Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 31 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 610

Thread: Console Games - Donatii

  1. #241 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Mai putin de 500 de useri ar trebui sa doneze suma minima si sunt mult peste 500 useri care posteaza zilnic si isi fac afacerile pe aria Bazar. Come on people, mai sunt 6 zile, timp e suficient, bunavointa sa fie!

  2. #242 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Cred ca ar fi bine sa fie trimis un Mass PM + Mass mail (cred ca cu mail-ul e putin cam mult). Sunt multi useri care nu acceseaza aria asta (se duc direct la bazar sau altele) si mai sunt care nu se uita peste thread-urile sticky. Ar merge si un announcement, mare, care sa apara sub meniu.

    Eu voi incerca sa donez maine.

  3. #243 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Trebuia inceput mai devreme mai nene , lasati rusinea si bunul simt la o parte ca e groasa dupa ce vad eu ! Trimiteti PM tuturor ca doar pentru ei se strange , sau lumea are impresia ca forumul e doar al modelatorilor ?

  4. #244 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Trebuia inceput mai devreme mai nene , lasati rusinea si bunul simt la o parte ca e groasa dupa ce vad eu ! Trimiteti PM tuturor ca doar pentru ei se strange , sau lumea are impresia ca forumul e doar al modelatorilor ?
    Intrucat vad ca eforturi se fac (vad ce agitatie e pe aria de Licitatii), o sa incerc sa obtin o amanare... Eventual o plata partiala, care ma gandesc ca nu ar strica sa duca termenul de plata intr-o perioada mai ok (de exp. prin Septembrie), astfel incat sa nu ne mai lovim in fiecare an de aceeasi perioada "critica", a vacantelor

    Cat despre rusine si bun simt, trebuie sa le pastram Ovidiu, altfel nu am realizat nimic important. Trebuie sa ne respectam userii consolisti chiar si atunci cand NU VOR sa doneze. E totusi alegerea lor. Crezi ca daca-i asaltezi cu PM-uri isi vor schimba parerea? Eu personal as crede ca nu. Dar o sa incercam as promovam ideea intr-un fel sau altul (urasc ca nu se poate reseta bara de donatii)...

  5. #245 SP
    Junior Member kimiko's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Done.
    Nu stiu daca mai este aceeasi modalitate de inregistrare, dar stiu ca PayPal face toate verificarile posibile si imposibile inainte de a va accepta cardul/cardurile (eu am un Visa si un Mastercard). Asa ca aveti grija, nu va jucati cu cardul "prietenului"

  6. #246 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, am reusit sa activez bara de donatii fara a pierde pe nimeni din lista. In felul acesta sper ca este mai vizibila situatia... si nu spamam pe nimeni

  7. #247 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Done! - 5 euro. Pana cand e DeadLine-ul ... la salariu mai vreau sa cotizez!

    ---------- Post added 26-07-2011 at 12:02 PM ----------

    Dati si voi un mass PM la toti userii...daca ar dona 300 macar 20 RON aka 5 euro se rezolva problema !!!

    ---------- Post added 26-07-2011 at 12:03 PM ----------

    Eu dc. nu vedeam bara de donatii azi nici nu stiam!

  8. #248 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Excelenta ideea cu bara de donatii. Acum sa vedem daca are si efectul scontat.

    Si o intrebare : produsele din licitatii care se si cumpara intra in bara aia ?

  9. #249 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Si o intrebare : produsele din licitatii care se si cumpara intra in bara aia ?
    In trecut asa s-a intamplat, are grija nenea MonkY sa intre in bara

  10. #250 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    10 euro deocamdata, pana la salariu, si de la mine. Fara bara aia, nici nu stiam despre ce este vb. Sper sa se reuseasca sa se stranga in timp util.

  11. #251 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    See chief ? Lumea nu stie ce si cum . Eu cred ca un announcement la prima logare cu buton de paypal and so on ar fi benefic .

  12. #252 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx guys pt. suport! Am introdus si posibilitatea de a dona o suma custom (nu doar ce este in lista). Anything that helps...
    Cat despre ce intra de la Licitatii, voi pune eu manual... ca si pana acum insa vor fi 50/50 (50% pt. seller, 50% pt. buyer), la cursul BNR. Din pacate, nu pot introduce sume cu virgula.. asa ca se mai rotunjesc (daca sunt sub 0.5 in jos, daca sunt peste 0.5 in sus).

    ---------- Post added 26-07-2011 at 04:13 PM ----------

    Am o donatie de 90 RON pe numele TU*** MA******
    Dati-mi un PM care va recunoasteti, ca sa trec in sistemul de donatii. Daca vreti anonim, nu-i bai. Thanks!

    ---------- Post added 26-07-2011 at 04:16 PM ----------

    Sorry... inca 2 useri banati (din care unul forever) pentru simplul motiv ca isi bat joc de problema noastra. Donatiile de 1000 EUR pe care le-au facut, sper sa li se intoarca inzecit...

  13. #253 SP
    Member Snake's Avatar
    Aveti si suportul meu. O mica donatie (am renuntat la McDonalds-ul de azi pentru voi )! Sper sa reusiti, mai ales ca stiu cat ati tras sa tineti in viata proiectul. Bafta!

  14. #254 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    am renuntat la McDonalds-ul de azi pentru voi
    Initial ma simteam vinovat, insa dupa ce mi-am dat seama ca te-am salvat de la mancat prostii... m-am relaxat
    Thanks man!

  15. #255 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Sugestie: pe viitor a se aplica taxa de membru 3 euro via sms. Ce se aduna peste se vor folosi pt diverse concursuri, evenimente etc. In acest fel administratorii nu mai sunt pusi in situatii jenante, iar stresul vis-a-vis de chirie dispare. Cei care nu vor sa achite o taxa, inseamna ca nu vor ssa fie membrii, implicit sa faca parte din aceasta comunitate. Discutiile contra pe acesta tema sunt de prisos, asadar var rog sa va tineti cuvantul. Multumesc

    PS:Cei care au donat in trecut vor fi scutiti (spre ex: cineva doneaza > 10 euro, e o chestie de bun simt sa-i mai ceri bani)

  16. #256 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ai citit ceva posturi mai devreme despre problema cu SMS-urile? Nu numai ca unii impun un anumit numar de SMS-uri pe luna, dar majoritatea la astfel de sume (sub 10 EUR) taxeaza 60% (plus TVA). Deci la o donatie de 3 EUR, 2.32 EUR se duc la procesator. Ti se pare fair sa ceri asa ceva consolistilor? Sorry, dar nu vrem sa imbogatim pe altii...

    Referitor la premium membership, dap... cred ca acesta va fi urmatorul pas, cu valabilitate pe un an. Asta daca mai trecem si anul asta de marele hop.

  17. #257 SP
    Member Iulian's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    [...]o sa incerc sa obtin o amanare... Eventual o plata partiala, care ma gandesc ca nu ar strica sa duca termenul de plata intr-o perioada mai ok (de exp. prin Septembrie), astfel incat sa nu ne mai lovim in fiecare an de aceeasi perioada "critica", a vacantelor. [...]
    So, ai �ncercat? dacă se mărește deadline-ul poate domnii donatori vor repeta actul caritabil. Eu personal aș repeta gestul. Momentan așteptăm procesearea tranzacției ING-Raiffeisen, ce va dura o veșnicie, pentru RobertDinu am stat 4 zile.

    �n legătură cu donații prin SMS, te-ai interesat de platiprinsms.ro ?
    Cică:
    costuri de inregistrare zero
    costuri lunare de intretinere zero
    veti plati doar un comision de tranzactionare fix, de doar 1.20 Euro pe tranzactie
    de exemplu, dintr-o plata de 10 Euro + TVA, veti incasa 8.80 Euro + TVA.
    VALABIL IN: VODAFONE, ORANGE, COSMOTE si ROMTELECOM

  18. #258 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Nu, din pacate n-am citit despre sms-uri, iar asta nu este decat o modalitate de plata. Mai sunt atatea, iar dupa cum bine stii, orice prestare de servicii se plateste. Asadar, oriunde se va aplica un comision, fie cat de mic, nu e vb de imbogatit pe altii. Nu mi se pare fair sa cer o taxa, dar daca este necesar... Crezi ca Microsoft sau Sony is pun probleme din aste cand cer bani ? Hai sa facm un poll pe tema taxa, vrei ? Nu ma intelege gresit, nu miltiez pt taxe si impozite, dar la acest moment asa a fost ideea care mi-a venit vis-a-vis de problema hostingului. Cheers

    PS: Stii ce m-a intrebat psihologul cand i-am spus ca mi-ar placea sa-i pot ajuta pe toti neconditionat? Cine ma cred, Isus ? Asa si tu

    LE: nu-i nici o suparare si sunt perfect de acord legat de comisioane aberante. Cat mai mic cu atat mai bine

  19. #259 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Iulian, aflam daca se poate amana pe 01.08 (cand vine factura). Dar personal cred ca nu va exista o problema... la urma urmei vor dori banii (chiar si in mai multe transe) si nu sa ne piarda de clienti, nu? Mai ales pe criza asta.

    Nu am incercat la Plati prin SMS - Bun venit! dar imediat citesc toate cele. Multumesc pentru idee! Cum am spus, orice idee salvatoare e binevenita!

    ---------- Post added 28-07-2011 at 03:26 PM ----------

    Ma_Plictisesti: sunt de acord ca trebuie sa platim o taxa pentru orice serviciu... Nu-i bai asta. Problema este cand taxa aceea ajunge la un 80% din suma tranzactionata. Fara suparare, dar eu o consider o exagerare totala. Sa vedem poate cei cu platiprinsms.ro sunt mai ok la sume mici.

    ---------- Post added 28-07-2011 at 03:27 PM ----------

    De pe pagina lor avem asa:
    Folosind serviciul nostru de plata prin SMS nu veti avea costuri de instalare sau taxe lunare de intretinere a contului. Veti plati doar un comision fix de tranzactionare pentru fiecare plata operata de noi.
    Astfel, pentru microplati:
    • dintr-o tranzactie de 10 Euro + TVA, veti incasa 8.80 Euro + TVA
    • dintr-o tranzactie de 9 Euro + TVA, veti incasa 7.80 Euro + TVA
    • dintr-o tranzactie de 8 Euro + TVA, veti incasa 6.80 Euro + TVA
    • dintr-o tranzactie de 7 Euro + TVA, veti incasa 5.80 Euro + TVA
    • dintr-o tranzactie de 6 Euro + TVA, veti incasa 4.80 Euro + TVA
    • dintr-o tranzactie de 5 Euro + TVA, veti incasa 3.80 Euro + TVA
    Pentru servicii cu valoare adaugata (in cazul serviciilor care nu pot fi taxate prin numere de microplati):
    • dintr-o tranzactie de 3 Euro + TVA, veti incasa 1.35 Euro + TVA
    • dintr-o tranzactie de 2 Euro + TVA, veti incasa 0.90 Euro + TVA
    • dintr-o tranzactie de 1 Euro + TVA, veti incasa 0.45 Euro + TVA
    Cum vi se pare?

  20. #260 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Phuck, am apasat pe submit in speranta aflarii adresei de paypal si vad ca m-a "contorizat" Nu am 5 eur, insa intentionam sa trimit o suma mai mica (daca aflam adresa).
    Sorryz.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 31 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. If console games would be pr0n... By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 01-07-2011, 00:52
  2. Console Fighting Games By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 22-01-2009, 19:06
  3. Primul post pe Console Games... By MonkY in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 03-08-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts