Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 116 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 89 ... LastLast
Results 761 to 780 of 2303

Thread: Fifa 13

  1. #761 SP
    Member Seryaph's Avatar
    Cine joaca la FIWC si cat de departe a ajuns?

  2. #762 SP
    Ω Pira's Avatar
    Ma scoate din sarite deja tema despre freeze. Eu am jocul pe PS3 si nu am avut decat 2 freeze-uri, 1 cand am avut jocul digital mai devreme, prin Season Ticket si al doilea cand am avut jocul pe disc, se intampla a doua zi dupa ce am avut jocul pe consola. In rest totul merge brici si am jucat in toate modurile din 28 sept. pana azi. Ori sunt eu norocos ori nu stiu ce sa zic, bata-le vina de "�ngheţăţuri".

  3. #763 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by PiraSword View Post
    Ma scoate din sarite deja tema despre freeze. Eu am jocul pe PS3 si nu am avut decat 2 freeze-uri, 1 cand am avut jocul digital mai devreme, prin Season Ticket si al doilea cand am avut jocul pe disc, se intampla a doua zi dupa ce am avut jocul pe consola. In rest totul merge brici si am jucat in toate modurile din 28 sept. pana azi. Ori sunt eu norocos ori nu stiu ce sa zic, bata-le vina de "�ngheţăţuri".
    O fi de la conexiunea de Internet. Eu am net la RDS si n-am probleme de freeze (pe PS3). Joc printr-un router unde am forwardat porturile si tot RESTRICTIVE cu rosu am.

    ---------- Post added 18-10-2012 at 02:07 PM ----------

    Pentru cei care va plangeti de jocul FIFA 13, luati ghidul de la Prima Games pentru FIFA 10 si cititi in el cum trebuie sa va setati tacticile in functie de anumite situatii si multe altele. (are 200 si ceva de pagini)


  4. #764 SP
    Ω Pira's Avatar
    Si eu tot de la RDS am net. Faza e ca la mine e pe portocaliu "Moderate" prin router si verde direct prin cablu. Pe rosu "Restrictive" nu am avut niciodata, aia cred ca e problema de router. Eu nu am facut nici o setare la router si mi-e pe "Moderate" tot timpul, ceea ce e bine din cate am citit pe forumurile de la EA, e normal sa fie pe portocaliu prin router, verde e numai prin cablu direct, rosu inseamna instabilitate.

  5. #765 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Eu am net de la RDS(Fiberlink2), prin ruter, cu porturile forwardate. La conexiune imi arta "moderate".
    Am freeze-uri din 2 in 2 zile, aleator. Am incercat sa nu mai editez echipele la jocul online. Am banuit ca de la asta poate fi, avand in vedere ca ei au pus ca rezolvare stergerea fisierului cu echipele online.
    Aseara iar am avut freeze. Dupa ce am jucat 1h in Ultimate Team si 2 meciuri in season am vrut sa intru si in FIWC... Ceasul rau...

  6. #766 SP
    Member Seryaph's Avatar
    Mie doar la seasons imi da freeze (de fiecare data cand intru). La UT si FIWC niciodata. Am moderate la firewall.

  7. #767 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by PiraSword View Post
    Si eu tot de la RDS am net. Faza e ca la mine e pe portocaliu "Moderate" prin router si verde direct prin cablu. Pe rosu "Restrictive" nu am avut niciodata, aia cred ca e problema de router. Eu nu am facut nici o setare la router si mi-e pe "Moderate" tot timpul, ceea ce e bine din cate am citit pe forumurile de la EA, e normal sa fie pe portocaliu prin router, verde e numai prin cablu direct, rosu inseamna instabilitate.
    Ce tip de router ai?

    ---------- Post added 18-10-2012 at 02:27 PM ----------

    Pai si mie de ce nu-mi da freeze-uri cum va da voua mai ales ca eu am restrictive pe rosu?

  8. #768 SP
    Member Seryaph's Avatar
    Nu cred ca e de la internet, intradevar nu am rds ci clicknet, dar de ce imi merge pe orice mod online mai putin seasons? Consola o am de 2 luni, cumparata noua din magazin. Iar jocul l-am cumparat in ziua lansarii de la altex. Am cont pe UK.

  9. #769 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Ce tip de router ai?

    ---------- Post added 18-10-2012 at 02:27 PM ----------

    Pai si mie de ce nu-mi da freeze-uri cum va da voua mai ales ca eu am restrictive pe rosu?
    Am router de la TP-Link cu 90 de lei cumparat acum 1 an, merge stas.

  10. #770 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Al meu este TP-LINK TL-WR740N si a costat 85 ron. Nu am ce sa-i reprosez.

    Nu stiu daca voi ati intampinat la FIFA12, dar se mai intampla sa nu poti sa joci online cu cineva. La online Friendlies pur si simplu nu se realiza conexiuneasi te scotea din meniul jocului cu mesajul "lost connection to your opponent", iar la Head to Head timpul petrecut in arena crestea si iti dadea mesajul de deconectare la inceputul meciului.
    Eu banuiesc ca este aceeasi problema, ajunsa la un nivel superior.(doar evoluam )

    Cand se pune freeze, daca scoti discul se restarteaza consola singura (cum se intampla uneori la FIFA12 cand se bloca si dadeai Quit Game).

  11. #771 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Al meu este TP-LINK TL-WR740N si a costat 85 ron. Nu am ce sa-i reprosez.

    Nu stiu daca voi ati intampinat la FIFA12, dar se mai intampla sa nu poti sa joci online cu cineva. La online Friendlies pur si simplu nu se realiza conexiuneasi te scotea din meniul jocului cu mesajul "lost connection to your opponent", iar la Head to Head timpul petrecut in arena crestea si iti dadea mesajul de deconectare la inceputul meciului.
    Eu banuiesc ca este aceeasi problema, ajunsa la un nivel superior.(doar evoluam )

    Cand se pune freeze, daca scoti discul se restarteaza consola singura (cum se intampla uneori la FIFA12 cand se bloca si dadeai Quit Game).
    Incearca sa joci fara router si sa vezi daca ai aceleasi probleme. E posibil ca aceste freeze-uri sa fie date si de faptul ca oponentul tau are si el router si conectarea dintre voi doi devine mai problematica. Eu cand am jucat direct la FIFA 12 fara router ma conectam in 3 secunde cu oponentul. Din pacate sunt nevoit sa joc prin router.

  12. #772 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Voi incerca. Da' sigur nu las alte 3 device-uri fara net pentru FIFA

  13. #773 SP
    Member ramusg's Avatar
    Deci, EA a facut ceva extraordinar, o fapta demna de lautat, a facul CEL MAI BUN JOC PT AUTISTI. XXXX si 0000, atat iti trebuie in joc si esti rege. Daca esti un fraier care vrea si el o fenta, un dribling ... nope ca vine ala cu r2 si 0 , toata lumea doar apasa XXXX si e la poarta, bestial joc, il bate pe PES la fundulet dar la categoria " CEL MAI BUN JOC PT NOOBI" si cu mintea inceata.

    Daca mai aud pe unul ca asa e fotbalul in realitate, TIKA TIKA, MIKA MIKA il blestem la vrajitoare , pe el si toata echipa BARCELONEI care are cel mai plictisitor joc: pasa- pasa- pasa-pasa-pasa, MESI fuga, fuga GOL.

    Barcelona in aparare: pasa ( presing facut de adversar), intors cu spatele si fuga spre poarta si pasa, iar pasa, si i-am adormit pe prosti sau i-am plictisit. SUPER FOTBAL!!

  14. #774 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    cum sa fie plictisitor jocul Barcelonei ?despre asta e fotbalul..pasa-pasa-gol..stiu ca e enervant AI-ul de la FIFA 13..ca acum ies adversarii din aparare cu mingea jos..dar totusi.

  15. #775 SP
    Member ramusg's Avatar
    Domnul meu, cand pasezi si doar pasezi pt ca ai pasatori buni,i iar cand face presing un jucator pe tine, tu sa te intorci cu spatele si sa pasezi in lateral pana te apuca gaia e ...super fotbal, parca si AI-ul se intorcea cu balonul a pana in poarta lui numai sa nu-l poti presa, jocul Barcelonei e unul numit " adoarme copilul" paseaza pe un fugaci care mai face o fenta din corp, fenta nu dribling, 90% din trecerile lui Messi sunt pe fenta( de driblat dribleaza Neymar sau Dintosul) si avem o ocazie. Asta o spun cei care predau tactica de fotbal la cele mai mari scoli de antrenori= fix jocul Barcelonei= fix Fifa 11-13 AI, gresesc grav sau sunt pe "felie", a?

  16. #776 SP
    Senior Member nina's Avatar
    as vrea sa joc cu fratele online
    parca la season mode ranked se poate,nu?
    am incercat dar nu aparea nicaieri guest-ul
    la ultimate team imi apare guestul dar n-am echipa si el si slab

  17. #777 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Sunt extrem de agasat de jegurile astea de suturi. E absolut inadmisibil sa primesti numai super goluri de la 30 m. Au rezolvat-o in mare cu finesse shots dar au bagat bomb shots, care sunt de 10 ori mai nocive. Nu conteaza pozitia jucatorului, nu nimic. Daca are stats ok iti rupe plasa din orice pozitie.

    Sa nu mai zic de devierile si respingerile care ajung direct la adversar, in pozitie 1 la 1 cu portarul.

  18. #778 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    @ramusg..e normal ca jocul sa fie facut ptr noobi aka sa fie accesibil aka mai multa lume il cumpara aka au profit mai mare...nefiind un jucator hardcore de FIFA mi se pare ca este mult mai balansat..prea era diferenta mare intre aia care stiau cateva driblinguri si restul..

  19. #779 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Inca o chestie. Scorurile nu vi se par cam depladate? Eu ori bat 5-0, ori pierd la scor. Ori una ori alta. Cat despre ce zice darkpaul, e balansat atat de tare incat acum conteaza doar cine are echipa mai buna/rapida. Atat.

  20. #780 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Voi jucati cu contain in aparare? Jur ca in online am impresia ca jumate dintre jucatori nu il folosesc, vin ca trenu catre mine si deposedare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 116 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 89 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts