Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 186 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 102 152 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 3702

Thread: Destiny

  1. #1021 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Ce fel de conexiune de internet aveti? Nu stiu exact cum se numeste a mea dar practic in casa imi intra cablu UTP care vine dintr-o cutie de pe casa scarii. Nu e o retea de cartier, e fibra. Cei care nu aveti probleme de deconectari si va puteti bucura de joc, aveti conexiune de tip cablu din ala TV care intrea intr-un modem?

  2. #1022 SP
    Junior Member ionmarius16's Avatar
    Eu am exact ce ai ai tu. Cablul vine dintr-o cutie de pe casa scării. Poate se mai stabilizeaza pana diseara. Dupa cum bine știi eu nu am întâmpinat încă aceste probleme.

  3. #1023 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pentru cei cu ps3, o tema superba aici;
    PS3 Themes � Destiny Dynamic Theme #2
    Am pus-o si eu acum, e bestiala

  4. #1024 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am jucat beta şi mi-a placut, din ce văd în post-uri, lumea se vaită de story că ar fi prea scurt.

    Aţi încercat mp ?

    In beta era un lag imens.

  5. #1025 SP
    Junior Member ionmarius16's Avatar

  6. #1026 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Quote Originally Posted by ionmarius16 View Post
    Eu am exact ce ai ai tu. Cablul vine dintr-o cutie de pe casa scării. Poate se mai stabilizeaza pana diseara. Dupa cum bine știi eu nu am întâmpinat încă aceste probleme.
    Da, stiu... Incerc doar sa gasesc cauza sau macar un hint de ce ar putea fi. Desi sunt o gramada care au aceeasi problema pe forumul oficial Bungie sau altele, se pare ca pe acest forum sunt singurul...

  7. #1027 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Toată lumea cade pe spate când aude de 500 de mil, dar un simplu calcul arată că Activision trebuie să vândă 10 mil de copii la 50 de dolari bucata ca să acopere. Și Destiny e cel mai precomandat joc, ever. Își scot banii și le rămâne și de semințe Hahaha. În plus, când ăștia dau știri cu bugetul unui joc, ăla include și eventualele dlc, exp, etc, plus costul serverelor pe cine știe ce perioadă

  8. #1028 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Am jucat beta şi mi-a placut, din ce văd în post-uri, lumea se vaită de story că ar fi prea scurt.

    Aţi încercat mp ?

    In beta era un lag imens.
    Pe mine nu ma intereseaza in mod special story-ul, si-asa de multe ori nu sunt atent. Vreau doar ceva diversitate in misiuni.

    Pana acum (lvl8) am intalnit doar misiuni gen "du-te acolo, deploy ghost, învinge valurile de inamici cat timp cubuletzul ala does his thing". Poate (sper) ca mai încolo sunt si alte chestii de facut. Oh and păcat că nu e open world....

    MP-ul e un fel de CoD SF simplificat, in sensul ca esti limitat la cele 2-3 skill-uri specifice clasei din care faci parte. Run and gun.

  9. #1029 SP
    Junior Member ionmarius16's Avatar
    Poți sa ii zici Open planet, dacă nu e OPEN world.

  10. #1030 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sunt singurul care e fascinat de story si vrea sa afle cat mai multe despre the Traveler si restul elementelor ce compun povestea? Damn man, la Battlefield nu se plangea nimeni de story

    Si sunt de acord ca loot-ul e slabut, putea fi mai bine facut sistemul, sa cada si ceva legendar pe-acolo sa ti se zbarleasca pielea cand vezi o bila mov pe jos.

  11. #1031 SP
    Junior Member ionmarius16's Avatar
    Jocul este superb. Poveste interesantă(vezi si grimoire cards pt mai multe detalii) stike-urile sunt epice, iti taie răsuflarea. Modul explorer te face sa descoperi si mai mult planeta intr-un mod plăcut OPEN planet . PvP este super echilibrat si bine facut. Si stati așa: încă nu am deschis subiectul EndGame( raiduri, nightfall missions daily and weekly, factions, crucible, Iron Banner), unde dabia atunci poți sa spui ca începi sa iti faci caracterul sa devină legenda. Imi pare bine ca loot-urile rare nu pica ușor si ca trebuie sa muncesti mult pt ele. Ceea ce am spus mai sus se aplica pt fiecare clasa in parte => 100 de ore de gameplay. Dupa care apar dlc-urile. Jocul va fi epic chiar si pt hateri. Sincer, fratilor, ce vreți mai mult???

  12. #1032 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Majoritatea acestor deconectari NU sunt de la conexiunea voastra la internet. E vorba de serverele lor si de probleme inerente lansarii unui MMO (sau altfel spus unui joc "vesnic" online).
    O sa le rezolve, o sa dureze, mai rabdati.

    Daca priviti jocul ca pe un Diablo 3 din perspectiva first person nu veti mai avea nici o problema ca nu exista poveste si tot ceea ce e de facut e sa omori tot ce prinzi si sa astepti sa cada loot.

    Ce ma enerveaza la culme, este ca nu vad loot-ul cand cade tot timpul. Magariile alea ce pica sunt greu de vazut si le ratez mereu. Puteau sa faca ceva mai sugestiv, macar sa stiu ce e pe jos in pachet, hartie igienica sau o pusca. Parerea mea.
    eu intotdeauna dupa ce killaresc tot ma invart peste tot sa nu uit ceva acolo. Also give it some time e primu joc destiny posibil ca in urmatoarele patchuri daca mai vin niste oameni cu sugestiile de genu ca loot-u sa fie mai vizibil cand cade sigur o sa bage.

  13. #1033 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Gelu .. am 50 prieteni in lista de psn, aseara erau online 26 , toti jucau Battlefield numai tu erai in Destiny )))) !
    lasa-ma bre cu costumul tau ..fashion

  14. #1034 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Ok ok Diablo 3, but where is the loot!? Lootul aici cade mult mai rar, in mare parte de la niste bossi, si nici nu e cine stie ce, numa verzi si albe. Imi lipseste acel DING! de legendary, daca nu-l aud it's not so fun La Diablo iti cadeau legendare si pe parcurs ce urcai in level nu doar la level maxim.
    FYI primesti si iteme in crucilbe, mi-am facut rost acolo de niste iteme destul de interesante, si ai sansa sa primesti ceva si daca ai jucat extrem de prost

  15. #1035 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    chiar , as putea sa-l iau pt "Control" seamana putin cu conquest

  16. #1036 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by CataPuscas View Post
    Ce fel de conexiune de internet aveti? Nu stiu exact cum se numeste a mea dar practic in casa imi intra cablu UTP care vine dintr-o cutie de pe casa scarii. Nu e o retea de cartier, e fibra. Cei care nu aveti probleme de deconectari si va puteti bucura de joc, aveti conexiune de tip cablu din ala TV care intrea intr-un modem?
    eu am RDS si nu am avut nici-o problema cu conexiunea

    ---------- Post added 10-09-2014 at 14:36 ----------

    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Pe mine nu ma intereseaza in mod special story-ul, si-asa de multe ori nu sunt atent. Vreau doar ceva diversitate in misiuni.

    Pana acum (lvl8) am intalnit doar misiuni gen "du-te acolo, deploy ghost, învinge valurile de inamici cat timp cubuletzul ala does his thing". Poate (sper) ca mai încolo sunt si alte chestii de facut. Oh and păcat că nu e open world....

    MP-ul e un fel de CoD SF simplificat, in sensul ca esti limitat la cele 2-3 skill-uri specifice clasei din care faci parte. Run and gun.
    totusi sunt niste mini bossi destui de fain in joc mai ales pe luna ala mare si verde si la MP zici cod simplificat da ce in cod dai cu spelluri? tot cu arma tragi doar nu vrei sa fugi cu lopeta dupa unu

    ---------- Post added 10-09-2014 at 14:37 ----------

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Sunt singurul care e fascinat de story si vrea sa afle cat mai multe despre the Traveler si restul elementelor ce compun povestea? Damn man, la Battlefield nu se plangea nimeni de story

    Si sunt de acord ca loot-ul e slabut, putea fi mai bine facut sistemul, sa cada si ceva legendar pe-acolo sa ti se zbarleasca pielea cand vezi o bila mov pe jos.
    parerea mea ca dropp-u la iteme e ok si e destul de balanced. Itemele legendare sunt pentru end game ai vazut ce statsuri au? ar fi fost prea op chiar si scalat pentru low lvl , si asa cu iteme albe te poti descurca

  17. #1037 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Damn man, la Battlefield nu se plangea nimeni de story

    Si sunt de acord ca loot-ul e slabut, putea fi mai bine facut sistemul, sa cada si ceva legendar pe-acolo sa ti se zbarleasca pielea cand vezi o bila mov pe jos.
    Asteptări diferite, la BF ar putea sa scoată cu totul SP, si-asa deja campaniile astea din BF si CoD sunt toate fumate de mult...

    Ce stupidă e limitarea asta de 3 oameni pt fireteam-uri in story..... De ce nu 6?! Am intrat si eu aseara intr-un team CG, dar erau 3 deja si jucau la story... Culmea e ca am si dat de ei la intrarea intr-un darkness zone si s-au evaporat in fata mea.

  18. #1038 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by ionmarius16 View Post
    Jocul este superb. Poveste interesantă(vezi si grimoire cards pt mai multe detalii) stike-urile sunt epice, iti taie răsuflarea. Modul explorer te face sa descoperi si mai mult planeta intr-un mod plăcut OPEN planet . PvP este super echilibrat si bine facut. Si stati așa: încă nu am deschis subiectul EndGame( raiduri, nightfall missions daily and weekly, factions, crucible, Iron Banner), unde dabia atunci poți sa spui ca începi sa iti faci caracterul sa devină legenda. Imi pare bine ca loot-urile rare nu pica ușor si ca trebuie sa muncesti mult pt ele. Ceea ce am spus mai sus se aplica pt fiecare clasa in parte => 100 de ore de gameplay. Dupa care apar dlc-urile. Jocul va fi epic chiar si pt hateri. Sincer, fratilor, ce vreți mai mult???
    sunt de acord cu tine in tot ce ai spus in afara de PVP acolo nu e chiar echilibrat pentru ca intra unu de lvl 10 cu altii de lvl 15-18 care au deja gear mult mai bun si asta se vede de multe ori

    ---------- Post added 10-09-2014 at 14:41 ----------

    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Asteptări diferite, la BF ar putea sa scoată cu totul SP, si-asa deja campaniile astea din BF si CoD sunt toate fumate de mult...

    Ce stupidă e limitarea asta de 3 oameni pt fireteam-uri in story..... De ce nu 6?! Am intrat si eu aseara intr-un team CG, dar erau 3 deja si jucau la story... Culmea e ca am si dat de ei la intrarea intr-un darkness zone si s-au evaporat in fata mea.
    parca in beta era fireteam de 6 nu?

    ---------- Post added 10-09-2014 at 14:42 ----------

    P.S. btw LUNA e pur si simplu EPIC e foarte frumos raman fara cuvinte si e destul de mare plus ca e plina cu pesteri unde gasesti de tot felu.

  19. #1039 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    ai sansa sa primesti ceva si daca ai jucat extrem de prost
    I-auzi Gelu , cred ca asta ar trebui sa te convinga
    Hai nu mai fi timid . Vrei sa il cumperi, iti pare rau ca nu l-ai luat inca stiu ca doar la asta te gandesti.

  20. #1040 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    parca in beta era fireteam de 6 nu?
    Nu stiu.
    Din cate imi dau seama, pt story e 1-3 (reason??), iar pt raids si crucible e 1-6.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 186 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 102 152 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22
  2. X-Men: Destiny By Nash in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 24-03-2011, 16:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts