Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 135 of 155 FirstFirst ... 35 85 125 133 134 135 136 137 145 ... LastLast
Results 2,681 to 2,700 of 3100

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #2681 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu inteleg chestia cu scrisul, folositi monitoare de 30" si stati la 2m de ele? Cum nu il vedeti?

  2. #2682 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai, nu e chiar asa. Au reparat ceva de la lansare, dar basically uneori e greu de citit chiar si acum. Eu am TV de 42" si stam la pana in 2m de el, dar in meniu, cand nu e scris alb pe negru sau negru pe alb, se intelege mai greu.

  3. #2683 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Pe PC au lansat multe fix-uri pentru text dar cred ca nu se pupa ceva pe console daca la TV nu e rezolutia nativa.

  4. #2684 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai eu joc pe PS4, deci 1080p, pe TV Full HD, deci 1080p. Si nu port ochelari si nici n-am nevoie

  5. #2685 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Tie iti trebuie doar un TV mai mare

  6. #2686 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu siguranta NU asta e raspunsul corect. Si pe 50" e la fel. In unele parti, textul din meniuri, mai ales prin inventory, este prea mic si din cauza culorilor, nu se vede prea bine. Ar putea foarte usor sa rezolve problema cu schimbarea culorilor.

    Recunosc, nu este "deal breaker", mai ales cand ma joc si aleg fara sa citesc, obisnuit fiind deja cu ce se intampla p-acolo, dar e deranjant ca inca n-au rezolvat nimic.

  7. #2687 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu inteleg chestia cu scrisul, folositi monitoare de 30" si stati la 2m de ele? Cum nu il vedeti?
    Da, practic.

    TV-ul e de doar 32", iar patul e la cam 2 metri distanta, deci cam da. Sigur, pot trage fotoliul in fata TV-ului, daca stiu ca ma joc cateva ore bune. Dar e incomod sa-l mut prin camera pentru o ora cat apuc sa joc seara de obicei.


    I really need a bigger TV.

  8. #2688 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Pe PC au lansat multe fix-uri pentru text dar cred ca nu se pupa ceva pe console daca la TV nu e rezolutia nativa.
    La tine nu se aplica domnu' Trefla, pe bestia aia a ta de 4k coco, totul se vede cum trebuie )


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #2689 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am zis sa primesc acest joc cum se cuvine si mi-am facut o husa cu Geralt 4K 120 fps

    uploadfromtaptalk1464696454350.jpg

  10. #2690 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pana la urma in urma patch-ului, primim cu totii, chiar daca nu avem DLC-ul, noua interfata si noua iarba ? Sau doar daca luam DLC-ul ?

  11. #2691 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai grafica mai buna are doar noul expansion, eu asa am inteles.

  12. #2692 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pana la urma in urma patch-ului, primim cu totii, chiar daca nu avem DLC-ul, noua interfata si noua iarba ? Sau doar daca luam DLC-ul ?
    Am doar jocul standard,fara DLC-uri.(PS4) Dupa patch,s-a schimbat meniul(inventory,quests,character,etc) si harta.Mi se pare ca si grafica au imbunatatit.o.Parca e mai luminat,mai colorat jocul pe zi.

  13. #2693 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Dintr-un interviu cu cei de la CPR, am citit ca au implementat noua grafica/noile texturi doar in DLC, pentru ca aveau prea mult de lucrat pentru a reface tot jocul.
    Au spus ca schimbarea texturilor doar in DLC a fost mai simplu deoarece noua regiune este separata de jocul principal, nu cum a fost primul DLC, a carei regiune a aparut direct in cea deja existenta.
    Au mai spus, totodata, ca poate pe viitor vor reface texturile pentru tot jocul, daca vor avea resursele necesare. Posibil pt un Witcher 3 Enhanced Edition sau pentru noile console, ma gandesc.

  14. #2694 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Enhanced n-o sa existe, asta e clar. Si nici timp pentru Witcher 3 nu vor mai avea, trecand toata echipa pe noul joc.

    Din cate stiu, au zis ca vor inlocui iarba din tot jocul, cu noua textura. D-aia intrebam.

    ---------- Post added 31-05-2016 at 23:16 ----------

    Mda...nush daca e doar la mine, dar nu-mi mai arata custom waypoint pe minimap nici daca-l las pe cel clasic, nici vreunu din alea noi...

  15. #2695 SP
    Junior Member Vader's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Cate ori puteai sa-l incerci? Eu am insistat alaltaieri de 3-4 ori, ieri de 4-5 ori si azi mi-a mers fara probleme...
    Planuiam sa il joc toata noaptea, asa ca am tot incercat de la 2 AM, cand s-a lansat oficial, pana pe la 5. De cel putin 10-15 ori. A fost greseala mea, dar ce mi se pare stupid e ca nu poti sa iei legatura cu ei, sa dovedesti ca e contul tau, si sa iti deblocheze. In cel mai bun caz iti spun daca e codul de vina sau nu, dar daca s-a blocat, blocat ramane 24 ore.

  16. #2696 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Enhanced n-o sa existe, asta e clar. Si nici timp pentru Witcher 3 nu vor mai avea, trecand toata echipa pe noul joc.

    Din cate stiu, au zis ca vor inlocui iarba din tot jocul, cu noua textura. D-aia intrebam.

    ---------- Post added 31-05-2016 at 23:16 ----------

    Mda...nush daca e doar la mine, dar nu-mi mai arata custom waypoint pe minimap nici daca-l las pe cel clasic, nici vreunu din alea noi...
    Razvane, probabil doar la tine e, ca eu nu intampin problema asta si am jucat ieri destul de mult timp, in noul dlc.

  17. #2697 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...e posibil sa fie si de la faptul ca nu am noul DLC. Oricum, nu-mi place prea mult noua interfata. De fapt, nu-mi place cat de colorata este si parca in loc sa simplifice, au ingreunat navigarea. Normal, iti ia ceva timp sa te acomodezi, desi 350+h bagate in joc pana acum, se pare ca n-au insemnat mare lucru

    Dar ma deranjeaza culorile alea excesive din meniuri. Nu inteleg de ce au vrut ei sa bage atatea meniuri colorate.

    Anywho, cum e cu vopselurile pe armura ? Sunt doar in DLC ? Sau se pot gasi si in mod normal ? Daca da, pe unde ?

  18. #2698 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mda...e posibil sa fie si de la faptul ca nu am noul DLC. Oricum, nu-mi place prea mult noua interfata. De fapt, nu-mi place cat de colorata este si parca in loc sa simplifice, au ingreunat navigarea. Normal, iti ia ceva timp sa te acomodezi, desi 350+h bagate in joc pana acum, se pare ca n-au insemnat mare lucru

    Dar ma deranjeaza culorile alea excesive din meniuri. Nu inteleg de ce au vrut ei sa bage atatea meniuri colorate.

    Anywho, cum e cu vopselurile pe armura ? Sunt doar in DLC ? Sau se pot gasi si in mod normal ? Daca da, pe unde ?
    Si mie mi se pare meniul cam prea incarcat si greoi, si acesta nou dar si precedentul. Ma refer la meniul din inventory. Eu nu am incercat inca sa vopsesc armuri. Am achizitionat deja vopselele si urmeaza sa o fac. Ele se gasesc doar in noul dlc, dar odata achizitonate si folosite, cred ca sunt aplicabile in tot jocul. Repet insa, eu nu am incercat asta inca si nu e exclus sa ma insel.

  19. #2699 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    E valabil si pentru noile tipuri de mutageni. Daca ai DLC-ul si le activezi, se vor activa in tot jocul.

  20. #2700 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Azi m-am apucat si eu de noul expansion ce fain arata jocul acum (dupa update) nota ZC

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 135 of 155 FirstFirst ... 35 85 125 133 134 135 136 137 145 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts