Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 81 of 186 FirstFirst ... 31 71 79 80 81 82 83 91 131 181 ... LastLast
Results 1,601 to 1,620 of 3702

Thread: Destiny

  1. #1601 SP
    Junior Member phaze0r's Avatar
    Nerf si la auto rifles pe viitor, super ... Incep sa calce stramb baietii de la Bungie.

  2. #1602 SP
    Member vallio's Avatar
    Da a fost aiurea rau aseara au picat serverele in prostie.Ce ma enerveaza ca acum cand dai dismatle la legendary de la queen nu iti mai da ascendant materials . Voi aveti probleme in receptionarea msg pe PSN? Eu patesc urmatorul lucru primesc un msg si cand intru in el nu mi arata nimic, terbuie sa ies si sa intru din nou in mesaj ca sa imi apara ceva sau imi apare cu intarziere mare.

  3. #1603 SP
    Admin MonkY's Avatar
    phaze0r: adevarul este ca auto rifles sunt foarte aiurea cu range la fel de mare cu scout rifles. Asta nu se cheama "nerf" ci balance... Nu vad de ce ai mai alege un scout rifle in acest moment, cand cu un auto faci mai mult dmg la acelasi range. La fel, shotguns... de cand Dzeu are un shotgun range-ul unui auto rifle? Eu nu inteleg cum de au dat drumul la jocul final cu asa ceva.

    Eu de exp. acum joc cu pulse rifle, si mi se pare destul de slaba fata de un auto rifle. Sper sa faca ceva si in privinta asta, desi n-am vazut nimic in comunicatul celor de la Bungie...

  4. #1604 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by vallio View Post
    Voi aveti probleme in receptionarea msg pe PSN? Eu patesc urmatorul lucru primesc un msg si cand intru in el nu mi arata nimic, terbuie sa ies si sa intru din nou in mesaj ca sa imi apara ceva sau imi apare cu intarziere mare.
    Da, PSN se misca destul de greu in ultima vreme, iti recomand sa folosesti aplicatia de android in schimb , se misca mai bine.


    On the other hand ...
    Vault of Glass , hard mode : Fusion rifle, no charge time (auto?), 21 mag.
    Attached Images Attached Images inl3jzcfpxnrj.png

  5. #1605 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Acum, poate sa-mi explice si mie cineva ce Dzeu se intampla in Crucible-ul acela de e atat de frustrant? Am incercat din nou aseara (a tras Grey de mine, ca altfel...) si situatia era cam asa: vad inamic, descarc 3 runde de ammo cu pulse rifle in el - nimic (mentionez ca e un pulse rifle legendar, nu orice porcarie); el trage un foc si gata, sunt mort! WTF? Zic ok, hai sa incercam la melee (pumn). Il prind pe unul "la inghesuiala", ii dau 3 pumni (nici eu nu stiu cum am reusit sa dau atat de repede)... el imi da unul; eu mor, el nu. WTH?!?

    Acum, daca si cu legendare pe mine (desi nu upgradate full), 99% din PvP mor dintr-o singura lovitura (si nu de sniper - pe aia as intelege-o), ori fac eu ceva in neregula rau de tot, ori e ****ed up. Either way, e frustrant rau...

    P.S. Mentionez ca nu sunt un bun FPS PvP player... nu sunt expert la asa ceva, dar ma gandesc ca si pentru un n00b ar trebui sa fie ceva mai echilibrat, mai fun. Ori eu inca n-am vazut fun-ul in Crucible. Ba chiar ma gandesc ca e mai bine sa nu intru, ca trag echipa mea in jos So, any tips? Or tricks?

  6. #1606 SP
    Member tzuik's Avatar
    RIP in peace Grota Comorilor never forget

  7. #1607 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Din cate am vazut in PVP, cel mai bine e sa mergi cu un auto rifle. Nu conteaza ce level are arma, damage-ul e acelasi, dar conteaza fire rate-ul si impact-ul. And of course, always aim for the head.

    In Iron Banner probabil lucrurile vor sta altfel.

  8. #1608 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Hunter level 26 disponibil pentru raid tot weekednul seara si toata noaptea, promit sa ascult oridinele

    ---------- Post added 26-09-2014 at 11:25 ----------

    MonkY in pvp nu conteaza gearul si la arma doar tipul ei, culoarea nu are importanta ca de bazeaza exclusiv pe skill, chiar trebuie sa fii destul de bun din pacate si eu ma enervez uneori

  9. #1609 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Monky, in PvP nu conteaza armurile (ca e rare/legendary/etc) sau armele (in afara de tipul armei - auto/pulse/etc).

    Cat despre melee, e posibil ca celalalt sa fi avut încărcat specialul de melee.

    Ca tips, pana la nerf foloseste auto rifle, e ridicol de OP....doar sa găsesti una cu recul mai mic.

    Thank God ca nerfuiesc auto si shotgun, toti le folosesc......... Mai ales nenorocitul de shotgun....

  10. #1610 SP
    Member vallio's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Da, PSN se misca destul de greu in ultima vreme, iti recomand sa folosesti aplicatia de android in schimb , se misca mai bine.
    Acelasi lucru patesc si pe aplicatie....uff ce ma enerveaza astia de la SONY sa puna software-ul la punct.

  11. #1611 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Daca da cineva de Xur va rog sa anuntati si pe forum sa ii facem si noi o vizita.

  12. #1612 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Daca da cineva de Xur va rog sa anuntati si pe forum sa ii facem si noi o vizita.
    Si dati-i una peste cap sa se potoleasca naibii si sa-si deschida o toneta sa nu se mai plimbe atat.

  13. #1613 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by phaze0r View Post
    Nerf si la auto rifles pe viitor, super ... Incep sa calce stramb baietii de la Bungie.
    de ce calca stramb? faza cu auto rifle mi se pare o schimbare normal care chiar trebuie facut " It is intended to inflict sustained damage at close to medium range, but to lose effectiveness at longer ranges." asta e treaba unui auto rifle nu sa traga la distanta ca un sniper sau scout rifle.

    ---------- Post added 26-09-2014 at 12:01 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Acum, poate sa-mi explice si mie cineva ce Dzeu se intampla in Crucible-ul acela de e atat de frustrant? Am incercat din nou aseara (a tras Grey de mine, ca altfel...) si situatia era cam asa: vad inamic, descarc 3 runde de ammo cu pulse rifle in el - nimic (mentionez ca e un pulse rifle legendar, nu orice porcarie); el trage un foc si gata, sunt mort! WTF? Zic ok, hai sa incercam la melee (pumn). Il prind pe unul "la inghesuiala", ii dau 3 pumni (nici eu nu stiu cum am reusit sa dau atat de repede)... el imi da unul; eu mor, el nu. WTH?!?

    Acum, daca si cu legendare pe mine (desi nu upgradate full), 99% din PvP mor dintr-o singura lovitura (si nu de sniper - pe aia as intelege-o), ori fac eu ceva in neregula rau de tot, ori e ****ed up. Either way, e frustrant rau...

    P.S. Mentionez ca nu sunt un bun FPS PvP player... nu sunt expert la asa ceva, dar ma gandesc ca si pentru un n00b ar trebui sa fie ceva mai echilibrat, mai fun. Ori eu inca n-am vazut fun-ul in Crucible. Ba chiar ma gandesc ca e mai bine sa nu intru, ca trag echipa mea in jos So, any tips? Or tricks?
    cand ti-a dat 1 shot probabil ca a folosit pulse rifle ala e prea op in pvp, cand ti-ai luat one shot de la melee probabil ti-ai luat-o de la un warlock care avea abilitatea up la melee care iti poate da aproape 1 shot. In crucible nu conteaza daca esti in full legendare ca tot repede mori daca unu e bun sau iti da la cap, conteaza numa bonusurile ce iti poate oferi arma/armura. Asa am fost si eu la inceput ca e primul meu shooter pe consola si in crucible aveam 1-2 killuri si 20 de deaths pe un meci, cu timpul m-am mai antrenat si scoru s-a intors

    ---------- Post added 26-09-2014 at 12:05 ----------

    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Monky, in PvP nu conteaza armurile (ca e rare/legendary/etc) sau armele (in afara de tipul armei - auto/pulse/etc).

    Cat despre melee, e posibil ca celalalt sa fi avut încărcat specialul de melee.

    Ca tips, pana la nerf foloseste auto rifle, e ridicol de OP....doar sa găsesti una cu recul mai mic.

    Thank God ca nerfuiesc auto si shotgun, toti le folosesc......... Mai ales nenorocitul de shotgun....
    si dupa balance auto rifle o sa fie tot arma mai buna in pvp pentru ca hartile sunt mici si tot acelasi impact o sa aibe arma ei fac balance pe range nu si la damage sau alte chestii. Aceeasi faza si la shotgun eu am ala exotic si trag automat cu el dar il folosesc numa la close combat ca are recoil prea mare (pana nu ii fac upgrade).

  14. #1614 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Xur loot this week :

    Crest of Alpha Lupi - Titan chest - 13 SC
    Knucklehead Radar - Hunter helmet - 13 SC
    Apotheosis Veil - Warlock helmet - 13 SC
    Suros Regime - Auto Rifle - 23 SC
    Exotic Engram - helmet - 23 MoL

  15. #1615 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Xur loot this week :

    Crest of Alpha Lupi - Titan chest - 13 SC
    Knucklehead Radar - Hunter helmet - 13 SC
    Apotheosis Veil - Warlock helmet - 13 SC
    Suros Regime - Auto Rifle - 23 SC
    Exotic Engram - helmet - 23 MoL
    Molto Grazie ! si unde e nenea?eu l-am cautat pe la 11:30 si nu era

    Ok,numai sa nu dam banii pe auto rifle si sa le strice astia

  16. #1616 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Il gasiti in Tower Hangar. Cum treceti de tunel, mergeti drept in fata si coborati niste scari. E cumva sub FWC.

  17. #1617 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Suros Regime!

    Pe Xur il gasiti in barul din hanger (dreapta Tower-ului).

  18. #1618 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    suros regime e dream weapon-unul meu ) dar 23 de sc ... eu de abia am 7, oare cand o sa mai vina la xur, maine se schimba sau ramane aceleasi items?

  19. #1619 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am luat armura dar mai imi trebuie un mote of light pentru engram exotic . Imi puteti spune cum as putea face repede rost de el?

  20. #1620 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am luat armura dar mai imi trebuie un mote of light pentru engram exotic . Imi puteti spune cum as putea face repede rost de el?
    Pai din moment ce poti purta un singur item exotic de fiercare tip,adica o arma+o buc armura ce sens are sa iei cu motes a doua bucata ? Pont !!! Daca chiar nu ai ce face cu motes alea iei engramul si daca e pt alta clasa dismatle si faci rost de ascended materials pt upgrade la restul itemurilor tale . sistemul nu e comlicat,trabuie doar know-how si atentie
    Eu de ex am 26 motes si 33 sc . Imi iau auto rifle 23 si poate zilele astea mai fac 3 sc .Daca nu Sambata inainte sa plece omu ma hotarasc si iau un bilet la loz in plic haha

    In fiecare saptamana alte itemuri,dar raman 3 armuri .una pt fiecare clasa si o arma.De ex sapt trecuta a fost gloves pt warlock acum e helmet

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 81 of 186 FirstFirst ... 31 71 79 80 81 82 83 91 131 181 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22
  2. X-Men: Destiny By Nash in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 24-03-2011, 16:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts