Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 88 of 116 FirstFirst ... 38 78 86 87 88 89 90 98 ... LastLast
Results 1,741 to 1,760 of 2303

Thread: Fifa 13

  1. #1741 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Vorbea de cu totul altceva. Nu avea legatura cu postul tau...

  2. #1742 SP
    Member Fizzl3's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    Giginio, asa le spune fotbalistilor de top, Giginio, pai daca nu e real si nu e nici o diferenta intre Falcao, overal 88 si Muriel, overal 78...dar dar stai, este ,cu Muriel poate mai treci de Ogbona si nu esti ajuns din spate dar cu Falcao nu ai nici o sansa. EU PROPUN ( sunt constient ca propun aiurea, dar e o forma de exprimare) SA DISPARA OVERALUL, sa aiba toti OVERAL 0 , ca doar e joc< IMI PLACE LOGICA TA, iti cedez neuronul numit SCLIPITORUL( e cu accent hotarat), de ce dracu dau eu 30- 40 k pe overalul ala si pe un nume urat ca FALCAO cand pot sa fac treaba mai buna cu MURIEL.


    Sincer, de astia care ai auzit tu, pt ca TU urmaresti fenomenul ( ca la meteo) nu prea a auzit multa lume, DE FALCAO a auzit, si culmea, alta multa lume a ajuns la concluzia ca daca juca UDINESE FINALA EUROPA L ,MURIEL dadea o mie de goluri alergand si mai dadea o mie sutand din propriul careu, SA MAI URMARESTI FENOMENUL< MAI ASTEPTAM RELATARI din REALITATE.

    LE: daca ar exista jucatori OP , de ce sa nu fie cei care sunt OP in realitate si dovedesc asta nu niste jucatori din PRO LEAGUE de ex , care sunt OP pt ca UT are o viteza de joc DE PE MARTE si TIAKITE, mare vedeta internationala este APLOLO in jocul asta( alt zeu, pe langa MURIEL)
    Inainte sa mai scrii ceva,uita-te la cateva meciuri de ale lui Udinese si o sa vezi ce face Muriel,nu e Messi..in realitate,dar are potential,e tehnic are si viteza..Poate tu nu poti sa treci de Ogbonna cu Falcao,insa sunt o gramada care o fac,te contrazici pe tine,vrei sa treci de Ogbonna prin pace,cu Falcao...cu cateva posturi mai sus erai clar impotriva paceabuserilor,poti sa treci si prin skills(daca te pricepi,normal)..
    Falcao e chiar foarte bun in UT,daca stii sa il folosesti cum trebuie si nu abuzezi de pace..daca nu stii skills,il cumperi pe Muriel si fugi pe langa Ogbonna..
    In plus daca nu ar exista jucatori OP,s-ar alege praful de UT,crezi ca toata lumea are coins sa cumpere jucatori precum: Balotelli,Aguero,Di Natale??
    E normal sa exista jucatori OP,dupa cum am mai spus este un joc,e poate cel mai distractiv si competitiv mod,desi are minusuri cred ca o gramada l-au jucat si inca il mai joaca..
    De ce trebuie sa aducem mereu in discutie fotbalul real?
    Jocul este inspirat din realitate,asta nu inseamna neaparat ca fiecare jucator trebuie sa fie exact ca in realitate,sau ca gameplay-ul sa fie tot una cu fotbalul real,nu se va intampla asta prea curand..

  3. #1743 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Muriel are 5 goluri si 2 assisturi in realitate. Sunt convins ca in joc are o rata de peste 1 la goluri/meci. Lucru pe care cu Falcao sau orice alt atacant mai bun ca "potentialul" de mai sus il faci greu, spre foarte greu fara pace.

  4. #1744 SP
    Member ramusg's Avatar
    @fizzl3 , eu am trecut in dribling cu Falcao de Ogbonna de n-5 ori, problema e ca ma ajunge din urma, jucam 4-2-3-1 iar Falcao trebuia sa ajunga singur in pozitie de finalizare, de cele mai multe ori, de f multe ori Ogbona sau Santana ( etc) ma ajungea chiar daca erau pe jos si se ridicau, stiu sa driblez, nu-mi place sa alerg dar in UT nu ai alta solutie, iar in UT vreau ceva realitate pt ca jocul se bazeaza pe cunostintele mele din realitate cand achizitionez un jucator, toti facem asta, il iau pe Baloteli pt ca stiu cum joaca, etc.

    Nu ma cramponez de exemplul Falcao vs Ogbonna, se poate repeta, Van Persie e in aceasi situatie, daca in realitate Falcao sau Van Persie au trecut de fundas si au chiar mai mult de un metru avans nu-i mai impiedica sa inscrie nici Bold dar asa e in UT.

    LE: si te rog sa ma crezi ca pe multi ii lungesc pe teren, disperati cu O, trecand in dribling si pasa nu ping pong sau idiotenii, tocmai de aici advesitatea fata de cei care apasa doar xxxx pana la poarta si doar alearga si eu ma chinui sa driblez, sa pasez si asta pt ca al meu creier refuza pur si simplu sa joace simplu XXXX pace si sut.

  5. #1745 SP
    Member Mariush's Avatar
    ma poate lamuri si pe mine cineva, ce-i ala Pace?

  6. #1746 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariush View Post
    ma poate lamuri si pe mine cineva, ce-i ala Pace?
    Media aritmetica dintre acceleratia si viteza unui jucator.

    ---------- Post added 11-03-2013 at 04:10 PM ----------

    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    @fizzl3 , eu am trecut in dribling cu Falcao de Ogbonna de n-5 ori, problema e ca ma ajunge din urma, jucam 4-2-3-1 iar Falcao trebuia sa ajunga singur in pozitie de finalizare, de cele mai multe ori, de f multe ori Ogbona sau Santana ( etc) ma ajungea chiar daca erau pe jos si se ridicau, stiu sa driblez, nu-mi place sa alerg dar in UT nu ai alta solutie, iar in UT vreau ceva realitate pt ca jocul se bazeaza pe cunostintele mele din realitate cand achizitionez un jucator, toti facem asta, il iau pe Baloteli pt ca stiu cum joaca, etc.

    Nu ma cramponez de exemplul Falcao vs Ogbonna, se poate repeta, Van Persie e in aceasi situatie, daca in realitate Falcao sau Van Persie au trecut de fundas si au chiar mai mult de un metru avans nu-i mai impiedica sa inscrie nici Bold dar asa e in UT.

    LE: si te rog sa ma crezi ca pe multi ii lungesc pe teren, disperati cu O, trecand in dribling si pasa nu ping pong sau idiotenii, tocmai de aici advesitatea fata de cei care apasa doar xxxx pana la poarta si doar alearga si eu ma chinui sa driblez, sa pasez si asta pt ca al meu creier refuza pur si simplu sa joace simplu XXXX pace si sut.
    Sa stai sa apesi incontinuu pe X cred ca faci scurta la deget. La ce interval trebuie sa apesi repetat pe X ca sa faca ce zici tu? Eu am incercat si nu mi-a iesit.

  7. #1747 SP
    Member thedeadman14's Avatar
    Da.. e foarte distractiv si competitiv UT. Mai ales cand dai de un mucea de 10 ani care stie doar sa dea mingea in fata si care nu ar fi in stare sa te bata de unul singur nici in 10 ani, tu ratezi din toate pozitiile inexplicabil si totusi reuseste sa te bata cumva. Atunci imi vine cel mai mult sa rad.

  8. #1748 SP
    Ω Pira's Avatar

  9. #1749 SP
    Member ramusg's Avatar
    X pe atac inseamna pasa, in fifa 13 jucatorii tai se demarca singuri, inainte ii selectai tu si dadeai pasa cu L1, in 13 e super simplificat, stik-ul iti da directia( suprer asistata) si doar apesi X si iar X cum vine mingia la un jucator( ping pong pasing cu toata echipa), pasa e greu de interceptat pt ca e TACTICAL DEFENDING si parca ai un "zid" in fata nu poti intra direct pe jucator

    Majoritatea nu mai dribleaza, doar se intorc la 360 de grade si cand inchid cercul au zona libera pt pasa sau centrare, jocul" fura" in favoarea celui fara viziune, skills etc. Sunt multe in gameplay ca cele care le-am mentionat si sunt special introduse pt cei care nu prea au succes cu gamepadul si jocul de fotbal

  10. #1750 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Selectai si dadeai pasa cu L1? Nu am dat pasa cu L1 niciodata la FIFA? Ce selectai? Jucatorul caruia doreai sa-i pasezi? Sigur nu vorbesti de Wii sau de alt joc?

  11. #1751 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    Majoritatea nu mai dribleaza, doar se intorc la 360 de grade si cand inchid cercul au zona libera pt pasa sau centrare, jocul" fura" in favoarea celui fara viziune, skills etc.
    Aici ai perfecta dreptate. Asta se intampla in UT la 9 din 10 jucatori. Se pare ca toti au prins "smenul" cu cercul asta.

  12. #1752 SP
    Member ramusg's Avatar
    Gvingi, eu joc fifa de la 09, pe consola, am jucat UT din 11, poti sa ma crezi ca daca apasai L1 in fifa 11 si 12 aveai pasa un- doi dar puteai sa o faci cu jucatori diferiti nu doar cu aceiasi doi. Sunt level 79 in fifa, cred ca-ti spune tot

  13. #1753 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    O sa bag diseara in consola FIFA 10, 11 si 12(doar la 12 mai este activ UT) sa vad ce vrei sa zici.(dupa ce joc etapa in FIFA 13)
    Singura chestie care o faceau multi cu L1 (si era enervanta pentru toti cei de forum-vezi threadurile jocurilor) era Chip Through Ball - L1 +

    ---------- Post added 11-03-2013 at 06:11 PM ----------

    Daca nu incape decat un CD ce ma fac?

  14. #1754 SP
    Member ramusg's Avatar
    DA,si asta era enervanta dar acum L1+triunghi e atat de precisa incat ,idiot sa fii, si tot ramai singur spre poarta, L1+ patrat e la fel, 110% asistate perfect. In mod normal aceste pase sunt cele mai grele si nici cei mai buni pasatori, numarati pe degete, nu dau asa pase perfecte cu fregventa din Fifa 13, asta spunea cineva mai sus ca face jocul si in special UT mod sa fie dedicat cu precadere celor slab dotati pt tipul acesta de joc.

    Sa nu mai spun ca s-a transformat jocul de fotbal in handbal, majoritatea paseaza in lungul careului( tu ai tactical defending si greu intri la jucator fara sa lasi un loc descoperit) pana se plictiseste un jucator de-al tau, nu tu, AI-ul, si pleaca de nebun lasand o bresa, sa nu-mi spui ca nici de astea nu stiai.

  15. #1755 SP
    Senior Member nina's Avatar
    ce e greu de inteles?
    daca ai cei 18 jucatori gold si ai overall team 80,cele 7 rezerve gold le schimbi cu bronze,overallul scade chiar daca tu in primul 11 ai un overall 80
    cu cat ai overallul mai mic fata de oponenti,ai sanse ca echipa ta sa joace excellent.adica sa-ti iasa pasele lejer,jucatorii tai stau mereu unde trebuie,castigi duelurile corp la corp.in schimb oponentii dau de un handicap.le va merge exact invers.
    asa au numit userii de pe forumul ea situatia nefecitilor,handicap
    echipele cu overall mai mic au sanse mai mari sa nu aibe acest handicap

    sunt din ce in ce mai multi care fac asta,nu degeaba am retrogradat din div 1
    ori au jucatori gold cu pace mare,cu shooting de tot rasul si isi mentin un overall mic ca echipa
    sau au jucatori in primul 11 de overall 83-84 dar cu 7 rezerve bronze scade overall intregii echipe de 18 jucatori sub 80 ovr
    desi ei au echipa de 5 stele,sus le arata echipa de 4 stele sau 4.5 stele
    eu am handicap meci de meci cu 83 ovr la echipa
    ma chinuiesc mereu asa si nu am mari sanse sa mai castig titluri in div 1
    in div2 sunt mult mai slabi oponentii si cu handicap tot am luat titlul



    ideia in ut e sa joci,sa te dezvolti.cu cat ai o echipa mai puternica,ar trebui sa ai un avantaj in fata oponentului
    cu acest handicap nu mai trebuie sa joci ca sa faci milionul de coins.nu mai are sens sa joci mult ut fiindca faci performanta cu echipe slabe de jucatori gold
    nu e normal ca acei jucatori care sub 70 ball control sa tina mingea,iar cei cu peste 80 ball controll se incurca in minge
    sau are niste paceri fara shooting skill care inscriu mai des decat niste paceri cu skill shooting sau decat niste atacanti care au peste 80 shooting

  16. #1756 SP
    Member ramusg's Avatar
    Ai dreptate, muti profita, o echipa silver cu fugaci spulbera tot, sunt multi profitori, de asta se vorbea de IQ slab, toti sunt pusi pe castigat usor, "trisat" jocul pt ca in realitate daca nu aveau pase perfecte pt a trece de un jucator sau viteza nu puteau in veci. Modul UT a devenit comercial cand in 12 s-au cumparat pachete la greu pt a avea jucatorii cei mai buni in compensatie cu lipsa priceperii personale, in special sunt o gramada de copilasi care cred ca-si dau alocatia pe pachete si e o alocatie din strainatate.

  17. #1757 SP
    Ω Pira's Avatar
    Cel mai horror lucru in Fifa 13 este atunci cand adversarul da L1 patrat/triunghi spre atacanti, iar fundasii tai fug in total alte parti decat sa-i marcheze... si-i lasa descoperiti. Prin asta defapt au imbunatatit AI-ul din atac, prin proasta scriptare (sau ce-o fi) a apararii...

  18. #1758 SP
    Member ramusg's Avatar
    DAP, UITE CA NU SUNT SINGUR, NU SUNT NEBUN, cel putin suntem 2, sunt multe care sunt implementate doar pt a arata ca au inbunatatit ceva dar nu e asa, de exemplu, cand iese portarul si toata lumea are impresia ca iese el precis si repede exista o anumita distanta intre jucator si portar in care jucatorul nu mai raspunde sa se duca dreapta de ex, sau sa faca o fenta, nu-l mai poti controla, se duce drept in portarul care alearga spre el, SUPER .

  19. #1759 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu am patit treaba asta cu fuga in alta parte de 2 ori numai ieri. Pur si simplu fundasul meu a sprintat in fata, nici macar nu a mimat ca ataca mingea.

  20. #1760 SP
    Member ramusg's Avatar
    da, dar ce spui de pasele lungi din careul lui ( adversarului), partea ta de teren nu se vede si cand se muta imaginea , mingia e la jucatorul lui care fuge singur spre poarta, tare nu? Plus ca te intrebi daca a fost in pozitie regulamentara pt ca fundasii tai sunt mult in fata, oare ei ce pazeau, te intrebi ca un idiot aka EU.

    Logica iti spune ca daca esti la tine in careu si camera e plina cu partea ta de teren sa nu dai o mingie lunga in partea in care nu vezi pt ca sunt sanse sa dai pasa lunga aiure...AIUREA, in fifa 13 totul e posibil, mai rau e ca sunt jucatori( in afara celor care stiu smecheria) care degajeaza la intamplare si tot ajunge mingia in 90% din cazuri la jucatorul lor care din " intamplare" era in zona.... SI SUNT F MULTE FAZE DE GENUL ASTA, faze de gameplay "scriptat"

    In fifa 13 trebuie doar sa te rutinezi cu aceleasi assisturi si esti jucatorul perfect.

    Imi displace ce au facut din joc dar nu am ce face, este genul meu de joc, fotbalul, jocul pt care mi-am luat consola acum 5 ani .Alternativa cu Pes, pe care il joc, e mult mai buna dar devine f plictisitoare on-line , modul UT e un concept f bun dar lacomia EA il strica la fel de mult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 88 of 116 FirstFirst ... 38 78 86 87 88 89 90 98 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts