Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 54 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1064

Thread: Diablo III

  1. #181 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Sunt level 57 si am ajuns in actul 2 pe master 1 , din ce am inteles drop rateul pentru obiecte rare ar trebui sa creasca dar observ ca a scazut considerabil , de exemplu de cand am inceput acest run am gasit o singura arma legandary. Am inteles eu prost sau am eu o problema ?

  2. #182 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Desi colegii spuneau altceva mai sus, eu tot cred ca acele bonusuri sunt reflectate doar pentru ultimele 2 moduri de joc: hell si inferno. Tu ce joci momentan?

  3. #183 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Daca va asteptati sa gasiti legendary la fiecare playtime mai mare o sa fiti dezamagiti. Sunt foarte rare for a reason .

    In alta dezordine de ganduri varianta console e super fun si mult mai buna decat pateul de pe PC (e bun si ala dar nu se compara) si Blizzard chiar sunt derbedei pt ca nu au lansat console version din prima sau cel putin features-urile sa fi fost pe PC din start. All in all ASTA e varianta Diablo 3 pe care am asteptat-o all this time.
    Eu joc Witch Doctor si logodnica Monk, all ladies and mean ass bitches. Local Co-op is what CONSOLE is all about
    Have fun, good luck and stay safe pentru cine joaca pe Hardcore Master I

    PS: e mult mai greu pe consola decat pe PC (Master Difficulty vs Monster Power)

  4. #184 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Master diff. cu siguranta da mai mult xp, acuma cu dropurile legendare nu stiu exact cum sta treaba fiindca si noi avem momente cand nu pica nimic un act intreg chiar si pe master, dar la fel se intampla sa cada si 2-3 legendare intr-o ora de joc la un moment dat,...so e destul de random
    Eu cu Renegade am ajuns pe Inferno aseara...am jucat ceva din actul unu pe Master I si era cat de cat ok ca dificultate si ne-a picat vreo 2 legendare in primele misiuni. Oricum Master diff e pt co-op clar, singur e cam dificil cand vin cate 3-4 Elites dinaia si te inconjoara...pa,pa.

  5. #185 SP
    Member excess's Avatar
    cat e instalul la Diablo pe PS3? sper sa intre si diablo si Gta 5 pe SS-ul meu de 12 Gb!

  6. #186 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De pe disc nu se instalează deloc, doar varianta digitala are 12,5 EU si 8,5 US
    O sa poti sa le joci, GTA 5 o sa iti ia aprox. 8gb

  7. #187 SP
    Member excess's Avatar
    Doar de pe discuri ma intereseaza!! E bn atunci!

  8. #188 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Desi colegii spuneau altceva mai sus, eu tot cred ca acele bonusuri sunt reflectate doar pentru ultimele 2 moduri de joc: hell si inferno. Tu ce joci momentan?
    Joc pe Hell (Master I)

  9. #189 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Am inceput si playthroughul pe Inferno:



    Iar mai jos aveti un clip cu un easter egg. Mai precis, un dungeon secret in care toti inamicii au numele producatorilor jocului.


  10. #190 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    PS: e mult mai greu pe consola decat pe PC (Master Difficulty vs Monster Power)
    No pai atunci e discutabil eu l-am jucat pe PS3 (si il voi mai juca dupa ce-mi recuperez discul, lol) si mi s-a parut mult mai usor decat cel de PC. Probabil din cauza ca stiu ce va urma in joc? Sau ce tactici sa aplic si cand? Cine stie

  11. #191 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Eu nu cred ca e neaparat mai usor. Pur si simplu stii deja jocul de pe PC. In plus depinde, eu am avut noroc la drops de legendary (ca si termen de comparatie, pe PC la lansare era ff limitat lootul, tin minte ca mi-au picat 1 singur legendary pana la level 60) Acolo te obliga sa apelezi la auction house, cum pe console nu exista asa ceva, pana la level 60 aveam deja 4-5 legendaries pe mine + prietena la fel.
    Cand am intrat in inferno eram deja super bine echipat si am facut direct Act 3+4 pe Master 1-2 cu barbul.
    Apoi am sarit direct la master 3-4 , bineinteles in party de 3-4 oameni fiind mult mai usor. Momentan sunt paragon level 5 sau 6 dar nu simt ca merita sa joc pe master 3-4. Pentru ca merge mai greu, se moare mai mult.

    Legat de drop rates, sincer cele mai multe legendaries le-am primit pe easy cand terminam acts foarte rapid. Acolo treceam asa repede prin nivel incat mi se parea ca pica items mai des, dar erau pur si simplu mai multi mobi farmati intr-un timp mai scurt (cu toate ca mf+gf era mai mic)
    Probabil de asta si koba are impresia ca drop rateul e mai mic.
    Trebuie gasit un balance de mf% si cat de rapid poti face levelul. Degeaba pui pe Master V si ai 1000% mf daca stai la un elite pack 4 ore.

  12. #192 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Eu sunt la al 2-lea playthrough pe modul nightmare - hard, actul 2, iar pana in momentul de fata am gasit minim 20 de legendaries: armura si arme + un set din ala verde. Sunt level 43 cred....

  13. #193 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Eu sunt la al 2-lea playthrough pe modul nightmare - hard, actul 2, iar pana in momentul de fata am gasit minim 20 de legendaries: armura si arme + un set din ala verde. Sunt level 43 cred....
    Sweet Molly man, you're lucky!!! 20 legendaries plus set item e o super avere!
    Sa inteleg ca intr-un viitor favorabil te bagi la un Hardcore?

  14. #194 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Conteaza si ce ai pe tine (cat magic find % ai). Aici un clip orientativ:



    Si mai atuncati un ochi si pe topicul Diablo III (PC) ca nu strica cam orice intrebare sau nelamurire aveti este deja solutionata acolo.

  15. #195 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Sweet Molly man, you're lucky!!! 20 legendaries plus set item e o super avere!
    Sa inteleg ca intr-un viitor favorabil te bagi la un Hardcore?
    Da clar ma bag, dar intai o sa termin modurile normale de joc.

    Nu stiu daca am fost norocos sa nu, gear cu magic item find am pe mine destul de mult. Faza e ca la fiecare sesiune de joc cad vreo 2 legendare.

    PS: am uitat sa va intreb - ieri eram in actul 2 si am dat pentru prima oara peste un "timed dungeon" in fata caruia statea un tip care bolborosea ceva ca se deschide doar o data la mileniu. Stiti despre ce e vorba si ce comoara se ascunde? Am avut 2 minute or so sa fac "nu stiu ce" si am ramas fara timp.

  16. #196 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    PS: am uitat sa va intreb - ieri eram in actul 2 si am dat pentru prima oara peste un "timed dungeon" in fata caruia statea un tip care bolborosea ceva ca se deschide doar o data la mileniu. Stiti despre ce e vorba si ce comoara se ascunde? Am avut 2 minute or so sa fac "nu stiu ce" si am ramas fara timp.

  17. #197 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    am si eu o dilema...sunt n00b in ale diablo-ului si am terminat jocul pe normal medium..cum ar fi ideal sa joc acum ?stiu ca diablo e un joc mai special,practic fara sfarsit..

    eu l-am inceput acum pe nightmare master 1 si cam gafai...sa joc pe easy nightmare si hell ca sa-mi fac un gear iar apoi pe inferno ce?
    moduriile astea de nightmare,hell,inferno afecteaza dificultatea jocului sau doar maresc nr inamicilor,drop rates,bonus xp ?

  18. #198 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am si eu câteva întrebări:
    1. Cum se comporta jocul online?
    2. Versiunea digitala are vreo problemă, ma refer la scaderi de fps, tearing?
    3. As vrea sa il iau de pe contul de US dar inca nu am găsit explicaţia pt diferenţa de 4 gb.(UK-12.5gb si US-8.5). Mulţumesc anticipat

  19. #199 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    am si eu o dilema...sunt n00b in ale diablo-ului si am terminat jocul pe normal medium..cum ar fi ideal sa joc acum ?stiu ca diablo e un joc mai special,practic fara sfarsit..

    eu l-am inceput acum pe nightmare master 1 si cam gafai...sa joc pe easy nightmare si hell ca sa-mi fac un gear iar apoi pe inferno ce?
    moduriile astea de nightmare,hell,inferno afecteaza dificultatea jocului sau doar maresc nr inamicilor,drop rates,bonus xp ?
    Man joaca-l pe ce dificultate ti se pare tie fun si rewarding. Modurile Nightmare / Hell / Inferno cresc in dificultate, XP gain, loot, si numarul inamicilor (inferno - the toughest)

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Am si eu câteva întrebări:
    1. Cum se comporta jocul online?
    2. Versiunea digitala are vreo problemă, ma refer la scaderi de fps, tearing?
    3. As vrea sa il iau de pe contul de US dar inca nu am găsit explicaţia pt diferenţa de 4 gb.(UK-12.5gb si US-8.5). Mulţumesc anticipat
    1. Eu nu stiu, joc doar local-co-op acum.
    2. Eu am versiunea digitala si cred ca tearing e o treaba generala, se intampla dar foarte rar si oricum ti-o iei de la mobs si nu prea te intereseaza ca pana iti dai seama tu deja s-a rezolvat. Scaderi FPS nu am intalnit. Download cu incredere!
    3. Nu am indee, incearca sa te uiti pe forumul oficial.

  20. #200 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    1. Online merge cam rau, depinde ce host prinzi, ce internet are. Pentru ca nu sunt servere dedicate.
    Am intrat cu niste francezi si ma cam teleportam pe acolo. In schimb ce am jucat cu cativa baieti de pe forum a mers perfect, same as local coop.
    Am prins si online hosts pe care a mers bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 54 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Diablo III - X360 By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 28-06-2013, 08:23
  2. Diablo III Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 6 Last Post: 28-08-2010, 00:28
  3. Diablo III By 5uNNy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 24-08-2009, 18:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts