Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 144 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 2863

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #41 SP
    Member mishu's Avatar
    1000G Halo Reach!

  2. #42 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    1000G Call of duty MW2 :X

  3. #43 SP
    Junior Member Rob3rt17's Avatar
    1000/1000 Call of Duty 4. Urmeaza MW2.

  4. #44 SP
    rtl
    Junior Member rtl's Avatar
    Forza Motorsport 2
    Forza Motorsport 3 ( intradevar foarte lungggg si lungit aiurea)
    nfs most wanted (cel mai usor)
    TDU
    Fallout 3
    Afro Samurai

  5. #45 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    pe mine ma seaca la unele jocuri ca apar DLC-uri si imi strica acel 100% completition .Oricum nu consider ca acele jocuri nu ar fi facute 100%.
    Pt mine 100% inseamna sa termin ceea ce imi cere discul,nu si DLC-ul.

    Dam u microsoft ca afisezi aiurea.

  6. #46 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    ...de ex la Mafia 2, eu am DLC-ul, am facut 1000 la el, jocul este super simplu pentru achievements, dar cele din DLC sunt groaznice, de ex sa conduci 1000 de mile...Achievement idiot...

    Mai este si Dante.Un joc foarte, foarte usor pentru 1000, dar DLC-ul ala cu trials este criminal, foarte grele achieves...

    Eu nu pricep de ce fac DLC-urile asa de grele, cand jocul Retail este simplu?!Asta ma seaca pe mine.

    Pisboy, daca ti-ai cumpara unul din add-on-urile astea, cred ca mi-ai da dreptate.La tine macar arata frumos acolo 1000G, pe cand eu mi-am stricat GS-ul la ambele, pentru ca faci cate un achievement usor la un joc si nu ramai nici cu 1000, nici nu faci 100%.

  7. #47 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    pe mine ma seaca la unele jocuri ca apar DLC-uri si imi strica acel 100% completition .Oricum nu consider ca acele jocuri nu ar fi facute 100%.
    Pt mine 100% inseamna sa termin ceea ce imi cere discul,nu si DLC-ul.

    Dam u microsoft ca afisezi aiurea.
    +că unele DLC-uri au buguri și nu deblochează achievement-urile extra DELOC și NICIODATĂ.

    exemplu - http://www.consolegames.ro/forum/f60...ay/index4.html

    Oribil.

  8. #48 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Legat de 40th Day, stiu pe cineva care a incercat sa faca un achievement din DLC cu 2 controllere, si culmea, a primit achievementul pe celalalt profil, pe profilul principal nu a primit nimic.

  9. #49 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by vvalentin85 View Post
    Legat de 40th Day, stiu pe cineva care a incercat sa faca un achievement din DLC cu 2 controllere, si culmea, a primit achievementul pe celalalt profil, pe profilul principal nu a primit nimic.
    Aia e pentru că achievement-urile DLC-ului se deblocheaza DOAR dacă jocul nu s-a jucat �n MP online. De aia e acel bug.

    De exemplu:

    Eu am GT RonanN1 pe care am la Army of Two: the 40th Day 1000/1250. Ei bine ca să faci 1000 trebuie sp joci online �n MP. DLC-ul are un bug ce detectează dacă cineva a jucat online și blochează achievement-urile lui.

    Eu dacă-mi fac acum un GT nou (RonanN2) și �ncep de la 0...fac totul...joc DLC-ul și apoi intr-un online să deblochez achievement-urile mp din 1000-ul original totul e normal.

    ...dar așa ceva e ridicol/absurd. Ce vină am eu (respectiv mii și mii de oameni) c-am/c-au jucat online.

    Și asta alteaptă toată lumea de la EA (de luni bune) să repare avest bug...

    ...dar se pare că ei ori habar n-au cum să facă acest lucru, ori nu-i interesează. E plin forumul lor de pl�ngeri.

    Ca sa concluzionez, de aia prietenul tău a primit achievemen-ul pe celălalt profil. Pentru că de pe acela n-a intrat cu jocul niciodată online.

  10. #50 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Am avut si eu un achievement pe care cei de la codemasters nu s-au obosit sa il repare.
    De fapt l-au reparat cu primul patch,dar la al 2-lea patch l-au stricat iar.

    Noroc ca primul update l-am gasit pe net si dupa ce am dat clear catch la HDD ,am pus manual 1 update pe HDD,si am luat achievementu.

  11. #51 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Whooo am terminat Left 4 Dead 1000G
    pain in the ass

  12. #52 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...defapt Left 4 Dead are 1500

  13. #53 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...defapt Left 4 Dead are 1500
    in loc sa il feliciti ca a reusit sa faca achievement-ul Nothing Special? lol (care e facut de doar 2,2% dintre toti jucatorii de L4D(sursa Guiness) ).

    Bv pisboy . Eu zic ca esti barbat lol. Unele achievment-uri is a dracului

  14. #54 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu am la Left 4 Dead - 1250/1500. Ultimul DLC (250) nicicum nu-mi merge. Și nu-s singurul care se pl�nde de asta.

    Caca maca.

    *p.s.

    Din c�te am povestit cu alti prieteni stresanți și pentru Left 4 Dead 2 este problema aia.

  15. #55 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    mi are treaba ca are 1500.Tot joc retail terminat se cheama.
    eu nu am internet acasa ca sa iau dlc-uri (not)

    tre sa ma apuc de L4D 2care am auzit ca e mai al dracului

  16. #56 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Splinter Cell Conviction 1250/1250.In sfarsit!Perfect Hunter a fost glitchuit.

  17. #57 SP
    Junior Member BlkHrt's Avatar
    Completed XBLA: 1 / 4

    Dash Of Destruction 200/200

    Completed Retail: 2 / 63

    007 Quantum Of Solace 1000/1000
    Vancouver 2010 1000/1000

    GS Completion %: 53.97%

    Sunt penibil, stiu . E o problema psihica la mine, sunt obsedat de corectitudine. Nu boostez, nu ma uit la acivuri secrete, nu folosesc ghiduri, nu fac exploits, nu joc pe easy, am remuscari daca mi se pare ca am primit acivuri nemeritate si incerc sa indeplinesc iar criteriile... (lol).
    But still, vancouver 2010... va rog frumos

    Fun story legat de asta si unul din putinele cazuri cand chiar am luat-o pe scurtatura. Vancouver are un aciv pt jucat in 4... si evident ca nu joaca nimeni asa ceva lol. Am jucat in 4 de unul singur, e buna chitara aia de GH si in alte jocuri .

  18. #58 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by BlkHrt View Post
    [I]Am jucat in 4 de unul singur, e buna chitara aia de GH si in alte jocuri .
    asta se cheama tot boosting,by yourself sper ca nu ti-am incarcat contiinta.

    eu de obicei citesc un guide inainte de a ma apuca de un joc pentru ca nu vreau sa ratez nush ce pe la alt nivel si sa trebuiasca sa fac il rejoc de multe ori.In rest nici eu nu sunt adeptul glitch-urilor.

  19. #59 SP
    Junior Member BlkHrt's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    asta se cheama tot boosting,by yourself sper ca nu ti-am incarcat contiinta.
    Indeed. La fazele astea sunt ok insa. Ce sa fac daca n-am de unde sa aduc 3 oameni sa se joace vancouver cu mine? M-am jucat eu si primul nivel din Kane&Lynch la dublu singur (that was tough fiindca trebuie sa-l si termini ).
    Nu pot in schimb sa ma bag la faze gen "lasa-ma sa te omor" and stuff .

  20. #60 SP
    Member Outblast's Avatar
    Sherlock Holmes 1000 G
    Left 4 Dead 1000 G


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 144 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts