ca daca o tin pe acelasi stil, it will definatelly fail !

    e totusi abia la inceput. pana sa-ti fi spus eu tu nici macar nu stiai. nici Nokia nu face acum mare campanie de promovare intrucat si ei isi dau seama ca n-au cu ce.

  8. #8 SP
    Member I-Ray's Avatar
    pe ngage 1 se gasesc jocuri mai faine si mai diversificate decat pe ngage 2.0™
    pe ngage-ul meu am vreo 30 de jocuri precum worms world party, elder scrolls, doom, xmen2, the sims, WWE, ghost recon, call of duty tomb raider, toate 3D si le pot juca si pe ngage arena™.
    totusi, pe telefoanele cu ngage 2.0 ai accelerator grafic, software nou si imbunatatit, ecran mai mare + senzor de miscare.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    e totusi abia la inceput. pana sa-ti fi spus eu tu nici macar nu stiai. nici Nokia nu face acum mare campanie de promovare intrucat si ei isi dau seama ca n-au cu ce.
    Man, stiam de NGage ca doar il aveam de cand a venit telefonul, insa nu ma lasa, imi tot spunea sa try later, ca nu e available NGage in my country... asa ca dupa cateva luni m-am lasat pagubas.

    Nu zic ca nu vor fi jocuri bune, insa sa fim seriosi... they are damn expensive. Cine in ziua de astazi da 9 USD pe un Tetris pe telefon ?!?

  10. #10 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    si pe mine ma tenta NGage-ul la un moment dat, insa ofera prea putin pentru cat costa...

  11. #11 SP
    Member I-Ray's Avatar
    ce pret? eu am dat pe al meu 100 lei. ( cu tot cu incarcator, headset, card 1 GB, cablu de date) de banii abea mergi de 2-3 ori la un film. e ieftin.

  12. #12 SP
    Member kane86's Avatar
    mai degraba iti iei un psp ...

  13. #13 SP
    Member I-Ray's Avatar
    dar mai tre' sa pui vreo 5 milioane..

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si gata. Nokia a anuntat oficial ca renunta la N-Gage, integrand jocurile in Ovi Store. Sa fie un pas pe care-l face Nokia in disperare dupa un model iTunes Store ?

  15. #15 SP
    Member AC DC's Avatar
    Mai util ar fi un Iphone/Ipod Touch..
    Detin unul

  16. #16 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Are cineva un tutorial functional pentru a putea instala n-gage 2.0 pe N93? ma intereseaza numai pentru resident Evil Degeneration.Am incercat unul dar imi dadea o eroare ca nu am card de memorie.Nu se poate instala daca nu ai card?

  17. #17 SP
    Banned FormableTube's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. N-Gage By Teo in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 51 Last Post: 30-12-2009, 16:01
  2. Clubul Nokia N-Gage By TheRat in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 12 Last Post: 29-12-2009, 15:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts