Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 112 of 145 FirstFirst ... 12 62 102 110 111 112 113 114 122 ... LastLast
Results 2,221 to 2,240 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2221 SP
    Junior Member Vader's Avatar
    Un mic sfat, faceti backup constant la salvari. Eu am apasat de vreo doua ori din greseala pe Hint-uri, si am reluat de unde salvasem.

  2. #2222 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    #13: Uncharted: Drake's Fortune Remastered - 90%

    Crushing-ul e imposibil la prima vedere. Inamicii dau buzna peste tine in cover. Au un aim la aruncat grenade de nu e adevarat. Sunt doar cateva capitole mai grele, in rest e ok.

    Imi place atmosfera foarte mult, soundtrack-ul, voice acting-ul, story-ul e cu virgula. Sper ca nu dau spoiler dar e super enervant cand descoperi ceva nou si e plin de inamici. Practic, toti sunt cu un pas in fata lu Drake. Faci un puzzle care e in jurnalul lu F. Drake, pac inamici.

    Mai am Brutal-ul si speed run-ul. Am sa le fac cu alta ocazie, ma cam obosesc jocurile care te obliga sa le joci de 10 ori, imi pierd rabdarea sa joc continuu.

  3. #2223 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

    #45. Uncharted 2: Among Thieves Remastered 89% [P] (3/10)

    Attached Images Attached Images uncharted-2-among-thieves-platinum.png

  4. #2224 SP
    Member AzFaust's Avatar
    20. Silent Hill 3 HD - 100% [P]
    Foarte bun jocul, pacat de sistemul de lupta care este ca de obicei foarte prost. Mare plus ca a trebuit sa-l joc doar de 3 ori, nu de 6 ca partea a2a. Dupa primul playthrough primesti 'unlimited submachine gun' care iti face viata extrem de usoara pentru restul trofeelor.

    21. Duke Nukem Forever - 85% [P]
    Jocul nu este atat de prost pe cat il fac criticii sa para, insa nu este nici foarte reusit. Trofeul pentru 'insane difficulty' este destul de greu si m-am chinuit ceva la el. Am incercat de foarte multe ori in 2 parti ale jocului si la 2 bosses pana am reusit. A fost mai mult frustrant trofeul asta pentru ca am murit de multe ori si asta include o asteptare de aproape 1 minut ca sa incarce iar jocul




    Attached Images Attached Images 20160513170533.jpg 20160513170549.jpg ffgh.png

  5. #2225 SP
    Junior Member shumy1804's Avatar


    10. Assassin's Creed Syndicate - 84% - [P] - PS4 - (2/10) - Obositoare side-questurilor jocurilor de la Ubisoft. Mult prea repetitive.
    11. Tales from the Borderlands - 100% - [P] - PS4 - (1/10) - Foarte interesant si comic jocul.
    12. Grim Fandango Remastered - 100% - [P] - PS4 - (1/10 cu ghid)
    13. Uncharted: Drake's Fortune Remastered - 87% - [P] - PS4
    14. Uncharted 2: Among Thieves Remastered - 89% - [P] - PS4
    15. Uncharted 3: Drake's Deception Remastered - 89% - [P] - PS4 - Avand in vedere ca am terminat doua din ele pe PS3, mi s-a parut neinspirata ideea producatorilor de a te obliga sa termini inca odata Crushing pentru a incepe pe Brutal. Preferam sa respecte principiul din Last of Us, sa poti incepe pe ce dificultate vrei. Jocuri de nota 10 oricum.

  6. #2226 SP
    Junior Member pasar3's Avatar


    4. inFAMOUS First Light 100% [P] (4/10)
    5. Rocket League 67% [P] (2/10)
    6. Need for Speed 92% [P] (2/10)
    7. FIFA 16 100% [P] (3/10)
    Attached Images Attached Images 1l5e96f1.png 1l6c211c.png 1lb07987.png 1l67b2ac.png

  7. #2227 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Uncharted 4 [P] 1/10 un joc superb din toate punctele de vedere...

  8. #2228 SP
    Member b615dub's Avatar
    Serios doar 1 dificultatea? Pe ce site esti logat pentru tracking de trofee?

  9. #2229 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cred ca dificultatea este o nota personala. Oricum jocul e ridicol de usor dupa ce deblochezi cheats, si pentru asta nu trebuie decat sa il termini pe easy.

  10. #2230 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Stai sa inteleg, scuze dar sunt mai greu de cap... Adica dai nota la dificultatea platinei, 1/10 fiind considerat cea mai usoara, dar folosesti manarii ca si infinite amo, slow motion si alte cele? Hai sa zicem ca este OK, jocul permite din pacate, dar cautarea de comori, conversatii optionale, foi de jurnal? Folositul guide-urilor este tot OK dar cand pui unul langa altul iti dai seama ca ai completat un joc din care ai avut un aport de 50% maxim.
    Repet, nici asta nu este o problema dar e culmea sa-i dai nota de 1/10 la dificultate cand altii au cautat comorile si alte cele pentru tine... Este ca si cum ai un examen la matematica, copiezi 50% si daca cineva te intreaba de dificultate, zic ca a fost cel mai usor examen...

    Stii ce joc este de 1/10? The Walking Dead S1. Nu cred ca poti compara cele doua jocuri!

  11. #2231 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Stiu ce zici, dar nu e chiar asa. Din nou, e o nota personala, care releva dificultatea pe care EU am resimtit-o sau EL a resimtit-o. Daca mi s-a parut usor sa folosesc ghid, atunci platina mi s-a parut usoara, nu e limpede? Exista trofee unde ghidurile nu te ajuta prea mult (vezi rank S in Dante Must Die), care sunt evident mai grele decat cele la care poti "copia". Daca ai face abstractie de acest aspect nu ar fi corect fata de jocurile grele fara ghid, imho. Cu siguranta ca as da o nota mai mare daca nu as folosi trophy guide, dar din moment ce o fac mi s-ar parea ipocrit sa ma plang de cat de greu a fost sa gasesc colectibilele.

    Oricum, eu obisnuiesc sa notez dificultatea de doua ori, o data in ideea folosirii unui ghid, si a doua oara varianta raw.

  12. #2232 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    eu un joc superb la care am stat si am explorat tot. la sfarsit primului run. imi mai trebuiau cam 20-30 de colectibles...care au fost mai ascunse. in rest le-am gasit pe toate...iar la conversatii optionale vreo 2 doar nu le facusem. si da dificultatea pe crushing a fost ok cu cheatu de gloante si cu pistolul ala galben...barok parca, care da one shot la aproape tot. E o nota personala. Poate si din cauza ca jocul mi-a placut asa de mult nu mi s-a parut greu, pentru ca l-am savurat de la inceput pana la sfarsit. Singurl trofeu care mi-a luat mai mult a fost ala cu scorul maxim la crush bandicot am stat o ora si acolo .


    Plus mi nu mi s-ar parea ok sa dau o nota mai mare pentru dificultate doar pentru colectible in conditiile in care ai chapter select si se salveaza instant dupa ce le iei nu trebuie sa termini capitolul. daca trebuia sa aduni toate colectible intr-un singur run...poate ar fi fost mai mare nota.



    Si asa de exemplu Wolfenstein - Old blood are nota mica ca dificultate la platina si eu nici pana azi nu am reusit sa ii fac platina mai am nevoie de vreo 5 challenge-uri din alea care nu reusesc sa le fac

  13. #2233 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    OK dar cum facem atunci diferenta dintre un joc ca Uncharted 4 si The Walking Dead, unde doar un singur run este de ajuns pentru platina si celui mai avarege gamer?

  14. #2234 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Ok. Ca sa fi tu impacat ii dau 3/10

  15. #2235 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar


    #46. EA UFC 2 - 100% [P] (6/10) - Un joc de fighting foarte bun, imbunatatit semnificativ fata de primul titlu. Straluceste prin gameplay, grafica si numeroasele moduri de joc oferite. Ce-i drept mai au de lucrat la Ultimate Team, sper sa-l imbunatateasca cei de la EA, dar intr-un nou titlu Fight Night.
    Platina destul de grea din cauza trofeelor online si a unui trofeu random din career mode. In rest, totul super fun.
    Attached Images Attached Images ea-ufc-2-platinum.png

  16. #2236 SP
    Junior Member shumy1804's Avatar


    16. Fifa 16 - 100% - [P] - PS4 - (4/10) - Majoritatea trofeelor sunt de bun simt, insa dificultatea ii e data de "The Invincibles" (Win 4 games in Draft).



  17. #2237 SP
    Member AzFaust's Avatar
    22. inFAMOUS Second Son 100% [P]
    M-am distrat mult cu puterile lui Delsin, sunt foarte spectaculoase. As fi vrut ca jocul sa fie putin mai lung. Dificultatea 'expert' este aproape ca cea normala, deci nu prezinta mare provocare. Singura problema, daca pot sa ii spun asa, a fost ca nu mi-am dat seama din prima de unde sa iau trofeul pentru '170 meters comet drop'.



    Attached Images Attached Images infamous-second-son_20160521010155.jpg fhhjhg.png

  18. #2238 SP
    Member legokid220's Avatar
    Care din voi nu folositi ghid la colectabile?
    Mi se pare o aberabtie sa ascunzi niste chestii mici in locuri in care nici nu iti trece prin cap.
    Cred ca mi.ar trebui 1. 2 luni sa complectez jocul fara ghid.

  19. #2239 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Si eu folosesc ghid. Mi se pare aiurea sa cauti obiectele in locuri ciudate, scade mult din imersiune. Celelalte personaje te asteapta langa o usa, iar tu te invarti ca o gaina fara cap

  20. #2240 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Si eu folosesc ghid cand am chef de collectibles si nici dupa a 5-a playthrough nu gasesc toate comorile.
    Am insa cateva principii:
    -Nu sunt tropy hunter si nu ma mandresc cu colectionarea trofeelor, nici cu dificultatea lor (fiind culmea cand folosesc ajutor)
    -Am un mare respect pentru putinii oameni care gasesc tot pe cont propriu, cred ca ei sunt adevaratii maestri ai trofeelor si restul care folosesc ghiduri sunt doar wannabe bigshot

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 112 of 145 FirstFirst ... 12 62 102 110 111 112 113 114 122 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts