Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Page 89 of 116 FirstFirst ... 39 79 87 88 89 90 91 99 ... LastLast
Results 1,761 to 1,780 of 2303

Thread: Fifa 13

  1. #1761 SP
    Member miami's Avatar
    eu cu astia ma distrez in UT (si ce imi place cand distrug cate un low iq de'ala care nu stie sa dea o pasa de 5 metri fara sa o dea pe sus )

    SERVER | EA SPORTS Football

  2. #1762 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    DA,si asta era enervanta dar acum L1+triunghi e atat de precisa incat ,idiot sa fii, si tot ramai singur spre poarta, L1+ patrat e la fel, 110% asistate perfect. In mod normal aceste pase sunt cele mai grele si nici cei mai buni pasatori, numarati pe degete, nu dau asa pase perfecte cu fregventa din Fifa 13, asta spunea cineva mai sus ca face jocul si in special UT mod sa fie dedicat cu precadere celor slab dotati pt tipul acesta de joc.

    Sa nu mai spun ca s-a transformat jocul de fotbal in handbal, majoritatea paseaza in lungul careului( tu ai tactical defending si greu intri la jucator fara sa lasi un loc descoperit) pana se plictiseste un jucator de-al tau, nu tu, AI-ul, si pleaca de nebun lasand o bresa, sa nu-mi spui ca nici de astea nu stiai.
    Nu stii chestia cu contain cu 2 jucatori deodata si sa schimbi repetat cursorul intre ei?

  3. #1763 SP
    Member ramusg's Avatar
    Poti sa faci tu contain cu 10 jucatori, imi place ca toata lumea vine cu ce se spune in tutorialul FIFA pt aparare sau atac, eu vb de script, iti spune cineva in tutorial ca la baloane lungi fundasul tau face marcaj la orice numai la cel care e la primire, nu. Sa lasam teoria , in jocul asta teoria nu tine.

    Practica iti arata ca tragi in jucatorii tai , jucatorii se impiedica unul de celalalt atat de des incat poti face un top pe meci in functie de cat de idioti par etc. In situatii de genul asta nu te ajuta TUTORIALUL.

    Sa nu mai spun ca mai tot timpul saritura la cap , in special la degajare, e castigata de cel din spate chiar daca cel din fata e cu 2 capete mai inalt, sunt cazuri in care aparatorul tau refuza sa sara la cap chiar daca are pozitie mai buna etc.

    Nu spune nimeni ca un joc nu are minusuri dar cred ca ele trebuie sa fie la sisteme de joc complicate, nu la lucruri simple, te intrebi uneori daca cei de la EA Canada au jucat jocul pe care il fac, si daca au jucat si au observat si ei minusurile acestea care usor pot sa fie remediate de ce nu o fac?

    Cred ca stiu ca exista o gramada care spun : " daca nu-ti place, nu juca, eu joc oricum, sunt masokist si nu vreau sa se schimbe nimic in joc, e minunat"

  4. #1764 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Cat de sus sare un jucator la cap nu tine de ce coeficient are la Jumping? Daca are la jumping 69 si atacantul are 89 pai atunci atacantul are detenta mai mare. Bine, conteaza si ce inaltime au fiecare in parte.

  5. #1765 SP
    Member ramusg's Avatar
    In genere fundasii alesi de mine au peste 80 head skills , si la fundasi inaltimea in saritura este f buna, sunt cu precadere mai inalti decat cei care ataca, ti-am spus , tu tot vb de overal, e egal cu zero cand un 75 e mai bun decat 88 in atac sau cand un RB de 78 parca , Walker, e mai bun decat Ivanovici de la Chelsea ,care e o forta a naturii in flancul drept din aparare, dor pt ca are pace.

    Pe exemplul de pace Banel Nicolita trebuie sa fie jucator de Barca daca transpunem conceptul UT in jocul real, alearga Banel la Steluta de manca pamantul dar celelalte calitati...minus infinit.

    Le: ce sa mai zic de tackle-ul cu 0, toti tin o mana intinsa ca atinci cand esti langa adversar sa-l traga de tricou, de gat , de par, am revazut faze , (chiar si coate in gura ),de genul asta cu incetinitorul de ma prapadeam de ras, si nu e fault sau obstructie pt ca jocul asimileaza asta cu umar la umar, sa fim seriosi.

    Unde ati vazut voi ca se fac deposedari cu o mana intinsa in fata ca un semi-zombie sau un salutant nazist? In fifa 13, joc de fotbal, sunt f multi in lume, chiar si EA Canada care spun ca jocul se apropie f mult de realitate, ca in urmatoarele editii chir o sa intreaca realitatea.

    Eu il compar cu realitatea pt ca cel care mi-a vandut jocul imi tot spune de ceva timp, cam 2 ani, cat de bine reda realitatea din jocul de fotbal.

  6. #1766 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Ivanovici e lent pentru un fundas lateral, chiar foarte lent zic eu, a fost facut avioane in meciul cu Man City, pierdut de Chelsea cu 2-0 acum 2 etape in Premier League.

  7. #1767 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Deja a intrecut realitatea. Muriel e noul Messi/Ronaldo cu peste 1 gol/meci.

  8. #1768 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    In genere fundasii alesi de mine au peste 80 head skills , si la fundasi inaltimea in saritura este f buna, sunt cu precadere mai inalti decat cei care ataca, ti-am spus , tu tot vb de overal, e egal cu zero cand un 75 e mai bun decat 88 in atac sau cand un RB de 78 parca , Walker, e mai bun decat Ivanovici de la Chelsea ,care e o forta a naturii in flancul drept din aparare, dor pt ca are pace.

    Pe exemplul de pace Banel Nicolita trebuie sa fie jucator de Barca daca transpunem conceptul UT in jocul real, alearga Banel la Steluta de manca pamantul dar celelalte calitati...minus infinit.

    Le: ce sa mai zic de tackle-ul cu 0, toti tin o mana intinsa ca atinci cand esti langa adversar sa-l traga de tricou, de gat , de par, am revazut faze , (chiar si coate in gura ),de genul asta cu incetinitorul de ma prapadeam de ras, si nu e fault sau obstructie pt ca jocul asimileaza asta cu umar la umar, sa fim seriosi.

    Unde ati vazut voi ca se fac deposedari cu o mana intinsa in fata ca un semi-zombie sau un salutant nazist? In fifa 13, joc de fotbal, sunt f multi in lume, chiar si EA Canada care spun ca jocul se apropie f mult de realitate, ca in urmatoarele editii chir o sa intreaca realitatea.

    Eu il compar cu realitatea pt ca cel care mi-a vandut jocul imi tot spune de ceva timp, cam 2 ani, cat de bine reda realitatea din jocul de fotbal.
    Cel mai bun exemplu la tot ce ai spus imi pare a fi PSG cu al lor Ibra. Nu am gasit fundasul sa ii fure mingea de la cap , chiar daca atacantul e departe de minge. La fel si in cazul paselor lungi , fundasii mei cred ca au trac cand joaca cu PSG. Ca si o idee ..am jucat aprox. 30 meciuri in Seasons impotriva PSG-ului , cel mult 5 am castigat. 80 % din cele pierdute numai goluri din corner sau pase lungi. Singura modalitate care pare sa dea cat de cat rezultate ar fi asezarea 5-3-2 , cu optiunea Possession si ultra defending

  9. #1769 SP
    Member thedeadman14's Avatar
    Ce vorbiti oameni?... Ibra da bine cu capul?! Sa-l vedeti pe David Silva ce goluri imi da de langa Vermaalen/Luiz , cu capul. Dar bineinteles ca nu stiu eu cand sa sar.

  10. #1770 SP
    Member ramusg's Avatar
    Asa e, de ce nu-ti cumperi un jucator de basket sa-l pui in aparare, sa vezi ti ce capace cu capul face ala, e vina ta omule, invata sa joci

  11. #1771 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Drag05azs View Post
    Cel mai bun exemplu la tot ce ai spus imi pare a fi PSG cu al lor Ibra. Nu am gasit fundasul sa ii fure mingea de la cap , chiar daca atacantul e departe de minge. La fel si in cazul paselor lungi , fundasii mei cred ca au trac cand joaca cu PSG. Ca si o idee ..am jucat aprox. 30 meciuri in Seasons impotriva PSG-ului , cel mult 5 am castigat. 80 % din cele pierdute numai goluri din corner sau pase lungi. Singura modalitate care pare sa dea cat de cat rezultate ar fi asezarea 5-3-2 , cu optiunea Possession si ultra defending
    Pai ultradefending nu prea merge cu possession, ci cu counter attack.

  12. #1772 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by thedeadman14 View Post
    Ce vorbiti oameni?... Ibra da bine cu capul?! Sa-l vedeti pe David Silva ce goluri imi da de langa Vermaalen/Luiz , cu capul. Dar bineinteles ca nu stiu eu cand sa sar.
    Eu am dat foarte rar goluri cu D. Silva, cu capul... si mult mai rar cu Nasri (extrem de rar) jucand in Seasons atat in 12 cat si in 13 numai cu City. Poate conteaza si asezarea lui in teren insa m-as mira sa fie diferita de realitate, CAM, CM, in extremis CF.

    Nu de putine ori am ramas si eu tablou cu fundasii in timpul paselor de lunga distanta (lobate) ceea ce mi se pare penibil din pct de vedere gameplay. NU pot fi "surprinsi" in halul asta in conditiile in care mingea planeaza 3-4 secunde.

    apropo, daca tot vorbim despre fotbal sa folosim corect "balonul"

  13. #1773 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by thedeadman14 View Post
    Ce vorbiti oameni?... Ibra da bine cu capul?! Sa-l vedeti pe David Silva ce goluri imi da de langa Vermaalen/Luiz , cu capul. Dar bineinteles ca nu stiu eu cand sa sar.
    Am vazut un meci in Premier League acum cateva luni, MAN United cu nu stiu cine. Evra, care e mic de inaltime, a dat gol cu capul din careul de 6 metrii, de la o centrare din lateral stanga, dintre 2 jucatori ai echipei adverse care erau cu cel putin un cap mai inalti decat Evra. Evra era aproape facut sandvis intre cei doi si totusi a dat cu capul in minge.

  14. #1774 SP
    Member Fizzl3's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Am vazut un meci in Premier League acum cateva luni, MAN United cu nu stiu cine. Evra, care e mic de inaltime, a dat gol cu capul din careul de 6 metrii, de la o centrare din lateral stanga, dintre 2 jucatori ai echipei adverse care erau cu cel putin un cap mai inalti decat Evra. Evra era aproape facut sandvis intre cei doi si totusi a dat cu capul in minge.
    Interesanta chestie,credeam ca doar in FIFA 13 jucatorii mai mici de inaltime pot inscrie cu capul..
    Spre surprinderea mea,am vazut ca si Messi mai inscrie cu capul..nu pot sa imi explic cum,credeam ca in realitate e ''imposibil'' asa ceva..

  15. #1775 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Pai ultradefending nu prea merge cu possession, ci cu counter attack.
    Sa vezi ce counter attack imi luam cand pierdeam mingea. In ultradefending isi faceau si fundasii treaba , nu mai erau surprinsi cu pasele lobate. Rar am vazut jucatori de Fifa sa nu abuzeze de pasele alea.

  16. #1776 SP
    Member Fizzl3's Avatar
    Nu trebuie sa abuzezi de pasele paste aparare,insa e normal sa pasezi lobat atunci cand ti se deschide un culoar bun,mai ales daca ramai in situatie de 1 la 1 cu portarul..

  17. #1777 SP
    Junior Member ReVibe's Avatar
    Hai salut, isi merita bani echipa asta ?

    3-5-2 ReVibe FIFA 13 Ultimate Team Squad | Futhead

    Vorba aia, dacă nu´i putem învinge, ne alăturam lor, cu echipa asta sper sa evit handicapul.

  18. #1778 SP
    Senior Member nina's Avatar
    faina echipa,e chiar buna

  19. #1779 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    paceri...si foarte scumpi!
    eu unul prefer shooting mai bun si pace mai mic (si din considerente de pret al achizitiei) dar sutez numai din afara careului asa ca un pace mare nu ma ajuta la stilul meu de joc.

  20. #1780 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu nu mai gasesc meciuri assisted pe online...
    Ce naiba au facut, au scos meciurile cu control semi-assisted? Eu am gasit numai meciuri manual unde am pierdut de nu stiu cate ori...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 89 of 116 FirstFirst ... 39 79 87 88 89 90 91 99 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts