Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 155 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 78 118 ... LastLast
Results 1,341 to 1,360 of 3100

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #1341 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am pus eu link cu ceva pagini in urma cum faceti upgrade la ea.

  2. #1342 SP
    Member geo971986's Avatar
    Mi se pare mult mai ok setul feline decat griffin, sau imi scapa mie ceva?

  3. #1343 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Depinde cum joci, eu am investit si in lupta melee si in semne si ma descurc in ambele cazuri.

  4. #1344 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Mie mi se pare ca sunt iteme Relic mai bune ca cele din set si au statsuri mult mai bune. Ar fi trebuit sa faca in asa fel incat sa primesti bonus stats daca ai un set the witcher gear pe tine.

  5. #1345 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pai ai acolo unde sunt skill-urile galbene 3 school skills pt armuri , cat school skill, griffin si bear school, investesti un punct si echipezi skill-ul, surpriza your are a badass.

  6. #1346 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Pai ai acolo unde sunt skill-urile galbene 3 school skills pt armuri , cat school skill, griffin si bear school, investesti un punct si echipezi skill-ul, surpriza your are a badass.
    oh da ??? am crezut ca alea sunt numa ceva talente basic mersi de info o sa ma uit peste cand ajung acasa.

  7. #1347 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Intr-adevar. Ar fi facut minuni cu un Photo Mode... Nu inteleg de ce nu este, deja, ceva obligatoriu la un joc in zilele noastre...
    Daca nu Photo mode, ar fi fost draguta macar o metoda sa elimini repede toate elementele de HUD (like hold R2+ L2 for 3 seconds or something), fara sa mai intri in Options si sa le dezactivezi separat.

  8. #1348 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    mie imi place cel mai mult cat inca nu am incerca bear ca nu am ajuns pe insule level 20 si am terminat cam totul in velen mai am cateva "?" pe care le fac acum si witch contracts peste level 26 pe care nu le pot face acum.

    deocamdata ma tot joc cu buildurile, inca nu stiu ce altern sa folosesc la sign, yrden: este ok tureta aceea, dar nu-mi place sa o pun si dupa sa ma uit la ea cum ii omoara in plus nu prea o folosesc ca se activeaza greu, aard: este interesant, dar acelasi lucru poti sa-l faci si cu aard simplu, de obicei inamicii sunt in fata mea nu in spatele meu, axii: nu cred ca merita altern, in schimb va recomand sa-l duceti pe cel simplu la 3/3 o sa va ajute mult si in questuri, quen altern iarasi nu-mi place ca eu prefer sa sar in lupta, nu sa astept , iar cel simplu isi face treaba, asa ca am ales igni altern si este ok, mai ales impotriva mostrilor.

    iar la combat recomand fast dar si strong cele 2 si un parry pentru sageti, de abia astept sa se elibereze tierul 3, whirl arata foarte cool iar rend din descriere pare a fi un skill foarte puternic.

    ceva foarte important, cum spunea colegul mai sus singura chestie de la general va recomand una din cele 3 techniques, depinde de ce armura folositi si care va place.

    ---------- Post added 28-05-2015 at 12:37 ----------

    PS: sa folositi oils eu am majoritatea enhanced si iti dau 25% bonus la atac, se vede o diferenta majora mai ales daca mai pui si un thunderbolt ai deja 50%.

  9. #1349 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Griifin < Cat < Bear - cam asta e ordinea, desi cand sunt mastered toate au acelasi armor rating: 190. Insa fiecare are ups and downs... de exp. la Bear mai pierzi niste stamina, dar castigi adrenalina. Depinde care va incanta mai mult... eu am ajuns pe Bear pentru ca na... la nivel mare mi-am dorit sa fiu mare si rau

  10. #1350 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si mie imi placea la inceput bear dar pentru mine este importanta stamina pentru signs iar cat este perfect ca iti da si bonus pentru attac, stiu ca grifon iti da bonus pentru sign, dar pot sa recuperez cu runestone.

  11. #1351 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu la un moment dat am renuntat la a mai "purica" fiecare punct in parte... pentru simplul motiv ca oricum ii bat pe toti (atata timp cat nu ma lupt in chiloti). Am ajuns sa ma imbrac cu ce imi place mai mult cum arata, decat ce stats am. Deja ma bate gandul sa cresc dificultatea (joc pe normal). Singurele lupte unde mai apre un pic de extra dificultate, sunt cele legate de boss fights... si acolo e mai greu pentru ca mi-e lene sa stau sa citesc la ce sunt vulnerabili... dar cateodata mi se pare mai fun sa le descopar singur slabiciunile.

    A nu se intelege gresit... te poate killari orice in jocul asta (damn, i hate falling - nu mor luptandu-ma cu 20 de monstrii, dar in schimb mor cazand de la jumatate de metru de stanca), insa daca esti suficient de rapid si de atent, cam greu. Doar cand sunt cu multe levels peste tine, atunci chiar e sanatoasa fuga.

    Asta e frumos la jocul asta... ca-ti permite sa joci ca scholar maniac (sa stai sa citesti jde mii de carti pentru a sti cu ce se mananca fiecare monstru in parte), sau sa joci asa... semi hack & slash. Desigur, upgrade-urile conteaza... dar gasesti atat de repede arme mai bune si armuri mai bune, incat nu merita sa te "indragostesti" de ceva anume. Stiu ca am avut o perioada in care ma caram dupa mine cu n set-uri de armuri, 10 arme care imi placeau... am ajuns sa le dau dismantle pentru ca la naiba, tot timpul aveam 140-150 din 160 pe mine. Ridicam o sabie de pe jos si gata, trebuia sa fug repede la merchant.

  12. #1352 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Eu ma pregatesc sa caut deja a doua serie de retete pentru a upgrada a doua oara armura aia...am si cat armor
    unde se gasesc retetele pentru enhanced? eu am vazut ca la griffin am doar enhanced trousers, celelalte imi lipsesc.

  13. #1353 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Rasko: majoritatea sunt follow-ups, verifica-ti quest-urile de treasure hunting.

  14. #1354 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Da, am gasit si postul lui Tudy de mai devreme cu locatiile. Mersi.

  15. #1355 SP
    Admin MonkY's Avatar

    The Witcher 3: Wild Hunt

    Cred ca eu o sa incerc un tree cu upgraded bombs. 7 bombe la tine, not bad! Btw, unde Dzeu gasesc recipe pt Superior Samum si Superior Grapeshot?

  16. #1356 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Imi poate explica cineva cum folosesc adrenaline points? Din cate am inteles cand e incarcat la maxim si tin apasat butonu de fast/strong attack face un Special attack, si daca e incarcat atunci dau damage mai mare. Sau trebuie activate unele talente ca sa poti beneficia? Stiu ca sunt unele talente care iti da viata sau ceva aoe damage. Pana acuma eu tot tin apasat butonu si nu se intampla nimic.

  17. #1357 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  18. #1358 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Da, eu, acum am observat ca de vreo 3 questuri nu am mai progresat deloc in nivel.

  19. #1359 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ati vrut patch, toata ziua ati plans dupa el... acum nah, au dat un patch de nu-l putem duce. Si nici nu sunt compatibile save-urile.

    P.S. Si nu inteleg, de ce problema apare doar pe PS4 si PC... e chiar asa mare diferenta de cod intre platforme de Xbox One e OK?

  20. #1360 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Si care e la tine diferenta de level intre personaj si questurile pentru care nu ai primit XP?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 155 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 78 118 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts