Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 39 of 77 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast
Results 761 to 780 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #761 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Pe consolă ar fi aceleași setări poate se mișcă mai bine și la cei cu PS4 și Xbox.
    Eu le dezactivez din principiu. Grain Amberation si Blur nu imi plac in general.


    Bench cu mai multe placi (de la 3090 pana la 1650) in ultra si medium, la1080p , 1440p si 4k. Fara RT si DLSS.

  2. #762 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Este foarte posibil sa ai dreptate in ce zici, dar parerea mea e ca au procedat gresit prin cresterea hype-ului la nivelul actual cu tot ce a insemnat asta (mercs diverse si reclame peste reclame). Si cred ca era greu pentru orice joc sa live up to the hype.

    O sa vad cand mai apuc sa joc. Eu chiar sper sa ajung intr-un punct in care sa nu mai observ grafica sau fps drops si sa-l joc de placere pentru ce e in spate.

    O parte buna, in schimb, e faptul ca in alea 30 minute jucate, nu am avut deloc senzatie de rau de la miscarea personajului, jucat din controller, deci poate asta ar fi ok.

  3. #763 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Acum daca ma plang de texturi spalacite, lipsa poligoane, hdr belit... etc, intr-un joc de la care aveam asteptari, venind din partea celor care au facut Witcher, sunt hater? Pe bune?

    Ma bucur ca-ti place povestea, ma bucur ca poti trece peste grafica de rahat a unui joc aparut in 2020, dar... hai sa fim seriosi, nu ma fa hater pentru ca eu am pretentii de la CDPR.

    Totodata, nu ma pune sa-mi vand jocul daca nu-mi convin chestii la el. Intelegeam sa ma trimiti la plimbare daca comentam “de pe margine”. Dar, am dat bani pe acest produs si am tot dreptul sa-mi exprim nemultumirile atat timp cat sunt chestii palpabile, demonstrabile si de bun simt. Totodata, ce te faci daca-l ai digital? Cum il mai vinzi?

    Daca ma interesa doar povestea, ma apucam de citit carti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #764 SP
    Admin MonkY's Avatar
    @razvanrazy: Chestia cu hype-ul e absolut normal, pentru ce univers au creat, pentru ce de media au aruncat pe piata. Si in special pentru Keanu Reaves & Co. Dar pune-te in locul lor si gandeste-te ca ei ca studio au mizat totul pe o singura carte. Daca jocul asta nu se vinde, nici nu va mai exista un urmator titlu de la CDPR. Poate nici nu va mai exista CDPR. Sau poate vor trece la proiecte mici, poate chiar indies. E normal ca s-a creat un hype, au si investit carute de bani in props, publicitate, etc. Doar ca s-au aruncat la mult mai mult decat puteau duce. Prea multe platforme, prea multe aditii in joc care au cauzat issues.

    Acum intelegeti de ce au tot amanat oamenii jocul? E simplu: it wasn't ready to be out. Si au primit exact ce ma asteptam. Sunt cei care admira universul cyberpunk, care sunt fani ai genului si iubesc jocul. Si sunt cei care joaca benchmark-uri video, si care se asteptau sa fie the best. OK, arata foarte misto pe un super PC, dar sa nu uitam ca majoritatea buyerilor il vor lua pentru PS4/Xbox... iar cei cu PS5/XSX vor fi si mai enervati, pt. ca primesc acelasi lucru ca pe old-gen...

  5. #765 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Deja si-au scos banii pe el, cred (8 milioane day 1) dar asta nu scuza cu nimic.

    Gandeste-te ca pe langa PC, ei trebuiau sa dezvolte de la inceput cu PS4 (Xbox One) in minte. Deci ce au facut toti anii astia?
    La next gen nici nu se pune problema sa fie surprinsi. Stiam noi, consumatorii de rand, de 1 an ca vor iesi (iar noi ca gamers stiam de vreo 2-3 ca urmeaza sa) deci ei sigur stiau de minim 4-5 ani.
    Also, e vorba de aceiasi arhitectura ca PC-u, deci dezvoltarea de PC = optimizare pentru console - in rest e identic totul si foarte usor de facut sa mearga daca ai engine-ul care sa suporte ajustari de toate setarile posibile (umbre, texturi etc).

    Inteleg ca poate nu a fost decizia lor si au fost "obligati" sa lanseze si pe base consoles (PS4 si Xbox One/S) dar decat sa-l scoti asa, mai bine ziceai pas. Si sa nu uitam ca Series S ruleaza versiunea jocurilor de One S, nu de One X, deci are si mai mult de suferit, ca "next gen" console.

  6. #766 SP
    Admin MonkY's Avatar
    @JohnnyUSA: eu vorbeam cu razvanrazy, care stie sa primeasca the goods and the bads. Vad ca tu nu prea poti. Ai grija sa nu-ti plezneasca o vena de la atata inversunare. Daca nu-ti place jocul, nu-l juca. Is that simple, nu e nevoie sa arunci cu rahat. Also, cred ca poti sa ceri refund la joc, daca te simti "pacalit".

    P.S. Ce este "palpabil, demonstrabil si de bun simt"? Faptul ca tu spui ca e "grafica de rahat"? Sunt zeci de mii de videos de gameplay care te contrazic. Ah, ca tu aveai alte asteptari, asta e altceva. Repet, ia-ti o placa video ca a lui dtancu si o sa ai grafica "next gen". Sau astepti patch-ul pt. next-gen, si vezi atunci daca e ce te asteptai. Meanwhile, joci versiunea de PS4... de fapt, daca nu te intereseaza povestea, eu cred ca e foarte adevarat statementul de mai sus, cum ca de fapt tu "joci" doar un benchmark.

  7. #767 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    E doar vina noastra ca ne-am lasat prinsi in hype machine .

    Da nu este cel mai aratos , gunplayul e penibil din puntul meu de vedere dar imi place place povestea .

    Am cred vreo 8 sau 9 ore in joc , freezeuri nu am mai avut doar cateva glitchuri care mai mult au fost amuzante , cadavre care levitau , arme care aveau nevoie de 10 secunde pentru a aparea .

    Ca quality of life mi-as dori optiunea sa fac HUD-ul si textul putin mai mari , uneori imi e greu sa vad ce scrie .

  8. #768 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Crede-ma ca si eu stiu sa primesc "the goods and the bads". Cum am spus deja mai sus, am inteles punctul tau de vedere, poveste geniala, grafica ok pentru tine. Asta nu inseamna ca trebuie sa fiu si de acord. Am dreptul la propriile opinii fara s-o dam in chestii personale.


    Sunt genul de persoana care nu se inmoaie "de dragul atmosferei" atunci cand nu sunt de acord cu niste chestii si am si argumente. Mi se pare aiurea sa-mi spui ca arunc cu "hate" doar pentru ca nu-mi convin niste chestii peste care tu poti trece. Cum tu ma faci hater, eu te pot acuza ca esti fanboy. Dar nu o voi face, iti respect punctul de vedere.


    Ceea ce reiese din postarile mele, nu este nicidecum inversunare, este doar dezamagire. Daca vrei neaparat, iti pot demonstra pe teren ca nu bat campii cand spun ca grafica-i de rahat pe console. Iti pun poze pe PS5 atat din Cyber cat si din Witcher, o sa te convingi singur la ce nivel este un joc aparut la finalul anului 2020. Pe mine nu ma intereseaza scuzele pentru care au lansat un produs neterminat, nu ma incalzesc cu nimic, mai ales ca l-au marketat de l-a luat dracu'.


    Totodata, de ce trebuie sa dau 90 milioane pe o placa video ca sa am parte de o experienta de joc un pic mai buna? Serios?


    Eu nu am spus niciodata ca nu ma intereseaza povestea, am spus ca daca m-ar interesa DOAR povestea, m-as apuca de citit carti. Cat despre refund, nu merge. In momentul in care ai apasat butonul DOWNLOAD, s-a terminat cu refundul. Astea-s regulile Sony.


    PS: Totodata, nu inteleg de ce nu au implementat HGIG pentru console si au venit cu propria implementare de HDR care arata ca dracu'. Pe LG CX-ul meu, sunt fortat sa dezactivez HDR pentru a nu avea parte de o imagine spalacita.
    PS2: Sunt constient ca toate chestiile astea se vor rezolva in timp. Asta nu schimba faptul ca au lansat un produs nefinisat profitand de hype si de renumele pe care si l-au facut cu Witcher. Pentru asta, merita trasi de urechi.

  9. #769 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Jocul mai trebuia amânat încă 3-6 luni, deci daca era si acum amânat, următoarea data de lansare era prin aprilie-mai 2021.


    Dar presați de timp si bani, au zis asta este , procedăm ca la No Man Sky, îl lansam nefinisat si cu banii încasati mai lucram la el. Q

  10. #770 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Ce s-ar fi intamplat si ce note ar fi luat orice joc care era lansat asa dpdv tehnic de catre Ubisoft sau EA?
    .
    EA nu a mai scos ceva interesant de la Bf1, iar ubisoft de pe la Fracry 5 si astia scot cate 3 jocuri pe an.

    Asa iti dai seama cat de flamanzi suntem unii din noi sa jucam ceva care ne trezeste pasiunea de gaming incat nu me mai pasa de grafica.

  11. #771 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    EA nu a mai scos ceva interesant de la Bf1, iar ubisoft de pe la Fracry 5 si astia scot cate 3 jocuri pe an.

    Asa iti dai seama cat de flamanzi suntem unii din noi sa jucam ceva care ne trezeste pasiunea de gaming incat nu me mai pasa de grafica.
    Asta este doar parerea ta. De fapt Ubi doar anu asta a scos 2 din 3 jocuri, foarte bune, cu note de peste 8 (iar celalalt de un 7-7.5, deci tot mult peste medie). Dar jocurile lor sunt altfel judecate si criticate, tocmai pentru ca sunt facute de ei si nu de alte studiouri. Daca ar fi scos Sony, sa zicem, AC Valhalla, spre ex, ar fi luat doar 10. Pentru ca asa functioneaza oamenii care nu judeca jocul, ci studioul.

    In cazul asta si eu, ca multi altii, am mers pe incredere, fiind vorba de studiourl care ne-a oferit Witcher 3 si toate dlc-urile alea super mari, la preturi corecte si ne-am aruncat cu capul inainte pe ceva ce in mod clar nu era gata de lansare decat pentru PC.

  12. #772 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sau astepti patch-ul pt. next-gen, si vezi atunci daca e ce te asteptai. Meanwhile, joci versiunea de PS4... de fapt, daca nu te intereseaza povestea, eu cred ca e foarte adevarat statementul de mai sus, cum ca de fapt tu "joci" doar un benchmark.
    Toti avem, fie ca suntem constienti de asta sau nu, asteptarea ca odata cu trecerea timpului, jocurile sa evolueze grafic. Nu ma bag la discutii despre platforme diferite ca nu ma intereseaza, ci ma pun in papucii consumatorului de rand care e nemultumit de acest joc: in 2016 am jucat The Witcher 3 pe PS4, iar acum dupa 5 ani de progres tehnologic si dupa ce CDPR a capatat si mai multa experienta, rezultatul e un joc care arata mai mult sau mai putin la fel, doar ca in alt univers. Vorbesc tot de PS4, ca aici am jucat TW3, nu ma intereseaza super PC-uri si consolele fantoma next gen care nu se gasesc nicaieri.

    Pe langa asta, oamenii il compara cu Witcher 3 post-patches. Nu stiu cati isi mai amintesc in ce hal a fost si jocul ala lansat pe PS4, insa dupa aproximativ 1 an de patchuri a ajuns sa ruleze bine si sa nu mai prea aiba buguri. Sunt convins ca prin decembrie 2021 si Cyberpunk va fi mult mai okay pe consolele vechi, si probabil va costa mai putin de jumatate.

    Edit: Witcher 3 a fost lansat in mai 2015, iar ultimul patch cu schimbari relevante (improved loading times and bug fixes) este 1.31 din noiembrie 2016. Daca istoria ne ajuta sa ne intelegem viitorul, eu as astepta cam un an si jumatate inainte sa arunc cu pietre in Cyberpunk. Si, bineinteles, inainte sa il joc.

  13. #773 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    @razvanrazy Valhalla ar fi fost un joc de nota 10 daca ar fi avut curajul sa fie propriul sau action rpg Viking themed game.

  14. #774 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    L-am deschis si eu mai devreme pe PS5. Pare sa se miste ok, dar il las momentan pentru cand primeste un quality mode ca pe Xbox.
    Momentan nu mi se pare chiar ce trebuie si decat sa ajunga sa nu imi placa din cauza low textures, mai bine astept.

  15. #775 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    @razvanrazy Valhalla ar fi fost un joc de nota 10 daca ar fi avut curajul sa fie propriul sau action rpg Viking themed game.
    Nu e cazul de discutie aici, dar asta este doar o parere. Jocul face parte din universul AC si acolo a fost dezvoltat. Uite ca exemplu IP nou, Immortals Fenyx Rising. Lumea nu-l vrea pentru ca este "clona" de AC cu Zelda desi este un joc de sine statator, cu universul lui si felul lui de joc.
    Dar dupa cum ziceam, lumea judeca studioul si nu jocul

    @Espiritus, asa este, la 1 an de la lansare, Witcher 3 a fost exact ce trebuia sa fie. Eu l-am jucat day 1 si am reusit sa investesc 100+h in el, fara niciun crash, desi avea unele bugs.

    Problema aici e ca ei l-au lansat acum ca fiind final si au vrut banii pe el acum. Daca-l lansau acum in versiune beta, urmand sa le dam banii la anu cand era patch-uit calumea, nu cred ca se supara nimeni.

  16. #776 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Problema aici e ca ei l-au lansat acum ca fiind final si au vrut banii pe el acum. Daca-l lansau acum in versiune beta, urmand sa le dam banii la anu cand era patch-uit calumea, nu cred ca se supara nimeni.
    Pai daca e sa fim fair, in cazul acesta eu zic sa ceri banii inapoi si de la Sony man. Ca la fel si PS5-ul au cerut si ei banii acum, pe o consola cu software neoptimizat, cu o tona de bugs, cu o tona de issues. Consola care de-abia peste un an-doi va putea fi folosita la adevaratul ei potential. Hmm, fix asa cum spun multi despre Cyberpunk 2077. Si cu toate astea, marea majoritate se bucura de PS5 si il lauda. Hmm, fix asa cum multi fac cu Cyberpunk 2077. See what I just did in there?

    P.S. Si inainte sa imi spuneti ca "nu e fair sa compari hardware cu software", sa nu uitam ca multi pe-aici compara Witcher 3 cu Cyberpunk 2077... jocuri care nu cred ca putea fi mai diferite de-atat. Celor care au cumparat Cybperunk 2077 pentru ca le-a placut Witcher 3, nu pot sa le spun decat ca eu nu as cumpara FIFA doar pentru ca mi-a placut NFS.

  17. #777 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Cyberpunk 2077

    Eu nu observ tonele de bugs/issues etcetera, pe al meu PS5.

    Il folosesc zi de zi de la lansare.

    LE: interesant analogie a genurilor fifa/nfs vs witcher/cyberpunk. Este clar, eu sunt prea batut in cap sa inteleg chintesentele sau logica unira. Ma retrag.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #778 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Eu nu observ tonele de bugs/issues etcetera, pe al meu PS5.
    Adica nu vezi problemele pe care le au prietenii nostrii pe forum, sau problemele pe care le reclama multi pe diverse alte site-uri. Sau problemele pe care le repara Sony prin firmware updates sunt de fapt inexistente? Cauta probleme PS5 pe YouTube si te lamuresti instant. Ori, daca nu le ai tu, atunci ele nu exista, nu? Well, in cazul asta, sa nu te stresezi cand iti spune cineva ca pentru el la jocul Cyberpunk 2077 nu se observa nimic in neregula, ci e de la tine...

    Intre timp, cred ca este jocul cu cele mai multe note de 100/100 pe Metacritic. Recunosc, din punctul meu de vedere e un pic exagerat sa-i dai nota asa mare... but hey, it is what it is. Cum spuneam si pe Facebook, asta se pare ca e genul de joc in care se vor imparti in 2 tabere. Cei care spun ca e un joc de rahat, si cei care au primit exact ce au asteptat. Eu fac parte din a doua categorie.

  19. #779 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai sa avem rabdadre cu Metacritic. Toti care au publicat reviews momentan sunt publicatii/reviewersi care au avut review code de PC.
    Pe PC, daca ai cu ce, jocul straluceste.

    Stai sa vedem ce note va avea pe console (mare atentie - acolo avem PS4 si Xbox One, nu astea noi). Sincer, daca versiunea de PS4/Xbox One/S va lua mai mult de 5 de la lume, e nasol. Inseamna ca lumea e oarba si accepta orice mizerie.

    Heck, pana si aia de la DF au zis ca e nejucabil pe base consoles, in 15fps si 720p rezolutie. Cica evoluam

  20. #780 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Hai sa avem rabdadre cu Metacritic. Toti care au publicat reviews momentan sunt publicatii/reviewersi care au avut review code de PC.
    Pe PC, daca ai cu ce, jocul straluceste.
    Stii ca trebuie sa-i fac review, da? Si stii ca-l joc pe PS4 Pro, da? Well, pana in acest moment, jocul are 90/100 in my book (daca e sa ma raportez la Metacritic score style). Change my mind! Actually, don't!

    P.S. Si are 90/100 si nu mai mult doar datorita acelor crash-uri enervante. Dar, nu am pierdut cu ele mai mult de 5 minute din viata, so... it's fine. In rest, mici bugs (cum ar fi un NPC caruia i-a ramas lipit telefonul de cap, desi el terminase convorbirea - a fost fun, n-am spart consola de furie)...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 77 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts