Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 19 of 77 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast
Results 361 to 380 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #361 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Pentru un dezvoltator care s-a îngrășat enorm din bugetul statului polonez, tentative de genul ăsta arată că la ei lipsa microtranzacțiilor a fost o chestie de moment, nu o mișcare firească user friendly. Pur și simplu nu le păsa, banii curgeau gârlă. Probabil că acum guvernanții le-au tăiat alimentarea la conducta cu resurse financiare.

  2. #362 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Depinde cum privesti lucrurile - dezvoltarea unui joc de genul asta, cu ambitia lor, in atatia ani, este foarte costisitoare.
    Da, ok, au scos si inca scot bani cu Witcher 3 - un joc excelent de altfel, dar comparativ, Witcher 3 putea fi jucat de o plaja mult mai mare de jucatori.

    In cazul CP2077 e posibil sa nu fie chiar asa - faptul ca este FPS only, ca este in the future, mai violent, mai realist, 18+ - sunt factori care pot influenta multe.

    Also, cat timp acele microtranzactii nu afecteaza in vreun fel gameplay-ul si in MP toata lumea este egala - atunci chiar nu conteaza ca ei vor vinde anumite skinuri pe bani. E decizia fiecaruia daca vrea/isi permite sa achizitioneze asa ceva sau nu.

  3. #363 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Problema multora este ca ii privesc pe baietii astia ca pe niste sfinti veniti sa ne salveze de practicile vulgare are industriei. In fond si la urma urmei, e un business. Sunt si oameni care pun suflet acolo, gameri ca noi toti, dar scopul este sa faca bani, asta nu e caritate. Evident, au ceva mai mult spatiu de libertate, ca sa zic asa, cand vine vorba de critici aruncate imediat asupra lor, sunt un fel de Keanu al developerilor. They can't do anything wrong. Pe Reddit este un cult cu ei, mai sunt si oameni cu capul pe umeri care le spun lucrurilor pe nume, dar de obicei nu ii vezi in top comments.

    Cu timpul, s-a vazut ca si ei au bubele lor: de la crunch time si plata mica pentru unii (ca multe studiouri) pana la a fi asa de scartari incat sa reduca jocul lor pe Epic Store cu un CENT, tocmai pentru a nu mai permite oamenilor sa le cumpere jocul vechi de 5 ani cu doar 5 dolari, la oferta. Sunt pro-consumers pe o parte, pe alta...nu chiar.


    Ce mi se pare de prost gust este sa vorbesti despre microtranzactii intr-un joc care a mai fost amanat in trecut, care inca nu a vazut lumina zilei, intr-un mod MP, care se va lansa la ceva timp dupa ce jocul se lanseaza pe piata. Stai acolo in banca ta, ca nu iti faci niciun serviciu cu articole de genul. Iti dai seama, super hype pe lume, o sa poata sa isi cumpere o cascheta cu Keanu plina de LEDuri.

  4. #364 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Tot ce am inteles eu este ca vreau neaparat link ul ala de unde imi pot cumpara cascheta.

  5. #365 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Tot ce am inteles eu este ca vreau neaparat link ul ala de unde imi pot cumpara cascheta.
    Da! eu completez declaratia pe propria raspundere (si nu numai) ca sa livreze DHL-ul incarcatorul de Xbox CP adus din USA Asa ca ...o MTX in el este o nimica toata !

  6. #366 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am mai zis-o si despre EA si Activision: trebuie sa fii prost sa nu bagi microtranzactii, cand oamenii sunt atat de distrusi pasionati incat sa arunce cu bani in tine. Cunosc personal pe cineva care a platit $1500 ca sa ajunga in top la un joc pe telefon P2W.


    Edit: Ceea ce vreau sa zic e ca practicile astea se vor opri doar daca oamenii nu vor mai cumpara.

  7. #367 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Din pacate sunt prea multi prosti, asa ca nu se vor opri.

  8. #368 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  9. #369 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie mi se pare absolut normal. Single player = zero microtransactions, multiplayer = microtransactions. Cu o singura conditie: microtranzactiile sa nu fie de tip "Pay to Win". Adica, nu-l lasa pe cel care are bani sa devina zeu doar pt. ca a platit. Daca pui microtranzactii pe costume, pe items care eu stiu, sa aiba un minim peste cele standard (cat sa nu fie overpowered), I'm OK with it. Nu de alta, dar un joc multiplayer costa ca development... costa echipa... costa mentenanta, nu ai cum sa sustii ceva bun doar cu banii din jocul single-player. Iar varianta cu harti pe bani nu a fost niciodata OK, nu poti sa imparti playerii asa (gen harti pentru saraci si harti pentru cei care isi permit).

  10. #370 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    E interesant de observat un lucru.

    Doar să ne imaginăm cât ar fi țipat unii dacă alți dezvoltatori (înjurați by default) ar fi anunțat ceva de genul: "Our separate online game will have microtransactions, but won't hurt players"

    Ar fi curs tone de înjurături pe toate forumurile posibile.
    Acum nu, dacă e de la CDPR, MTX-urile sunt bune și le primim cu brațele deschise.

    Asta e de fapt perversiunea, că microtranzacțiile în jocurile online sunt fix alea de tip canceros, în timp ce mtx-urile din single playere sunt absolut inofensive.

  11. #371 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu, e exact cum am zis si eu de 'nspe ori pana acum si a zis si MonkY.
    Cat timp e produs separat, dar chiar si daca nu, iar microtranzactiile sunt doar pentru skinuri, culori si alte balarii (presupun ca nu-l vor da pe Keanu gratuit si vor fi multi care vor vrea sa joace cu el), este total firesc si nu deranjeaza pe nimeni.
    Personal nu am bagat niciodata bani in asa ceva si nici nu cred ca o voi face, dar stiu oameni care baga un minim de bani doar ca sa-si ia acel ceva care le place super mult.

    Desigur sunt si oameni care baga sute/mii de $ lunar pentru nimicuri digitale, dar aia e alta poveste.

    Si atata timp cat nu afecteaza SP-ul (cum a fost la Shadow of War spre ex), iar ei se pot sustine in continuare din banii pe care-i dau oameni pe nimicuri, e win-win.

  12. #372 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Skinuri într-un joc first person perspective? Mda.

    Separat sau nu, tot JOCUL LOR rămâne. Aici e vorba și despre fariseism. Alții sunt înjurați pentru jocurile lor online pline de mtx, în timp ce aici vedem o mângâiere suavă pe cap.

  13. #373 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, are la fel de mult sens ca intr-un 3rd person. Pentru ca te vad restu.
    E ok sa nu gandim la fel. Nu e nicio problema daca pe tine te deranjeaza si pe mine nu - mai ales ca nu ma afecteaza in vreun fel - suntem cu totii diferiti si asta e bine.

  14. #374 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Skinuri într-un joc first person perspective? Mda.
    Warzone si Apex Legends sunt FPS si totusi au skin-uri, atat la arme cat si la personaje.

  15. #375 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Skinuri într-un joc first person perspective? Mda.

    Separat sau nu, tot JOCUL LOR rămâne. Aici e vorba și despre fariseism. Alții sunt înjurați pentru jocurile lor online pline de mtx, în timp ce aici vedem o mângâiere suavă pe cap.
    Ai gresit jocul in care sa arunci cu ***** si mai ales in CDPR.

  16. #376 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Skinuri într-un joc first person perspective? Mda.
    Sper ca glumesti. Mai toate jocurile mari FPS au skin-uri, props and stuff.
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Separat sau nu, tot JOCUL LOR rămâne. Aici e vorba și despre fariseism. Alții sunt înjurați pentru jocurile lor online pline de mtx, în timp ce aici vedem o mângâiere suavă pe cap.
    Ce fariseism man? Nici nu stim exact ce microtranzactii vor fi si deja te iei de ei. Mai ales ca au spus clar de la inceput, Cyberpunk 2077 Multiplayer e un proiect separat. Normal ca pe altii ii injuram cand in multiplayer intri doar sa faca misto de tine unul care are ultimate weapon cumparat cu 99.99$ sau are health bar-ul de 5x mai mare, pt. ca deh, si-a permis. Daca vor face asa si cei de la CDPR, ne vom lua si de ei. Dar asa, cam ce vrei, sa-i injuram in avans?

    P.S. Cam tot ce joc eu in ultima vreme are microtranzactii. Si n-am murit, ba chiar in multe din ele sunt in TOP players. Mie chiar imi place sa stiu ca am bagat 0 lei in caracterul meu, dar il bat pe nea Becali ala care tocmai s-a laudat ca a dat 20K de coco pe nu stiu ce orbs.

  17. #377 SP
    Manager paul's Avatar
    Septembrie 18, ora 19:

  18. #378 SP
    Senior Member Khufu's Avatar

  19. #379 SP
    Manager paul's Avatar
    Postcards from Night City:

    Gangs of Night City:

    Night City Wire #3:

    PC system requirements:
    Attached Images Attached Images eind95-waaayfrm.png

  20. #380 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ar fi super sa fie așa, ma așteptam la vreo rachetă pentru Recommended specs. Pana nu îl vad instalat nu cred

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 77 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts