Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 116 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 2303

Thread: Fifa 13

  1. #1061 SP
    Member Iasmin90's Avatar
    Astea folosesc eu in momentu de fata!Cu prima echipa de BPL merg 2 meciuri dupa 1 meci rezerve si la cea din Serie A la fel!
    La prima echipa de serie A ce imi recomandati pt pozitia de LM?eu ma gandeam la boateng desi este cam,sau?

  2. #1062 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Mai bine il pui pe Wenger la toate echipele, are cel mai bun rating din cei 3. Iei contract de antrenor gold shiny la 3-400 coins si daca ai si 50% boost nu ai probleme de contracte. Eu am 3 echipe pe care le rotesc intre ele si cu o echipa joc doar un singur meci, asa n-am avut niciun jucator accidentat. Am un singur antrenor la cele 3 echipe (pe Mancini). Ce zici tu ca se duc mai greu contractele daca ai mai multi antrenori nu stiu daca ai dreptate. In loc sa folosesti un antrenor gold cu 7 contracte mai bine cumperi un pack gold shiny de contracte pentru antrenor.
    Ma refeream la contractul antrenorului. Este normal, daca folosesc un singur antrenor, sa scada contractul antrenorului la fiecare meci jucat indiferent de echipa. Daca am cate 1 antrenor la 2 echipe contractul lui scade doar cand joc cu acele echipe. Oricum cei 3 antrenori pe care-i folosesc au cate 40 contractul.

  3. #1063 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Ma refeream la contractul antrenorului. Este normal, daca folosesc un singur antrenor, sa scada contractul antrenorului la fiecare meci jucat indiferent de echipa. Daca am cate 1 antrenor la 2 echipe contractul lui scade doar cand joc cu acele echipe. Oricum cei 3 antrenori pe care-i folosesc au cate 40 contractul.
    Aici ai rating-ul antrenorilor.

    E acelasi lucru daca folosesti un antrenor la 6 echipe sau 3 antrenori la cate 2 echipe. Contractele sunt aceleasi.

  4. #1064 SP
    Member Seryaph's Avatar

    Re: Fifa 13

    Rating facut in functie de ce? Ce impact are ratingul?

    Sent from my ST18i using Tapatalk 2

  5. #1065 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Seryaph View Post
    Rating facut in functie de ce? Ce impact are ratingul?

    Sent from my ST18i using Tapatalk 2
    Pai ce impact are ca Messi are, nu stiu exact, 95 la UT si Cavani are, parca, 86?

  6. #1066 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Aici ai rating-ul antrenorilor.

    E acelasi lucru daca folosesti un antrenor la 6 echipe sau 3 antrenori la cate 2 echipe. Contractele sunt aceleasi.
    Tot nu ai inteles. Eu ma refer la contractul antrenorului. Ca expira si alea cu fiecare joc.
    Daca are antrenorul 40 la contract ii scade contractul cu fiecare meci care il joaca echipa in care el este plasat. Daca este plasat in toate cele 6 echipe ii scade contractul cu 6 la o rotatie. Daca sunt 3 antrenori (cate 1 la 2 echipe) atunci antrenorilor le scade contractul cu 2 la fiecare rotatie.

    Tabelul ala il am ... pt ca vreau sa cumpar toti antrenori cu +2% sau +3% la Contracts, dar asta este alta treaba.

  7. #1067 SP
    Member Seryaph's Avatar

    Re: Fifa 13

    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Pai ce impact are ca Messi are, nu stiu exact, 95 la UT si Cavani are, parca, 86?
    Intrebam la antrenori ce treaba are.


    Sent from my ST18i using Tapatalk 2

  8. #1068 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Are impact la chemistry. Cu cat are ratingul mai mare cu atat iti creste chemistry-ul echipei mai mult, daca il pui pe o echipa cu formatia agreata de el.

  9. #1069 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Tot nu ai inteles. Eu ma refer la contractul antrenorului. Ca expira si alea cu fiecare joc.
    Daca are antrenorul 40 la contract ii scade contractul cu fiecare meci care il joaca echipa in care el este plasat. Daca este plasat in toate cele 6 echipe ii scade contractul cu 6 la o rotatie. Daca sunt 3 antrenori (cate 1 la 2 echipe) atunci antrenorilor le scade contractul cu 2 la fiecare rotatie.

    Tabelul ala il am ... pt ca vreau sa cumpar toti antrenori cu +2% sau +3% la Contracts, dar asta este alta treaba.
    Pai eu am inteles foarte bine. Uite ce am inteles eu:

    Ai 3 antrenori cu cate 40 de contracte, in total 120 de contracte, corect? Practic joci 120 meciuri in total.

    Eu am un antrenor si ii aplic lui cele 120 de contracte, deci in total joc tot 120 de meciuri, nu? I le aplic pe rand ca maximul e 99.

    Practic tu la fiecare rotatie de 6 meciuri tot 6 contracte pierzi, e acelasi lucru daca pierzi aceste contracte de la 3 antrenori sau de la unul singur.

    Vezi ca maxim 50% e boost-ul la contracte.

    ---------- Post added 09-11-2012 at 11:52 AM ----------

    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Are impact la chemistry. Cu cat are ratingul mai mare cu atat iti creste chemistry-ul echipei mai mult, daca il pui pe o echipa cu formatia agreata de el.
    Esti sigur ca asa e?

  10. #1070 SP
    Member Seryaph's Avatar

    Re: Fifa 13

    Orice antrenor pui, daca este pe formation corect adauga 10 puncte la chemistry.

    Sent from my ST18i using Tapatalk 2

  11. #1071 SP
    Member Game101's Avatar
    Pot sa cumpar de pe PSN store un cod online pentru fifa? Sau nu am cum altfel decat sa cumpar jocul nou?

    Am gasit un disc de fifa 12 de PS3 intr-o gradina de bloc si fiind doar discul nu am de unde sa iau un cod.

  12. #1072 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Seryaph View Post
    Orice antrenor pui, daca este pe formation corect adauga 10 puncte la chemistry.

    Sent from my ST18i using Tapatalk 2
    Atunci rating-ul se refera la cat de antrenor bun e antrenorul respectiv, nu?

    ---------- Post added 09-11-2012 at 12:36 PM ----------

    Quote Originally Posted by Game101 View Post
    Pot sa cumpar de pe PSN store un cod online pentru fifa? Sau nu am cum altfel decat sa cumpar jocul nou?

    Am gasit un disc de fifa 12 de PS3 intr-o gradina de bloc si fiind doar discul nu am de unde sa iau un cod.
    Poti sa iei cod de pe PS Store. Cred ca numai din joc poti intra sa cumperi online pass-ul.

  13. #1073 SP
    Member Seryaph's Avatar

    Re: Fifa 13

    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Atunci rating-ul se refera la cat de antrenor bun e antrenorul respectiv
    Frate este simpla intrebarea: Are vre-un impact acel rating asupra jocului sau este doar o referinţă?

    Sent from my ST18i using Tapatalk 2

  14. #1074 SP
    Member ionutsb85's Avatar
    Quote Originally Posted by Game101 View Post
    Pot sa cumpar de pe PSN store un cod online pentru fifa? Sau nu am cum altfel decat sa cumpar jocul nou?

    Am gasit un disc de fifa 12 de PS3 intr-o gradina de bloc si fiind doar discul nu am de unde sa iau un cod.
    Da,poti sa cumperi din PS STORE

  15. #1075 SP
    Ω Pira's Avatar
    Toate ca toate dar... cum sa gasesti FIFA 12 intr-o gradina de bloc?!

  16. #1076 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    S-a enervat omu si la aruncat pe geam ..

  17. #1077 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Fifa 13

    Quote Originally Posted by PiraSword View Post
    Toate ca toate dar... cum sa gasesti FIFA 12 intr-o gradina de bloc?!
    Sigur e de pe forum...ma mir cum de nu era bundle cu un dualshock spart

  18. #1078 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Pai eu am inteles foarte bine. Uite ce am inteles eu:

    Ai 3 antrenori cu cate 40 de contracte, in total 120 de contracte, corect? Practic joci 120 meciuri in total.

    Eu am un antrenor si ii aplic lui cele 120 de contracte, deci in total joc tot 120 de meciuri, nu? I le aplic pe rand ca maximul e 99.

    Practic tu la fiecare rotatie de 6 meciuri tot 6 contracte pierzi, e acelasi lucru daca pierzi aceste contracte de la 3 antrenori sau de la unul singur.

    Vezi ca maxim 50% e boost-ul la contracte.

    ---------- Post added 09-11-2012 at 11:52 AM ----------



    Esti sigur ca asa e?
    Pe acelasi principiu as putea sa joc doar cu 2 echipe.. dar mie imi place sa am echipe cat mai diverse. Oricum am foarte multi jucatori in club (pentru a ajunge la valoarea de 85.000.000 a clubului)

    Referitor la partea a 2-a... nu sunt sigur Dar voi incerca saptamana viitoare, cand revin langa consola

  19. #1079 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Pe acelasi principiu as putea sa joc doar cu 2 echipe.. dar mie imi place sa am echipe cat mai diverse. Oricum am foarte multi jucatori in club (pentru a ajunge la valoarea de 85.000.000 a clubului)

    Referitor la partea a 2-a... nu sunt sigur Dar voi incerca saptamana viitoare, cand revin langa consola
    Eu ziceam ca daca l-ai pune pe Wenger la toate echipele, deoarece e un antrenor mai bun ca ceilalti doi, poate echipele respective ar juca mai bine.

  20. #1080 SP
    Ω Pira's Avatar
    Voua va merge Auction Search in UT?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 116 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts