Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 22 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 431

Thread: Dante's Inferno

  1. #201 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  2. #202 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Pe joi/vineri-mi ajunge jocul. Can't wait!

  3. #203 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Release Date: 2/9/2010(conform gametrailers.com),asta ar insemna marti.

    Uhm,de unde l-ai luat?


  4. #204 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Release Date: 2/9/2010(conform gametrailers.com),asta ar insemna marti.

    Uhm,de unde l-ai luat?
    Ala e release date din US, in Europa iese pe 5

  5. #205 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    inca putin si apare de abia astept.

  6. #206 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Aaaa,my bad .Atunci distractie placuta.

  7. #207 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Pe joi/vineri-mi ajunge jocul. Can't wait!
    Poti totusi sa ne divulgi secretul? Este disponibil pe undeva? I-ar interesa si pe altii.

  8. #208 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Poti totusi sa ne divulgi secretul? Este disponibil pe undeva? I-ar interesa si pe altii.
    Secretul este:

    1. Pre-comandă pe gameshop - 16-12-2009 - Dantes Inferno Death Edition - 212,42 RON
    2. Telefonul primit ieri (aprox. ora 14.00) de la gameshop prin care am fost anunțat că jocul �l voi primi joi sau vineri.

  9. #209 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Deoarece voi fi foarte ocupat urmatoarea perioada cu Mass Effect 2, Resident Evil 4 si Army of Two 40th Day o sa te rog sa postezi niste impresii dupa ce l-ai incercat. Sunt foarte curios cum au integrat totul in varianta full: poveste + gameplay.

  10. #210 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    +1 la ce a zis Raskolnikov1944,sunt curios sa vad un review de la GT si de la unu de'al nostru .

  11. #211 SP
    Member Atrium's Avatar

  12. #212 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Review IGN

    IGN Advertisement


  13. #213 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by skorch View Post
    Review IGN

    IGN Advertisement

    De ce se numeste xbox360 review cand e clar footage din ps3?Or maybe I am wrong

  14. #214 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar

    Oare va avea succes acest joc ?
    Va fi si "Dante`s Inferno 2" ?

  15. #215 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Sunt sanse foarte mici sa existe si Dante's Inferno 2, a declarat un producator asta.

    VG247 Blog Archive Visceral: “No plans” to do Dante’s Inferno II

    Depinde foarte mult si cat de bine se vinde. Daca va fi un succes financiar, atunci vom avea parte cu siguranta de o continuare, doar e publicat de EA.

  16. #216 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    +1 la ce a zis Raskolnikov1944,sunt curios sa vad un review de la GT si de la unu de'al nostru .
    Ale noastre (ale forumului ca momentan nu am facut nici unul, am timp ) sunt mult mai bune ca cele de pe GT sau alte site-uri. Cum ar zice un negru: This is the Sh*t man!

  17. #217 SP
    Member Atrium's Avatar
    VG247 Blog Archive Dante’s Inferno reviews start hitting the net

    Scoruri atat de variate. Totusi, Eurogamer ii da 6/10... Sa fim seriosi, parca nu-mi vine sa cred lucrul asta. Plus la IGN se pare ca versiunea de PS3 are scor ceva mai mare decat cea de Xbox 360, si nu scrie de ce. Ma gandesc totusi ca ar trebui mentionat, nu ?

    Este parerea mea personala ca de la o vreme IGN-ul a cam luat-o pe aratura cu review-urile. Parca mai mult prefer gamespot sau gamestraiers.

    Te pomeni ca la jocul asta se aplica "love it or hate it", parca mediocru nu-mi vine sa cred ca e... Daca e, nasol.

  18. #218 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Cei de la IGN au zis ca exista niste diferente de content in + pentru PS3, poate aici si nota mai mare.
    Daca stau sa fac o comparatie intre note data de IGN lui Darksiders si nota primita de Dante... cred ca e destul de ok.

  19. #219 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Mai mult ca sigur exista content in plus pentru PS3. Sa nu uitam ca special pentru PS3 cei de la EA au lansat si Divine Edition.

    Scopul lor a fost unul destul de clar: cei cu Xbox 360 vor cumpara jocul pentru ca nu au alt termen de comparatie cu God of War pe platforma lor preferata iar cei cu PS3 trebuie sa aiba un motiv destul de bun sa cumpere jocul. Pe langa content in plus, si fanboysmul de gen versiunea mea-i mai buna le va mai aduce cateva vanzari.

    Oricum, mie mi se pare ca review-urile se limiteaza in jurul comparatiei cu God of War. Daca voiam sa citesc frustari despre cat de naspa e in comparatie cu GoW as fi citit un GoW vs DI comparison nu un review la Dante's Inferno.

    Aceasta situatie e scoasa foarte bine in evidenta de review-ul de la GameDaily care nu i-a dat o nota rea deloc (80)

    Obviously, critics will obsessively compare Dante's Inferno to other games, or complain about the quick time events, but don't let those nitpicky issues prevent you from experiencing this imaginative and fun adventure. It's one Hell of a good time..

  20. #220 SP
    Member Atrium's Avatar
    Pai bun, dar daca va uitati la review-uri avem asa :

    Xbox : Dante's Inferno UK Review - Xbox 360 Review - at IGN
    PS3 : Dante's Inferno Review - PlayStation 3 Review - at IGN

    Diferenta intre cele 2 la gameplay, lasting appeal, si grafica. Hai sa zicem ca lasting appeal poate, grafica inca nu stim, dar gameplay ? Sa fim seriosi, cititi detaliile sub fiecare si o sa vedeti ca ceva nu se leaga cum ar trebui.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 22 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dante's Inferno By Crystylicious in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 13 Last Post: 09-05-2010, 14:28
  2. Dante's Inferno in februarie By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 19-08-2009, 13:24
  3. Dante's Inferno By MultiAmSaPopesc in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 02-08-2009, 18:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts