Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 116 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast
Results 301 to 320 of 2303

Thread: Fifa 13

  1. #301 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    O recomandare pentru precomanda cu pretul cel mai mic cu livrare in ziua lansarii , user/magazin /site din romania, va rog?
    Eu am facut precomanda la Altex,cei de acolo mi-au confirmat livrarea in ziua lansarii.Tot de la ei am luat si fifa 12 anul trecut,sunt extrem de seriosi.

  2. #302 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    FIFA 13 ULTIMATE EDITION pentru PC poate fi cumparat direct de pe ORIGIN:

    FIFA 13 Ultimate Edition - EA

    Dar sa nu va asteptati ca o sa va pice Messi sau Ronaldo in acele 24 de pachete. O sa va pice vreo 2-3 jucatori gold/pachet (cu ratingul de 75-78) si restul iteme. Mai bine jucati Ultimate Team curat fara sa primiti pachete bonus si fara sa bagati bani in cumpararea de pachete de pe store.

  3. #303 SP
    Member Dante's Avatar
    Am facut la PC Garage, au spus ca o sa revina cu detalii daca se livreaza in prima zi

  4. #304 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    FIFA 13 ULTIMATE EDITION pentru PC poate fi cumparat direct de pe ORIGIN:

    FIFA 13 Ultimate Edition - EA

    Dar sa nu va asteptati ca o sa va pice Messi sau Ronaldo in acele 24 de pachete. O sa va pice vreo 2-3 jucatori gold/pachet (cu ratingul de 75-78) si restul iteme. Mai bine jucati Ultimate Team curat fara sa primiti pachete bonus si fara sa bagati bani in cumpararea de pachete de pe store.
    Pe Origin este doar varianta de PC.
    Avand in vedere ca fiecare pack va avea doar card premium este clar ca este mica sansa sa pice Messi sau Ronaldo. Un pack de 12 carduri din care unul premium costa 5.000 coins la FIFA12. 24 packuri inseamna 120.000 coins. Pe UK se puteau cumpara cu bani packurile(parca 1,35 Lire). 24 de packuri de pe store ar costa 30 de lire, iar diferenta dintre varianta simpla si varianta Ultimate este de 7 Lire.

  5. #305 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Pe Origin este doar varianta de PC.
    Avand in vedere ca fiecare pack va avea doar card premium este clar ca este mica sansa sa pice Messi sau Ronaldo. Un pack de 12 carduri din care unul premium costa 5.000 coins la FIFA12. 24 packuri inseamna 120.000 coins. Pe UK se puteau cumpara cu bani packurile(parca 1,35 Lire). 24 de packuri de pe store ar costa 30 de lire, iar diferenta dintre varianta simpla si varianta Ultimate este de 7 Lire.
    Dar mai bine incepi Ultimate Team curat, adica fara ajutor suplimentar. Eu stiu o metoda de nu-mi trebuie nici un pack bonus si nici sa cumpar pack-uri de pe store. Poti sa faci profit numai jucand timp de vreo 3-4 ore de 3-4000 coins.

  6. #306 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Coins oricum faci jucand.
    Oricum imi cumpar packuri. Doar ca 24 de packuri le-am platit in avans cu 0.29 lire bucata si le iau saptamanal. De ce nu este curat Utimate Teamul in felul asta?

  7. #307 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Coins oricum faci jucand.
    Oricum imi cumpar packuri. Doar ca 24 de packuri le-am platit in avans cu 0.29 lire bucata si le iau saptamanal. De ce nu este curat Utimate Teamul in felul asta?
    Pai faci, dar iti trebuie bani de contracte, nu?

  8. #308 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu inteleg.
    Am zis ca oricum joc si castig coinsuri pe care le folosesc sa cumpar packuri(sau diverse altele). Packurile contin si contracte.
    Singura chestie la Ultimate Edition este ca eu imi cumpar in avans 24 de packuri pe care le iau saptamanal fara sa mai apelez la ce am castigat din meciuri/turnee/transferuri...

  9. #309 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Nu inteleg.
    Am zis ca oricum joc si castig coinsuri pe care le folosesc sa cumpar packuri(sau diverse altele). Packurile contin si contracte.
    Singura chestie la Ultimate Edition este ca eu imi cumpar in avans 24 de packuri pe care le iau saptamanal fara sa mai apelez la ce am castigat din meciuri/turnee/transferuri...
    Eu pana nu-mi fac echipele finale cu jucatori gold nu trebuie sa cumpar niciun contract.

  10. #310 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Eu pana nu-mi fac echipele finale cu jucatori gold nu trebuie sa cumpar niciun contract.
    Foarte bine. Fiecare cu strategia si modul lui de a juca ***.
    Problema mea este ca nu prea vand jucatori. La FIFA 12, de exemplu, am 800 de jucatori in club, valoarea clubului de 108.000.000 si doar 2700 coins (match earning de doar 270.000). Am 14 din 15 echipe create, nu raman cu o singura echipa. Ai vazut ca apar periodic turnee cu diverse cerinte pentru a le putea juca. Am avut jucatori care mi-au permis sa pot intra in fiecare turneu.

  11. #311 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Foarte bine. Fiecare cu strategia si modul lui de a juca ***.
    Problema mea este ca nu prea vand jucatori. La FIFA 12, de exemplu, am 800 de jucatori in club, valoarea clubului de 108.000.000 si doar 2700 coins (match earning de doar 270.000). Am 14 din 15 echipe create, nu raman cu o singura echipa. Ai vazut ca apar periodic turnee cu diverse cerinte pentru a le putea juca. Am avut jucatori care mi-au permis sa pot intra in fiecare turneu.
    Daca joci la online single player castigi mai multi bani pe meci decat daca joci la turnee. La turnee diferenta cred ca e bagata in premiul de castigare a turneului.

  12. #312 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Daca joci la online single player castigi mai multi bani pe meci decat daca joci la turnee
    Online faci intre 800 si 1000 de coins pe meci
    singleplayer faci maxim 600.

    Cea mai buna metoda sa faci bani e tradingul. Nu o sa poti faci niciodata din meciuri cat faci din trading.

  13. #313 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by FPS Marius View Post
    Online faci intre 800 si 1000 de coins pe meci
    singleplayer faci maxim 600.

    Cea mai buna metoda sa faci bani e tradingul. Nu o sa poti faci niciodata din meciuri cat faci din trading.
    Pai online am zis si eu. Single player online, nu offline.

    Fac pariu cu tine pe cat vrei ca la Ultimate Team fac profit in 3-4 ore de 4000 coins numai din meciuri, fara sa cumpar contracte si fara sa fac trading.

  14. #314 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by FPS Marius View Post
    Online faci intre 800 si 1000 de coins pe meci
    ...
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    ...
    Fac pariu cu tine pe cat vrei ca la Ultimate Team fac profit in 3-4 ore de 4000 coins numai din meciuri, fara sa cumpar contracte si fara sa fac trading.
    Adica joci 5 meciuri online in 3-4 ore?

  15. #315 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Adica joci 5 meciuri online in 3-4 ore?

    In 3-4 ore joci 12-16 meciuri. Eu am zis ca fac profit de 4000 coins. Profit = bani castigati - bani investiti.

    In 10 ore fac profit de 12000 coins s.a.m.d.

  16. #316 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    ...
    Fac pariu cu tine pe cat vrei ca la Ultimate Team fac profit in 3-4 ore de 4000 coins numai din meciuri, fara sa cumpar contracte si fara sa fac trading.
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    In 3-4 ore joci 12-16 meciuri. Eu am zis ca fac profit de 4000 coins. Profit = bani castigati - bani investiti.

    In 10 ore fac profit de 12000 coins s.a.m.d.
    Pai ai zis fara trading. Ce investitii daca nu faci trading?

  17. #317 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Nu e prea mult 12000 de coins in 10 ore, nu e nici putin dar din trading faci mult mai mult in mult mai putin timp.
    Oricum si la 2011 si la 2012, cu 30-40 de mii de coins iti faci echipa de bate orice echipa de milioane de coins.

  18. #318 SP
    Ω Pira's Avatar
    anul asta ma bag si eu la ultimate team. imi place tactical defending acum, e mai ok fata de 12.

  19. #319 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Pai la trading faci sau nu prea faci bani, depinde ce bulan ai la vanzari sau la cumparari.

    Eu fac in jur de 4000 coins profit sigur 100% in 3-4 ore. Nu depind de trading-uri, nu cumpar iteme sau jucatori mai ieftini si sa-i vand mai scumpi, nu cumpar pack-uri contra coins sau bani.

    Cumpar doar jucatori cu care sa joc meciurile.

    Acum sa vad daca isi da vreunul seama care a strategia mea.

  20. #320 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Din trading se scot cei mai multi bani. Trebuie doar sa vezi ce se vinde scump si-apoi sa cauti bargains. De exemplu la Fifa 12, la Krasic mereu faceam cate 1000-1500, pentru ca multi il dadeau pe sume mici, iar eu il vindeam mai departe chiar repede. Erau cativa jucatori de genul asta, foarte vandabili.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 116 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts