Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 73 FirstFirst ... 23 63 71 72 73
Results 1,441 to 1,460 of 1460

Thread: Battlefield 4

  1. #1441 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    da bre,aim assist.. dar lasa !

    asimov aka septiceye e suparat ca il tot scot din friends list
    Mey puiule, tu m-ai adaugat ultima data. M-ai vazut ca sunt activ aici pe thread si m-ai abordat. Desi mi-ar place, nu ma prea bag la squad si party cu voi pt ca imi place flexibilitatea de a juca singur. Mai fac cate o pauza intre deaths, mai ies in gradina, mai abuzez telu etc. Mai intru pe jocul vostru cand va vad online si daca imi place harta, insa de multe ori ma muta in echipa adversa pt balans si nu imi place sa trag in compatrioti si ies.

    Recunosc ca imi place si mie un KD fain la sfarsit de tura. Asta+ scorul e o scula buna de a masura cat ai contribuit la victorie. Insa nu pot fi impresionat de 2 duzi care au stat in attack chopper o tura intreaga pe Siege of S. si au macelarit tot din cauza lipsa pilot bun in echipa adversa sau AA gun.

    Iar legat de video tau de mai sus: sorry, insa o sa fiu critic. Da, ai o runda buna, insa abuzezi de "target snap" intr-un mod rusinos si vrei si credit pt asta. Odata ce esti ADS si tragi asupra tintei, nu vad nici un motiv sa iesi si intri iar in ADS de 3 ori pe secunda decat ca sa compensezi cu target snap pt tracking-ul tau slab. O faci atat de subtil incat e abia vizibil, insa o faci.

    Fireste nu e vina ta. Doar folosesti o mecanica a jocului de care beneficiaza toti in avantajul tau. Dau vina pe joc. Blame COD.Dupa primele 10 min mi-am dat seama cat de puternic e auto aim-ul in jocul asta asa incat si in ziua de azi se cere pe battlelog sa fie diminuat. Din acest motiv, eu unul am jucat sute de ore doar cu DMr si LMG care nu beneficiaza de snap-on, insa m-am plictisit de ele si sunt limitate. Asa ca stau si eu cu auto-aim ca ceilalti, insa odata ce sunt ADS acolo raman pana mor sau moare el.

  2. #1442 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Interesant, am jucat si eu Battlefield 4 ceva timp in urma dar nu mi-am dat seama de aceasta mecanica "target snap" si ca AA este atat de puternic. Posibil si din cauza ca nu m-am folosit de ea ca sniper heli/jet pilot/tanker.
    Hai nici sa nu-i luam nimic lui Gelu, pentru ca are ore jucate in bf4 mai multe decat am dormit eu intr-un an , cu toate asta mecanica de AA in bf4 e cam de rahat pentru CqC cu target snap si ttk mic.

    Se pare ca si in BF1 e cam la fel



  3. #1443 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Video de mai sus e putin cam vechi insa ilustreaza bine. Dupa un update "snap on " nu mai functioneaza pentru dmr, lmg si sniper, macar atat. Solutia e simpla. Optiune aim assist off pentru serverul pe care il cumperi, desi asta inseamna sa platesti iar doar ca sa joci cu conditiile tale.

    Insa se poate si fara. Uite un dud local din lista mea care joaca cu ambele assists off si rupe tot. Nu stiu cum reuseste sa joace cu sensitivity mare gen mouse si sa aiba si accuracy.

    https://www.twitch.tv/matthewselby/v/42146327

  4. #1444 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Mai misto e atunci cand ii dai cu hip fire ,cu target snap sau fara , cu assist sau fara si desi ii dai hituri se intoarce si te omoara iar viata lui fie este la 100% ,fie ii dai foarte putin damage .. si cel mai frustrant este atunci cand dai cu tow missile si desi trece racheta prin target.. nu ii da damage..

    si da sunt un cheater, iar asimov joaca in mare doar cu vehicule asadar cei cu snap sunt foarte avantajati

    ---------- Post added 23-09-2016 at 13:17 ----------

    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    nu pot fi impresionat de 2 duzi care au stat in attack chopper o tura intreaga pe Siege of S. si au macelarit tot din cauza lipsa pilot bun in echipa adversa sau AA gun.
    de ar fi asa usor.. orice ai zice tine de skill , pai daca intra unul bun pe shangai si da bine cu tow missile ,iar gunerul da bine cu tv-ul... practic n-ai nici o sansa , insa in acelasi timp daca o echipa se pune pe elicopter cu igla/stinger si AA mines.. iar nu e usor pt cel cu elicopterul , deci tot de skill tine ca sa scapi din toate situatiile si sa faci si 60/70 de killuri pe runda, daca tu nu poti.. d-aia nu esti impresionat.

    in fine, eu am terminat cu offtopicul deocamdata.

  5. #1445 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Mai misto e atunci cand ii dai cu hip fire ,cu target snap sau fara , cu assist sau fara si desi ii dai hituri se intoarce si te omoara iar viata lui fie este la 100% ,fie ii dai foarte putin damage .. si cel mai frustrant este atunci cand dai cu tow missile si desi trece racheta prin target.. nu ii da damage..

    si da sunt un cheater, iar asimov joaca in mare doar cu vehicule asadar cei cu snap sunt foarte avantajati
    Heh, clar ca sar in vehicul daca e disponibil, asta nu inseamna ca stau in spawn screen pana imi vine attack chopperul. I go Rambo! Iar lag-ul de care vorbesti e cu totul alta problema. Tickrate pe console e jenant de slab. La lansare jocul abia rula la 20, dupa 2 ani a urcat la 30 pt 64 playeri si 45 pt 44. Pe pc se joaca de la 60 la 144hz!

  6. #1446 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    bine .

  7. #1447 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post

    de ar fi asa usor.. orice ai zice tine de skill , pai daca intra unul bun pe shangai si da bine cu tow missile ,iar gunerul da bine cu tv-ul... practic n-ai nici o sansa , insa in acelasi timp daca o echipa se pune pe elicopter cu igla/stinger si AA mines.. iar nu e usor pt cel cu elicopterul , deci tot de skill tine ca sa scapi din toate situatiile si sa faci si 60/70 de killuri pe runda, daca tu nu poti.. d-aia nu esti impresionat.
    Nu ma intelege gresit mai Poiuyt. Sunt foarte convins ca esti capabil si nu ma iau neaparat de skilul tau. Insa stii foarte bine ca attack chopper e OP pe Siege si singurul motiv pt care sunt servere de 400% DOAR pe Siege. Easy kills! Tot timpul sunt vreo 10 idioti fara nici o aparare pe cladire la C. Pe langa faptul ca nimeni nu se oboseste sa umble cu stingere la sol deoarece poti manevra usor printre blocuri si nici macar nu trebuie sa-ti folosesti flares. Si te corectez din nou. NU poti folosi igla/stinger de pe elicopter.

  8. #1448 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    on topic :
    un tow missile de killuri usoare , cu aim assist , auto aim si target snap la o distanta considerabila ..


  9. #1449 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Asta e pt cei care folosesc vehiculele pe post de taxi si atat.
    https://youtu.be/Kdrbd3MZFk0

  10. #1450 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    )



  11. #1451 SP
    Member G@by's Avatar
    Salut.
    Mai stie cineva pe unde se mai gaseste B4 Premium Edition la un pret decent ?
    Nu am apucat sa caut alta varianta de achizitie dar, logic as mai avea posibilitatea sa iau jocul "simplu" si sa cumpar DLC-urile cuprinse in "Premium". Se gasesc ? Au pret ok ? (Pana acum nu am achizitionat ceva online.) Pe care varianta sa ma bag ?
    Merci.

  12. #1452 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Il poti lua si digital, e destul de ieftin acum

  13. #1453 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Parca DLC-urile au fost gratuite nu de mult. Acum nu mai sunt?

  14. #1454 SP
    Member G@by's Avatar
    O sa aprofundez ce mi-ati spus, o sa vad in ce stare sunt DLC-urile pe Store.
    Deocamdata am ramas fara PS+ si oricum, nu stiu de ce , sunt adeptul jocurilor achizitiinate pe disc. Nu intrebati de ce.
    Mi-am luat ieri inima in dinti si am comandat de la cineva de pe net, care a spus ca jocul e intact. La 60 lei (pret care vreo doua zile m-a facut sa ma gandesc daca a inteles exact ce vreau eu). Sper sa fie ok.
    Daca e sa nu fie cum trebuie, o sa caut DLC-rile pe alte cai. O sa vad maine.

  15. #1455 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Parca DLC-urile au fost gratuite nu de mult. Acum nu mai sunt?
    Fiecare dlc a fost gratuit prin rotatie o perioada scurta de timp, daca nu ma insel inainte de Bf1 beta.

  16. #1456 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Si apoi toate au fost oferite gratuit in acelasi timp. Si pe PC si pe console.

  17. #1457 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pana pe 19 sunt free toate expasionurile.

  18. #1458 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    de cand cu BF1 n-am mai jucat BF4, totusi e mult mai fun ca joc.. las ultimele bravuri , tow missile ca profesorii , din lav , din elicopter si bonus un kill cu pistolul pe un littlebird ce ne urmarea


  19. #1459 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Cam pustii serverele la asta fata de BF1 si BF3.

  20. #1460 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Sunt destule servere depinde pe ce mod vrei sa joci, in principiu destule pt modul conquest.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 73 FirstFirst ... 23 63 71 72 73

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts