Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Problema cu cei de la shopto

  1. #1 SP
    Junior Member radutz93's Avatar

    Problema cu cei de la shopto

    Salutare tuturor userilor acestui forum, il urmaresc de ceva vreme, insa nu am avut ocazia sa postez inca. Acum cateva zile am comandat Heroes of Ruin de pe shopto. Totul a fost ok pana mi-au luat banii de pe card, pentru ca dupa aia nu mi-au trimis nici-un mail de confirmare si mai mult, dupa ce am dat log out contul mi-a disparut. Am zis ok (nu stiam inca daca mi-au luat banii de pe card, dar am vazut a doua zi ca nu-i mai am), il mai fac odata (mama lui de cont) si l-am refacut cu aceleasi date si adresa de doua ori. Bineinteles au disparut si astea doua conturi. Am cautat adresa de email, insa au una gen noreplay. Banuiesc ca problema contului vine de la emailul de confirmare al acestuia care nu este trimis (am incercat si cu gmail si cu yahoo). Ma gandesc ca, daca s-a sters contul, s-au sters si datele personale si adresa, asa ca astia de la shopto n-au unde sa trimita. In cazul in care aveti vreo sugestie despre cum sa-i contactez, sau ati patit si voi ceva de genul acesta, va invit sa postati.
    O zi buna va doresc la toti !

  2. #2 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    am patit si eu indiferent ce browser foloseam (opera sau IE), indiferent de platforma, am incercat si de pe PC si de pe Ipad si de pe tel Android. Nu imi tinea minte contul, imi lua cei 1Euro de pe card la activare, m-a lasat sa comand si un joc si dupa aia nimic la confirmare, nimic la ei. Am asteptat 30 zile sau 15 nu mai stiu si s-au intors banii blocati. NU o sa iti trimita jocul, o sa iti returneze banii si atat.

    Am mai patit cu bani blocati pe alte site-uri, problema principala care apare e cand selectezi metoda de plata - eu selectam Visa ELECTRON ca asa scria pe card, bloca banii si nu mergea. Am trimis mail la ei (offgamers.com) si mi-au raspuns ca problema vine de la faptul ca trebuia sa selectez doar VISA. De atunci a mers. Pe ShopTo problema e mai ciudata pentru ca nu tine minte contul si am abandonat ideea de a cumpara de la ei. Bafta

  3. #3 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Guys, tine minte contul pe shopto. Trebuie doar sa va activati secure3D a cardului, si merge fara probleme. Sunati la banca si cereti sa vi se activeze secure3D, si sa va zica parola si tot.

  4. #4 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pai ok. dar daca zice pe site cand ma loghez ca acest cont nu exista care mai e avantajul ca am 3d secure. 3d secure e o pre-autorizare in cazul unei tranzactii. ma suna de la banca sa ma intrebe daca e ok.

  5. #5 SP
    Junior Member radutz93's Avatar
    Ok, deci sa-nteleg ca banii se vor intoarce. Cine imi poate recomanda un site cu preturi rezonabile (la noi sunt de-a dreptul nesimtite) si care sa nu imi dea de furca cum mi-au dat astia de la shopto. Am inteles ca zavvi si the hut s-au suparat pe noi, deci ies din discutie. Astept propuneri ...

  6. #6 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    pai ok. dar daca zice pe site cand ma loghez ca acest cont nu exista care mai e avantajul ca am 3d secure. 3d secure e o pre-autorizare in cazul unei tranzactii. ma suna de la banca sa ma intrebe daca e ok.
    Man, shopto nu iti ataseaza nici un card daca nu are 3D secure activat. Creezi un cont, si cand iti pui cardul o sa iti ceara 3D secure(care are o parola, pe care ti-o dau cei de la banca) Bagi parola si gata, job done.
    Pe langa asta, ai optiunea de a plati cu paypal.

    ---------- Post added 18-06-2012 at 01:13 PM ----------

    Quote Originally Posted by radutz93 View Post
    Ok, deci sa-nteleg ca banii se vor intoarce. Cine imi poate recomanda un site cu preturi rezonabile (la noi sunt de-a dreptul nesimtite) si care sa nu imi dea de furca cum mi-au dat astia de la shopto. Am inteles ca zavvi si the hut s-au suparat pe noi, deci ies din discutie. Astept propuneri ...
    Incearca aici:

    http://www.consolegames.ro/forum/f60.../index205.html

  7. #7 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Doar ca o completare la cele spuse mai sus: daca la crearea contului cere card, atunci iti vor debita cardul chiar la adaugarea acelui card (1 Gbp daca tin bine minte, care apoi este returnat sau trecut la credit in creat). Asta inseamna ca la adaugarea unui card automat se face o tranzactie care nu va fi dusa la bun sfarsit daca acel card nu este securizat (3d Secure sau Verified by Visa, dupa caz) => adaugare card esuata => creare cont esuata.
    Personal, am contul creat la ei de prin 2007, am 54 de tranzactii finalizate cu ei si eventualele problemute au fost rezolvate de fiecare data. Din pacate nu mai au o adresa e-mail unde sa le povestesti ce si cum, asa ca va trebui sa-i suni. Si eu am avut o problema la un moment dat, nu reuseam sa ma mai loghez in cont si numai cu telefon am rezolvat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  2. Replies: 7 Last Post: 12-04-2013, 16:10
  3. Problema ShopTo By Hrdcore in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 09-11-2010, 14:51
  4. Atentie la cumparaturile pe shopto.net ! By muggs in forum Console Club
    Replies: 63 Last Post: 02-11-2010, 13:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts