Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 155 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 68 108 ... LastLast
Results 1,141 to 1,160 of 3100

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #1141 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Am v1.02 pe ps4 si nu am reușit sa joc nici o partida de Gwent. Tot timpul ma scoate afara din joc. Cu drac sa numesc eu jocul asta goty? M-am saturat de titluri goty pentru jocuri neterminate.

  2. #1142 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incearca un reinstall al jocului, poate rezolvi ceva. Pe mine nu m-a scos niciodata din joc (si am 1.02 day one), orice am facut, in schimb framerate-ul este sub orce critica, mai ales prin dungeons, cand am torta aprinsa, sau cand ma bat cu mai multi. Cred ca scade lejer la 20 sau 15fps si e chiar deranjant. De cateva ori am patit sa scada in timp ce mergeam spre "sunset" sau cand era un "cinematic". Nu cred ca este foarte ok. Astept urmatorul patch care sa rezolve asta.

    + de asta, cooler-u de la PS4 zici ca-i nebun. Bine ca e in garantie si nu-mi fac probleme acum, dar in mod clar nu este ok. Preferam de 1000 de ori sa aibe, ca la Xbox, alimentatorul in afara si sa nu faca in halu asta, decat sa-mi fie frica sa nu ia foc.

  3. #1143 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Dau reinstall doar la Windows la restul dau Delete! Nameless_fear's way

  4. #1144 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    io n-am nici o problema cu framerateu si gwentu, vi s-au stricat consolele. Ii cel mai bun joc aparut pe generatiile actuae de console.

  5. #1145 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Daca întâmplător merge ok la mai mulți nu înseamnă ca e mai bun

  6. #1146 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si n-ai probleme nici cu textul prea mic, nu ? Iar cei de la CDPR sunt constienti de niste probleme care de fapt nu exista...dar totusi incearca sa le rezolve. Dubios...

  7. #1147 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Consola lu @Rasko e poleită in aur, nu ca la oamenii de rand

  8. #1148 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ba am probleme cu textu cum am mai scris acum cateva pagini, asta nu ia insa din calitatea acestui joc INCREDIBIL. Degeaba trolati tu cu Razvi ca deja ma Inervati, numa' va faceti de ras daca tot comentati prostii. Vedeti ca-s si mahmur, nu ma provocati!!

  9. #1149 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Nu aveți de cat sa il faceți si pe asta goty ca si pe Dragon Age si multe altele care chiar daca erau foarte bune nu erau finalizate. Doar așa vom putea continua trendul si pe viitor. Go Ps4!

  10. #1150 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dar n-are treaba cau calitatea jocului. Este un joc foarte bun in care deja am investit peste 40h. Dar asta nu inseamna ca jocul nu are probleme. Si inca foarte multe si deranjante.

  11. #1151 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Doar mie mi se pare frustrant uneori controlul? Daca te afli deasupra unei cutii, nu-ti mai apare "Loot", calul se opreste brusc din alergat, chit ca nu are niciun motiv, iar target-ul pe inamici e foarte instabil cateodata, din 3 lupi, mi-l ia pe ala cel mai departe si ma duc spre el sa-i dau in timp ce astia de langa mine imi mananca din picioare linistiti.
    Si mie mi se pare cam frustrant controlul si mai e ceva. De cateva ori mi-am luat-o in freza din cauza ca nu putea sa iasa dintr-o groapa de cativa cm sau se blocase intr-o creanga pe jos.

  12. #1152 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Am gasit un potential fix pentru Gwent, pentru cei nefericiti ca mine la care nu le merge:

    Nu dati Pass inaintea AIului. Daca el da Pass odata, puteti continua jocul linistiti.
    Mi se pare ca da crash doar atunci cand dau eu prima oara Pass.
    Sper sa va ajute.

  13. #1153 SP
    Member enemigo's Avatar
    Legat de text size, cred ca s-a mai amintit acum cateva pagini. Activati settingul de Zoom din meniul PS4ului. O sa va ajute mult, e foarte practic si usor de folosit.

    Iar coolerul, nu face mai rau ca la alte jocuri, gen Far Cry 4, Dragon Age, Shadow of Mordor, etc. Are momente si monente, nu cred ca treaba asta se va fixui prea curand. Poate cand apare PS4 Slim, sau ceva de genu.

    Nu pot sa zic ca am dat de ceva deranjat in joc pana acum (doar treaba cu marimea textului, dar sunt eu mai chior), e incredibil. GOTY clar.

  14. #1154 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu stiu cum si cand apucati voi sa observati toate astea. Eu sunt atat de patruns in lumea jocului incat nici nu le mai observ, vreau doar sa continui si sa merg mai departe.

  15. #1155 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Eu nam intalnit nicio problema , nu ma omor eu prea mult dupa RPG-uri dar jocul asta e fenomenal

    Intradevar , controlul e oleaca cam "clunky" cateodata dar au spus intrun interviu ca vor sa gaseasca un balans intre animatii smooth si control.

    P.S : Un side quest din jocul asta are mai multa poveste cantitativ si calitativ fata de Destiny

  16. #1156 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Am v1.02 pe ps4 si nu am reușit sa joc nici o partida de Gwent. Tot timpul ma scoate afara din joc. Cu drac sa numesc eu jocul asta goty? M-am saturat de titluri goty pentru jocuri neterminate.
    nu inteleg cum dracu luati crash cand jucam pe aceeasi consola cu acelasi patch? Am jucat pana acuma zeci de meciuri de Gwent si inca nu am luat nici-un crash sau drop de FPS.

  17. #1157 SP
    Member geo971986's Avatar
    probabil au versiunea digitala. am patit cu alt joc si eram singurul. Se dovedise ca era de la un install defectuos.

  18. #1158 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nici eu nu inteleg cum Dzeu pe aceeasi consola la unii crasheaza si la altii nu. Personal n-am jucat decat 3-4 meciuri de Gwent, n-a crashat... dar nici nu-mi place (poate mai incolo devine interesant, cine stie?). Am varianta digitala de US, v1.01.

    Cat despre frame drops... nu stiu in ce zona ai ajuns, sau cat de bine stai la observat asa ceva... insa am mai zis-o (si nu sunt singurul), sunt momente in care nu cred ca depaseste 15fps. Si se simte treaba asta. Oricum, nu e ca si cand s-ar intampla constant lucrul asta... dar el exista. Ma indoiesc ca vor putea repara printr-un patch asa ceva... ar trebui optimizat engine-ul in draci. Pentru Xbox One si PC au spus ca se va intampla odata cu DX12 (au explicat ceva legat de bandwith), pentru PS4 n-am idee. Personal prefer sa adauge extra content decat sa munceasca doar la optimizare.

    Trefla: sunt de acord 100% si mi-as fi dorit un "story writer" mai bun pt. Destiny. Insa la fel mi-as fi dorit si un framerate solid ala Destiny. Deh, nu le poti avea pe toate.

  19. #1159 SP
    Member Twiztid's Avatar
    La mine crasheaza aproape de fiecare data cand joc gwent, insa numai cand aleg sa "pass". De-asta nici nu ma mai joc gwent. Oricum jocul compenseaza la toate celelalte aspecte. A trebuit sa imi aduc un scaun in fata televizorului ca sa vad scrisul dar in rest e GOTY all the fu..ing way pt mine.

  20. #1160 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    dupa atata KFC Geralt a pus ceva kilograme pe el
    Attached Images Attached Images 11312959_856792237744318_5765418122267912304_o.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 155 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 68 108 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts