Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 116 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 105 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 2303

Thread: Fifa 13

  1. #1081 SP
    Member showman's Avatar
    Nu, nu merge
    edit: am intrat acum pe web si vad ca merge

  2. #1082 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Seryaph View Post
    Orice antrenor pui, daca este pe formation corect adauga 10 puncte la chemistry.

    Sent from my ST18i using Tapatalk 2
    Testat pe web, nu e asa.
    Pe echipa mea bronze formata din englezi:
    - fara antrenor - chemistry 72
    - cu antrenor danez (bronz, 3412) - chemistry 74
    - cu Arsene Wenger/Trapatoni (3412) - chemistry 82
    - cu Pardew (Anglia, gold, 3412) - chemistry 93

  3. #1083 SP
    Member Game101's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    S-a enervat omu si la aruncat pe geam ..
    A fost primul lucru la care m-am gandit si eu. O fi fost vreun fanatic care a pierdut vreun meci, si jap direct pe geam

    Multumesc de raspuns baieti.

  4. #1084 SP
    Senior Member nina's Avatar
    n-are importanta nationalitatea sau liga antrenorului daca mergi pe echipe cu jucatori de la acelasi club sau mergi pe aceleasi nationalitate din aceeasi liga
    poti avea si 2 intrusi din alte ligi,tot 100 iti arata
    dar e o diferenta mare intre 100 chemestry cu legaturi intre jucatori rosii si portacalii fata de 100 chemestry cu legaturi verzi
    e mai important sa ai strans legata echipa,cel putin fundasii cu mijlocasii.atacantii poti sa ii ai intrusi din alte ligi dar sa ii ai foarte buni ca nu poti juca doar in pase.trebuie sa incerci din cand in cand si faze individualiste ale atacantilor

    am luat cupa daily invititional de la ut din a 3 a incercare.e important sa joci acasa,daca vrei sa ai sanse mai mari de a castiga consecutiv
    se integreaza bine eto si doumbia la bayern munchen
    o sa-i vand pe lewandoski si reus ca sa ii iau pe benzema si remy

  5. #1085 SP
    Member showman's Avatar
    Log-in pe explorer in ut aseara am primit un silver pack

  6. #1086 SP
    Ω Pira's Avatar
    Eu am primit ieri un Bronze Pack.

  7. #1087 SP
    Member Iasmin90's Avatar

    Fifa 13

    Eu tot silver pack am primit!

  8. #1088 SP
    Member Harilip's Avatar
    uuuuuuh nu mai rezist. iar am fost retrogradat din divizia 1 din cauza deconectarilor dupa ce se termina meciul. de ce trebuie sa fie astia atat de jegosi?
    The EA servers are unable to process your request at the current moment. Plese try again later.

  9. #1089 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Mai baieti ati primit mini pack-uri. Eu am primit mini gold pack.

    ---------- Post added 11-11-2012 at 02:54 PM ----------

    Azi am primit 500 coins.

  10. #1090 SP
    Senior Member silvian92's Avatar

    Re: Fifa 13

    Ieri am primit 1000 coins si azi mini pack bronze, la ce ajuta pace la un juc ?

    Sent from my Galaxy Tab 2 P5100 using Taptalk 2

  11. #1091 SP
    Member Fizzl3's Avatar
    Ce metode de a face coins folositi?

  12. #1092 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Fizzl3 View Post
    Ce metode de a face coins folositi?
    Sa joci meciuri.

    ---------- Post added 12-11-2012 at 10:38 AM ----------

    Quote Originally Posted by silvian92 View Post
    Ieri am primit 1000 coins si azi mini pack bronze, la ce ajuta pace la un juc ?

    Sent from my Galaxy Tab 2 P5100 using Taptalk 2
    Cardul de pace ajuta la marirea vitezei jucatorului si e valabil un singur meci.

  13. #1093 SP
    Member Seryaph's Avatar
    Quote Originally Posted by Fizzl3 View Post
    Ce metode de a face coins folositi?
    Buy & Sell

    Eu ma rezum la jucatori sub 10.000, deoarece peste aceasta suma intra comisionul EA de 5% si nu prea e rentabil decat daca prinzi vreo oferta bulan... prefer multi si cat de cat ieftini, decat putini si scumpi.

    -Cauta sa cumperi jucatori f cautati, din cate am vazut cei cu pace mare se vand cel mai bine.
    -Cauta jucatori care au formation bun, 4-3-3; 4-1-2-1-2; 4-4-2; 3-5-2 si care sunt pe pozitia potrivita formatiei de joc pe care o au. Spre exemplu Walcott de la Arsenal este RW, merge bine pe un 4-3-3, dar daca il gasesti RM pe 4-1-2-1-2 este posibil sa castigi mai mult decat in situatia initiala.
    -Experimenteaza.

    Eu cumpar si vand doar anumiti jucatori, pe anumite formations. Caut cel mai mic pret BIN(Buy It Now) si daca este o diferenta mare intre el si penultimul, il cumpar si il pun la vanzare la acelasi pret cu urmatorul. Ideea este sa nu ramai mult cu jucatorii cumparati, cu cat ii cumperi si ii vinzi mai repede cu atat mai multi bani rulezi. Nu e bine sa stai prea mult cu un jucator(sa pui un comision prea mare si sa-l lasi mult la vanzare ca ramai cu banii blocati)
    Poti sa verifici preturile BIN la un jucator, si sa pui pret maxim la cautare cel mai mic pret BIN. Sa astepti pana expira o licitatie si dupaia o pui la vanzare.
    Poti face multe combinatii, dar niciodata sa nu dai ultimii bani! Pastreza cativa banuti pentru zile negre, sau pentru licitatii bomba.

    Mai sunt cei care cauta preturi bomba la jucatori buni. Foarte rar se intimpla asta... mai bine cauti preturi decente si te misti repede cu ele decat sa astepti un necunoscator in ale jocului sa puna la vanzare un jucator bun pe bani putini.

  14. #1094 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Seryaph View Post
    Buy & Sell

    Eu ma rezum la jucatori sub 10.000, deoarece peste aceasta suma intra comisionul EA de 5% si nu prea e rentabil decat daca prinzi vreo oferta bulan... prefer multi si cat de cat ieftini, decat putini si scumpi.

    -Cauta sa cumperi jucatori f cautati, din cate am vazut cei cu pace mare se vand cel mai bine.
    -Cauta jucatori care au formation bun, 4-3-3; 4-1-2-1-2; 4-4-2; 3-5-2 si care sunt pe pozitia potrivita formatiei de joc pe care o au. Spre exemplu Walcott de la Arsenal este RW, merge bine pe un 4-3-3, dar daca il gasesti RM pe 4-1-2-1-2 este posibil sa castigi mai mult decat in situatia initiala.
    -Experimenteaza.

    Eu cumpar si vand doar anumiti jucatori, pe anumite formations. Caut cel mai mic pret BIN(Buy It Now) si daca este o diferenta mare intre el si penultimul, il cumpar si il pun la vanzare la acelasi pret cu urmatorul. Ideea este sa nu ramai mult cu jucatorii cumparati, cu cat ii cumperi si ii vinzi mai repede cu atat mai multi bani rulezi. Nu e bine sa stai prea mult cu un jucator(sa pui un comision prea mare si sa-l lasi mult la vanzare ca ramai cu banii blocati)
    Poti sa verifici preturile BIN la un jucator, si sa pui pret maxim la cautare cel mai mic pret BIN. Sa astepti pana expira o licitatie si dupaia o pui la vanzare.
    Poti face multe combinatii, dar niciodata sa nu dai ultimii bani! Pastreza cativa banuti pentru zile negre, sau pentru licitatii bomba.

    Mai sunt cei care cauta preturi bomba la jucatori buni. Foarte rar se intimpla asta... mai bine cauti preturi decente si te misti repede cu ele decat sa astepti un necunoscator in ale jocului sa puna la vanzare un jucator bun pe bani putini.
    Prin metoda asta cati bani faci si in cat timp?

  15. #1095 SP
    Ω Pira's Avatar
    Anuntati-ma cand apare un glitch coins.

  16. #1096 SP
    Member Seryaph's Avatar
    N-am facut un calcul, ce-i drept am descoperito de curand, dar ideea e ca nu pierzi nimik, daca folosesti metoda asta. Pentru ca niciodata nu cumperi la un pretz mai mare decat cel mai mic pretz de pe piatza(BIN).
    Am vandut toti jucatorii pe care ii aveam, am mai ramas cu cativa bronz si cu 100.000 de coins. Cu astia m-am apucat de tranzactii. Uite sa-ti dau un exemplu: Arturo Vidal - Chile - Juventus - CDM - 4-1-2-1-2 - 8500-8700 BIN. In curs de 10 minute am cumparat 3 la 8000-8300 si i-am vandut dupaia in alte 5 minute la 8500-8700 BIN. Adica in 15 minute am facut in jur de 1500 coins, numai din astia 3, plus alti jucatori cu care mai tranzactionezi, sau acelasi jucator pe alta formatie. E bine sa lucrezi cu foaia si pixul, parerea mea... faci multe oferte si dupaia stai doar pe watch list, iar cauti iar stai pe watch list. O sa fac niste calcule mai detaliate dupa ce mai experimentez cu mai multi jucatori, momentan am doar cativa pe care i-am invatzat si pe care licitez.

    Nu este o cale rapida de a face bani, dar este sigura, constanta, cu riscuri minme si, parerea mea este ca iti aduce mai multi bani decat daca joci meciuri. Sau daca esti bun si castigi indiferent impotriva cui joci, mai bine joci meciuri si iei premiile competitilor

  17. #1097 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Seryaph View Post
    N-am facut un calcul, ce-i drept am descoperito de curand, dar ideea e ca nu pierzi nimik, daca folosesti metoda asta. Pentru ca niciodata nu cumperi la un pretz mai mare decat cel mai mic pretz de pe piatza(BIN).
    Am vandut toti jucatorii pe care ii aveam, am mai ramas cu cativa bronz si cu 100.000 de coins. Cu astia m-am apucat de tranzactii. Uite sa-ti dau un exemplu: Arturo Vidal - Chile - Juventus - CDM - 4-1-2-1-2 - 8500-8700 BIN. In curs de 10 minute am cumparat 3 la 8000-8300 si i-am vandut dupaia in alte 5 minute la 8500-8700 BIN. Adica in 15 minute am facut in jur de 1500 coins, numai din astia 3, plus alti jucatori cu care mai tranzactionezi, sau acelasi jucator pe alta formatie. E bine sa lucrezi cu foaia si pixul, parerea mea... faci multe oferte si dupaia stai doar pe watch list, iar cauti iar stai pe watch list. O sa fac niste calcule mai detaliate dupa ce mai experimentez cu mai multi jucatori, momentan am doar cativa pe care i-am invatzat si pe care licitez.

    Nu este o cale rapida de a face bani, dar este sigura, constanta, cu riscuri minme si, parerea mea este ca iti aduce mai multi bani decat daca joci meciuri. Sau daca esti bun si castigi indiferent impotriva cui joci, mai bine joci meciuri si iei premiile competitilor
    Eu joc numai la divizii online unde iei premiu atat la promovare, mentinere cat si la retrogradare.

  18. #1098 SP
    Ω Pira's Avatar
    E ok asta cu watch list. Eu l-am luat pe Fellaini INFORM cu 40250 la BIN si l-am vandut la buy now cu 49,750. Ce-i drept in 2 zile. Acum am luat altul cu 43000 si il am la vanzare la 50000.

  19. #1099 SP
    Member Seryaph's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Eu joc numai la divizii online unde iei premiu atat la promovare, mentinere cat si la retrogradare.
    Intr-adevar pana la urma distractia consta in a juca meciuri nu?
    Depinde cati bani ai.... eu unul vreau sa ajung la 200.000 de coins pentru investitii si deabia ce fac dupa bag in echipa. Daca nu ai multi bani, si ai un buget restrans, sau ai echipe multe si nu vrei sa le vinzi, poate ca pentru tine este mai eficient sa joci meciuri. Eu orikum sunt mai mult la munca si iti dai seama ca de aici nu am cum sa joc fifa, asa ca fac trading. Trece timpul, fac si bani.

  20. #1100 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Seryaph View Post
    Intr-adevar pana la urma distractia consta in a juca meciuri nu?
    Depinde cati bani ai.... eu unul vreau sa ajung la 200.000 de coins pentru investitii si deabia ce fac dupa bag in echipa. Daca nu ai multi bani, si ai un buget restrans, sau ai echipe multe si nu vrei sa le vinzi, poate ca pentru tine este mai eficient sa joci meciuri. Eu orikum sunt mai mult la munca si iti dai seama ca de aici nu am cum sa joc fifa, asa ca fac trading. Trece timpul, fac si bani.
    Atunci se justifica metoda ta daca esti mai mult pe la munca. Si eu sunt la munca, la stat, program fix ies la ora 17, deci apuc sa joc seara si in weekend-uri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 116 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 105 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts