Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 88 of 145 FirstFirst ... 38 78 86 87 88 89 90 98 138 ... LastLast
Results 1,741 to 1,760 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #1741 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Cei care vor sa faca Grand Theft Auto V pe PS4, sa aibe grija cu unele trofee SP, mie 3 nu au sarit. Singurul fix este sa inchizi jocul, deconeztezi netul (Settings -> Network).

    De acum incolo o sa joc GTA V doar offline.

  2. #1742 SP
    Member legokid220's Avatar
    La ce trofee mai exact ? eu as incerca sa-l platinez .. deocamadata sunt pe poveste..

  3. #1743 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Nu mi-a sarit la misiunea la care doborasti un avion cu Michael apoi Trevor e pe motocross, misiunea in North Yankton (a 2-a oara), si ultima misiune.

    Din fericire am iesit din joc, am deconectat netul si am dat replay mission. Ca sa nu joc foarte mult la ultima misiune am dat replay la un ending scurt.

    Toate trofeele au sarit fiind offline.

    Am avut noroc ca toate trofeele MP au sarit. Am vazut oameni la care nu a sarit trofeul pentru nivelul 50 etc :/

  4. #1744 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    [spoiler=Platinum Arhive]

    #1. Silent Hill: Downpour 100% (4/10)

    #2. Disgaea 3 - 100% (8/10)

    #3. Disgaea 4 - 100% (9/10)

    #4. Resident Evil 6 - 100% (7/10)

    #5. Final Fantasy XIII - 100% (7/10)

    #6. Beyond: Two Souls - 100% (3/10)

    #7. Final Fantasy XIII-2 - 100% (3/10)

    #8. Trinity Universe - 100% (7/10)

    #9. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch - 100% (3/10)

    #10. Catherine - 100% (10/10)

    #11. Tales of Graces f - 100% (6/10)

    #12. Tomb Raider (2013) - 100% (4/10)

    #13. Final Fantasy X HD Remaster - 100% (7/10)

    #14. Final Fantasy X-2 HD Remaster - 100% (6/10)

    #15. Ar Tonelico Qoga Knell of Ar Ciel - 100% (6/10)

    #16. Murdered: Soul Suspect - 100% (1/10)
    [/spoiler]

    #16. Murdered:Soul Suspect - 100% (1/10) - Hmmm...nu stiu exact cu ce sa incep a spune despre jocul asta....lucrurile care mi-au placut (foarte putine fiind ele) sau cele care nu mi-au placut? O sa incep cu lucrurile bune...Povestea e destul de ok si unica, iar ambianta chiar a fost creepy. That's all...Lucrurile rele acum...Nu post sa cred cat de multe glitch-uri am putut intalni in jocul asta...foarte, foarte multe glitchuri care a rezultat in a muri de multe ori in joc fara nici-un motiv, sau glitch-uri care m-a facut sa resetez jocul de "ensp mii" de ori ca sa pot avansa cu povestea (chiar o sa va las si un link, ca am filmat "micul" glitch). Ce pot spune...Well done Square Enix...you ****ed it again! (stiu ca de data asta doar au publicat jocul, dar totusi...inainte de a publica jocul nu au vazut glitch-urile din joc?). Soundtrack...0!!! Nici macar o melodie? Nici macar la ending credits o melodie? Loading times...incredibil de mari...nici-o optiune de data-instal, pentru a reduce asa ceva? Pe partea de trofee n-am ce spune...foarte simple...daca nu era de multele glitch-uri intampinate era platina loata de ieri dimineata.

    1l09924a.png



    Si acum filmuletul cu glitch-ul care mi-a loat aproape o noapte intreaga sa trec peste el:



    PS: Sariti direct la 1:35. La momentul cand filmam inca nu gasisem rezolvarea si filmasem dinainte de a incepe jocul pentru a arata ca totul imi mergea pana la sectiunea cu glitch-ul.

    PPS: Scuzati flash-ul...am uitat sa-l opresc >.<

  5. #1745 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Idarb

  6. #1746 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    UPDATE:



    + The Order: 1886 [P] (1/10)

    Un joc bun, finisat, dar care nu prea m-a surprins din punct de vedere al gameplayului. Producatorii au mers pe calea sigura si nu prea si-au asumat riscuri. Grafica in schimb este absolut fabuloasa, probabil cea mai buna pe care am vazut-o. Povestea isi face treaba, dar nu este ceva memorabil. Mi-au placut personajele, atmosfera si universul creat. Exista potential pentru o franciza de succes, dar continuarea trebuie sa aiba o campanie ceva mai dezvoltata si poate niste multiplayer, ca nu ar strica.
    Attached Images Attached Images 1l8b7a48.png

  7. #1747 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ma da ziceti de unde aveti toti jocu deja...Il vinzi??

  8. #1748 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Un joc bun, finisat

    cuvintele cheie zilele astea

  9. #1749 SP
    Member b615dub's Avatar
    Chiar ca, putine jocuri mai au asa ceva. As mai adauga si terminat, unele sunt incepute si apoi uita sa le si termine

  10. #1750 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    #100+NINJA GAIDEN Σ2 -100%[P] (9.5/10) - Proudest & dream plat - Dupa aproape 5 ani am ajuns la 100 platine si finally dream plat Un joc superb , dar cerintele pentru platina sunt horror urgh + este si foarteeeee lung.7 plays , din care 2 pe ultima difficultate si pe mastering master ninja trebuie sa omori toti inamicii , incepi fiecare chapter cu 0 esenta(puncte) si trebuie sa abordezi altfel , fata de normal master ninja.Pot spune ca am avut noroc ca am intalnit un maestru al jocului cu peste 2000 de ore in el si team missions le-am facut destul de repede , mai aleas ca atunci abia incepusem jocul + mi-a dat tips de nota 10+.Jocul chiar este foarte greu , pentru ca save points sunt departe si daca mori , omoara din nou 20-30 inamici + orice grab e 1 hit kill si bossii te omoara instant cu grab si depinde ce metoda folosesc cateva lovituri Chiar am salvat acest joc pentru 100th plat , pentru ca este dream plat Recomand acest joc daca doriti o platina foarte grea , dar si un Hack and Slash genial.Now i can rest easy I'm a

    Attached Images Attached Images 1l56f712.png

  11. #1751 SP
    Member b615dub's Avatar
    Pai mai e si Sigma 3, pala cui il lasi

  12. #1752 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Ninja Gaiden 3 vanilla version nu o fac , pentru ca dlc sunt hard as **** , pana si maestrii ninja gaiden au dat 9 sau 10 pentru ele , dar voi face versiunea imbunatatita Ninja Gaiden 3 Razors Edge.Sigma 3 nu exista , doar sigma 1 si 2 , sunt variantele de ps3 , cele de xbox classic sau xbox 360 sunt ninja gaiden

  13. #1753 SP
    Member legokid220's Avatar
    Felicitari ! nu doar ca postezi ce Platine ai mai obtinut .. dar le faci si un review foarte bun !

  14. #1754 SP
    Junior Member Ker0Sen's Avatar
    1l38b9c7.png


    #45.Puppeteer
    100% (5/10) Este un joc placut chiar daca pare a fi un joc pt copii dupa cateva ore de joc veti descoperi o poveste de joc minunata , cu un umor suficient incat sa te faca sa razi destul de copios si sa iti aduca aminte de vremurile cand te duceai cu colegi de scoala la piesele de teatru. Gameplayul este foarte bun mai tarziu in joc poate fi chiar destul de grelut. Coloana sonora este foarte buna se potriveste cu povestea jocului perfect si suficient incat sa-ti trezasca niste sentimente placute. All the good stuff ends here !
    Pentru un singur playthrough este un joc minunat, drumul spre platina necesita cel putin
    2+ playthroughs: cel putin in cazul meu m-am trezit cu o plictiseala imensa sunt o tona de collectibles fara un guide esti mort. Jucam 1-2 ore ma plictiseam si nu mai aveam chef sa joc cel putin 3-4 zile de aceia cred ca a si durat platinarea lui 2 luni si 3 sapt. Am avut noroc de prietenul meu Shiro ca el ma mai impingea de la spate si ma ajutat enorm de mult cu al 2-lea controller in drumul spre platina (thanks Shiro), am uitat sa precizez ca are optiunea de co-op asta o punem la good stuff. In concluzie este un joc placut si destul de amuzant, si desigur necesita multa dedicatie si rabdare pt platinarea lui



  15. #1755 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar


    + LittleBigPlanet™ 3 (PS3) - 2/10 - 100% [P] - De data asta ii dau 2/10 ca dificultate fiindca deja stiu jocul pe de rost dupa ce am terminat versiunea de PS4 in Decembrie. De data aceasta a fost piss easy, si foarte fun.

    Attached Images Attached Images lbp3.png

  16. #1756 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Assassin's Creed - Rogue - {P} 100% - O poveste absolut fenomenala chiar daca are multe elemente reciclate din alte jocuri.
    And those legendary ship battles - omfg
    Attached Images Attached Images 20150217192058.jpg

  17. #1757 SP
    Member legokid220's Avatar
    wait ... screenul este de pe ps4 dar jocul este doar pe ps3 si x360 ... soo cum l-ai jucat pe ps4?

  18. #1758 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    E simplu: in lista de trofee PS4 iti apar si cele de PS3. Mystery solved!

  19. #1759 SP
    Member legokid220's Avatar
    sa-mi explice si mie cineva .. cum fac o lista cu trofee si sa adaug cand mai fac noi trofee ..... ??

  20. #1760 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    [.list] trofee [./list]pentru lista (fără ".")

    Și da, screen e facut de pe PS4

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 88 of 145 FirstFirst ... 38 78 86 87 88 89 90 98 138 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts