Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 65

Thread: Cel mai important joc

  1. #1 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Cel mai important joc

    Care credeti ca este cel mai important joc (care a marit importanta jocurilor,care a avut consecinte si pe alte planuri etc.) si de ce ?

    Eu cred ca metal gear solid este cel mai important joc deoarece a introdus un nou mod stealth si a continuat si pana in ziua de astazi seria ca fiind una dintre cele mai bune.

  2. #2 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    Pentru mine e Grand Theft Auto (GTA). A avut succes mereu.

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Metal Gear Solid si Mario

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Super Mario 64 pentru ca a adus sistemul de free-cam la suprafata. Fara el nu mai pupati voi sistem nou de stealth in MGS sau un GTA fara top-down view cum erau 1 si 2.

  5. #5 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Fallout.

  6. #6 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    GTA

  7. #7 SP
    Member Vami's Avatar
    Super Mario.

  8. #8 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Uncharted,MGS4( nu l-am jucat inca dar m-am uitat pe youtube mai mult de 4-5 ore),GOW 1,2.

  9. #9 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Killzone 2 - cea mai tare experienta pe console in acest moment!

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    thread-ul e stupid. Scopul e sa numesti un joc care a influentat industria in vreun fel.

    Cum ma rog a influentat-o Uncharted sa-mi explice si mie cineva ca poate eu am trait in copaci pana azi.
    Sau un joc lansat in nici mai putin de o luna de zile, cum e ala atat de important pentru industrie pentru ca nici nu au inceput sa se vada efectele (Killzone 2).
    Exista o groaza de thread-uri pentru jocurile "bune", nu inteleg de ce si asta trebuie sa fie transformat intr-unul din ele.

    S-a vazut cand au votat teh fanboyz.

  11. #11 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Killzone 2 este cel mai tare joc de PS3 in acest moment si are si de ce!

  12. #12 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Seria Grand Theft Auto
    Ne-a impresionat tot timpul cu ceva nou

  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    prietene, oricum ai da-o tu cu cel mai tare joc pe PS3 esti offtopic. Aici se discuta parca despre titluri cu influenta in industrie. Explica-mi te rog ce jocuri au aparut in ultimele 2 saptamani (deci dupa Killzone 2) care sa fi imprumutat ceva din inovatia cu care a venit Killzone 2.

    Ai vazut undeva aceste efecte?

    Nu spun ca nu este Killzone 2 un joc bun, sau poate chiar cel mai tare, mai ales ca n-am cum sa joc jocul, dar cum poate fi un joc important la doar doua saptamani de la lansare?
    Ce s-a schimbat in acest timp?

  14. #14 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    ma rog postasem dar mi s-a sters , revin in "litere"... super mario bros oameni buni , fie ca va place sau nu , e jocul care a lansat industria asta de care ne bucuram cu totii azi , si nu numai el ...toate jocurile oldies care au avut succes seriile sonic , donkey kong samd..chiar nu inteleg ce relevanta au jocurile de ps3 aici

  15. #15 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Sunt de acord cu Khan. Fiti corecti, nu fiti fanboy.

    Ontopic: Evident, Super Mario Bros (as much as I dislike Nintendo )

  16. #16 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Mario

  17. #17 SP
    Member dogdan's Avatar
    pong(printre primele jocuri ever)
    pac-man
    mario(primul side scroller,primul joc la care aveai un obiectiv sa salvezi printesa)
    zelda(primul rpg)

  18. #18 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Intr-adevar, Mario ar putea fi considerat un incepator de drumuri (practic Donkey Kong, fiind primul joc in care a aparut Mario) dar haideti sa nu uitam nici de Heroes of Might and Magic, Wizardry, Commander Keen, Doom, Wolfenstein, Kings Quest si atatea altele...

    Nu exista "cel mai important joc (care a marit importanta jocurilor,care a avut consecinte si pe alte planuri etc.)"

    Istrategie... daca nu erau jocuri precum Wolfestein 3D, nu mai jucai tu acum Killzone

    L.E. Dogdan, Zelda nu e nici pe departe primul RPG

  19. #19 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    chiar daca nu sunt jocuri de console, cred ca au avut un impact imens printre jucatori. Doom si Starcraft.

  20. #20 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    OK, am glumit. Super Mario Bros. (nu pot sa uit cat de mult il jucam cand aveam 5-6 ani).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 31-12-2014, 17:44
  2. Ce apreciezi cel mai mult la un joc? By MonkY in forum Polls
    Replies: 22 Last Post: 19-03-2014, 12:31
  3. Replies: 7 Last Post: 27-11-2011, 23:20
  4. Cel mai Enervant joc By Pastilutza in forum Console Club
    Replies: 94 Last Post: 01-09-2009, 11:39
  5. Cel mai asteptat joc pe 2009 ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 67 Last Post: 30-06-2009, 17:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts