Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 146 of 155 FirstFirst ... 46 96 136 144 145 146 147 148 ... LastLast
Results 2,901 to 2,920 of 3100

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #2901 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    https://www.dualshockers.com/witcher...ox-one-pc/amp/

    Interesant ca pe Xbox a vandut mai putin de jumatate fata de cat a vandut pe PS4, desi numarul de console vandute de Microsoft este mai mult de jumatate din cele vandute de Sony. Oare de unde vine diferenta asta?

    Bine, eu nu inteleg nici de ce exista oameni care au consola si nu au jucat Witcher... practic o au degeaba.

  2. #2902 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sau poate l-au jucat pe PC.

  3. #2903 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Vesti bune, vine si a patra carte tradusa in limba romana.
    https://nemira.ro/vremea-dispretului...-partea-a-iv-a

  4. #2904 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    A trecut 1 aprilie, dar e amuzant de citit oricand.

    https://www.gamepressure.com/e.asp?ID=1754

  5. #2905 SP
    Member Otman's Avatar
    Patch pt Witcher 3 in sfarsit, 1.61.

    Cred ca au scos supersamplingul pt 1080p, ca ala facea probleme la framerate, ruleaza fin de tot acuma.
    Au activat HDR. Nu stiu ce au facut cu loading time dar a scazut enorm.
    Inainte stateam aproape 1 min sa se incarce harta, acuma 10-15 sec.
    Si cel mai important, nu se mai incalzeste consola/nu se aude ventu deloc. Inainte de patch urla ventu la PRO, asta a fost motivu pentru care nu m-am apropiat de joc din toamna.

    Faza asta am observat-o si la Battlefront 2. Cand dadeam drumu la Battlefront 2, ventu era direct in 100% cand se incarca jocu, consola fierbinte si HDD-ul caraia.
    Dupa ultimu patch, care a schimbat si sistemu de progresie, nu se mai aude ventu la consola si nu se mai incalzeste asa.

    Si asta cu boost mode activat la ambele.

  6. #2906 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Ce înseamnă că a schimbat sistemul de progresie? Nu am apucat sa citesc patch notes.

  7. #2907 SP
    Member Otman's Avatar
    Au scos cards din loot boxes, mai sunt cutii dar contin doar chesti cosmetice.

    Lvl-ul pt fiecare clasa nu mai depinde de cate carti ai pt clasa respectiva. Pe masura ce joci cu o clasa, castigi xp pt clasa respectiva iar cartile is deblocate la un anumit lvl. Lvl maxim pt fiecare clasa e 70 parca.

    Nu stiu nici eu prea multe ca nu am prea jucat, am fost prins cu alte jocuri.

  8. #2908 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Wat? Vorbim despre Witcher? Ce lootboxes?

  9. #2909 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Zice de Battlefront. Și eu am crezut prima oara ca au schimbat ceva in Witcher

  10. #2910 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Aaa ok, mea culpa atunci. Cumva am sarit partea aia

  11. #2911 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Joaca cineva jocul asta pe PS4 Pro cu HDR? Mi se pare mie sau e implementat foarte prost?

  12. #2912 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Aseara am reusit sa termin si ultimul DLC.
    Dupa ce am petrecut cam in jur de 170 ore (+- 10 ore cat a stat jocul idle), am reusit sa fac toate misiunile, misiunile secundare le-am facut pe toate, mai putin - "A Portrait of the Witcher as an Old Man", "Duck, Duck, Goosed!", "Knight For Hire", toate contractele si la Scavenger Hunt nu am facut pe cele din jocul de baza, si anume: Feline Armor, Ursine Armor, Griffin Armor. Am mai reusit sa fac si aproape toate trofeele, 75 din 79. Mi-au ramas cele 2 pentru dificultate, 1 pentru colectia de carti Gwent (din pacate as fi reusit sa il fac, daca stiam ca este glitch-uit), 1 pentru platina.

    Ma declar super multumit si super fericit de joc. Nu am jucat niciodata asa joc, atat de "stufos" si atat de captivant. Peisajele din Toussaint au fost bestiale.

    Din partea mea, lasand la o parte cateva bug-uri minore sau glitch-uri, merita nota 10.

  13. #2913 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Am inceput si eu Blood and Wine acum 2 zile pentru prima oara. Toussaint este incredibil si misiunile sunt f.bine scrise, dar nu ma asteptam la altceva. Imi place ca poti sa-ti colorezi armurile (mai ales ca am muncit ceva sa am mastercrafted ursine), dar ca si minus nu pot sa zic decat ca ma *** pe archespores. Am gasit o metoda viabila sa-i omor dar meh.

  14. #2914 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Sa stiti ca nu's Khan, dar asta e parerea mea dupa vreo 30 si de ore:

    Toată lumea lauda Witcher-ul asta. Degeaba are 200 de ore de gameplay si poveste ok daca in o treime din el asculți dialog cu un voice acting mediocru, o treime te uiți la piruetele lui Geralt din timpul combatului si o treime o petreci prin meniuri care se misca foarte greoi. Pana mea, nici harta aia n-au fost in stare sa o faca sa se incarce instant (de fiecare data e o secunda negru pana se incarca). Iar combatul e jenant, nici un challenge, nimic nu se schimba probabil in alea 200 de ore, tot acelasi dans cu sabia, fara miscari noi. Stiu stiu, ai semne, poțiuni si diferite build-uri dar jocul e jenant de usor si joc pe death march + enemy upscaling de cateva ore bune(primele 20 le-am jucat pe blood and...). Nu te obliga deloc sa-ti pui mintea la contribuție pe dificultatea mai mare. Poti ignora lejer jumate din sistemele de gameplay implementate si n-ai stres. Aaa, si mai are si cea mai proastă implementare de HDR pe care am văzut-o.

    Marele plus e lumea care e foarte mare si cu o atmosfera extraordinara. E o placere sa te plimbi si sa explorezi. Pana dai de ceva creatura și iar incepe dansul cu sabia.

    ---------- Post added 10-06-2018 at 17:52 ----------

    Aaa, am uitat de HUD-ul super încărcat. Am mai dezactivat din ele, dar totusi, preferam o busola in loc de harta. Si cine a avut ideea cu efectul ala verde de la toxicitate e un imbecil. Daca bagi decoctions joci aproape tot jocul cu chestia aia. Hai sa acoperim grafica superba cu niste fum verde. ****ing genius!

  15. #2915 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Credeam ca in 2018 lumea se mai uita la un review sau gameplay inainte sa cumpere un joc, mai ales dupa atata timp de la lansare.
    Din punctul meu de vedere este 99% vina ta ca nu iti place. Trebuia sa stii ce te vei juca.
    Bafta si spor la piruete.

  16. #2916 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Daca era vorba de alt joc as fi adus in discutie mecanicile invechite, avand in vedere ca au trecut ceva ani peste el. Insa fiind vorba de Witcher 3 nu prea tine acest argument, jocul putand fi lesne confundat cu unul lansat anul acesta.
    Esti tu mult prea subiectiv sau ai jucat alt joc de curand si ai ramas cu mecanicile lui in minte.

  17. #2917 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ai venit cam tarziu la petrecere.


    Nu esti singurul caruia i se pare prea usor. Daca vrei un challenge adevarat si un combat skill based, iti recomand cu caldura modul Enhanced Edition, care aduce sute de modificari esentiale jocului si il face o experienta mult mai buna. Enumar doar cateva chestii: combat fara autotarget (adica unde apesi acolo loveste sabia, indiferent daca nimeresti inamicul sau nu), economia complet schimbata si customizabila (astfel incat sa nu mai ajungi sa cari 100k gold dupa tine si sa nu insemne nimic), alchimia devine esentiala, asa cum ar trebui sa fie pentru un witcher.



    Insa eu cred ca nu ai vazut padurea din cauza copacilor. Lumea lauda Witcher3 din alte motive. Combatul, ca in orice alt RPG de altfel, e mai mult de umplutura. Farmecul e povestea extraordinar de buna, cu cel mai bun voice acting si cele mai bune expresii faciale pe care le are un joc de calibrul asta (obiectiv vorbind, ca daca il compari cu Uncharted cred si eu ca sunt mediocre) si explorarea lumii. Te poti urca pe cal, la galop intr-o directie complet aleatoare, si cu siguranta vei gasi ceva interesant de facut. Majoritatea questurilor au atasate povesti unice si savuroase, de la tragedii la momente foarte comice, toate pline de personaje memorabile, spre deosebire de orice alt RPG plin cu boring errands. Oh, si soundtrack-ul ala!


    LE: Am uitat sa mentionez ca modul schimba si mizeria aia de HUD cu unul mult mai minimalist. Ai optiune sa iti apara busola sus, ca in Skyrim, in loc de minimap, astfel incat sa te poti bucura de peisaje linistit. Sau sa nu mai ai HUD deloc, si cand activezi witcher sense sa vezi unde trebuie sa mergi pentru a ajunge la obiectiv, indiferent de distanta.

  18. #2918 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    N-am venit prea târziu la petrecere, stiam la ce sa ma aștept ca l-am jucat și la lansare vreo 20-30 de ore si aceeasi parere am avut-o in mare parte. Am zis sa-i mai dau o șansă dupa toate update-urile pe care le-a primit si eram curios cum arata cu HDR(nu prea bine).
    N-am zis nici ca nu îmi place deloc, doar ca mi se pare supraevaluat. N-o sa renunt la el deocamdată, imi place sa explorez lumea. Doar ca nu stiu cat mai dureaza pana ma plictisește de tot combatul.
    Nu ma iau dupa review-uri, nu ma ajuta cu nimic. Nu pot stii cum se simte gameplay-ul/combatul unui joc de pe YouTube.
    Joc pe PS4, deci mod-urile nu's o soluție. Si în plus, mereu am preferat sa joc jocurile asa cum sunt ele facute de developeri.

    ---------- Post added 10-06-2018 at 18:21 ----------

    Si soundtrack-ul ala, e mult mai bine cu el oprit, sau dat la minim. Apreciez mult mai bine sound designul, se aude foarte fain vantul, ploaia, copacii. Si e alta atmosfera cand se aude cum taie Geralt cu sabia cate o mana sau un cap. El face masacru pe unde trece si parca nu se potrivește cu muzica aia eroica. Plus ca devine enervant tot "lă lă lăi lă lă lă lă lăi". M-am saturat de melodia aia

  19. #2919 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    E clar o chestie de gusturi. Eu am continuat sa ascult mult timp soundtrack-ul, dupa termiarea jocului.

  20. #2920 SP
    Member morphine's Avatar
    Nici mie nu-mi place hud-ul. Dacă fac scrisul mai mare (e foarte mic) se face harta cat un sfert de ecran. Am incercat sa o scot de tot doar că sa admir peisajul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 146 of 155 FirstFirst ... 46 96 136 144 145 146 147 148 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts