Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Cat de ''vechi'' sunt xbox360 si PS3?

  1. #1 SP
    Member angloma's Avatar

    Cat de ''vechi'' sunt xbox360 si PS3?

    Multa lume spune ca xbox360 a fost ''stors'' la maxim cu jocul gears of war 3 si nu o sa apara jocuri cu grafica mai buna pt xbox , pentru ca nu are resursele necesare. De ceva vreme se vorbeste si despre PS4 si Xbox720 . Din cate stiu , pe PS3 , Uncharted are cea mai buna grafica, dar se spune ca PS3 poate si mai mult . Mai pot consolele sa tina pasul cu calculatoarele? Sau asteptam PS4 si xbox720 pentru ca PS3 si xbox360 numai pot tine pasul?

  2. #2 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    pai la grafica nu mai pot tine de cativa ani pasul... insa arata cat de cat bine.
    partea proasta e ca tin toata industria de jocuri pe loc... apar numai jocuri care sa se incadreze in puterea de procesare a ps-urilor si a xbox-urilor si pe pc nu sunt decat portari, unele execrabile.

    si o sa apara ps4 si xbox 720 cu o putere de calcul probabil egala cu a unui calculator bun din 2013... asta daca avem noroc.
    daca nu.. o sa fie ceva mediu, care va tine iar totul pe loc urmatorii 7 ani

  3. #3 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Here we go again...

  4. #4 SP
    Junior Member chivualex's Avatar
    Grafica actualelor jocuri de pe console e mai mult dec�t ok. La consolă nu iți trebuie o grafică de PC pentru că nu stai la 50-60cm de TV cum stai față de monitor. Spun asta deoarece eu jocurile de pe pc le joc tot pe tv, prin hdmi, cu un controller de xbox360. De la 2,5-3m si daca dai rezoluția hd ready �n loc de fullHD nu e nimic deranjant.

    Partea ur�tă e pentru utilizatorii de PC,cum a zis și SirAndrew, dar asta se �ntamplă datorită pirateriei + "lăcomia" celor care fac jocurile. Nu vor să facă jocuri pentru fiecare platformă �n parte c�nd pe console se v�nd 10 mil de copii și pe PC se v�nd sub 1 mil.(Companiile nu au de g�nd să-și reducă profitul)

    Să faci comparție nu are rost.
    Fiecare �și alege ce vrea(pc sau consolă).

  5. #5 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by angloma View Post
    Multa lume spune ca xbox360 a fost ''stors'' la maxim cu jocul gears of war 3 si nu o sa apara jocuri cu grafica mai buna pt xbox , pentru ca nu are resursele necesare. De ceva vreme se vorbeste si despre PS4 si Xbox720 . Din cate stiu , pe PS3 , Uncharted are cea mai buna grafica, dar se spune ca PS3 poate si mai mult . Mai pot consolele sa tina pasul cu calculatoarele? Sau asteptam PS4 si xbox720 pentru ca PS3 si xbox360 numai pot tine pasul?
    conteaza asa mult ce credem noi ?e ca si cum vorbim de transferuriile unei echipe..trancanim o gramada..dar de transferat transfera pe cine vor ei..cel mult putem constata dupa ce apar jocuriile..

    ce intrebare e asta: asteptam Ps4 si xbox720 ?ce te impiedica sa le astepti ?

    inca un thread inutil..

  6. #6 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Sunt lucruri putin diferite, zic eu. Nu-ti iei consola cu gandul ca vei tine pasul cu PC-ul.
    Desi grafica poate juca un rol important nu e determinant.

  7. #7 SP
    Member Dasani's Avatar
    XBOX 360 e din 2005
    PS3 e din 2006

  8. #8 SP
    Member daviddd's Avatar
    Cu siguranţă sunt mai vechi ca teneşii mei...

  9. #9 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Din partea mea pot aparea si anul acesta noua generatie de console pentru ca eu voi astepta sa se ieftineasca si/sau sa apara varianta Slim .

  10. #10 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    cand altii asteapta viitoarea generatie de console..Rasko asteapta mopedul..

    ---------- Post added 01-06-2012 at 12:37 AM ----------

    *inca

  11. #11 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    Cand ies pe piata consolele Slim , este un semn ca ne pregatesc ceva . Asta e doar parerea mea . PS3-ul aparut cu aprox. 2-3 ani dupa aparitia PS2-ului Slim.

  12. #12 SP
    Junior Member BirauStefan's Avatar
    Fir inutil.
    PC - antialiasing mirific insa grafica este conditionata de console
    Xbox 360 - depasit, aceeasi grafica de acum 2 ani
    PS3 - depasit , aceeasi grafica de acum 2 ani, exclusive extraordinare insa nu au o grafica uluitoare asa cum se zice,( da, ma refer si la seria Uncharted ), jocuri third party portate jalnic de pe xbox

    Asa zisele "ps4" si "xbox 730" nu vor fi nimic revolutionar datorita crizei si lipsei de bani.

    Alegerea mea pentru urmatoarea generatie? PC pana o sa apara variantele slim pentru cele doua console

  13. #13 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by BirauStefan View Post
    Alegerea mea pentru urmatoarea generatie? PC pana o sa apara variantele slim pentru cele doua console
    Pana apare slimul la noile console iar vor fii depasite de PC la acest capitol si o vei tine langa tot asa...
    Consolele nu sunt o optiune pt. cei obsedati de detalii grafice.

  14. #14 SP
    Member angloma's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Pana apare slimul la noile console iar vor fii depasite de PC la acest capitol si o vei tine langa tot asa...
    Consolele nu sunt o optiune pt. cei obsedati de detalii grafice.
    eu unul prefer consolele, am pcul bunicel, merg cam toate jocurile aproape cu detalii la maxim, dar tot prefer xboxul

  15. #15 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Din partea mea pot aparea si anul acesta noua generatie de console pentru ca eu voi astepta sa se ieftineasca si/sau sa apara varianta Slim .
    dc sa astepti 2-3 ani pana sa-ti iei "noua generatie" ?

  16. #16 SP
    Member eastbason's Avatar
    Ce importanta are cat de vechi sunt?
    Sunt eu oare singurul care inca ma mai joc pe ps2? Atat timp cat ps3 si x360 inca ma mai tin in fata televizorului e foarte ok.
    Eu inca ma mai joc pe PSP jocuri arcade...atunci cand " meditez " .
    Cred, cu putere, ca o consola ( indiferent care este ea ) o cumperi nu pentru a ramane in pas cu evolutia grafica a jocurilor ci pentru a te bucura de cateva momente de ralaxare atunci cand ai nevoie!
    Imi este dor, si vorbesc foarte serios, de zilele in care jocurile se faceau altfel, aveau acel ceva care te captiva ( Monkey Island, Syberia, Dangerous Dave ) acum se fac doar pentru grafica...chiar daca jocul este o plesneala...important e sa dea bine pe " radeonul meu care mananca nori....si pe monitorul HasDeu pe care l`am luat la schimb pe un bemveu din `86 "
    Conteaza cat de vechi sunt? Daca inca iti plac si inca te tin in fata lor? NU grafica este totul intr`un joc!

  17. #17 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by eastbason View Post
    Ce importanta are cat de vechi sunt?
    Sunt eu oare singurul care inca ma mai joc pe ps2? Atat timp cat ps3 si x360 inca ma mai tin in fata televizorului e foarte ok.
    Eu inca ma mai joc pe PSP jocuri arcade...atunci cand " meditez " .
    Cred, cu putere, ca o consola ( indiferent care este ea ) o cumperi nu pentru a ramane in pas cu evolutia grafica a jocurilor ci pentru a te bucura de cateva momente de ralaxare atunci cand ai nevoie!
    Imi este dor, si vorbesc foarte serios, de zilele in care jocurile se faceau altfel, aveau acel ceva care te captiva ( Monkey Island, Syberia, Dangerous Dave ) acum se fac doar pentru grafica...chiar daca jocul este o plesneala...important e sa dea bine pe " radeonul meu care mananca nori....si pe monitorul HasDeu pe care l`am luat la schimb pe un bemveu din `86 "
    Conteaza cat de vechi sunt? Daca inca iti plac si inca te tin in fata lor? NU grafica este totul intr`un joc!

  18. #18 SP
    Member eastbason's Avatar
    Ironic?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 241 Last Post: 26-01-2022, 19:45
  2. Cat de bune sunt de fapt jocurile generatiei actuale? By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 06-05-2009, 10:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts