Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2013

  1. #1 SP
    Junior Member CooL's Avatar

    Thumbs up Pro Evolution Soccer PES 2013

    Noul titlu va pune accent pe abilităţile individuale ale jucătorilor, oferind pentru prima dată �n istoria seriei control total asupra şuturilor. Printre inovaţiile prezente se va număra modul �n care jucătorii vor face preluarea balonului, controlul total asupra paselor, driblingul, combinaţiile de pase şi reacţiile apărătorilor �n faţa atacanţilor.
    Controlul jucătorilor de c�mp precum şi al portarilor va fi de asemenea �mbunătăţit pentru a scoate �n evidenţă abilităţile care au făcut celebri marii jucători. Şi AI-ul va trece printr-o serie de modificări ce vor face ca reacţiile jucătorilor să fie mai realiste, pentru ca jocul să ofere astfel o experienţă mult mai plăcută.


    PES 2013 | Konami-PES2013.com


  2. #2 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Vorbe deocamdata ca in fiecare an! sa vedem fapte!!

  3. #3 SP
    Member Madutzzu14's Avatar

  4. #4 SP
    Ω Pira's Avatar
    Dezamagitor total! Aceleasi animatii si gameplay de la 11 incoace. Acum or sa "frece" mingea de picior toti dilaii pe modul online, pana la stres. Not cool! E mult prea in urma fata de Fifa. Speram la ceva mai mult. Preorder Fifa 13, din pacate.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dezamagitor e putin spus. Oribila trecerea dintre animatii si nu aduce nimic nou. Sa fim seriosi, abea acum au implementat si ei "preluarea" ?? Bine ca se focuseaza pe Cristiano Ronaldo. Sa faca un joc numai cu el si poate le iese bine.

  6. #6 SP
    Ω Pira's Avatar

  7. #7 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Dar ei chiar nu se prind ca portarii lor plonjeaza total nenatural?! E chiar dizgratios cum se arunca total aiurea numai ca sa "primeasca" gol.

  8. #8 SP
    Ω Pira's Avatar
    Mega editat trailerul asta sa captiveze lumea cica, but FAIL again! Imi arata in slow-mo cum arunca mingea portarul cu mana... really? E chiar o evolutie, ceva, in asta? Si-au batut joc de ceva frumos, de la 11 incoace. Pacat! Preorder FIFA 13.

  9. #9 SP
    Ω Pira's Avatar


  10. #10 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Cica va fi cu pase si suturi integral manuale, nu asistate sau semiasistate. Sa vedem cati mai cumpara jocul din cei care au cumparat PES 2012.

  11. #11 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Treaba cu suturile manuale din punctul meu de vedere e tare complicata. Atata timp cat nu esti in iarba, nu prea ai ce sa simti, deci oricand va fi nevoie de putina asistare din partea calculatorului. Sistemul va trebui tweak-uit foarte bine pentru a reusi, iar asta cred ca va fi prima ingrijorare a jucatorilor. Trebuie gasit un balans intre manual controls si assisted controls.

  12. #12 SP
    Junior Member catza86's Avatar
    Din pacate am luat si anul acesta pes 13, l-au facut prea fifa x, goluri doar din centrari si de la jumate. Epic!

    Fundasii se apara tot mai prost, portarii sunt degeaba. se fac schemele foarte usor de zici ca e fifa 99 sau euro 2000 cand faceai pe picior.

    am facut update la 2012 cu un option file bun si anul asta jucam tot 12. La fifa nu pot trece...

  13. #13 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by catza86 View Post
    Din pacate am luat si anul acesta pes 13, l-au facut prea fifa x, goluri doar din centrari si de la jumate. Epic!

    Fundasii se apara tot mai prost, portarii sunt degeaba. se fac schemele foarte usor de zici ca e fifa 99 sau euro 2000 cand faceai pe picior.

    am facut update la 2012 cu un option file bun si anul asta jucam tot 12. La fifa nu pot trece...
    Si cu 13 ce faci,il dai..?Multumesc!

  14. #14 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by catza86 View Post
    Din pacate am luat si anul acesta pes 13, l-au facut prea fifa x, goluri doar din centrari si de la jumate. Epic!

    Fundasii se apara tot mai prost, portarii sunt degeaba. se fac schemele foarte usor de zici ca e fifa 99 sau euro 2000 cand faceai pe picior.

    am facut update la 2012 cu un option file bun si anul asta jucam tot 12. La fifa nu pot trece...
    Mie mi se pare foarte bun pes 2013. Cred ca joci la Amateur sau Regular pentru ca la Top Player sau Super Star e foarte greu jocul. Cu greu spargi defensiva adversa. Goluri de la jumatatea terenului chiar nu am reusit iar din centrari, chiar asta e marea schimbare fata de ultimile pes-uri unde la 3 din 5 centrari era gol iar online marea majoritate a jucatorilor asta cautau, mingea pe extrema care alerga pana la tusa de fund dupa care urma centrare si gol. In schimb la pes 2013 nu se mai intampla asa ceva. Cum si la cornere era aceeasi poveste, foarte multe goluri. Acum cu greu se da gol din corner, trebuie sa-l bati foarte precis. Dar repet, trebuie sa joci la Top Player sau Super Star.

    Pes 2012 chiar nu l-am putut juca, l-am vandut la o saptamana dupa ce l-am luat. Cred ca a fost unul din cele mai proaste pes-uri, cu toate ca avea si plusuri fata de pes 2011 dar prea putine si nu e numai parerea mea. Pes 2013 este chiar superb, au luat de la 2010, 2011, 2012 si au scos in sfarsit ceva bun.

    Cel putin eu cand joc parca ma uit la un meci de fotbal. Caut sa joc cat mai real posibil iar jocul ma lasa sa fac acest lucru, ceea ce-mi place.
    Jucatorii nu mai aluneca pe iarba ca pe gheata cum era in pes 2012, miscarile lor sunt mult mai naturale si se controleaza foartre usor comparativ cu 2012 unde, parca controlam un tanc. Suturile sunt superbe la fel si loburile peste portar, imi aduce aminte de pes 2010. La deposedarea adversarului daca joci la un nivel mai inalt, ii iei mingea foarte greu dar mie asta imi place, face jocul mai antrenant. Conteaza foarte mult si ce jucator vrei sa deposedezi, de ex la Messi sau Robben categoric te vei chinui mai mult decat la Milito, si asta iar imi place mult.

    Pana acum nu i-am gasit niciun minus, o spun sincer. Bine, mai persista problema la portari unde iau goluri ciudate uneori dar asa a fost totdeauna la pes.

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Attached Images Attached Images 5479429_700b.jpg

  16. #16 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Se golise demult raftul la pes si au pus pe el alte jocuri.
    La fifa tocmai se terminase si nu au avut timp sa puna alte jocuri

  17. #17 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    S-a vandut PES 2013 de nu se poate.

    ---------- Post added 06-10-2012 at 06:41 AM ----------

    Quote Originally Posted by freezy View Post
    Se golise demult raftul la pes si au pus pe el alte jocuri.
    La fifa tocmai se terminase si nu au avut timp sa puna alte jocuri
    Daca maresti poza o sa vezi ca sunt PES-uri, ci nu alte jocuri.

  18. #18 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    S-a vandut PES 2013 de nu se poate.

    ---------- Post added 06-10-2012 at 06:41 AM ----------



    Daca maresti poza o sa vezi ca sunt PES-uri, ci nu alte jocuri.
    Pai si eu ce am zis? Ca au pus altele noi, adica tot pes-uri, nu alte titluri
    A fost o gluma, desigur.

    Serios vorbind acum, e normal sa fie vandut mult mai bine fifa, cu toate ca sunt fan pes, nu ma deranjeaza acest aspect, pentru mine pes este cu mult peste fifa, fifa este un joc pe care nu-l pot juca cu toate ca am incercat de mai multe ori, din pacate fara niciun rezultat, pur si simplu nu-mi place. Gusturile astea...

    Si sa glumesc din nou, chiar nu e greu, eu lucrator la acel magazin sa iau jocurile fifa de pe raft, sa fac o poza cu raftul gol la fifa iar la pes raftul plin si apoi sa le pun la loc

  19. #19 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Eu am luar FIFA 13 de la Altex pentru PS3, de abia am prins o bucata, pe cand PES 2013 aveau kklau.

    Cei de la Konami au o hiba foarte mare daca vrei sa folosesti un router pentru a avea internet la jocul online, si anume nu te lasa sa intri la lobby rooms, la competitii, ci numai la quick match. La FIFA 13 pot juca orice mod de la online folosind un router.

  20. #20 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Pro Evolution Soccer 2013

    Personal eu am jucat si Fifa si Pes , dar pe diferite perioade.Am inceput cu Fifa 98 si am jucat pana la Fifa 2007 inclusiv.Dupa aceea Pes a trecut cu mult peste Fifa si am jucat de la Pes 6 pana la Pes 10.Dupa succesul lui Pes 10 , cand a aparut panarama de Pes 11, am trecut iar la Fifa si o sa stau o perioada pana se hotarasc Konami sa mai scoata un joc bun.

    Sent from my X8 using Tapatalk 2

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2017 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 129 Last Post: 24-03-2017, 12:18
  2. Pro Evolution Soccer PES 2016 By OEE in forum Console Club
    Replies: 332 Last Post: 24-04-2016, 10:24
  3. Pro Evolution Soccer PES 2015 By OlBlueEyes in forum Console Club
    Replies: 193 Last Post: 11-05-2015, 11:07
  4. Pro Evolution Soccer PES 2010 By AndRewqp in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 101 Last Post: 06-12-2009, 10:38
  5. Pro Evolution Soccer PES 2009 By richardm27 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 14 Last Post: 14-10-2008, 00:30

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts