Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 109 of 145 FirstFirst ... 9 59 99 107 108 109 110 111 119 ... LastLast
Results 2,161 to 2,180 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2161 SP
    Member b615dub's Avatar
    #64 Alien: Isolation (5/10) - 100%, ATENTIE! Nu este un joc pentru cei slabi de inima. Este un joc de nota 10+care nu trebuie ratat de niciun gamer. N-am mai experimentat asa ceva intr-un joc, atmosfera este incredibila te tine in suspans la fiecare pas marunt pe care-l faci, nu inteleg de ce au mai pus optiunea de alergat in joc pentru ca este imposibila de folosit in cele mai multe cazuri. Neaparat trebuie jucat cu un headset bun, personal inca sunt placut surprins de castile Sony Gold, pentru a intensifica si mai mult senzatie de frica. Muzica din joc te face sa incremenesti de frica si te face sa te gandesti de 2x daca vrei sa mai continui. Cred ca neaparat primul run sa fie jucat pe hard fiindca este cu totul alt joc fata de easy. Alien-ul te poate auzii/vedea de la o distanta mult mai mare si este mult mai imprevizibil uneori chiar exagereaza. Foarte placut a fost faptul ca Alien-ul nu are un anumit traseu pe care-l poti invata ceea ce este bine venit chiar daca uneori te scoate din sarite pentru ca il vezi ca o ia spre stanga iar tu faci dreapta si te trezesti cu el in fata. Cel mai tare aspect la Alien este ca e foarte parsiv merge al dracu' pe varful degetelor nici nu iti dai seama de unde vine.
    Un lucru foarte enervant, care cred ca este si marele minus al jocului, este ca in majoritatea misiunilor te face sa te tot intorci in aceeasi regiune pentru a termina misiunea. Sper ca in viitor sa vedem si o continuare a jocului, ceea ce este foarte posibila in felul in care s-a incheiat jocul.


    Attached Images Attached Images 1l199d7b.png

  2. #2162 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + FarCry: Primal - {P} 100% - Cum as putea sa descriu acest joc cat mai simplu? Al naibi de distractiv si plin de atmosfera. Nu am regretat faptul ca l-am cumparat desi la inceput imi era frica ca o sa fie copy/paste dupa 4.
    Attached Images Attached Images 20160305202356.jpg

  3. #2163 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cum ti s-a parut platina? Vreau sa il iau si eu, dar nu am timp de un joc dificil/foarte time consuming.

  4. #2164 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    In jur de 30 ore, cred ca se poate face si in vreo 20 daca dai rush, dar ar fi pacat, merita sa explorezi linistit lumea. Greutate... 0.

  5. #2165 SP
    Member AzFaust's Avatar
    15. The Evil Within - 64% [P]

    Cand am vazut in ce consta 'Akumu mode', nu prea ma tragea inima sa ma chinui cand stiam ca am primit somn de peste 100x pe modul normal. Insa am vrut sa incerc sa vad cum sta treaba si pana la urma uite ca nu m-am dat batut si am reusit in 22h sa iau trofeul pentru Akumu. Modul asta consta in inamici mai multi, mai agili, mai puternici si putin ajutor pentru tine din partea dezvoltatorilor, mori dintr-o lovitura . Au fost multe sectiuni in joc in care am incercat de minim 15 ori ca sa trec mai departe. Dupa Akumu a urmat speedrun terminat in 4h. Jocul mi-a placut destul de mult, poate si pentru ca nu am mai jucat de mult un survival-horror. M-am speriat bine de cateva ori si sunt de parere ca au combinat bine momentele de actiune cu cele de tensiune. Am jucat in total aproape 50h.


    Attached Images Attached Images evil-within_20160312173444.jpg loasnj.png

  6. #2166 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mi se pare ca platina nu e destul de rara pentru ce dificultate are Akumu. Cel putin pare groaznic de greu, caci jocul nu e genul meu si nu am de gand sa il iau. Platina mea de la LittleBigPlanet PS Vita e mai rara, iar jocul a fost mai mult frustrating decat a fost greu.

  7. #2167 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Motorstorm Apocalypse - 100% [P]
    Attached Images Attached Images big-one.png

  8. #2168 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Mi se pare ca platina nu e destul de rara pentru ce dificultate are Akumu. Cel putin pare groaznic de greu, caci jocul nu e genul meu si nu am de gand sa il iau. Platina mea de la LittleBigPlanet PS Vita e mai rara, iar jocul a fost mai mult frustrating decat a fost greu.

    Pe PSNProfiles nu este asa de rara, insa cand te uiti din PS4 are 0.3%

  9. #2169 SP
    Member taz@'s Avatar
    #67. Game of Thrones PS4 - [P] 1/10

    M-a facut sa ma uit la serial...

    #68. Rocket League PS4 - [P] 1/10

    #69. Goosebumps PS4 - [P] 1/10 (cu ghid)

  10. #2170 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    #9 DriveClub - + 100%. 6/10

    Prea multa ploaie. Am inteles, arata frumos dar au exagerat. Destul de frustrant in unele momente, in rest, frumos joc.

    #10 DriveClub Bikes - - 75%. 2/10

    Motocicletele se misca putin cam haotic, in rest e totul ok.

  11. #2171 SP
    Member b615dub's Avatar
    Felicitari pt Platina, ma chinui de ceva vreme dar nu pot sa ma obisnuiesc cu controlul. Ai jucat cu volan?

  12. #2172 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Cu controller... Am de gand in vara sa cumpar un volan care sa fie compatibil si cu PS4. Pacat ca G27 nu functioneaza la PS4...

  13. #2173 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

    #40. Far Cry Primal - 100% [P] (2/10) - Chiar daca povestea nu exceleaza, jocul este salvat de atmosfera si grafica. Gameplay-ul se aseamana cu celelalte jocuri din serie, insa setting-ul ii da un aer aparte. Platina super usoara, trebuie doar sa te bucuri de joc.
    Recomand!
    Attached Images Attached Images far-cry-primal-platinum.png

  14. #2174 SP
    Member b615dub's Avatar
    #65 Metro 2033: Redux (2/10) - 100%, "We want pace..." Foarte bun jocul, grafica frumoasa, personajele foarte amuzante prin felul cum vorbesc engleza gameplay antrenant, desi se poate face si un stealth run pentru cine are rabdare. Platina usoara si interesanta.

    Attached Images Attached Images 1l9bedf6.png

  15. #2175 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    In caz ca te apuci si de Last Light, sa setezi limba rusa cu subtitrare in engleza, e mult mai ok asa. Bafta!

  16. #2176 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

    #41. NBA Live 16 - 100% [P] (7/10) - Dupa multi nervi si injuraturi, e gata. Un simulator de baschet destul de bun, in opinia mea, este peste 2K16. Imi pare foarte rau ca Live 14 este un joc dezastruos la care este imposibil sa faci platina.
    Attached Images Attached Images nba-live-16-platinum.png

  17. #2177 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Infamous 2 - 100% [P]
    Attached Images Attached Images infamous-2-platinum-trophy.png

  18. #2178 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Tom Clancy's The Division - {P} 100% - O surpriza placuta pentru mine, dupa beta nu ma asteptam sa imi placa atat de mult jocul. Acum astept cu nerabdare noul content.
    Attached Images Attached Images 20160322234324.jpg

  19. #2179 SP
    Member AzFaust's Avatar
    16. Salt and Sanctuary - 100% [P]

    Trofeele vin pe masura ce avansezi in joc. 2-3 din ele pot fi ratate pentru ca trebuie sa ajungi in anumite locuri care sunt cam ascunse, insa daca esti atent nu ai cum sa nu observi ce trebuie sa faci. Despre joc gasiti pe aria Reviews.


    Attached Images Attached Images salt-sanctuary_20160323162031.jpg sasa.png

  20. #2180 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Update!
    • Dying Light: The Following - Enhanced Edition - 1490/1490
    Lista:
    ...si imediat ii fac 100% si app-ului Dying Light


    Hands down one of the best zombie games!

    Ultimul achievement (Together Till the End) l-am deblocat cu un tip random comunicam cu lanterna ce si cum trebuie sa facem. Foarte tare a fost faza.

    Attached Images Attached Images 20160326104007.jpg screenshot_2016-03-26-10-44-36.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 109 of 145 FirstFirst ... 9 59 99 107 108 109 110 111 119 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts