Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 54 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 1064

Thread: Diablo III

  1. #221 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    . Astept sa termin GTA pentru a reveni la Diablo .
    Te inteleg perfect , sunt in situatia ta.
    @Monky Eu am mers Monk pentru ca am pierdut un pariu tampit . Si e cel mai bun pariu pe care l-am pierdut pentru ca imi place la nebunie. Lvl 39 si sunt pe Nightmare, n-am treaba cu bosii. Singurul care cred ca o sa fie problematic (am avut probleme si pe normal) e Belial, dar i-am invatat miscarile. Am incercat si restul si singurul care am promis ca nu joc cu el e Wizard-ul.

  2. #222 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pe ce consola? Xbox360?
    Da, pe Xbox 360. Pe PS3 nu mai iau decat exclusivitati PS3. Si la mine a fost un "pact tampit", dar acum traiesc cu alegerea facuta

    Eu pe PC l-am jucat ca barbarian dar m-am plictisit. Aici am facut toate 5 clasele, si cel mai fun (pana la level 4) mi s-a parut witch doctor-ul si hunter-ul. Poate am imbatranit eu si nu mai ma misc asa bine cu melee

  3. #223 SP
    Member Wagram's Avatar
    Pentru cei care jucaţi local coop: pot toate caracterele să accesese fierarul ? Nu se pune problema ca al doilea caracter, al soţiei, să fie guest, e caracter făcut pe alt cont, însă nu poate nici măcar să dea salvage, decât dacă intră de pe contul ei. Sper să fie un bug, fiindcă e cam anapoda.

  4. #224 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    @MonkY

    După peste 1700 de ore de Diablo 3, pot spune că e foarte mișto WD-ul, și e și ușor de jucat cu el.
    Pe PC joc cu barbarul, îmi place forța brută.

  5. #225 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by excess View Post
    o gramada de denumiri la Diablo 3!!! multe chestii!! E primul Diablo pe care il voi juca!! Am incercat demo-ul si e ok!! Dar cred ca nu invat toate astea despre care vorbiti voi!!
    Excess, nu mai face exces! Take it easy si o sa fii OK, o sa le stii pe de rost cand intri in Inferno.

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    @Monky nigger witch doctor ; are si troll personal
    Buey! Nu te lua de febletea mea intunecata in maniera rasista ca o sa-ti arat eu dark love in brawling!

    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    Pentru cei care jucaţi local coop: pot toate caracterele să accesese fierarul ? Nu se pune problema ca al doilea caracter, al soţiei, să fie guest, e caracter făcut pe alt cont, însă nu poate nici măcar să dea salvage, decât dacă intră de pe contul ei. Sper să fie un bug, fiindcă e cam anapoda.
    Eu nu cred ca l-a creat pe alt cont de pe consola ta. Scrie clar la inceput cand P2 face join ca daca il faci pe alt cont pe consola ai share la stash si loot/gold. Dar mai e o optiune (cred ca asta a ales sotia ta) in care nu iti da acces la blacksmith/stash.
    Eu am cu cont facut pe alt user al consolei si am acces la TOT, si imi salveaza pe character cum trebuie. Make another character si fii atent cand dai join

  6. #226 SP
    Member Wagram's Avatar
    Mulţumesc pentru răspuns, Enthroll, dar caracterul soţiei chiar este pe contul ei de pe consolă. Când am văzut că nu poate accesa fierarul, am intrat pe contul ei, iar caracterul era acolo, salvat şi cu toate itemurile pe el. În plus, n-au fost probleme cu fierarul.

    Când a dat join iniţial, am ales contul ei din promptul acela pentru a-şi crea caracter, deci nu este guest. O să încerc să mă mai dumiresc azi.

  7. #227 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Np. Atunci e foarte ciudat... Ar trebui sa nu fie probleme de genul asta. Cum a facut ea asa am facut si eu cand a aparut promptul cu join.

  8. #228 SP
    Junior Member andrei.catalint's Avatar
    salut, iarta-mi intrebarea, dar, diablo 3 se joaca online? sau cum? care e mecanismul?

  9. #229 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    In primul rand e un joc offline. Poti lua consola la munte sau in desert. Nu iti trebuie internet, doar un generator de electricitate pt consola si TV.
    Apoi poate fi jucat offline dar local co-op pana la maxim 4 oameni pe aceeeasi consola/canapea, acelasi TV. Super fun.
    In ultimul rand poate fi jucat si online, ca oricare alt joc multiplayer.

  10. #230 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Quote Originally Posted by andrei.catalint View Post
    salut, iarta-mi intrebarea, dar, diablo 3 se joaca online? sau cum? care e mecanismul?
    Eu de exemplu, cand m-am plictisit sa joc singur, mi-am deschis jocul (serveru'/campania/ce D-zeu o fi ea/ea) online. Eram pe la sfarsitul actului III, lvl 28 Monk si imi intra un lvl 20 Demon Hunter. Care murea. Cam din 2 in 2 secunde. Loot-ul mi-l lasa mie, i-am aruncat eu un crossbow legendar (pentru ca radeam ca eu stateam cu 50000131213231 (nr cu aproximare) de mobi pe mine si ea murea 1 v 1 de la un cacaret mic. ( )

  11. #231 SP
    Member b615dub's Avatar
    Maine imi i-au si eu D3 si sper sa-mi arunci si mie un bow/crossbow ceva pentru Demon Hunterita mea

  12. #232 SP
    Member b615dub's Avatar
    Se poate face farm la anumiti bossi?

    Sunt lvl 18, act II cu DH si vroiam sa fac farm la Butcher poate pica ceva ca stau cam prost cu armor dar dmg-ul este super ok.

  13. #233 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Weekendul asta am terminat si eu jocul pe Inferno, am citit pe net ca ar mai fi de facut niste lucruri in joc, cum ar fi crearea de portale catre niste uber bossi pt farmarea unor iteme ce servesc la crearea unui inel Hell-Fire-Ring care da mult bonus XP.
    Intrebarea mea ar fi, pt cei mai cu vechime in joc si care l-au jucat pe PC, ce altceva ar mai fi de facut post end-game inafara de portalele alea? atat asta e tot?...unde pot farma anumite legendare, de ex daca vreau sa gasesc o arbaleta pe nume Calamity pt DH-a mea unde tb sa farmez?sau cum e cu legendarele astea...pica total random pe oriunde?

  14. #234 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Random.Recomand totusi Act 3 , 4 , acolo am gasit cele mai multe legendare pe PC si Consola.

  15. #235 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am rejucat eri tot actul 3 cap coada si mi-au picat vreo 2 legendare care nici macar nu au fost mai bune decat ce aveam pe mine deja

  16. #236 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Acum depinde si ce lvl ai la Paragon, cu cat cresti cu atat ai sanse mai mari si vei primi (probabil) arme mai bune (desi nu am putut sa identific un pattern).

  17. #237 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Eu am inceput Harcore mode si intetionez sa il termin in 2 zile. Ma gandeam ca ar fi bine sa jucam coop in 4 , daca se gasesc doritori , pe modul inferno-master v , in acest fel drop rateul creste + este mult mai distractiv. Exista doritori de asemenea senzatii ?

  18. #238 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Incearca sa nu bagi mai mult de 3 pe hardcore. Eu pe inferno am avut frame drops + lag cand eram 4 (2 local + 2 online). La 1 / 2 / 3 players nu am intalnit nici o problema.

  19. #239 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Buey! Nu te lua de febletea mea intunecata in maniera rasista ca o sa-ti arat eu dark love in brawling!
    si eu tot d-asta am..de aia mi-am permis

  20. #240 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Eu am inceput Harcore mode si intetionez sa il termin in 2 zile. Ma gandeam ca ar fi bine sa jucam coop in 4 , daca se gasesc doritori , pe modul inferno-master v , in acest fel drop rateul creste + este mult mai distractiv. Exista doritori de asemenea senzatii ?
    Nu am personaj de Hardcore, am jucat numai pe normalcore sau easycore cum io zice Am un singur caracter facut DH de level 60(9) care face cam aprox 200K dmg, nu stiu daca e inca ready de Master V. Eu cu Renegade am jucat pana pe Master II diff si cred ca am face fata si pe Master III, dar mai sus ma indoiesc. Oricum daca e de un co-op pe Inferno la orice diff I'm up for it

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 54 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Diablo III - X360 By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 28-06-2013, 08:23
  2. Diablo III Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 6 Last Post: 28-08-2010, 00:28
  3. Diablo III By 5uNNy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 24-08-2009, 18:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts