Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 14 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 269

Thread: Tekken Tag Tournament 2 Unlimited

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Tekken Tag Tournament 2 Unlimited



    ...era cazul

    1 vs 1! (asta ma intere cel mai mult) <3 Asa mai stam de vb.

    *p.s.

    Nu va ambalati inca e doar pentru Arcades
    Attached Images Attached Images unlimted.jpg

  2. #2 SP
    Member alysefu's Avatar
    WWow pairplay va fii bestial , cu 4 playeri :X :X :X
    Am o intrebare: asta va contine in ttt2 nu ?

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by alysefu View Post
    Am o intrebare: asta va contine in ttt2 nu ?
    Nu e update, e joc nou, separat.

    Screens & Info.:

  4. #4 SP
    Member lowlifekane's Avatar
    Am postat deja legat de chestia asta pe forumul Battlekon, asa ca dau Copy/Paste:



    Ok, off the bat I just gotta say this... sunt un pic dezamagit de toate cele. Sincer, whats the purpose of adding solo play to a T-A-G (hello?) game? Sunt ok cu modul Pair Play-ul, ala e inca in spiritul jocului, desi cred ca o sa fie limitat la just Online Play. Dar 2v1 si 1v1? Mmh.

    1v1 devine practic T6.6 (6.5 fiind Bloodline Rebellion), cu noi miscari, stagii si personaje, playing exactly the same as 6. Don't get me wrong, n-as avea nimic cu asta in any other case, insa this was supposed to be the return of TAG! And it was until now, and what a glorious one it was! Poate o sa fie bun asa pana te inveti cu schimbarile la personajele vechi si cu personajele noi, dar nu vad de ce ai juca 1v1 past that, unless you totaly suck at adapting to the new TAG mechanics.

    2v1 iara e destul de aiurea si voi explica de ce; in TT2, daca executi un juggle folosing Tag Assault feature-ul, partenerul oponentului primeste automat Netsu... and there was alot of depth to bringing out a character safe pentru a beneficia de acel boost, and also a lot of depth and strategy in a anticipa urmatoarea miscare a oponentului pentru a prinde un raw tag si a-l punish-ui cum trebuie sau in a nu-l lasa pe oponent sa tag-uiasca, sau in a opta sa renunti la viata rosie a partenerului pentru a Tag Crash-ui. Jucand 2v1 si executand un Tag Assault, oponentul primeste automat Netsu cu personajul deja pe teren. Pe langa asta, am observat ca personajele solo, inca beneficiaza de Rage pe final de viata pe langa Netsu cu fiecare TA juggle care si-l manca; s-ar putea totusi sa ma insel in privinta Rage-ului si sa fie doar Netsu pentru a doua jumatate de viata, vom vedea ce apare niste footage clar. In plus, cel ce joaca solo beneficiaza pe loc de regenerarea vietii rosi in timpul meciului, which is f*cking bullsh*t (ceva de genul au bossi in TTT2 and its a pain in the ass, desi sper sa nu fie la fel de extrema situatia), iar damage-ul luat pare sa fie mai mic vs solo (insa nu cu mult); insa ca si pana acum, daca isi manca cateva Tag Combos (cu sau fara Tag Assault) he can kiss his red health goodbye.

    Poate sunt doar eu de vina, poate doar ca mi-a placut la nebunie TTT1 si la fel si conceptul original pentru TTT2, din toate meciuri/video-urile pe care le-am vazut si jucand TTT2 Prologue ca un maniac, si tot ce as fi vrut era doar sa repare overall bug-urile existente, poate inca cateva miscari noi de caciula (precum in DR si BR), poate 1-2 personaje noi sau returning si 1-2 stagii noi si sa-l lase as it was. Sper (si probabil asa si va fi) ca 2v2 va ramane modul oficial de a juca TTT2, fara lalaieli gen 2v1 sau 1v1, atunci totul ar fi ok. Poate nu ar trebui sa fiu asa suparat, jocul overall va fi mult mult mai bun decat TTT2.0, mecanica mult mai solida, bug-uri reparate, nice clean awesome tag-team fighting, doar ca mi-as fi dorit sa nu se incurce cu aiureli.

    Si poate acum sunt eu care caut nod in papura, dar pana si numele "Unlimited" mi se pare aiurea. C'mon Namco, your not even trying this time... nu esti Capcom, poti mai mult de atat... what happend to cool names like Dark Ressurection, Bloodline Rebbelion sau Blood Vengence??

    Oh well, AOU nu s-a terminat (nici n-a inceput defapt, abia maine incepe), sper ca Namco sa mai aibe some stuff to reveal! Hai cu personajele noi!

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cu versiunea asta au multumit pe toata lumea (asa vad eu lcururile)

    Defapt asa trebuia facut de la inceput (sa te lase sa alegi ce si cum vrei sa joci). Initial trebuia sa fie doar PAIR PLAY (un simplu update - poza atasata) dar se pare c-au schimbat directia
    Attached Images Attached Images tag2pairplay.jpg

  6. #6 SP
    Member alysefu's Avatar
    Great ! Si da... au facut bine , asa cine vrea sa joace 1v1 joaca 1v1 , totusi eu voi juca 2v2 , 1v1 n-are rost , de aia si este tag ... totusi numai am rabdare
    PS: Da si eu sper sa apara personaje noi... totusi pe cel din film(desene) japonezul ala ar fii trebuit sa'l bage, acum nu stim ... ramane de vazut

  7. #7 SP
    Member lowlifekane's Avatar
    Atata timp cat oficial se joaca DOAR 2v2, e ok; ori jucam toti acelasi joc, ori nu.

    In rest, casuals/practice/etc, cine vrea n-are decat sa joace cum vrea, insa daca te axezi doar pe 1 jucator si pe ce sti DOAR din Tekken 6, eu zic ca o sa ai de pierdut in the long run. Cu cat te obisnuiesti mai repede cu mecanica de Tag si jocul in echipa, cu cat te familiarizezi cu sinergia echipei folosite and getting your strengths and weaknesses down, cu atat mai bine.

    Also, iara o mica buba, as vrea sincer sa schimbe inapoi culoarea life bar-urilor. Albastrul din TTT2.0 arata mult mai bine, si mai easy on the eyes decat verdele nou. Si sa speram ca versiunea finala a jocului pe consola, va arata in sfarsit la fel de bine (grafic) cu cea de pe arcades, pentru ca aparent, jucand TTT2 Prologue, inca mai au mult de lucrat la capitolul ala.

  8. #8 SP
    Member alysefu's Avatar
    Doameee... ce ciuda imi e... astia joaca jocul cu 2 ani inainte ce naiba... ca si Tekken6... Iar apoi se mira lumea de ce sunt ei cei mai buni, totusi stam si asteptam ...

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  10. #10 SP
    Member alysefu's Avatar
    Steve - Bruce ? Law - Bruce ? Wow wow wow... numai am rabdare sa inceapa jocul doamne... Va aparea oare pe la sfasitul lui 2012?

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Doar pt. arcade (deocamdata).

    Eu sper sa renunte la Tag Tournament 2 (deja exista un joc cu numele ala) si sa lase doar Tekken Unlimited.

    Repet, asa trebuia facut de la inceput.

    Oricum daca ajunge pe console...adio alt joc tekken (am zis Tekken nu Tekken x SF) pe generatia asta de console (and that's good stuff). Ca practic asta e si mesajul dar nu multi au inteles asta

  12. #12 SP
    Member lowlifekane's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Eu sper sa renunte la Tag Tournament 2 (deja exista un joc cu numele ala) si sa lase doar Tekken Unlimited.
    Ce prosti vorbesti acolo man?? Cum sa renunte la "Tag Tournament"?? This is exactly the kinda sh*t I was talking about mai sus... odata cu introducerea optiuni de solo play, lumea deja uita care este scopul acestui joc!!!

    Also... notiunea de "Unlimited" can bite my Alpha Super Ultimate 3D Arcade Edition HD Turbo Maximum Remix a*s, cu restul de nume generice si Capcom-esque date jocurilor de fighting (sau mai exact, nenumaratelor re-release-uri ale aceluiasi titlu)! Namco mereu a avut niste nume awesome pentru release-urile .5-urile, they just got lazy this time. Tekken Tag Tournament 2, cu TAG scris mare in mijloc, is just fine.
    Attached Images Attached Images tekken-tag-tournament-2-logo.jpg

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu ma refeream la titlu nu la joc. Cu jocul n-am nimic (eu ma plang de titlu nu de sistemul de joc) - sa scoata din titlu Tag Tournament 2 si sa lase doar Unlimited. Se potriveste mai bine, parerea mea (asa toata lumea e multumita - si cei care sunt fani Tag si cei care sunt fani Single). Asa fiecare joaca cum doreste atat casual cat si competitiv (daca asta se cere).

    Daca se vor face competitii pentru Tekken Unlimited Tag Tournament 2 (si se vor face) organizatorii pot impune 1 vs 1 lejer (mereu va exista cerere pt. 1 vs 1). Cat timp ai o optiune de a juca asa... - de ce crezi c-au introdus asta? Pt. ca e cerere si inca una MARE

    ...heck, se pot face 3 turnee separat cu acelasi joc (sa ocupe 3 sloturi).

    *p.s.

    Personal, optiunea Pair Play o vad doar ca spectacol - acolo distractie maxima

    *p.s. 2

    Cu riscul de a ma repeta: Asa trebuia facut de la inceput. Dupa Tekkekn 6/BR trebuia scos Tekken Unlimited (care sa cuprinda tot). Parerea mea, nebunia mea, whatever

    *p.s. 3

    And if you ask me pe console va aparea DOAR aceasta versiune, pe PS3 mai exact -= you heard it here first =- (amandoua n-au cum si de ce sa iasa - aia cu TTT2 octombrie 2012 pe console e prostie) and they better change that ugly title!

  14. #14 SP
    Member lowlifekane's Avatar
    Am inteles ce vroiai sa zici, eu zic doar ca mi se pare absurd sa scoata "Tag Tournament" din titlul din moment ce ala e its major selling point. Sa lase doar Tekken Tag Tournament 2, caci ala e titlul original; un titlu badass cu traditie in seria Tekken (de fiecare data cand zic TTT ma apuca nostalgia ). De ce sa scurtam numele in ceva total generic si banal? Numele Tekken Unlimited sincer imi aduce aminte de tampenia aia de port pe Game Boy Advanced... Tekken Advanced, deci no thank you!

    Cat despre 1v1 am zis si sus, nu am nimic impotriva optiunii, sa fie acolo, e moca, nu e dlc, nu vom cumpara inca un joc la luni diferenta doar pentru ea, e buna... DAR, vreau ca accentul sa fie tot pe 2v2 pentru ca pana la urma de aia au mai facut un Tag Tournament si nu direct Tekken 7 cu optiunea de a juca cu doua personaje. Si DACA, doamne fereste, DACA 2v1 (ceea ce implica de la sine si 2v2 si 1v1) o sa fie un mod oficial de a juca in turnee, va anunt de pe acum ca ma voi stradui pe cat imi sta in puteri sa distrug complet si irecuperabil pe oricine va juca solo impotriva mea; be afraid, be very afraid! Cine credea ca Paul e cum e de unul singur, sa vezi cand el te tine si Kazuya, Julia sau Armor King iti dau la operatie! O sa vreti sa dati Tag si n-o sa aveti cu cine!

    Si da, clar ca doar versiunea asta va aparea pe console, la fel au facut si cu T6.0 si BR. Daca era vorba de Capcom aici, cumparai mai intai TTT2.0 apoi la 9 luni aparea Maximum Tekken Tag Unlimited Tournament 2 Alpha Remix la doar 40$ ca, you know, that makes it ok!

  15. #15 SP
    Member alysefu's Avatar

    Melodia asta din TTT2 era si in Tekken5.0 sau gresesc?

  16. #16 SP
    Member alysefu's Avatar

  17. #17 SP
    Member alysefu's Avatar

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    More vieos:


    ---------- Post added 18-03-2012 at 02:25 PM ----------

    Excelente clipuri! <3

    WANT!

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  20. #20 SP
    Member alysefu's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 14 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tekken Tag Tournament 2 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 259 Last Post: 09-06-2012, 20:49
  2. Replies: 0 Last Post: 17-02-2012, 16:21
  3. Replies: 0 Last Post: 19-09-2011, 10:54
  4. Tekken Tag Tournament 2 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 31-07-2011, 21:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts