Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 116 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 103 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 2303

Thread: Fifa 13

  1. #1041 SP
    Member Seryaph's Avatar

    Re: Fifa 13  

    Eu mi-am facut hibrid, Helton - Ogbona, Dede, David Luiz - Giovinco Vidal Zanetti Palacio Hamsik - Cavani Eto'o.Ce tzeapa mi-am luat cu Hamsik... Nu fac nimic cu el. Pira tu il ai pe Lucas... Cum se descurca?

  2. #1042 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    si eu joc tot 3-5-2,dar eu jucam de anul trecut si aveam echipa premier league cu destul de multi jucatori de la diferite echipe
    anul asta merg pe 2 echipe din bundesliga,dortmund si bayern cu 3 intrusi,schurle de la b.leverkusen si atacantii din rusia eto si doumbia
    div 1 offline titlu si online in div 1 primul sezon mi-am pastrat locul
    e clar ca impotriva formatiilor cu 3 atacanti le dai sanse foarte des sa urce pe flancuri dar ai 3 fundasi centrali in careu cu cel putin 80 head
    eu mi-am luat si staff,ofera un boost dar care de multe ori nu e sesizabil si am bagat 30k in staff
    Staff-ul iti ofera boost numai cand aplici carduri jucatorilor, care sunt valabile un singur meci. In rest, nu se aplica niciun boost.

    ---------- Post added 07-11-2012 at 09:56 AM ----------

    Quote Originally Posted by Seryaph View Post
    Eu mi-am facut hibrid, Helton - Ogbona, Dede, David Luiz - Giovinco Vidal Zanetti Palacio Hamsik - Cavani Eto'o.Ce tzeapa mi-am luat cu Hamsik... Nu fac nimic cu el. Pira tu il ai pe Lucas... Cum se descurca?
    In locul lui Zanetti mai bine il iei pe De Rossi.

  3. #1043 SP
    Member Seryaph's Avatar
    De Rossi imi strica chimia... din 100 se face 98... si orikum sunt multumit de Zanetti. Nu are suturi de la distanta dar in rest isi face treaba bine.

  4. #1044 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Seryaph View Post
    De Rossi imi strica chimia... din 100 se face 98... si orikum sunt multumit de Zanetti. Nu are suturi de la distanta dar in rest isi face treaba bine.
    Hamsik pe ce post il ai?

    Nu inteleg de ce cu Zanetti ai chemestry 100 si cu De Rossi ai 98.

  5. #1045 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by Seryaph View Post
    Eu mi-am facut hibrid, Helton - Ogbona, Dede, David Luiz - Giovinco Vidal Zanetti Palacio Hamsik - Cavani Eto'o.Ce tzeapa mi-am luat cu Hamsik... Nu fac nimic cu el. Pira tu il ai pe Lucas... Cum se descurca?
    Lucas face toti banii. Are 92 la pace, sut de 77, 88 dribbling, head, etc, e brazilian de la mama lui, insa sunt mega surprins de Paulinho ca CDM de la Corinthians, omul e bestie si merita sa fie shiny gold fara dubii. Recupereaza tot ba chiar si inscrie, e foarte echilibrat la atributii, il poti pune oriunde la mijloc. Recomand omul!

  6. #1046 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Au reusit sa fac si echipele cu jucatori francezi si spanioli.

    Cuplarile sunt:
    Echipa braziliana cu echipa italiana
    Echipa germana cu echipa argentiniana
    si echipa franceza cu echipa spaniola
    Din PS3 mi le arata pe toate la 100% chemistry.

  7. #1047 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu am alergie la pace si paceri. Pur si simplu ocolesc Ultimate Team, pentru ca nu pot sa ma apuc sa joc 3-5-2-uri si alte nebunii care nu au nicio legatura cu realitatea sau sa imi caut jucatori exclusiv pe criteriul pace-ului. Sa nu mai adaug scorurile pe care le vedem in modul asta de joc.

  8. #1048 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Evidentiatii sunt:
    - Thiery Henry (pace 77) cu 3 goluri in 2 meciuri (mai are timp sa-si strice media)
    - Luis Fabiano (pace 65) cu 29 de goluri in 30 de meciuri
    - Luca Toni (pace 46) cu 30 de goluri in 39 de meciuri

    Cu echipele astea joc doar online.

  9. #1049 SP
    Member Seryaph's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Hamsik pe ce post il ai?

    Nu inteleg de ce cu Zanetti ai chemestry 100 si cu De Rossi ai 98.
    Hamsik CAM
    Pentru ca pe dreapta il am pe Palacio care este argentinian ca si Zanetti + joaca amandoi la Inter. As putea sa-l iau pe Maggio/Simone Pepe RM si atunci se combina bine cu De Rossi fiind italieni. Sau sa-l pun pe Isla RM si sa fac schimb de pozitii intre vidal si De Rossi... dar e prea mare bataie de cap... nu prea merita.

  10. #1050 SP
    Member ionutsb85's Avatar
    *** este copilaresc,este fun,dar prea rupt de realitate,chestia cu match day era un concept foarte bun daca se aplica online in seasons cu forma jucatorilor asa s-ar fi putut echilibra si echipele in seasons,n-ar mai mai fii asa discrepante intre real,barca si restul echipelor,cred ca o vom vedea aplicata in 14.......i hope so

  11. #1051 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Au reusit sa fac si echipele cu jucatori francezi si spanioli.

    Cuplarile sunt:
    Echipa braziliana cu echipa italiana
    Echipa germana cu echipa argentiniana
    si echipa franceza cu echipa spaniola
    Din PS3 mi le arata pe toate la 100% chemistry.
    Dar ce faci cu atatea echipe? De ce nu folosesti acelasi antrenor la toate echipele?

    Eu joc cu 3 echipe si am in jur de 80 de contracte pe fiecare jucator plus alte contracte gold shiny de rezerva.
    Mai am echipa lui Juventus cu care nu joc deloc, decat doar cu cativa jucatori din ea la echipa de Serie A.

  12. #1052 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    cum trebuiesc aranjati jucatorii la ultimate team pentru un chemistry bun? (>70%)
    Sunt in Fifa12 deocamdata si imi iau bataie la greu , si culmea imi dau goluri numai in minutele 45 si 90...

  13. #1053 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Dar ce faci cu atatea echipe? De ce nu folosesti acelasi antrenor la toate echipele?

    Eu joc cu 3 echipe si am in jur de 80 de contracte pe fiecare jucator plus alte contracte gold shiny de rezerva.
    Mai am echipa lui Juventus cu care nu joc deloc, decat doar cu cativa jucatori din ea la echipa de Serie A.
    Am destul de multi antrenori, asa ca imi permit sa pun un antrenor la 2 echipe... Si astfel le scade contractul mai greu.
    Joc cu ele prin rotatie, maxim 2 meciuri de echipa. Astfel termin un sezon complet cu maxim o rotatie jumate...

    ---------- Post added 08-11-2012 at 10:39 AM ----------

    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    cum trebuiesc aranjati jucatorii la ultimate team pentru un chemistry bun? (>70%)
    Sunt in Fifa12 deocamdata si imi iau bataie la greu , si culmea imi dau goluri numai in minutele 45 si 90...
    Conteaza:
    - sistemul de joc ales sa coincida cu cel al jucatorului.
    - pozitia pe care este pus jucatorul sa coincida cu cea trecuta pe card
    - sa aiba legaturi cu cei din jur(aceeasi echipa, aceeasi nationalitate, aceeasi liga...)

    ---------- Post added 08-11-2012 at 10:40 AM ----------

    - antrenorul sa aiba pe card aceeasi formula cu cea aleasa pentru echipa.

  14. #1054 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Am destul de multi antrenori, asa ca imi permit sa pun un antrenor la 2 echipe... Si astfel le scade contractul mai greu.
    Joc cu ele prin rotatie, maxim 2 meciuri de echipa. Astfel termin un sezon complet cu maxim o rotatie jumate...[COLOR="Silver"]
    Mai bine il pui pe Wenger la toate echipele, are cel mai bun rating din cei 3. Iei contract de antrenor gold shiny la 3-400 coins si daca ai si 50% boost nu ai probleme de contracte. Eu am 3 echipe pe care le rotesc intre ele si cu o echipa joc doar un singur meci, asa n-am avut niciun jucator accidentat. Am un singur antrenor la cele 3 echipe (pe Mancini). Ce zici tu ca se duc mai greu contractele daca ai mai multi antrenori nu stiu daca ai dreptate. In loc sa folosesti un antrenor gold cu 7 contracte mai bine cumperi un pack gold shiny de contracte pentru antrenor.

  15. #1055 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/....jpg?width=610

    aseara Celtic-Barcelona...cred ca zice multe poza asta pentru cei ce se plang (adica uite ca se poate si in realitate cu poseseie de aproape 90% sa pierzi)

  16. #1056 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Oviduzz View Post
    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/....jpg?width=610

    aseara Celtic-Barcelona...cred ca zice multe poza asta pentru cei ce se plang (adica uite ca se poate si in realitate cu poseseie de aproape 90% sa pierzi)
    Asta am incercat sa explic si eu aici, dar de, lumea nu intelege. Una e sa te joci la consola cate 10-20 meciuri pe zi si alta e sa te uiti la 2-3 meciuri o data la 2 saptamani. Normal ca in fiecare zi sa ti se intample asa ceva. Ia sa se joace lumea pe consola numai in weekend cate 3-4 meciuri pe zi.

    In ce minut a dat Chelsea golul victoriei aseara in meciul cu Sahtior?

  17. #1057 SP
    Senior Member silvian92's Avatar

    Re: Fifa 13

    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Asta am incercat sa explic si eu aici, dar de, lumea nu intelege. Una e sa te joci la consola cate 10-20 meciuri pe zi si alta e sa te uiti la 2-3 meciuri o data la 2 saptamani. Normal ca in fiecare zi sa ti se intample asa ceva. Ia sa se joace lumea pe consola numai in weekend cate 3-4 meciuri pe zi.

    In ce minut a dat Chelsea golul victoriei aseara in meciul cu Sahtior?
    93 aproape 94

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  18. #1058 SP
    Member Harilip's Avatar
    5 meciuri consecutive, 4 din ele castigate la UT, la sfarsit mereu ma da afara din UT. este ingrozitor, din cauza lor am fost retrogradat

  19. #1059 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by Harilip View Post
    5 meciuri consecutive, 4 din ele castigate la UT, la sfarsit mereu ma da afara din UT. este ingrozitor, din cauza lor am fost retrogradat
    Joci pe Xbox? Acolo se petrece mai des eroarea asta.

  20. #1060 SP
    Member Harilip's Avatar
    PS3. e prima data cand se intampla

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 116 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 103 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts