Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 116 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast
Results 261 to 280 of 2303

Thread: Fifa 13

  1. #261 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    First Touch este implementat de la FIFA 2005. Era mare gaselnita atunci. Abia acum l-ati descoperit?

    Da, dar sper ca stii ca el a fost scos mai tarziu, era foame de "Arcade" si features la EA, daca ar fi lasat toate amanuntele din PS2 (Practice Mode, Replays s.a.m.d.) de pe la FIFA 10 n-ar mai fi avut ce sa introduca.

  2. #262 SP
    Member wampirash's Avatar

    Fifa 13

    Pe PSN US a aparut deja.

  3. #263 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by wampirash View Post
    Pe PSN US a aparut deja.
    dar merge infect de greu...

  4. #264 SP
    Member Seryaph's Avatar
    Mie imi tot da eroare 80710102 cand dau Download.... mrrr

  5. #265 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Fifa 13

    Quote Originally Posted by PiraSword View Post
    dar merge infect de greu...
    Ft greu merge...dupa aprox o ora am reusit sa iau 50%

  6. #266 SP
    Member Yanciu's Avatar

    Fifa 13

    12% in 45 de minute.pana dimineața cred ca e gata Pe UK dupa 12 noaptea nu?

  7. #267 SP
    Junior Member bogdanvbm's Avatar
    Voua v-a aparut demo-ul pe UK Store?

  8. #268 SP
    Member TheSpider's Avatar
    mda si la mine 16% in vre-o ora.il las pe maine.

  9. #269 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by bogdanvbm View Post
    Voua v-a aparut demo-ul pe UK Store?
    nu inca

  10. #270 SP
    Member mukiki's Avatar
    Am jucat 2 ore demo-ul, arata foarte bine, impact engine imbunatatit, dar parca e prea mult haos pe teren, jucatorii se misca prea repede pentru gustul meu ...sper sa nu ne intoarceam la ping pong passing. Maine o sa joc mai mult si sper sa imi schimb parerea, sunt putin dezamagit acum.

  11. #271 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Fifa 13

    Am jucat si eu aprox o ora, ca gameplay mi se pare ca se apropie cel mai mult de jocul de fotbal real, deocamdata sunt dezamagit doar de grafica, nu sunt in stare sa facă ceva cu spectatorii pixelati si parca din carton. Nu sunt ft. dezamagit dar nici nu pot sa spun ca sunt nerăbdător sa apară versiunea finală. Voi mai cumpăra fifa pe generaţia următoare de console si o sa astept si licenţa pt cupele europene, sa nu astept ca Borcea
    PS un plus mare pt echipa de comentatori, comentariul e mai diversificat

  12. #272 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    am jucat si eu cateva meciuri. cate idei la cald.

    - jocul are cu alt feeling, unul mai realist spun eu, datorita faptului ca nu mai poti insista atat cu viteza, iar controalele par mai manuale (mai putin sistate)
    - grafic e la fel ca 12, singura diferenta fiind meniurile mult mai ok dpv estetic
    - timpul de incarcare mi se pare un pic mai bun ca la 12
    - in privinta urmatorului aspect sper din tot sufletul sa ma insel: first touch-ul mi se pare ultima chichita din a face din scriptare ceva normal. FT te ajuta f mult cand ai echipa mai buna, insa diferenta facuta de el e uriasa. Mi s-ar parea ok sa fie asa in cazul in care ar juca Dinamo cu Varzelona, dar cand joci Milan vs Manchester City, mi se pare cam aiurea sa sara mingea ca din gard din jucatorii Milanului (ca doar nu sunt de la avantul prabusirea).

  13. #273 SP
    Member Sepy's Avatar
    oare o sa avem pe rafturile magazinelor noastre fifa 13 in data aparitiei ?...sunt fff curios

  14. #274 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

    Fifa 13

    Quote Originally Posted by Sepy View Post
    oare o sa avem pe rafturile magazinelor noastre fifa 13 in data aparitiei ?...sunt fff curios
    Sa speram. Cred ca la Altex si la Gameshop vor fi disponibile ambele variante in data lansării.

  15. #275 SP
    Member adicodlea's Avatar
    pana nu joc online nici nu pot sa spun daca e o imbunatatire first touch sau nu.. din ce am jucat pana acum mi se pare ca , ca si colegul de mai sus , au facut scriptarea ceva normal ; nu mai e vina ta ca gresesti , greseste singur jucatorul.. dar trebuiau sa implementeze o chestie ca anume jucatori sa faca preluari bune si altii rele ptr ca toti fac aceleasi preluari..

  16. #276 SP
    Member Seryaph's Avatar
    Mi se pare foarte ok, legat de faza cu FT-ul, va obisnuiti, nu e random, pur si simplu e vorba de un al 6-lea simt pe care-l dezvolti. Eu in schimb nici acum nu reusesc sa ma descurc cu tactical defending. Imi place ideea dar mi-e foarte greu, dupa atatia ani de legacy, de la fifa 98 e o mare schimbare pt mine, la Fifa 12 am fol Legacy fiindca nu jucam online. Stie cineva un tutorial mai extins pe tema asta?

  17. #277 SP
    Ω Pira's Avatar
    cu first touch control nu e asa aiurea. toata ideea este sa nu tineti pe run in timp ce preluati mingea, atunci o sa sara ca naiba. daca tineti L2/LT, cand vine mingea la picior, va fi control ok.
    legat de tot jocul, aduce imbunatatirii vizibile la galerie si comentatori, ceea ce-l face mai spectaculos si mai real. meniul e nice, loadingul e cu mult mai bun fata de 12, totul e mai fluent pe teren. grafic, imi place ca gazonul nu mai e asa galbui ca-n 12, zici ca era iarba uscata. acum gazonul aduce a fifa 11, doar ca mai detaliat, ceea ce-mi place. si parca au mai lucrat la lumini, umbre si culori, pare mai ok asa... nu mai e grafica aia asa incarcata si colorata ca pana acum. pare mai finisat, atata tot. per total, astept jocul full.

  18. #278 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Sa asteptam varianta full pentru loading. Pana la urma este doar un demo care nu are prea multe chestii in el.
    Imi place ce vad. Dar am jucat doar 2 meciuri ... mai vedem diseara.

  19. #279 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Sa asteptam varianta full pentru loading. Pana la urma este doar un demo care nu are prea multe chestii in el.
    Imi place ce vad. Dar am jucat doar 2 meciuri ... mai vedem diseara.
    sa stii ca de ex la fifa 12 demo, jocul agata cateodata, sacada mai ales la cutscene-uri, iar in varianta full a disparut problema asta, era si mai fluent. ma astept ca si acum sa fie la fel. am observat la 13 ca agata la reluarile de gol, sunetul tribunei sacadeaza.
    ideea e urmatoarea: ea sports vine cu un demo mai putin lucrat, iar in varianta full, problemele majore dispar. pe cand cei de la konami vin cu un demo ok, iar in jocul full o dau in bara. just sayin'.

  20. #280 SP
    Member ionutsb85's Avatar
    bad post,sry

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 116 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts