Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 149 of 149 FirstFirst ... 49 99 139 147 148 149
Results 2,961 to 2,977 of 2977

Thread: Battlefield: Bad Company 2

  1. #2961 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Ma poate ajuta cineva cu o strategie/plan/informatie pentru Pin-ul: 4 kill-uri cu vehicolele intr-o runda? Este singura medalie care imi lipseste...
    Te pui inginer, te sui intr-un tanc si omori tot ce misca?

    Te pui pe AUV, pui alterante weapon si cauti sniperi care stau pe marginea hartii (sanse mai mici sa traga cineva dupa tine).

    Intri pe hardcore, si faci 4 teamkill-uri (cred ca se pun la numaratoare).

    Cel mai simplu ar fi sa fii gunner pentru un pilot bun de elicopter, si sa ai impreved warhead la specializare.


    Nu-mi dau seama cum ai facut celelalte pin-uri si ai ramas doar cu asta. Daca nu cumva te referi la cel cu roadkills.

  2. #2962 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    multumesc Witchalok pentru raspuns dar am gresit eu la descrierea Pin-ului: 4 Road kills cu vehiculele... desi faza cu UAV-ul ar merge bine la road kill-s

  3. #2963 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Pai cel mai simplu ar fi atunci cu 4 road kills facute pe coechipieri in hardcore. Nu stiu sigur daca s-ar contoriza, dar cred ca da (de exemplu stiu ca demolition kills se pun si pe coechipieri).

    Daca vrei neaparat pe inamici, nu prea recomand UAV-ul, se pot face dar e mai greu.
    Cel mai simplu ar fi cred pe Harvest Day conquest. Te pui intr-un CAV si incepi sa-i vanezi.
    Port Valdez Conquest cred ca ar mai merge bine.

    Nu stiu cate de bun esti cu elicopterul, dar ai putea sa faci roadkills cu el pe sniperi/camperi pe Heavy Metal tot pe Conquest.

  4. #2964 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Am bagat azi putin BC2, si m a luat nostalgia.

    Indiferent de cat de mult am injurat jocul asta si toti cretinii care l au jucat, pot spune cu mana pe inima ca e un joc de nota 10+. Cele mai bune amintiri gameristice le am din BC2 (urmatoarele sunt din Lineage 2).
    Mi e dor de noptile/zilele/saptamanile pierdute in capodopera asta de joc.

    Legend si maweryck, va astept intr o noapte la un maraton de BC2, de dragul vremurilor de demult .

    Propun ca macar o data la cateva saptamani sa ne strangem toata lumea sa mai ardem macar o partida nebuna. Jocul asta chiar nu merita sa moara.

    PS: BF3 e ultimul rapan de joc. O bataie de joc. Face de rusine o serie de succes.

  5. #2965 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post

    PS: BF3 e ultimul rapan de joc. O bataie de joc. Face de rusine o serie de succes.
    Credeam ca-s singurul care crede asta.Pe mine m-a tinut BF3 2 ore, l-am inapoiat.Noroc cu inchiriatul.

  6. #2966 SP
    Junior Member DragonuAK47's Avatar
    Haideti inapoi la BF:BC2.
    Cine vrea sa imi trimita un PM aici sau pe psn sa-i dau add.

  7. #2967 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Sper sa va reapucati de BC2 daca inca il mai aveti...

  8. #2968 SP
    Member Witchalok's Avatar
    O minunatie de joc BC2, singurele lucruri negative din punctul meu (si al multora) de vedere, era doar lag-ul destul de prezent pe servere, si elicopterele cam over-powered.

    Insa i-a trecut vremea din pacate. Nu am mai jucat, dar am inteles ca serverele sunt mai mult goale decat pline.

    De pe bfbcs.com pentru BC2 pe PS3
    Players online: 2 477In timp ce bf3stats.com arata pentru BF3
    PS3 online 40 527

    Mai degraba as vrea sa vad un map pack pentru BF3 cu 3-4 harti din BC2.

  9. #2969 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Am mai jucat si eu putin acum o saptamana. Lag nu am si nici inainte nu aveam( problema mea era cu deconectarile, trebuie sa pun consola pe DMZ ca sa pot juca), dar serverele sunt cam goale, intr-adevar. Am reusit sa prind un meci pe Port Valdez cu serverul plin dar apoi nimeream numai in meciuri cu 3-4 oameni pe harta.
    Sper sa faca si un Bad Company 3 ( SP-ul lasa loc de continuare) in care sa mearga pe reteta BC2. BF3 am jucat doar beta si nu m-a prins deloc, in BC2 am avut vreo 15 ore jucate in beta.

  10. #2970 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    M-am apucat si eu de joc si voi face platina.Online de cate ori am intrat am gasit minim 8 playeri on.

  11. #2971 SP
    Junior Member Liviu20's Avatar
    Cum pot obtine veteran level 1 sau cat imi trebue pt m1 ? Am inteles ca trebue sa asociezi contul psn cu un cont origin nu stiu exact procesul. Am bfbc2 pe pc si ps3, cont pe play4free si heroes si bf1943.

  12. #2972 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Am primit veteran dupa cam 100 ore jucate, fara a face altceva.Add me daca va bagati online Amon-Y

  13. #2973 SP
    Member anes's Avatar



  14. #2974 SP
    Member cipvas's Avatar
    Da. Superb joc. Inca il mai joc din cand in cand...Si, DA, jocul asta l-as vrea remasterizat pe noile console. Pun pariu ca ar avea succes.

  15. #2975 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    The memories... . Cel mai bun joc multiplayer pe care l-am jucat. Eu inca sper sa un Bad Company 3.

  16. #2976 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Excelent joc, cu un expansion pe masura.

  17. #2977 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Pffff, cand am vazut ca a postat cineva pe thread, au inceput sa mi tremure mainile, credeam ca a aparut o stire despre remasterizarea jocului . Well...a man's gotta dream

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 149 of 149 FirstFirst ... 49 99 139 147 148 149

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts