Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 184 of 186 FirstFirst ... 84 134 174 182 183 184 185 186 LastLast
Results 3,661 to 3,680 of 3702

Thread: Destiny

  1. #3661 SP
    Member cosmins's Avatar
    Multumesc mult de sfaturi, deocamdata e ok...
    Am o intrebare, mi-am mai facut un caracter si deocamdata toate engramele care imi cad sunt albe si nu au nici un fel de stats pe ele, nici str, nici intelect, nici discipline... asa e normal?

  2. #3662 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Engrams albe? Ciudat, parca erau verzi cele de inceput care pica


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3663 SP
    Member cosmins's Avatar
    Pai asa stiam si eu.
    Am zis poate asa e la Hunter...
    Si am blocat si slotul de la heavy weapon
    Attached Images Attached Images destiny_20161026173209.jpg

  4. #3664 SP
    Junior Member Andrei Gabriel's Avatar
    Pai la inceput asa da

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  5. #3665 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da, cad albe la inceput.

  6. #3666 SP
    Member cosmins's Avatar
    Joc de 3-4 ore si deja am ajuns la nivelul 13 e greu ). Pot ajunge cumva la nivelul 40 mai repede?

  7. #3667 SP
    Member bdevil's Avatar
    E posibil sa ai un spark of light prin inventar sau vault, care iti da un boost la level 25. Stiu ca primeai unul in joc, dar nu stiu in ce circumstante. Pana la level 40 e mai slow, dupa level 40 deja poti sa infuzezi ce ai super high ca light level de pe principalul caracter si nu-ti sunt folositoare, un head, o mana, un piept, un picior. Daca-ti pica engrame legendare, decodeaza pe caracterul care are cel mai mare light level si apoi foloseste-te de ele pentru a-ti creste secundarele. Nu le decoda cu caracterul cu care incerci sa urci in light. Ca s-ajungi la level 40 mai repede mai este si varianta sa te care vreo doi prin strike-uri heroice. Dar o sa fie plictisitor pentru tine ca damage nu vei face si vei fi one shot kill de la o adiere de vant ... adica numai joc nu e.

  8. #3668 SP
    Member cosmins's Avatar
    Spark of light nu am... Mai am un caracter la care am light 360, un warlock ca si upgrade stiu cum sa fac ma gandeam ca exista o sansa sa ajung mai repede la lvl 40. m-am apucat sa joc crucible, asa am impresia ca cresc mai repede, dar cred ca mi se pare mie

  9. #3669 SP
    Member bdevil's Avatar
    Pana-n level 40 story mission-urile sunt baza. Iti dau XP si drop-uri, iti deblocheaza perk-urile si subclasele (nu uita de bounty-uri). La Crucible e cam aiurea sa te bagi asa devreme, foarte putine arme verzi / albastre fac fata meta-ului de arme prezente acum in Crucible. Oricum story-urile merg repede daca mai ai pe cineva cu tine de light mare. Mai e si varianta sa cumperi spark de boost pt level 40, din cate stiu era vreo 30 $ (mai mult decat ai dat pe joc). Dar nu recomand nici macar la al 9-le caracter. E un fel de prostitutie marca Bungie sa dai banii pe asa ceva.

  10. #3670 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vezi ca daca ai luat Rise of Iron ar trebui sa ai un spark care de duce direct la 40. Nu mai stiu daca era doar pt pre-order, dar sunt destul de sigur ca nu. Sigur te-ai uitat bine?

  11. #3671 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Spark of light de boost pana 25 a fost la The Taken King si pentru 40 este atunci cand iti iei Rise of Iron, indiferent ca a fost precomanda sau nu. Trebuie sa te duci la tower sa vorbesti cu Postmaster si daca il ai, apare acolo sa dai redeem.

  12. #3672 SP
    Member cosmins's Avatar
    Nu il am ca l-am folosit pe alt caracter. Dar nu e bai ma mai ajuta bdevil.

  13. #3673 SP
    Member bdevil's Avatar
    Eu n-am primit Spark de lvl 40 desi am facut precomanda. Mi-a dat doar sparrow-ul si gjally-ul. Oricum nu-l foloseam. Inca il mai am pe cel vechi de 25. E si aiurea la RoI sa mai stergi acum caractere, ca-s cu grimoire individual si daca tii cont de el, iar trebe sa alergi ca nebunul dupa ghost-uri si fragmente.

  14. #3674 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vezi ca daca ai cumparat RoI de pe un cont si joci pe altul, n-o sa ai spark-ul de 40. Ala este exclusiv pe contul de pe care ai cumparat expansion-ul, la fel am patit si eu.

  15. #3675 SP
    Member cosmins's Avatar
    Nu stiu ce sistem de reward au astia de la Bungie. Dupa ce am observat cum e cu rewardul din crucible, acum vad ca Xur vinde exotice destul de bune. Are la vanzare Bad Juju, pai pana mea asa astepti sa tot cumperi arme si armuri de la Xur.

  16. #3676 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    O zici de parcă Bad Juju o fi bun.

  17. #3677 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Bad juju poate fi foarte bun in anumite situatii, are practic infinite ammo daca stii sa il folosesti. Multi nu realizeaza dar perkul de refill magazine nu functioneaza ca la celelalte arme, nu isi da refill din reserve ammo. Pe departe una dintre cele mai bune arme la trash mobs in strikes.
    No reload time , infinite ammo , extra super energy/kill , da.. foarte prost, si in pvp este foarte prost

  18. #3678 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Bad Juju+Obsidian Mind, in anul 1 ma distram cu warlock-ul in fiecare meci de pvp. Imi faceam Nova una dupa alta )

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  19. #3679 SP
    Junior Member Andrei Gabriel's Avatar
    Year 1 Destiny... 😟😟

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  20. #3680 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmins View Post
    Joc de 3-4 ore si deja am ajuns la nivelul 13 e greu ). Pot ajunge cumva la nivelul 40 mai repede?


    crucibile mayhem stiu ca cresti cel mai repede.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22
  2. X-Men: Destiny By Nash in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 24-03-2011, 16:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts