Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 116 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 ... LastLast
Results 781 to 800 of 2303

Thread: Fifa 13

  1. #781 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Nu ai impresia, chiar asta se intampla. Contain ocupa un buton degeaba pe gamepad.

  2. #782 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Si-atunci cum as putea sa ma apar? daca alerg catre ei si apas pe cerc, apasa pe l2 + o directie si or trecut de mine...

    Sa-nnebunesc nu alta, castig divizia 1, dupa aia fac 20 de puncte si al 3-lea sezon... retrogradez, sa mor de mai inteleg ceva.

  3. #783 SP
    Junior Member padrino25's Avatar
    Fratilor stiti cumva dc mi se inchide brusc consola cand ruleaza fifa 13? am avut pana acu fifa 12 si a rulat uns . acum mi se tot inchide consola dupa ce ruleaza o repriza de fifa 13? stiti careva din ce cauza sau ce poate avea cd-ul? e zone europe. ce pot face?

  4. #784 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    Domnul meu, cand pasezi si doar pasezi pt ca ai pasatori buni,i iar cand face presing un jucator pe tine, tu sa te intorci cu spatele si sa pasezi in lateral pana te apuca gaia e ...super fotbal, parca si AI-ul se intorcea cu balonul a pana in poarta lui numai sa nu-l poti presa, jocul Barcelonei e unul numit " adoarme copilul" paseaza pe un fugaci care mai face o fenta din corp, fenta nu dribling, 90% din trecerile lui Messi sunt pe fenta( de driblat dribleaza Neymar sau Dintosul) si avem o ocazie. Asta o spun cei care predau tactica de fotbal la cele mai mari scoli de antrenori= fix jocul Barcelonei= fix Fifa 11-13 AI, gresesc grav sau sunt pe "felie", a?
    Pai cum juca echipa nationala a Romaniei prin 94 pe vremea lu tata Puiu? Pase pe latul terenului. Face pressing, joaca cu tactica Long Ball. Scrie tot in ghidul lu FIFA 10.

    ---------- Post added 19-10-2012 at 10:24 AM ----------

    Quote Originally Posted by nina View Post
    as vrea sa joc cu fratele online
    parca la season mode ranked se poate,nu?
    am incercat dar nu aparea nicaieri guest-ul
    la ultimate team imi apare guestul dar n-am echipa si el si slab
    trebuie sa ai intai al doilea controller conectat si o sa ai optiunea de add guest.

    ---------- Post added 19-10-2012 at 10:26 AM ----------

    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Sunt extrem de agasat de jegurile astea de suturi. E absolut inadmisibil sa primesti numai super goluri de la 30 m. Au rezolvat-o in mare cu finesse shots dar au bagat bomb shots, care sunt de 10 ori mai nocive. Nu conteaza pozitia jucatorului, nu nimic. Daca are stats ok iti rupe plasa din orice pozitie.

    Sa nu mai zic de devierile si respingerile care ajung direct la adversar, in pozitie 1 la 1 cu portarul.
    Exact cum era in fotbalul german in realitate prin anii 90. Daca te uitai atunci la PROTV la campionatul Germaniei asa era. Sut de la 30 m si era gol sau periculos pe spatiul portii.

    ---------- Post added 19-10-2012 at 10:29 AM ----------

    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    Voi jucati cu contain in aparare? Jur ca in online am impresia ca jumate dintre jucatori nu il folosesc, vin ca trenu catre mine si deposedare
    Long ball, arunci mingea in fata la bataie.

  5. #785 SP
    Member ramusg's Avatar
    Am impresia ca tu ai vazut alte meciuri prin 94, echipa noastra in 94 pasa in adancime ( cati ani aveai atunci?), aveam un jucator cu un dribling fenomenal si atacanti pe masura, nu seamana deloc ce am descris eu cu jocul nationalei de atunci. In Germania se juca fotbal tinere, Germania a castigat campionat mondial si european in perioada anilor 90 cu jucatori din campionatul intern, jucatori foarte tehnici, cred ca vedem fotbalul diferit, eu il vad ca un joc in care trebuie sa predomine talentul si fantezia jucatorilor si tu ca pe 100 metri garduri sau aruncatul cu ciocanul ... poate intra in poarta...sau poate am inteles eu gresit parearea ta, e posibil .

  6. #786 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    Am impresia ca tu ai vazut alte meciuri prin 94, echipa noastra in 94 pasa in adancime ( cati ani aveai atunci?), aveam un jucator cu un dribling fenomenal si atacanti pe masura, nu seamana deloc ce am descris eu cu jocul nationalei de atunci. In Germania se juca fotbal tinere, Germania a castigat campionat mondial si european in perioada anilor 90 cu jucatori din campionatul intern, jucatori foarte tehnici, cred ca vedem fotbalul diferit, eu il vad ca un joc in care trebuie sa predomine talentul si fantezia jucatorilor si tu ca pe 100 metri garduri sau aruncatul cu ciocanul ... poate intra in poarta...sau poate am inteles eu gresit parearea ta, e posibil .
    Eu cred ca nu prea te-ai uitat la Bundesliga in anii 1990-2000. Nu aveau stil de joc in pase pana in gura portii, pasau si driblau de cele mai multe ori pana pe la 25-30 m si sut la poarta, dar stiau sa suteze si puternic si pe spatiul portii.

    Romania a jucat mai mereu cu pase in lateral, ca de aia se plangea nea Dinu Procuroru ca nu verticalizam nimic.
    Numai Hagi mai lua mingea si dribla pe verticala.

  7. #787 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu cred ca tu lucrezi la EA Sports. Ai explicatie la orice aberatie a jocului. De fapt, din moment ce mi-ai zis de blaturi si nu stiu ce, nici nu mai are rost sa mai comentam. Fifa trebuie sa fie arcade si nu simulare, ca altfel ar fi plin de blaturi si bazaconii, right?

    PS: Bine ca nu imi zici ca in anii 30 se dadeau goluri cu mana si asa ar trebui sa fie Fifa. Tu chiar nu realizezi cat s-a schimbat fotbalul din anii 90 pana acum? Inteleg, tu probabil profiti de toate glitchurile astea si te incanta poate sa castigi 5-0 cu suturi numai din afara careului, dar eu si multi altii am vrea sa aducem mingea in fata portii sau macar in preajma ei ca sa vorbim de ocazii.

  8. #788 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Eu cred ca tu lucrezi la EA Sports. Ai explicatie la orice aberatie a jocului. De fapt, din moment ce mi-ai zis de blaturi si nu stiu ce, nici nu mai are rost sa mai comentam. Fifa trebuie sa fie arcade si nu simulare, ca altfel ar fi plin de blaturi si bazaconii, right?

    PS: Bine ca nu imi zici ca in anii 30 se dadeau goluri cu mana si asa ar trebui sa fie Fifa. Tu chiar nu realizezi cat s-a schimbat fotbalul din anii 90 pana acum? Inteleg, tu probabil profiti de toate glitchurile astea si te incanta poate sa castigi 5-0 cu suturi numai din afara careului, dar eu si multi altii am vrea sa aducem mingea in fata portii sau macar in preajma ei ca sa vorbim de ocazii.
    Atunci treci la simulatorul PES. Dar daca in FIFA nu puteai sa tragi de la 30 m sa dai gol ce se intampla? In fotbalul real se poate trage sut de la 30 m si sa fie si gol? Mai bine la PES unde de la 25-30 m foarte rar prinzi cadrul portii, nu-i asa? In fotbalul de azi jucatorii joaca ceea ce le indica antrenorul. Daca antrenorul le spune sa joace pase pana in fata portii asa joaca, daca le spune sa traga numai sut de la 30 m asa fac s.a.m.d.
    In FIFA 13 tu esti de toate si jucator si antrenor si patron de club. Tu iti creezi stilul de joc, pase scurte, pase lungi, sut de la distanta etc. Asta nu vreti sa intelegeti voi care va plangeti ca luati goluri de la 30 m. In ziua de azi multi jucatori sunt blatisti si cand ajung sa traga la poarta o dau in plopi. Cred ca ai prefera ca in FIFA sa se suteze cum a facut-o Cocis in meciul cu turcii.

    PS: Chiar mie imi plac suturile de la distanta si asa fac si in realitate cand joc fotbal de maidan. Asta nu inseamna ca in FIFA folosesc tot timpul suturile de la distanta.

  9. #789 SP
    Member ramusg's Avatar
    Deci, nu intelegi un lucru elementar, intr-un joc video se poate abuza de un lucru scriptat, in realitate din 4 suturi pe poarta daca e unul de la 30 de metri e bine dar nu e si gol decat la n partide, asta e realitatea. La Pes sutul de la distanta intra random pt ca trebuie sa ai jucatorul cu sut puternic la balon , sa ai unghiul potrivit, balansul potrivi si doar asa prinzi un sut sanatos pe meci sau un gol de la mare distanta la cateva meciuri dar ramai cu gura cascata de ce gol ai dat, asa ramanem si noi la stiri cand la n meciuri ne arata un gol de acest gen, nu?

    Percepi gresit lucrurile, in Fifa 13 sunt lucruri scriptate la greu si sunt abuzuri pe toate assisturile lasate de EA in joc pt cei lipsiti de orientare, de indemanare sau de gandirea a fazei in fractiune de secunda, joc facut special pt noobi. Asta ti-o spune unul care are deja peste 310 meciuri de UT in 13, si care a castigat divizia 1 in *** de 4 ori pana acum si care a schimbat o gramada de formatii si jucatori pana acum, In afara de 6-7 jucatori f scumpi si rari i-am avut pe toti care conteaza.

    Asculta te rog ce-ti spun, nu e FIFA pe care sa nu-l fi jucat la modul serios dar tot raman la parerea ca diminuarea assisturilor ar duce la un joc grozav.

  10. #790 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    Deci, nu intelegi un lucru elementar, intr-un joc video se poate abuza de un lucru scriptat, in realitate din 4 suturi pe poarta daca e unul de la 30 de metri e bine dar nu e si gol decat la n partide, asta e realitatea. La Pes sutul de la distanta intra random pt ca trebuie sa ai jucatorul cu sut puternic la balon , sa ai unghiul potrivit, balansul potrivi si doar asa prinzi un sut sanatos pe meci sau un gol de la mare distanta la cateva meciuri dar ramai cu gura cascata de ce gol ai dat, asa ramanem si noi la stiri cand la n meciuri ne arata un gol de acest gen, nu?

    Percepi gresit lucrurile, in Fifa 13 sunt lucruri scriptate la greu si sunt abuzuri pe toate assisturile lasate de EA in joc pt cei lipsiti de orientare, de indemanare sau de gandirea a fazei in fractiune de secunda, joc facut special pt noobi. Asta ti-o spune unul care are deja peste 310 meciuri de UT in 13, si care a castigat divizia 1 in *** de 4 ori pana acum si care a schimbat o gramada de formatii si jucatori pana acum, In afara de 6-7 jucatori f scumpi si rari i-am avut pe toti care conteaza.

    Asculta te rog ce-ti spun, nu e FIFA pe care sa nu-l fi jucat la modul serios dar tot raman la parerea ca diminuarea assisturilor ar duce la un joc grozav.
    Atunci nu o sa mai cumpere FIFA decat 2-3 persoane, exact cum acum e vandut PES-ul.

  11. #791 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    nu va mai certati...hai sa fim constructivi un pic spre exemplu sa-mi indicati si mie o metoda de joc, o asezare, o tactica... etc
    Joc in seasons cu Man City. am jucat foarte mult pe asezarea default, 4-1-3-2 cred , am incercat si 4-4-2 Diamond Wide, am avut ceva noroc dar nu mult timp.
    Am 4 atacanti foarte buni (zic eu) Aguero, Tevez, Dzeko si Baloteli, am incercat combinatii intre ei, dar numai cate 2. (nu folosesc 3 atacanti niciodata) 2 fundasi centrali, pe Lescot si Kompany de care ma folosesc in fiecare meci, la fel Silva indispensabil.
    Ceva recomandari ? ca vine weekndul si vreau sa fac probe

  12. #792 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    nu va mai certati...hai sa fim constructivi un pic spre exemplu sa-mi indicati si mie o metoda de joc, o asezare, o tactica... etc
    Joc in seasons cu Man City. am jucat foarte mult pe asezarea default, 4-1-3-2 cred , am incercat si 4-4-2 Diamond Wide, am avut ceva noroc dar nu mult timp.
    Am 4 atacanti foarte buni (zic eu) Aguero, Tevez, Dzeko si Baloteli, am incercat combinatii intre ei, dar numai cate 2. (nu folosesc 3 atacanti niciodata) 2 fundasi centrali, pe Lescot si Kompany de care ma folosesc in fiecare meci, la fel Silva indispensabil.
    Ceva recomandari ? ca vine weekndul si vreau sa fac probe
    In locul lui Lescot cred ca mai bun e Kolo Toure.

  13. #793 SP
    Ω Pira's Avatar
    Iti recomand 4-3-2-1 sau 3-5-2, cele mai bune anul asta. Cel putin 3-5-2 e dementiala formatia, bineinteles ca astea se aplica doar la echipele cele mai bune, gen chelsea, barca, real, etc, care au fundasi buni.

  14. #794 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    pe Kolo nu l-am selectat nici macar pt banca de rezerve fiindca ii aveam mereu la dispozitie pe Kolarov cu care execut lovituri libere de la 20-25 metri foarte misto si il tin in teren pt astfel de ocazii. Clichy iar il joc cate o repriza pt ca oboseste repede. Pe Richards l-am inlocuit cu proaspatul Maicon de care nu prea sunt multumit pe flancuri...

    Am sa-l incerc pe Kolo sa vedem cum misca.

    O sa vad cum se misca baietii si in 3-5-2, cred ca am cel putin 3 fundasi foarte buni iar in formatia asta or sa aiba mai putin de tras asa ca nu cred ca va fi nevoie de vreo interventie in ceea ce priveste schimbarile in timpul unei partide. Cred ca ma pot baza pe mijlocasii defensivi gen Barry, Millner sau Javi Garcia.

  15. #795 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Eu la Kuban folosesc 3-4-1-2 cu Balde si Bucur in fata si Marcos Pizzelli in spatele lor.

  16. #796 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    pe Kolo nu l-am selectat nici macar pt banca de rezerve fiindca ii aveam mereu la dispozitie pe Kolarov cu care execut lovituri libere de la 20-25 metri foarte misto si il tin in teren pt astfel de ocazii. Clichy iar il joc cate o repriza pt ca oboseste repede. Pe Richards l-am inlocuit cu proaspatul Maicon de care nu prea sunt multumit pe flancuri...

    Am sa-l incerc pe Kolo sa vedem cum misca.

    O sa vad cum se misca baietii si in 3-5-2, cred ca am cel putin 3 fundasi foarte buni iar in formatia asta or sa aiba mai putin de tras asa ca nu cred ca va fi nevoie de vreo interventie in ceea ce priveste schimbarile in timpul unei partide. Cred ca ma pot baza pe mijlocasii defensivi gen Barry, Millner sau Javi Garcia.
    Kolo are viteza mai mare decat lescott si kompany.

    ---------- Post added 19-10-2012 at 12:42 PM ----------

    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Eu la Kuban folosesc 3-4-1-2 cu Balde si Bucur in fata si Marcos Pizzelli in spatele lor.
    Cam nasol cu 3 fundasi.

  17. #797 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    ...

    Cam nasol cu 3 fundasi.
    Doar cateodata.

    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Merge cu sing-off din PSN, dar, dupa cum spune si adibose ...la urmatorul meci primesti freeze fara posibilitatea de Quit Game(doar restart la consola)

    La stilul de joc poti sa selectezi team pressing SAU high pressure. Eu personal am facut un stil custom foarte agresiv pe care il combin cu ultraattacking. In stilul asta am cei 3 fundasi aproape de mijlocul terenului si ramane adversarul des in offside. Dar si cand scapa...
    Referitor la quick tactics nu am gasit lamuriri concludente. In manual si in meniu am gasit doar referiri la jumatate din tacticile pe care le poti accesa.

  18. #798 SP
    Ω Pira's Avatar
    Nu e nasol cu 3 fundasi daca ai unii dintre cei mai buni, gen David Luiz, Kaboul, Walker, M'Bia si inca cativa care au pace mare si def mare, un echilibru bun pt CB. Iar daca la mijloc intre te ajuta un Ramires, Fellaini iar pe flancuri un Assaidi si altii buni, atunci de CAM nu mai vorbesc, gen Silva, Nasri, etc si inca 2 Strikeri de vis. Aici vorbesc de Premier League si de UT, daca vrei sa ai succes in orice mod online. Eu am incercat formatia asta 3-5-2 si cativa jucatori mentionati aici si mergeam blana cu echipa.

  19. #799 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    3-5-2 e formatie exclusiva de paceri. Pentru ca daca nu ai paceri, nu ai cum sa recuperezi handicapul ce se concretizeaza prin lipsa unor fundasi de banda. Daca nu ai mijlocasi teribil de rapizi si fundasi centrali asemenea, nu ai ce cauta in joc cu formatia asta. Pierzi instantaneu.

  20. #800 SP
    Member ramusg's Avatar
    Eu am jucat in UT pana acum toate formatiile dominante si m-am intors la 3-5-2, am jucatori din campionatul german si brazilieni ca inlocuitori pt meciul urmator, fac rocada constant dupa fiecare meci. Cel putin in UT ,3-5-2 e singura formatie si tactica de joc care face fata cu brio dar trebuie sa cunosti jocul si sa ai rabdarea necesara in aparare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 116 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts