Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 21 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 419

Thread: Project CARS

  1. #61 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    "nefesism" nu stiam ca inventam cuvinte noi acum
    Daca ai jucat ultimul NFS (pe care ma injur zilnic ca am dat atatia bani), probabil ai inventat si tu cateva cuvinte... care cred ca ti-ar aduce banul aici pe forum daca le-ai posta. Asa ca mai bine ne bagam un nefesism in loc si gata
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    stiu ca am facut of topic dar nu am putut sa ignor falsa impresie pe care o ai fata de DC
    Falsa impresie mi-au facut-o inainte sa inceapa sa taie din features si sa-l amane de vreo 3 ori. Daca nu ar fi free probabil nici n-as mai pune mana pe el. Anyway, daca vrei totusi sa discuti despre Driveclub, posteaza aici te rog: http://www.consolegames.ro/forum/f11...667-driveclub/.

    Inca un video (nu stiu daca a mai fost - dar suna bine):


  2. #62 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Driveclub este orientat spre casual gamer, nu e pentru impatimiti. Si eu sunt dezamagit ca au investit atat in grafica si au lasat fizica si simularea deoparte. Nici nu avea cum sa fie simulator, avem seria Gran Turismo pentru asta.

    In schimb Project Cars sper sa fie bun si sa nu avem o clona de NFS Shift. Daca se va apropia controlul de cel din GT6 va fi un succes. Am ramas cu gura cascata cand am vazut BMW-urile alea vechi .......

  3. #63 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Driveclub este orientat spre casual gamer, nu e pentru impatimiti.
    o spui de parca e un lucru rau, driveclub este exact unde trebuie sa fie, playstation nu are nevoie de inca un simulator, are Gran Turismo

  4. #64 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De ce n-ar avea nevoie de un simulator si ar avea nevoie de inca un arcade? Mai ales ca vine si The Crew cu acelasi arcade style... plus NFS... mai vine si Driveclub... Si de fapt pe PS4 inca nu avem niciun simulator...

  5. #65 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ma doare capu'

  6. #66 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    o spui de parca e un lucru rau, driveclub este exact unde trebuie sa fie, playstation nu are nevoie de inca un simulator, are Gran Turismo
    Omule, esti PR-ul de la Driveclub sau care-i chestia? Vii aici si-ncepi sa arunci in stanga si-ndreapta "Driveclub this, Driveclub that". Ei uite eu le astept pe amandoua la fel de mult (poate P:C mai mult ca e sim). Vrei sa discuti de Driveclub, fugi pe threadul aferent, ceea ce vad ca ai si facut, desi nici acolo nu stai bine cu argumentele.

  7. #67 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dant3: si nici n-am inceput cu "Unde sunt jocurile alea de Space Sim"? La naiba cu PS4... ma intorc la pisi

    eagle-eye: nu ma deranjeaza ca-i place Driveclub. Si mie mi-a luat ochii la inceput, dar am ajuns sa suflu si in iaurt. Nu mai cred nimic din ce imi arata... Pe de alta parte, Project Cars e functional (se jucau oamenii ieri la Comic Con 2014, dar n-am prins decat niste offscreen-uri oribile) - macar aici vezi ce poate. Oamenii au fost cinstiti si au pus screenshot-uri recente direct de pe PS4, ne-editate, a fost si gameplay de pe PS4 la E3. Deci momentan banii mei sunt pe Project Cars. Dar la cum ma cunosc, probabil o sa ajung sa le cumpar pe amandoua (godamnit!).

  8. #68 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Pai avem avantajul cu Driveclub ca il putem incerca pe PS+

  9. #69 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Lasatile mai bine incurcate si spuneti-mi cand apare Split Second 2 si noul Burnout?

  10. #70 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Srachi, as vrea sa-ti raspund... dar am o retinere

    On-topic: daca acestea sunt cerintele de sistem pentru PC, inseamna ca sunt sanse mari ca Project Cars sa mearga foarte bine pe PS4 si X1.
    Minimum Requirements
    CPU Core 2 Quad Q8400, Phenom II X4 940
    RAM 4 GB
    Graphic Geforce GTX 260, Radeon HD 5770, 1 GiB VRAM

    Recommended Requirements
    Core i7-3770, AMD FX-8350
    RAM 8 GB
    Graphic GT600, Radeon HD 7000, 2 GiB VRAM

  11. #71 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ma asteptam sa ceara mai multe, that's actually not that bad.

  12. #72 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    (...) La naiba cu PS4... ma intorc la pisi
    ... la pisi?

    Eu am incedere in Slightly Mad Studios pentru ca fac jocuri cu masini de prea mult timp: GTR, GT Legends, Nfs Shift... Insa tot de acolo vine si neincrederea: e drept ca au mai acumulat ceva experienta in dezvoltarea pentru console, insa... NFS Shift a fost praf, NFS Shift 2 Unleashed a fost foarte bun, Test Drive Ferrari a fost praf... Project Cars - ?

    Cred, de asemenea, ca nu va fi simulatorul pur-sange pe care multi dintre noi si l-ar dori... Cu cat cresc resursele implicate si/ sau timpul de dezvoltare, cu atat mai mult se cauta solutii pentru ca jocul sa fie acceptat de o plaja cat mai larga de public, sa fie cat mai "mainstream".

    Exemple sunt peste tot: Forza, de pilda, n-a fost niciodata cel mai cel simulator, insa s-a dorit mai intai realistic apoi un "accessible fun driving game", asta bineinteles si pentru ca platforma nu permitea de toate. Iata insa ca platformele au devenit din ce in ce mai puternice, resursele din ce in ce mai generoase (atat cele hardware cat si experienta) iar Forza a devenit din ce in ce mai... accesibil (sa nu spun arcadish). Sa nu mai discutam despre Horizon. Despre seria Colin McRae sau Toca de la Codemasters nici nu mai discutam.

  13. #73 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Chiar asa se va numi jocul? Project CARS? Sau il vor schimba? Mi se pare total neinspirat daca il lasa asa. Nu ma pot gandi decat la:
    Attached Images Attached Images cars-movie-1.jpg

  14. #74 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avand in vedere ca deja au scos pana si copertile, cred ca asa va ramane.

  15. #75 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    CARS = Community Assisted Racing Simulator

  16. #76 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Asta va fi coperta ? Looks...good
    Attached Images Attached Images projectcars_wiiu_eu_f_1404232186.png

  17. #77 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dar... Nu e nicio masina

  18. #78 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    CARS = Community Assisted Racing Simulator
    Oh


    "CARS"

  19. #79 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Project Cars acum 2 ani vs today:


  20. #80 SP
    Member mof990's Avatar
    Eu nu vad diferenta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 21 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 29-05-2015, 14:05
  2. Project Cars vs Driveclub vs The Crew By gabytro in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 9 Last Post: 30-09-2014, 12:40

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts