Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 156 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 119 ... LastLast
Results 361 to 380 of 3110

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #361 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Majoritatea gamerilor cumpara DLC si dicteaza modelul de business al companiilor care produc jocuri, degeaba ne ascundem dupa deget, ca pana la urma sa fim cinstiti tot am cumparat macar 1 DLC de curiozitate. E perfect normal sa faca si CD PROJEKT la fel, pentru ca majoritatea gamerilor sunt de acord sa plateasca pentru DLC, fie el si ceva modic. Da, este o pura strategie de marketing sa anunti 16 DLC gratuite si apoi ceva cu plata, dar repet 30$ pentru 30 de ore de joc este mai mult decat echitabil, am si spus, sunt titluri mai scurte care se vand cu 60$.

  2. #362 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Nu aveti cum sa ve legati de grafica din moment ce argumentele vi-s bazate pe videoclipuri compresate de pe Youtube. Intr-adevar putem vorbi de un downgrade fata de primele trailere dar asta e, CD Projekt nu mai este ce a fost.
    Ma mira ca nu va intereseaza/deranjeaza absolut anuntul mult prea prematur al acestor "expantion"-uri...
    Ei au spus ca vor fi chestii serioase in expansionuri, gen Shivering Isles in Oblivion, aducand alte zeci de ore de gameplay. Cred ca din cauza asta nu s-a simtit nimeni ofensat.

  3. #363 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    abia astept sa se lanseze ,day 1 pentru mine ,mi-a placut foarte mult ce am vazut in 15 min de gameplay
    pentru cine nu a jucat wicher

  4. #364 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Se pare ca punctul meu de vedere nu s-a inteles Ma deranjeaza faptul ca aceste expantion-uri a fost anuntat inainte cu o luna de la aparitia jocului (model impus de Ubisoft, EA si Activision). Acest lucru nu este tocmai favorabil, tinand cont ca am trecut peste doua amanari destul de lungi... se pare ca le arde de expantion-uri in timp ce unii fani (ca mine) au asteptat cu sufletul la gura timp de doi ani. Asta nu mi se pare corect. Daca asteptau cu anuntul inca doua-trei luni, nu as fi avut nimic impotriva, chiar asteptam aparitia lor.

    Adevarul e ca ultima amanare (desi era una necesara) m-a marcat destul de mult, eram "in priza" de 12 luni si m-am simtit ca si lovit peste fata dar fie, nu am avut incotro decat sa accept.

  5. #365 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Guys...stahp...hai sa ne concentram asupra problemei esentiale...who do we romance? Triss or Yennefer?

  6. #366 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Cei care au jucat doar jocurile cu siguranta vor da navala peste Triss. Cei care au citit cartile cu siguranta o sa aleaga Yen

  7. #367 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Deci practic te-a deranjat faptul ca nu au luat 2 luni pauza de la gandit viitoare expansion-uri. Oamenii le au deja in planuri asa ca le-au anuntat, nu e ca si cum nu au mai lucrat la joc si au stat de ele, nu are nicio treaba faptul ca l-au amanat cu faptul ca planuiesc expansion-uri.

  8. #368 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu ai cum sa fii si studio "sufletist" care tine cu gamerii si sa anunti si expantion cand jocul tau intarziat inca nici nu s-a lansat. Asta e esentialul problemei.

    L.E. Totusi acest punct de vedere nu are legatura directa cu jocul, apreciez ca aceste aditii nu o sa afecteze povestea in vreun fel si Da, eu sunt unul din multimea care nici o data nu a dat bani pe un DLC, fie ca era o ora sau cincizeci.

  9. #369 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu o sa cumpar si expansionul , insa nu pot sa uit cum se bateau cu caramida in piept ca ei readuc vremurile alea cand nu existau DLC-uri de platit

    cred ca erau mai castigati daca scoteau ceva in gen standalone cu 30 de ore .. asa cu expansionul si-au dat singuri la coa*e

  10. #370 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Nu ai cum sa fii si studio "sufletist" care tine cu gamerii si sa anunti si expantion cand jocul tau intarziat inca nici nu s-a lansat. Asta e esentialul problemei..
    Eu sunt de acord cu treaba asta, din pacate aici s-a ajuns cu gaming-ul iar de vina suntem tot noi care incurajam astfel de atitudini cumparand o sumedenie de DLC-uri. Daca pe vremuri un joc se lansa fara amanari, fara day one patch, fara expansion-uri, acum nu mai exista asa ceva, poate doar pe scena indie.

    Trebuie insa sa apreciez seriozitatea unora, pe langa CD PROJEKT, doar Rockstar imi mai vin in minte care sa aduca ulterior addon-uri gratuite. Si ma refer la chestii serioase. Eu nu mai comentez despre DLC-uri pana nu stiu exact ce contin.

    Cat despre Triss vs Yen, ia explicati motivele. Pe mine nu m-au prins cartile deloc, nu sunt genul meu de literatura.

  11. #371 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, nu va mai stressati atat cu DLC-urile. Aproape sigur CD Projekt a procedat ca multi altii, si pentru DLC-uri are timeframe-uri si echipe diferite care lucreaza pt. ele. Fac asta tocmai pentru a nu mai intarzia lucrul la engine si "main game". De aceea au si date atat de exacte pentru ele... intai termina jocul, dupa care echipa principala se ocupa de patch-uri si bug-uri, iar echipa de creatie trece la facut armuri, skin-uri & co... fara a se pierde nimic.

    Acum eu nu stiu daca voi ati prefera sa luati jocul peste 6-12 luni cu cele 16 DLC-uri incluse, sau peste o luna si va puteti bucura de joc... ramanand ca in timp sa mai primiti acele bonus-uri. La naiba, poate asa cum au postat oamenii mai sus, poate nu va place jocul... si atunci nu va intereseaza niciun fel de DLC, noua zona sau mai stiu eu ce. Eu prefer sa-l iau luna viitoare - si-asa a fost amanat prea mult.

    Sau sunt altii ca mine pe care nu-i doare asa de tare sa aiba nu stiu ce extra skin sau armura lui peste...

    Cat despre DLC-urile mari (mai bine zis expansions)... sa fim seriosi. Preferati sa cumparati jocul "The Witcher 3 - Island of whatever" sau jocul "The Witcher 3 - Return to castle bombenstein" decat sa luati un add-on? Uitati-va la Borderlands... pe mine m-au pierdut la cate jde mii de editii au avut jocurile acelea. Prefer sa am main game-ul si daca imi place si vreau sa joc mai mult, sa cumpar ceva extra. Nu ma obliga nimeni...

  12. #372 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Triss vs. Yennefer

    Triss este o figura feminina cunoscuta pentru cei care au terminat cele doua jocuri The Witcher, personajul prinicpal a avut mai multe interactiuni sexuale si se vedea ca femeia ii era draga. Nu o iubea insa, erau doar prieteni foarte apropiati.

    Yennefer era/este marea iubire al lui Geralt, cartile au dezvoltat cu lux de amanunte relatia lor tumultuoasa de "nici cu ea-nici fara ea". Nu as prefera sa stric eventualele referinte din Witcher 3 asupra istoriei celor doi dar cine a trecut printr-o relatie pasionala care efectiv nu functioneaza intre doua persoane cand sunt alaturi dar e incredibil de puternica atunci cand sunt despartit ar inteleger despre ce ar fi vorba. Sper ca producatorii sa se bazeze pe acest aspect, cat si pe faptul ca Yennefer este ca si mama adoptiva al lui Ciri.

    Cele doua erau prietene (atat cat pot fi doua femei prietene ) dar Triss era un pic geloasa pe iubirea intre Geralt si Yen.

  13. #373 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu sunt de acord cu treaba asta, din pacate aici s-a ajuns cu gaming-ul iar de vina suntem tot noi care incurajam astfel de atitudini cumparand o sumedenie de DLC-uri. Daca pe vremuri un joc se lansa fara amanari, fara day one patch, fara expansion-uri, acum nu mai exista asa ceva, poate doar pe scena indie.

    Trebuie insa sa apreciez seriozitatea unora, pe langa CD PROJEKT, doar Rockstar imi mai vin in minte care sa aduca ulterior addon-uri gratuite. Si ma refer la chestii serioase. Eu nu mai comentez despre DLC-uri pana nu stiu exact ce contin.
    Vrei sa spui ca Ballad of Gay Tony si Lost and Damned au fost gratis? Sau te refereai doar la chestiile alea minore gen masini noi, arme si haine? Prespun ca nu, din moment ce ai zis 'chestii serioase'.

  14. #374 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Vreau sa spun zecile de misiuni noi din Gta 5 Online + Heists. Cele din urma aduc cel putin 20 de ore de gameplay nou.

  15. #375 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai alea sunt nimicuri. Expansion-urile astea sunt (cred) ca alea de GTA IV mentionate de mine mai sus, iar alea R* ti le-a bagat pe gat la preturi de jocuri full. Eu consider ca marea problema aici a fost faptul ca le-au anuntat deja. Daca lasau sa treaca 4 luni de la lansarea jocului si spuneau "in 2 luni va dam expansion" nu mai sarea nimeni. Dar din nou, acum totul depinde de ce inseamna acele expansion-uri, motiv pentru care tot ce vorbim noi aici sunt speculatii.

    Also, expansion-urile sunt dlc-uri, dar dlc-urile nu sunt expansion-uri. In categoria dlc intra si alte treburi care nu pot fi catalogate drept expansion pack, iar CDPR au spus ca ei sunt impotriva dlc-urilor platite. Acuma, ca a fost eroare de comunicare sau de interpretare, e posibil sa nu se fi referit la tot ce inseamna dlc ci la ce intelege gamer-ul de rand cand aude termenul asta: nimicuri, fix acele elemente care nu pot fi catalogate drept expansion pack.

    Nu vreau sa intelegeti gresit, nu iau partea nimanui aici, dar consider ca se pierde privirea de ansamblu. Eu nu zic ca nu exista posibilitatea sa fie PR bullsh*t, ci doar ca exista si posibilitatea sa nu fie

  16. #376 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    După 200h de gameplay sunt sigur că mulţi îşi vor dori un expansion, chiar mai multe, am jucat 50h în Dragon Age şi încă nu m-am săturat de el, am cumpărat şi ultimul expansion de la Desiny pe care nu o să-l mai joc pt. că am vândut jocul.

  17. #377 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sau poate fix opusul: dupa 200h unii se vor plictisi de el si atunci DLC-urile fie vor veni cu ceva refreshing, care sa te convinga sa mai joci (ca la Dragon Age), fie cu aceleasi prostii (vezi Destiny) si atunci nu te intereseaza... It's all upto them & you! Bad DLC is bad!

  18. #378 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Cred ca va induce in eroare acele 200 de ore. Dupa cum au zis de mai multe ori, jocul are minim 50 ore de sory si 50 ore de side quests. Daca cineva se va uita sub toate fustele si in toate coltisoarele atunci s-ar putea sa se lungeasca dar aceste 200 ore sunt mai mult supte dintr-un deget si nu ceva concret.

  19. #379 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca povestea are 50 de ore eu sunt mulțumit, sper sa ma distrez cum am facut-o in Oblivion, cel mai bun RPG jucat de mine pana acum

  20. #380 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    The Witcher 3: Wild Hunt - New Gameplay Trailer!:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 156 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 119 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts