Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Dimensiune TV

Voters
262. You may not vote on this poll
  • Intre 17" si 22"

    40 15.27%
  • Intre 23" si 32"

    90 34.35%
  • Intre 33" si 41"

    55 20.99%
  • 42"

    33 12.60%
  • Intre 42" si 46"

    16 6.11%
  • Ecran gigant OMFG

    28 10.69%
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 138

Thread: Pe ce TV jucam?

  1. #21 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    pai e mai bine pe monitoru de 20 wide in loc de teletech-ul de 55cm cu rezolutie de 640 x 480 sau cat are el.La monitor stau la o distanta de un brat.

  2. #22 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Monitor de 22'' de la 1,5m distanta.

    @Rasko
    Noi, astia care jucam pe monitoare, nu jucam DIN PLACERE.Jucam ori din lipsa de spatiu, ori din lipsa de bani ori din lipsa de 2 televizoare in aceeasi camera(eu de ex ma joc si gagica se uita la tv, noi stand unul langa altul intinsi in pat).
    eu chiar vreau sa imi cumpar monitor sa joc din placere pe el. Mi se pare fermecatoare imagine mica si clara .
    Sau poate, da, exista si saturatie de ecran mare

  3. #23 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    42" intre 2m-2.5m
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    vezi ca lumea spune ca trebuie sa stam mai departe de tv ... o sa ajungi ca mine cu ochelari, daca deja nu ai.
    mai in spate nu pot, ca as trece prin perete, si am ochelari de mic

  4. #24 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Eu joc pe 47". OMFG!
    ZOMFG norocosule.
    Tu ar trebui sa stai la vecini ca sa joci pe ala

    Quote Originally Posted by ineedmoney93 View Post
    42" intre 2m-2.5m
    vezi ca lumea spune ca trebuie sa stam mai departe de tv ... o sa ajungi ca mine cu ochelari, daca deja nu ai.

    din poll reiese ca multa lume joaca pe monitoare, chiar un rezultat neasteptat pentru mine, desi de inteles.

  5. #25 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Stiu Taw. Relax man. Ti s-a parut ca as fi raspuns acid sau ca as avea ceva impotriva celor care joaca pe monitoare PC?? Doamne fereste! Spuneam ca pe mine personal nu ma atrag si ca probabil sunt oameni care le prefera.
    Astept si eu sa-l vad pe ala care prefera un monitor in favoarea unui LCD sau unei plasme.
    Nu de alta dar nu vad in poll optiunile "Joc pe CRT" sau "Joc pe TV SD"

  6. #26 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    joc pe un tv Sony Bravia de 32" la 2 m distanta

  7. #27 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    samsung monitor - 22 inchi bw2232 ...
    sper ca anul asta sa reusesc sa cumpar mult visatul hdtv de 42 inchi sau mai mare

  8. #28 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu joc pe unul de 32" de la 1,5m ,mi se pare o distanta optima pt mine. Ochii incep sa ma deranjeze dupa aprox 4 ore de jucat continu si deobicei nu stau mai mult.

  9. #29 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Pfiu ce banosi useri sunt, multe voturi la peste 42".

  10. #30 SP
    Junior Member Nikku's Avatar
    LCD 26"(66cm)

  11. #31 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Pfiu ce banosi useri sunt, multe voturi la peste 42".
    cum asa? daca aduni primele trei procente o sa vezi ca totalul este peste 60. in plus, un panny de 42 in ziua de azi nu mai e chiar atit de scump (decit in cazul in care e fullHD), ca sa nu mai spun ca se gasesc lcduri fullHD la putin peste 20mil si pretul scade dramatic de la o luna la alta. anul viitor pe vremea asta probabil ca o sa gasim displayuri fullHD la un pret derizoriu.

    annyway, eu ma joc pe o plasma panny 42PV70 de la 1.5-2m si mi se pare mica (astept sa vad urmatorul model de 46 fullHD de la panasonic si poate o pun de-un upgrade anu asta).

  12. #32 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Nikku View Post
    LCD 26"(66cm)
    Subscriu. E cea mai ieftina alegere pentru un HD ready

    Si nu pot sa ma plang de calitate.

  13. #33 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by GeoGcX View Post
    TV LCD Panasonic Viera 32" 2m distanta voi va imaginati cate probleme o sa avem la ochi l8er in our lives :-s
    stai linistit, tvu meu e tot de 32 iar distanta la care stau fata de el e tot 2 m. iti iradiezi ochii dar nu esti singurul macar

    apropos de experienta cu fallout3, fear, si eu am patit lafel cu GTA4

  14. #34 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    ma joc pe o plasma panny 42PV70 de la 1.5-2m si mi se pare mica
    Nu-mi vine sa cred!!! Eu daca joc de la 1,5 m pe 42" nici nu cred ca imi incape ecranul in campul vizual. Man, esti sigur?

  15. #35 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    42" si sunt super multumit.

  16. #36 SP
    Member weriwulf's Avatar
    40" LCD (102 cm) la 2 m distanta...1080i

  17. #37 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    cum asa? daca aduni primele trei procente o sa vezi ca totalul este peste 60. in plus, un panny de 42 in ziua de azi nu mai e chiar atit de scump (decit in cazul in care e fullHD), ca sa nu mai spun ca se gasesc lcduri fullHD la putin peste 20mil si pretul scade dramatic de la o luna la alta. anul viitor pe vremea asta probabil ca o sa gasim displayuri fullHD la un pret derizoriu.

    annyway, eu ma joc pe o plasma panny 42PV70 de la 1.5-2m si mi se pare mica (astept sa vad urmatorul model de 46 fullHD de la panasonic si poate o pun de-un upgrade anu asta).
    Eu ma refeream la peste 42", neincluzand 42". Si la acestea pretul este considerabil inca.
    Cu siguranta se vor ieftini in viitor, mai ales plasmele care vor fi marginalizate tot mai mult de catre producatori.

  18. #38 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Nu-mi vine sa cred!!! Eu daca joc de la 1,5 m pe 42" nici nu cred ca imi incape ecranul in campul vizual. Man, esti sigur?
    ff sigur. daca ma indepartez la mai mult de 2m e fff mic ecranul si ma deranjeaza chestiile pe care le vad in jurul meu. chestie de fov

    nameless_fear, te rog sa nu mai emiti supozitii cu iz de flame. mai documenteaza-te si deschide un topic pe alta sectiune daca vrei sa discutam subiectul asta. eu nu faceam diferenta intre plasma/lcd, ci vorbeam despre totalitatea displayurilor fullHD al caror pret mediu va fi mult mai scazut peste un an datorita ieftinirii tehnologiei si datorita crizei economice care determina consumatorul sa fie mai retinut in ceea ce priveste achizitiile pe termen lung.

  19. #39 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    ff sigur. daca ma indepartez la mai mult de 2m e fff mic ecranul si ma deranjeaza chestiile pe care le vad in jurul meu. chestie de fov

    nameless_fear, te rog sa nu mai emiti supozitii cu iz de flame. mai documenteaza-te si deschide un topic pe alta sectiune daca vrei sa discutam subiectul asta. eu nu faceam diferenta intre plasma/lcd, ci vorbeam despre totalitatea displayurilor fullHD al caror pret mediu va fi mult mai scazut peste un an datorita ieftinirii tehnologiei si datorita crizei economice care determina consumatorul sa fie mai retinut in ceea ce priveste achizitiile pe termen lung.
    Bun, dar fi atent ca vorbesti despre lucruri care se vor petrece in viitor. Eu vorbeam de momentul actual. Uita-te si tu cati au votat ca au TV mai mare de 42", fara a-l include si pe acesta. In acest moment sunt SCUMPE, si totusi exista useri pe acest forum care detin fonduri necesare. Lucru ce ma bucura, dar e si neasteptat.
    Sper ca intelegi acum ce am vrut sa zic.

    Am incercat sa joc la diferite distante aseara la TV-ul meu de 42".
    La 5m e prea mult. Deja exista texte pe ecran pe care le pot citi foarte greu, pierd crosshair-ul din vedere, unele mici detalii nu pot sa le remarc, cu atat mai mult sa le impusc.
    La 4m parca e mai bine. Tot sunt lucruri in miscare sau de mici dimensiuni care imi scapa. De exemplu in Resistance 2 de multe ori nu reuseam sa vad la timp marcajul pt directia obiectivului.
    La 3m e totul tocmai bine, vad tot ce trebuie dar ochii ma pisca mai repede si ei.
    La 3.5 m e la fel de bine ca la 3m.
    La 2m sau 2.5m deja esti la cinema. Esti poate prea aproape, dar ce mai conteaza, esti in mijlocul bataliei. Acuma ca mi-am facut ochelari tot la distanta asta voi sta
    La 1m sau 1.5m esti prea aproape. Merge poate in unele jocuri, cum ar fi fighting in 2, cand joci in picioare, dar pierzi detalii din extremitatile ecranului.

    Sunt diferente si intre tipurile de jocuri legate de distanta de la care se poate juca. Un joc gen Conan sau God of War poti sa il joci si mai de departe, dar la shootere eu nu pot sa stau prea departe. Pixelul ala dintre doi ochi ai adversarului e prea mic sa il vad de la 4m

  20. #40 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Monitor LCD 22" la 720p, distanta ~1,5m.
    Vreau sa trec pe HDTV de 32" dar nu stiu daca merita.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce ne jucam: Noiembrie 2014 By paunstefan in forum Hot Story
    Replies: 7 Last Post: 01-11-2014, 12:35
  2. Ce ne jucam: Octombrie 2014 By ilie11 in forum Hot Story
    Replies: 12 Last Post: 21-10-2014, 10:46
  3. Ce ne jucam: Septembrie 2014 By paunstefan in forum Hot Story
    Replies: 10 Last Post: 10-09-2014, 10:09
  4. Ce ne jucam: Iunie 2014 By paunstefan in forum Hot Story
    Replies: 5 Last Post: 29-05-2014, 12:08
  5. Ce ne jucam: Mai 2014 By paunstefan in forum Hot Story
    Replies: 6 Last Post: 08-05-2014, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts