Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 186 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 79 129 ... LastLast
Results 561 to 580 of 3702

Thread: Destiny

  1. #561 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Vin si eu cu o parere dupa ~4 ore de joc pe Xbone in care am reusit sa fac level maxim in beta si sa termin toate misiunile disponibile + cateva meciuri in crucible.

    Mi se pare un joc impecabil realizat, cu un buget mare, bine gestionat. Muzica este superba, peisajele la fel.
    Ca si gameplay mi se pare inca o data foarte bine realizat (poate auto-aim la sniper este putin exagerat, dar ne obisnuim), fara erori grafice, caderi de FPS, freezeuri sau altele. Misiunile SP m-au prins, chiar daca uneori reveneam prin aceleasi zone explorate anterior. Sper ca nivelul disponibil in beta sa nu fie cel mai aratos si sa ne ademeneasca cu el. Multiplayerul m-a atras, chiar daca eram putin sceptic deoarece eu joc in MP mai mult BF4 in ultimul timp, oricum nimic SF.

    Personal vorbind, beta-ul acesta mi-a cimentat decizia de day-one purchase. Abia astept septembrie.

  2. #562 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1406181810710.jpg

  3. #563 SP
    Member madskills's Avatar
    Am jucat vreo 5 ore pe ps3. M-a interesat in primul rand sa deblochez Crucible si sa vad cum e multiplayerul. Single playerul " e frumos dar nu prea". Dupa 2 ore deja ma plictisisem. Harti imense, nu trabuia decat sa ma dau stanga dreapta si sa trag. Aveam loc berechet, nu mi s-a parut un challange serios, in afara de unii "bosi" care mureau mai greu din cauza armurii. In rest, repetitiv pana in maduva oaselor. Story-ul nu m-a dat pe spate si sunt convins ca nu poti termina campania de single la nivelurile superioare, fara ajutor. Nu de alta, dar te omoara plictiseala cat stai sa tragi in bosi, inainte sa te omoare ei. Pai ori e SINGLE player, ori e co-op. Pentru unii poate nu conteaza, dar pentru mine da

    Legat de Crucible, ff bine a remarcat cineva pe pagina anterioara. Am intrat cu lev. 6, ma duceam fix in spatele inamicului, dadeam headshot, se intorcea ala de lev.8, tragea odata si muream. Puteam eu sa-i dau cu tot ce aveam ca degeaba. Si cu sniperul cand el statea nemiscat si-l loveam, nu murea ca avea armura. Foarte unballanced chestia asta. Inca un lucru care nu mi-a placut, hartile ENORME la mp..Poate nu sunt toate asa cand o sa fie gata dar eu ma plictiseam cat mergeam pe acolo pana sa dau de un inamic. De asemenea, caracterele sunt foarte mici, cine nu are experienta la shootere, abia o sa poata sa nimereasca ceva.

    Cand o sa apara in niciun caz nu o sa-l iau in ziua lansarii, astept sa se mai ieftineasca si poate ii mai dau atunci o sansa. Doar pentru multiplayer ca singleplayerul nu m-a impresionat. Ma refer strict la gameplay si story acum, nu la grafica sau fluiditate.

  4. #564 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Legat de balance. Trebuie privit putin din alt unghi. Mi se pare inutil de comparat cu CoD sau BF din punct de vedere al puterii armelor.
    Trebuie sa ne gandim la modelul WoW sau Borderlands. Pentru a fi puternic in Crucible, pe langa skill, mai e nevoie si de ceva grind (si noroc) pentru un echipament si armament mai complet.

    In principiu, e de treaba.

    Apropo, ati mai gasit ceva cu privire la continuarea pe aceeasi Guardians la lansare?

  5. #565 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce hărti imense in mp frate, cred ca glumesti
    Pana si aia de pe luna e mica in comparatie cu alte shootere.

  6. #566 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Quote Originally Posted by Zdrutz View Post
    Legat de balance. Trebuie privit putin din alt unghi. Mi se pare inutil de comparat cu CoD sau BF din punct de vedere al puterii armelor.
    Trebuie sa ne gandim la modelul WoW sau Borderlands. Pentru a fi puternic in Crucible, pe langa skill, mai e nevoie si de ceva grind (si noroc) pentru un echipament si armament mai complet.
    Exact asta vroiam si eu sa spun, asta nu ii FPS clasic, ii un fel de hibrid MMO FPS, nu se poate astepta balance-ul din jocurile competitive, comparati Cruciable cu PvP-uri din jocuri gen Guild Wars, WoW. Daca nu va plac MMO-urile nu aveti ce cauta in Destiny. Mai bine asteptati CoD-ul nou sau Bf Hardline.

  7. #567 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cam asta am observat si eu ca e sistemul. si in alpha si acum eu am intrat in crucible de la lvl 6, dupa ce mi-am luat ceva iteme verzi. am observat insa ca abia la lvl 8 si plin de iteme verzi (inclusiv arme) incepe sa se simta diferenta. in concluzie, as zice ca un personaj de lvl mai mic va fi mereu dezavantajat fata de unul de lvl mai mare, pe de o parte pentru ca cel de lvl mai mare a jucat probabil mai mult si stie mai bine harta (fiind si obisnuit cu jocul), iar pe de alta parte pentru ca are acces la iteme mai bune (cu stats mai mari).

    eu mi-am facut o reteta pe care am aplicat-o cu succes pana acum. joc sp (inclusiv pe heroic) si explore co-op pana la lvl 6 ca sa fac bani si sa iau ceva iteme, urmaresc refreshul la vendori pentru ca indiferent cat m-am caznit sa obtin un auto rifle verde, pana la urma tot de la vendor am luat-o si la lvl 6 imi iau bounties de crucible ca sa ma bag in mp (unde faci XP si avansezi rapid la lvl 8 care e cap momentan). mergand pe reteta asta eu m-am descurcat destul de ok. la lvl 8, daca mai ai nevoie de verzi, te bagi in devils lair pe al doilea nivel de dificultate (cel de lvl 8) si ala iti da mereu NUMAI verzi (daca il omori pe Sepiks si ajungi practic la final).

  8. #568 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Tocmai de aia se urca in level asa rapid. level 8 il faci in 2-3 ore, si sunt aproape sigur ca in jocul final level 20 il vei atinge in 2-3 zile maxim, chiar si o zi daca joci toata ziua. Eu nu vad nici o problema in asta, joci otara sp sa faci level maxim si dupaia poti juca mp cat vrei cot la cot cu ceilalti.
    Mie mi se pare fun multiplayerul, nu se moare asa rapid, hartile sunt mai mici si nu tb sa alerg 1 min sa dau de cineva, armele sunt fun si variate. Da mai sunt cateva chestii de balansat cum ar fi puterile claselor, vehiculele, net code-ul, rotatia hartilor, etc, dar in mare functioneaza bine.

  9. #569 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    La mine au inceput sa se adune albastre de lvl 10. De asta imi doresc sa putem continua pe aceleasi personaje si la lansare...

  10. #570 SP
    Member madskills's Avatar
    Daca asa sta treaba atunci o sa mai joc pana la lev 8 si sa vad diferenta dupa aia. Eu jocul asta l-as lua exclusiv pentru multiplayer, ca la single m-am convins, daca nu mai intra cineva la co-op ma cam plictisesc. Pana la urma e vorba si de gusturi.

  11. #571 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Un cod pentru PS4 EU/UK. Nu am timp sa-l joc pana pe 27, asa ca e pacat sa nu se bucure altcineva de el:

    9FBT-CRN9-N95T

  12. #572 SP
    Junior Member bogdan1101's Avatar
    Doua coduri pentru Beta:
    3NFC-GPNJ-DH8G

    B5DB-P7NA-P4FA

    ENJOY!

  13. #573 SP
    Junior Member j0kk3r.stile's Avatar
    am luat eu unul dintre coduri ms

    LE : pe al doilea , am uitat sa zic

  14. #574 SP
    Member Hansel31's Avatar
    nu ne zici si care cod l-ai luat ) ca sa stiu si eu pe care din ele il iau?
    eu l-am luat pe primu thx

  15. #575 SP
    Senior Member h0stile's Avatar

  16. #576 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Destiny Beta open for everyone Bungie : News

  17. #577 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Destiny Beta open for everyone Bungie : News
    Asta asa, dupa ce ne-au innebunit cu codurile

    ---------- Post added 25-07-2014 at 02:31 ----------

    In cazul asta, hai sa postez aici toate codurile care mi-au mai ramas... Use them wisely

    PS4 (EU):
    E474-NRNJ-2RD2
    453P-D6NT-G79A
    25F4-JKND-K2JC
    4GPJ-CHNF-8RQ7
    7Q7M-29NR-5CD2
    FNKG-5EN7-LREQ
    N3FN-67N8-3LQJ
    TCCP-C4NJ-BG8G
    4BMT-QCN3-TLH6
    F776-5ANF-85DG
    GAP5-EMNQ-D9N3
    HK93-EENF-JH3G
    C56J-KKNJ-KJ5B
    6GRC-2CN5-QE8H
    NE3R-LENT-D3M7
    DGG5-RRNM-88EE
    R2JG-59N7-J8GD
    FJPC-6LNA-JAKA

    PS3 (EU):
    QFKE-ENNJ-KG5T

    Xbox 360 (EU):
    PTFGH-TTDTH-9VQ27-74PX4-WFWPZ

    PS4 (US):
    9TJ8-2JNN-8MJF

    PS3 (US):
    E8CD-7RND-JBTA

    Have fun!

  18. #578 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Tocmai de aia se urca in level asa rapid. level 8 il faci in 2-3 ore, si sunt aproape sigur ca in jocul final level 20 il vei atinge in 2-3 zile maxim, chiar si o zi daca joci toata ziua.
    De ar fi atat de usor Koba ..

    Sa nu uitam ca fiecare clasa are 2 subclase , subclase care la randul lor vor trebui sa fie crescute de la lvl 1-20. Teoretic in total vom avea 60 levels insa chiar si asa odata ajunsi la lvl 20 cu o subclasa , tot nu vom avea XP destul cat sa deblochezi toate abilitatile specifice acelei subclase la care se adauga XP farming pentru arme si iteme ?
    Jocul va avea o anduranta destul de mare avand in vedere ca Bungie au anuntat pe viitor content nou , expansions etc. Cu siguranta va creste si level cap.

    Una peste alta Destiny este un joc care va avea de oferit content de single player si multiplayer fara a te tine prea plictisit (dpmdv).

  19. #579 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu stiu daca a mai fost asta...


  20. #580 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Inca unul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 186 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 79 129 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22
  2. X-Men: Destiny By Nash in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 24-03-2011, 16:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts