Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 111 of 145 FirstFirst ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 ... LastLast
Results 2,201 to 2,220 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2201 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ce ziceti sa unim threadul asta cu cel de la PS4? Oricum nu sunt foarte multi completionisti, si nu cred ca are rost diferentierea asta.

  2. #2202 SP
    Member Halo's Avatar
    Update

    Dead Space 1000/1000
    Attached Images Attached Images untitled.png

  3. #2203 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

    #42. Tom Clancy's The Division - 100% [P] (4/10) - Mi-a placut foarte mult. Pe cat de dezamagit am fost in Beta, pe atat de multumit am fost de jocul final. Dpdv grafic este exceptional, iar gameplay-ul este si el multumitor. Am jucat atat solo, cat si co-op, ambele moduri fiind distractive in felul lor. Recomand!
    Attached Images Attached Images division-platinum.png

  4. #2204 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Dark Souls 3 - {P} 100% - Superb joc, putin cam usor (parerea mea), dar atmosfera, povestea si locatiile sunt absolut superbe! Praise the Sun!
    Attached Images Attached Images 20160421222811.jpg

  5. #2205 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Street Fighter x Tekken - 100% [P]

    Cel mai rar trofeu pe care il am in momentul de fata. Daca nu aveam parteneri de boost, renuntam demult la trofeele pentru online. E imposibil sa faci rank up cand esti pus impotriva jucatorilor cu sute de victorii.
    Arcade mode este un grind enorm, iar mission mode extrem de greu, dar nu imposibil. Cea mai grea misiune mi-a luat doar vreo 300 de incercari, deci se poate.
    Attached Images Attached Images capture.png

  6. #2206 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post


    + Dark Souls 3 - {P} 100% - Superb joc, putin cam usor (parerea mea), dar atmosfera, povestea si locatiile sunt absolut superbe! Praise the Sun!
    Un mini review non spoiler?Stiu cat iubesti seria

  7. #2207 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Mai trebuie să îl joc de câteva ori cu alte stiluri înainte să îi fac un review, dar promit că o să îl fac.

  8. #2208 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    #11- Plants vs Zombies Garden Warfare - P + 100%

    Nu sunt prea multe de spus, e un joc frumos unde se joaca la plezneala. Lipseste team play-ul si fara el, plantele sunt varza. Nu-l recomand, poate a fost bun la timpul lui.

    #12- Ratchet and Clank
    Sunt un mare fan R&C, primul meu joc de PS2. Oarecum, sunt dezamagit de acesta. Arata superb, controlul e ok dar nu imi plac voice acting-urile. Ratchet nu mai e asa "dur", e mai copilaresc. Lipsesc 4 planete fata de originalul.
    Ok, stiu ca e un reboot si nu remake dar totusi..
    O sa fac un efort sa cumpar un PS3 si sa le joc si pe celelalte din serie.
    Pana acum, Going Commando e preferatul meu.

  9. #2209 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

    #43. Uncharted Drake's Fortune Remastered - 90% [P] (4/10) - O adevarata placere sa rejoc prima aventura a lui Drake. Vor urma si celelalte doua, imi fac astfel incalzirea pentru Uncharted 4. Nu mai are rost sa laud acest joc, stiti cu totii ca este o capodopera!
    Nu cred ca voi face 100% la el, deoarece dificultatea brutal parea prea frustranta.
    #44. Hitman GO - 100% [P] (1/10) - 3 lire cheltuite cum nu se putea mai bine. Superb acest joculet. Ma intreb daca vor mai adauga noi level-uri, cu siguranta ar fi bine venite pentru multi. Platina usoara, trebuie doar rabdare si atentie la detalii.
    Il recomand, mai ales daca il prindeti la reducere, nu stati pe ganduri!
    Attached Images Attached Images hitman-go-platinum.png uncharted-drakes-fortune-platinum.png

  10. #2210 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pentru Brutal poti folosi un tweak de one hit kill as far as I know. Asa va fi mult mai usor. Daca nu, toate glitchurile cu chapter skip au ramas de la varianta de PS3, il poti termina lejer in doua ore.

  11. #2211 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Obtinerea trofeelor si mai ales a platinelor prin glitch-uri, exploituri si alte manarii este ca si cum ai copia la teza si dupa aia te mandresti cat de destept esti. Daca esti bun, dovedeste-o prin a obtine lucrurile legit...

  12. #2212 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Sunt total de acord cu tine. Nu apelez la astfel de tehnici, i-am thanks la post, deoarece a venit cu o sugestie.
    Eu unul evit pe cat posibil ghidurile, insa recunosc ca mai arunc un ochi pe net pentru a gasi diverse collectables.

  13. #2213 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Obtinerea trofeelor si mai ales a platinelor prin glitch-uri, exploituri si alte manarii este ca si cum ai copia la teza si dupa aia te mandresti cat de destept esti. Daca esti bun, dovedeste-o prin a obtine lucrurile legit...
    Vrei sa imi spui ca tu iei toate colectibilele de unul singur? Multe jocuri au sute de colectibilele fara niciun sistem de tracking. Sau sa folosesti ghid vizual nu e manarie?

  14. #2214 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Felicitari pentru platina! Recent l-am terminat si eu pe crushing si m-am apucat de brutal. Pur si simplu e o batjocura. Inamicii dau buzna din toate partile, cand reusesti sa pui aim la head trebuie el sa se miste (stiu exact cand ai aim pe ei chiar daca nu folosesti sistemul de cover), trag ca nebunii si primesti amo exagerat de putin, cu 2-3 gloante nu prea ai ce sa faci cand in fata ai 6 de omorat.

  15. #2215 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Killzone HD - 100% [P]
    Era si pacat sa nu-l platinez mai ales ca am jucat 565 ore cand l-am avut pe PS2.
    Attached Images Attached Images kz1.png

  16. #2216 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    A reusit cineva sa platineze Resistance Burning Skies pentru PS Vita? Eu as vrea sa ii fac platina insa imi este imposibil tocmai datorita trofeului de multiplayer , care practic ar dura cat un singur meci de multiplayer. Eu nu am cum sa intru in multiplayer avand in vedere ca jocul meu este zona 1 (US) iar contul meu este de RO. De aceea apelez la bunavointa unui posibil detinator al jocului care ar fi dispus sa imi imprumute jocul pentru ~10min timp in care sa ii fac trofeul de multiplayer. Nu stiu sigur dar cred ca ar trebui sa mearga si daca ofer cuiva cu jocul contul si imi face el trofeul.

  17. #2217 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Iti dau eu Resistance

  18. #2218 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    A reusit cineva sa platineze Resistance Burning Skies pentru PS Vita? Eu as vrea sa ii fac platina insa imi este imposibil tocmai datorita trofeului de multiplayer , care practic ar dura cat un singur meci de multiplayer. Eu nu am cum sa intru in multiplayer avand in vedere ca jocul meu este zona 1 (US) iar contul meu este de RO. De aceea apelez la bunavointa unui posibil detinator al jocului care ar fi dispus sa imi imprumute jocul pentru ~10min timp in care sa ii fac trofeul de multiplayer. Nu stiu sigur dar cred ca ar trebui sa mearga si daca ofer cuiva cu jocul contul si imi face el trofeul.
    Baciu tu faci platine ?

  19. #2219 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Obtinerea trofeelor si mai ales a platinelor prin glitch-uri, exploituri si alte manarii este ca si cum ai copia la teza si dupa aia te mandresti cat de destept esti. Daca esti bun, dovedeste-o prin a obtine lucrurile legit...
    Daca ipostazele date de jocuri pe dificultatea Brutal (ex. incepi o sectiune si bam ai murit), sunt corecte atunci hats down.

  20. #2220 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un joc superb, nu mai stați pe gânduri, mai ales că aveți o platină ușoară, puneți mintea la lucru și nu apăsați "Hint"!!!
    Hitman GO: Definitive Edt.
    uploadfromtaptalk1462385639413.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 111 of 145 FirstFirst ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts