Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 42 of 77 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 ... LastLast
Results 821 to 840 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #821 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, aveti idee cum Dzeu poti sa refaci statusul de hostile intr-o anumita zona? Am intrat in belea in Clouds, si i-am cam killarit pe toti. Acum am status hostile (logic), dar ma gandeam ca poate e vreo modalitate prin care pot sa refac situatia (beside loading an old save and trying a different path). Sincer nu prea as relua, pentru ca totusi mi-a luat o ora si ceva sa-i capacesc pe toti. Plus ca au dat super nice items (rare stuff).

  2. #822 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Alegeti otrava ! Stanga : OLED & Xbox one X, iar dreapta 3440x1440 AMVA + RTX 2080ti (50fps's)
    Attached Images Attached Images poza-1.jpg

  3. #823 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Joaca tu pe xbox si joc eu pe placa ta

    Acum mai serios. As juca pe PC (setari grafice mai mari si mai mult fps)

  4. #824 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am jucat cu toate setările off la video apoi on, la fel și cu hdr și sincer e mai bine cu toate on inclusiv hdr ( joc pe ps5 pe un oled poate contează și asta )
    Ma cam doare capul după câteva ore de joaca ai cam multe de făcut, pana învăț mai dureaza

  5. #825 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post
    Joaca tu pe xbox si joc eu pe placa ta

    Acum mai serios. As juca pe PC (setari grafice mai mari si mai mult fps)
    Raytracing-ul ala chiar inseamna ceva in jocul asta ! No comment ! Nu mai vb ca celelalte setari sunt pe high/ultra . Ca sa le ai pe amandoua ...3090ul nu ? Offf ! Oricum in poza aia ,monitorului nu i se face dreptate . Se vede mult mai bine in realitate dar ... stii vorba aia” once you go OLED you never go back “ .
    Attached Images Attached Images 9a3d0ff7-37e2-41b3-aa84-b9eb22c90192.jpeg 42b5a6e1-d52a-46ec-bf8d-b25d54159bee.jpeg

  6. #826 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Un 3090 ptr preset ultra, cu rt ultra, si dlss quality. Desi in 4k din cate am inteles nu atingi 60 fps cu setarle astea. Poate daca pui dlss balanced sau performance. Sau duci presetul la high.

    Totusi poti sa ai si rt daca mai tai din ele. Adica un preset de medium sau high (sau combinatie) , cu doar reflection, care e cel mai evident (eventual si rt lighting pe medium) si un dlss balanced sau performace (totusi am inteles ca performance nu se preteaza la rezolutii sub 4k, ca se vede blurry). Si in functie de rezolutie cred ca te poti incadra de la 2070 in sus, undeva pe la 60 fps avg. 2060 sigur nu merge cu rt daca vrei sa ai frame rate bun.

  7. #827 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cand faci poza la ecran, touch to focus si da luminozitatea mult mai mica, pana reflecta realitatea.

  8. #828 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    Bai..mă dispera first person cu controller..deci NU ma descurc..poate și vârstă ? 31 ani? Hahah

  9. #829 SP
    Member dtancu's Avatar
    Patch 1.04 pe PC a îmbunătățit FPS-ul, clar.
    Acum îmi sta in 65-67 FPS cu DLSS quality și totul pe ultra dar cu RT și occlusion pe psycho. Înainte cele doua trebuiau ținute pe ultra pt același FPS.
    Deci se poate, sper sa continue așa.

    Cât despre OLED vs monitor....greu de decis. Da, CX-ul meu are culori și black level mult peste monitor, însă HDR 1000 al lui PG35VQ e wow. Și sa știi ca la 512 zone FALD nu e extrem de departe de OLED ca nivel de negru. Culorile sunt marea diferența...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #830 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Incepand cu act 2, am cam 1 crash la 1-2h. Cum abea ieri am primit consola, nu stiu daca este jocul sau consola buba. Inclin sa cred ca e jocul, dar pana nu testez si altceva you never know. Voi cum stati la capitolul crash-uri?

  11. #831 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    In vreo 4h nici unul

  12. #832 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Il urmariti si voi pe BadlandsChugs ? Nu prea a avut chef !

  13. #833 SP
    Banned asperas's Avatar
    Jocul asta poate concura cu Fast and Furious si Ride to Hell Retribution! 102 GB pt asta CDPR?

  14. #834 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Dude, poti sa dezinstalezi jocul si sa imi dai mie discul gratis (ca atat costa ride to hell). Banuiesc ca e un deal de care vom fi amandoi multumiti.

  15. #835 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post
    Jocul asta poate concura cu Fast and Furious si Ride to Hell Retribution! 102 GB pt asta CDPR?
    Hai sa fim seriosi totusi.
    Rise to Hell Retribution chiar era o mizerie.

    Cyberpunk e un joc chiar peste medie daca il tratezi ca pe un Deus Ex in varianta poloneza, dar ceva mai complex, mai mare si mai aratos.

  16. #836 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post
    Jocul asta poate concura cu Fast and Furious si Ride to Hell Retribution! 102 GB pt asta CDPR?
    Meanwhile am peste 60-70h in joc si nu m-am plictisit o secunda... Am mai avut 2 crashuri in 2 zile, mici bug-uri, dar in rest, e ce trebuie. Probabil dupa ce-l termin cu toate factiunile pe PS4 Pro o sa-l rejoc pe XSX sau PC pentru "next-gen" feeling. 100GB e OK pentru un joc de o asemenea dimensiune.

  17. #837 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Apropo l-am instalat ieri pe PC si are 60 GB.

  18. #838 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    Pe PC și Xbox are 60gb. Pe ps are 100+. Nu știu de ce. Mie mi se pare cel mai bun joc pe care l-am jucat. Ieri am avut 2 crashsuri, e stresant.

  19. #839 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Nu înțeleg cum de critica unii grafica când sunt unele momente de zici ca e real (unele npc la fata ,piele etc sau orasul )
    Am jucat ieri toată ziua și din fericire nici un crash pana acum
    Cred ca e cel mai complex joc de pana acum

  20. #840 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ahahaah



Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 77 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts