Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 8 of 77 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 ... LastLast
Results 141 to 160 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #141 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    oh my oh my i am so hyped

  2. #142 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Downgraded graphics !

  3. #143 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Ca sa fiu sigur, m-am logat in contul Altex sa vad daca mai am precomanda acolo.

    All good.

  4. #144 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Downgraded graphics !
    Nu e deloc. Poate de la compresia video. Ba chiar arata al naibi de bine pentru generatia asta. Inteleg ca arata versiunea de PC cu RTX si toate nebuniile, dar sa ai o forma de iluminare globala + reflexii real time (nu screen space refflexions) deja rupe orice in 2. Nu prea inteleg cum poate rula asa ceva pe console in momentul de fata si nu doar pe cele mai puternice calculatoare.

    Btw, zic unele lucruri foarte interesante, daca aveti rabdare + ca arata chestii noi pe parcursul discutiei.


  5. #145 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Nu vreau sa fiu carcotas , m-am tot uitat la el , ba pe tableta, ba pe tv (4k) , Keanu ala arata asa a ... 2010 !!niste texturi pe ici pe colo a la ps4 720p . Am fost mult mai incantat la gameplay-ul precedent din 2018 ! Iar un lucru pe care l-am obs. , nu cumva este prea mult bullet sponge la inamici?

  6. #146 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Au mai ramas 2 ore:
    > TRANSMISSION INCOMING
    > twitch.tv/cdprojektred
    > mixer.com/cdprojektred
    #Cyberpunk2077

  7. #147 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Au mai ramas 2 ore:
    > TRANSMISSION INCOMING
    Ai gresit ziua baiatul meu
    Asta a fost ieri. Vezi postarile anterioare

  8. #148 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar

  9. #149 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    R.I.P

  10. #150 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Nu vreau sa fiu carcotas , m-am tot uitat la el , ba pe tableta, ba pe tv (4k) , Keanu ala arata asa a ... 2010 !!niste texturi pe ici pe colo a la ps4 720p . Am fost mult mai incantat la gameplay-ul precedent din 2018 ! Iar un lucru pe care l-am obs. , nu cumva este prea mult bullet sponge la inamici?

    Confirm, sunt dezamagit la maxim despre felul in care arata Keanu Reeves in joc. Nu e un capat de tara, pentru a nu mai juca Cyberpunk, dar sunt dezamagit. Low poly si low textures in cazul sau. Sper sa nu arate asa in versiunea finala. Eu am testat pe un monitor 4k, de 32 inches (80 cm) iar cand am vazut aceste ultime secvente de gameplay cu Keanu, nu vreau sa ma gandesc cum arata pe ecrane tv mai mari. In fine, toti vom cumpara jocul si il vom juca, chiar daca suntem carcotasi acum...


    Ceva secvente de gameplay...



  11. #151 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Ghost Runner este un joc total diferit de Cyberpunk.

  12. #152 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Tipul care a postat aceste secvente de gameplay, are in logo si Cyberpunk, asta m-a indus in eroare. Oricum, eram atat de dezamagit de alunecarile pe pereti, dar in acelasi timp imi era rusine sa o spun. Ma bucur ca am gresit, iar asta nu e gameplay din Cyberpunk. Mea culpa!

  13. #153 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Au inebunit americanii astia de tot ! Atata scandal pentru ? Ma rog sau nu inteleg eu ! Ca de ce factiunea aia se numeste “animalele” ca de ce nu iti poti alege un caracter fara un sex anume ! De ce nu/poti alege un corp de barbat si sa-i pui voce de femeie si sa il imbraci la fel si invers corp de femeie & voce de barbat ! Wtf !

  14. #154 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Grafic, nu au mers deloc pe stilul artistic realist. Nu este facut sa fie spectaculos - poate d-aia nu va place.

    Ce au aratat ei, pare sa aibe cerinte foarte mari de sistem. Iluminarea e foarte buna, un fel de (daca nu chiar) Iluminare Globala si nu prea stiu cum poti face asa ceva fara sa fie realtime, deci probabil raytracing (iar asta inseamna ca jocul a fost rulat pe un PC capabil).

    La fel si reflexiile. Sunt realtime. Nu prea stiu cum poti face si iluminare si reflexii, totul realtime, dpdv tehnic si totusi sa fie inca jucabil.

    Doar ca sa faci full scene reflexion undeva, fie ca e o simpla balta, efectiv iti taie FPS la jumatate si creste consumul de VRAM considerabil.
    Daca este facut RTX si are procesoare pt asta care se ocupa doar de asta, FPS-ul nu este afectat, dar si acolo este o limita.

    D-aia este foarte greu sa le faci pe toate - iluminare, reflexii si umbre - momentan nu exista putere de calcul suficienta nici macar pe cele mai scumpe echipamente, deci cel mai probabll un super engine hyper eficient.

    Din ce mi-am dat eu seama, jocul are iluminare + reflexii RTX, dar o sa vedem cumarata si pe consolele actuale, care nu au RTX.

  15. #155 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  16. #156 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  17. #157 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    GotY douăzeci douăzeciimg_20190916_024037.jpgimg_20190916_024044.jpgimg_20190916_024040.jpg

  18. #158 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E mult prea devreme sa zicem asa ceva. Cred ca si dupa aparitie o sa fie prea devreme sa zicem asta. Nu uita ca la anu iese si The Last of Us 2, dar cel mai probabil si GTA 6 + multe altele, fiind si lansare de generatie noua, deci IP-uri noi si continuari pe gen noua.

    Cel mai bine pentru ei era sa-l scoata anu asta, daca voiau vreu sansa la GOTY.

  19. #159 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    GTA 6 nu iese anul viitor 100%. Tlou 2 nu are nicio șansă, se va bate acolo cu Cyberpunk.

    PS: Tlou 2 doar o singură șansă ar avea pentru GotY, să iasă anul ăsta

    PPS: Poate mai suntem pe aici și anul viitor, ai sa vezi că am dreptate.

  20. #160 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din toate leaks-urile de pana acum, s-a inteles ca va fi launch title pe PS6 si exclusiv 1 luna. Daca se adeveresc (o sa dau acatiste, poate poate ), se vor schimba topurile

    Oricum conteaza prea putin asta si sincer, chiar sper sa fie asa cum trebuie acest Cyberpunk 2077. Desi tot as prefera sa fie 3rd person...

    Si stai linistit. O sa existe CG si in 2021

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 77 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts