Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 54 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast
Results 301 to 320 of 1064

Thread: Diablo III

  1. #301 SP
    Member eneea's Avatar
    Inca 3 achiev si e complet si diablo 3, cred ca o sa-mi doresc moartea pana adun 5 mil gold .
    Iar la hardcore sunt level 26, dupa mai multe incercari/decese pe normal am ales varianta easy.
    Eu nu stiam de elective mode, merci de pont

  2. #302 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Ah, trofeul de hardcore e doar sa ajungi la lvl 30? Pai ce s-a intamplat cu lvl 60 si beat Diablo on Inferno? c'mon...
    Also Easy on Hardcode?

  3. #303 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Da, e un fel de "easyhardcore", destuld e usor...mult mai greu ar fi fost sa te oblige sa joci pe master 1 pana la level 60 si sa-l omori pe Diablo pe inferno, nu stiu cati ar mai fi luat platina atunci
    Eu am inceput sa-mi cresc alte caractere ca m-am plictisit de DH, am conectat un al doilea controler si le fac power level cu personajul de level 60 jucand pe master 5, insa si asa ia cam mult timp...tb sa caut mai multe iteme cu bonus Xp

  4. #304 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Ah, trofeul de hardcore e doar sa ajungi la lvl 30? Pai ce s-a intamplat cu lvl 60 si beat Diablo on Inferno? c'mon...
    Also Easy on Hardcode?
    o sa-mi duc caracterul de hardcore pana la lvl 60 si o sa si termin si inferno cu el...de inceput vroiam doar sa iau achievmentul , mai ales ca o sa fiu un timp plecat din tara si nu voriam sa las treaba neterminata.
    pe viitor vreau sa fac si toate "chalengerurile".
    De mult n-am mai fost asa "dependent" de un joc. Cred ca de la Dark Souls incoace

  5. #305 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu inca sunt de parere ca e MULT mai usor decat cel de pe PC. Easy Platinum

    Quote Originally Posted by eneea View Post
    Inca 3 achiev si e complet si diablo 3
    E complet doar atunci cand faci si toate challenge-urile (ala e aim-ul meu - pe pc am facut pauza putin). Luand doar toate trofeele/ach.-urile faci doar 20% din joc. Era MULT mai fain si mai challenging daca se respecta 1:1 lista de trofee/ach.

    De genu:

    FROM ARREAT TO XIANSAI

    Reach level 60 with 5 different classes.
    HERALDS OF THE NEW DAWN

    Reach level 60 with 10 characters.
    MARKET RESEARCH

    Meet the following wandering merchants.
    RIGHT WHERE I WANT YOU

    Keep a boss snared using Caltrops for 40 consecutive seconds.
    DESTROYER OF DESTINY

    Destroy all 4 Activated Pillars in the Royal Crypts at once.
    REIGN OF TERROR (HARDCORE INFERNO)

    Kill Diablo on Inferno difficulty in Hardcore mode.
    HAUNTED

    Meet the following ghosts.
    etc. La asta ultima stai si 100 de ore ca sa intalnesti toate fantomele (defapt no...cum ti-e norocul) poti sta si mai mult si mai putin...

    Pe console?

    Bate fiecare boss (+bate fiecare boss pe inferno), sa ajungi la level 60 (30 hardcore), gata. No ce-i asta? Bine macar ca-i distractiv si cu replay value imens dupa ce-l termin pe PS3 il iau si pe X360 si pe PS4

  6. #306 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Eu am inceput sa-mi cresc alte caractere ca m-am plictisit de DH, am conectat un al doilea controler si le fac power level cu personajul de level 60 jucand pe master 5, insa si asa ia cam mult timp...tb sa caut mai multe iteme cu bonus Xp
    Noi suntem Monk si WD lvl 57 pe Hell Act 1 (Master I) trebuie batut Butcher-ul. Tu ce lvl esti? Poate te ajut eu sa ajungi pe Hell mai repede.

  7. #307 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Aseara am crescut un Wizzard pana la level 47, e inca pe Nightmare pana il duc la level 50...se creste relativ repede. Omor tot cu DH pe master 5 si car dupa mine wizzard-ul legat de al doilea controler, singura bataie de cap e ca moare instant de la tot ce il atinge si tb sa fiu cu ochii pe el sa-l protejez. Daca sta mort nu primeste nici un xp de la killuri si nici daca e prea departe de DH-ul meu...so e un fel de babysitting
    Nu stiu daca pot folosi wizzul ca sa joc cu voi man fiindca nu e geared properly fiind upgradat asa fortat. Ma gandesc ca odata ce il duc la level max pe inferno o sa fac un playtrough cu el complet ca sa il echipez cum trebuie, sau de ce nu, pot intra si cu voi pe hell sa jucam ceva impreuna cu siguranta...cu wizzul asta, ca daca intru cu DH e prea overpowerd binenteles

  8. #308 SP
    Member eneea's Avatar
    ^@Ronan: perfect de acord cu tine, am zis ca termin cu achiev si apoi ma pun serios pe challenger-uri...trebuia sa incep si eu de undeva, nu?

  9. #309 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    E super ca ai offline co-op si practic stii pe cine ai langa tine (mai ales la cele specifice co-op) nu tembeli (online) care-ti strica jocu' (aici iar fac referire la PC). Si mai e super ca poti juca offline. Pe PC daca joci pe HARDCORE si-ti pica netu (sau mai rau au ei ceva probleme tehnice sau prinzi LAG) ai belit-o mori instant. Nu am patit-o eu dar am vazut clipuri pe tube (eu am aptit altele pe la level ~ 40/50) ...

  10. #310 SP
    Member eneea's Avatar
    Mai ma doar sa fac 5 mil
    Am o nelamurire, cheile alea de la Keywardens, am citit pe net ca ai sansa sa-ti pice una doar daca ai nephalem valor minim 5. Imi puteti confirma?
    Keywarden - Diablo Wiki

    Am citit ca nephalem valor tine 30 de minute? mie mi se pare ca tine mult mai putin..

  11. #311 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pe console Nephalem Valor nu urca decat pana la 3 (3 elite packs tb omorati) si e valabil tot 30 de minute de la ultimul elite pack omorat, daca intre timp mai omori si alti elites se reseteaza timpul din nou la 30 min. Si da pt Keywardens ca sa deie drop la Keys tb musai sa ai NV 3.

  12. #312 SP
    Member excess's Avatar
    1. Ce fac cu legendarele de lvl mai mic decat lvl-ul meu?? Le vand sau pot sa fac ceva cu ele pe acolo la fierar?
    2. Infernal Helm e de folosinta doar la inceput cand am lvl mic?
    3. Aripile de inger au vreun avantaj sau este doar un mod pur estetic?

    Sunt prin Act 2, lvl 24. La mine e mai greu cu cititul descrierilor la fiecare ca nu prea se inteleg literele pe TV-ul asta.

  13. #313 SP
    Member eneea's Avatar
    Eu zic sa "dezintegrezi" itemele legendary la fierar. Sau eventual sa le pui in stash-ul personal si sa le folosesti cu cu alte caractere. Nu prea faci mare lucru cu banii in joc
    cat despre intrebarile 2 si 3 eu am inteles ca ofera bonus XP, cel putin infernal helm, ar putea sa confirme cineva?

  14. #314 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Pe console Nephalem Valor nu urca decat pana la 3 (3 elite packs tb omorati) si e valabil tot 30 de minute de la ultimul elite pack omorat, daca intre timp mai omori si alti elites se reseteaza timpul din nou la 30 min. Si da pt Keywardens ca sa deie drop la Keys tb musai sa ai NV 3.
    La ce te referi cu cele 30 de minute? La mine mai mult de 30 de secunde nu durează un nephalem valor.

  15. #315 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    @Dant3: Ala este Nephalem Glory. Se activeaza atunci cand iei de pe jos Nephalem Globe (sfera galbena). Nephalem Valor se activeaza in conditiile mentionate de Koba atunci cand esti level 60.

  16. #316 SP
    Member styng's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    La ce te referi cu cele 30 de minute? La mine mai mult de 30 de secunde nu durează un nephalem valor.
    poate ma insel dar la mine am observat cand am ajuns la lvl 60 se activeaza acel skill de care zicea kobayashi. Ajungeam sa am +310% Magic Find cu Nephalem Valor lvl 3 ( cel de 30 min ) + Nephalem Glory lvl 3 ( cel de 30 sec ) + ce mai aveam eu pe iteme

  17. #317 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ah, deci dupa nivel 60, mai am un pic, sunt la 59 cu un erou. Merci, cred ca am incurcat valor cu glory

  18. #318 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    cel putin infernal helm, ar putea sa confirme cineva?
    Da, +25 exp dar in rest e slaba. Eu o tin ca-mi place cum arata da imediat me enervez si "o toc" ca nu mai suport sa vad sageti verzi la aproape fiecare helm gasit

    Acum nu-s acasa pt. a va zice numele lor (clar nu le-am retinut) dar eu am avut in cufar (by default) inca 3 legendary items din care unul are +12% movment speed. In rest e slab dar nu-l schimb pt. nimic in lume. Cu el + celelalte am ~ 29% movment speed.

    <3 Movment speed & kiting.

  19. #319 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    In caz ca aveti probleme cu The Crumbling Vault Event urmariti acest guide:
    Attached Images Attached Images expl_timed_dung_faster.png

  20. #320 SP
    Member styng's Avatar
    intrebare:
    Am intrat aseara 3 amici sa jucam impreuna pe xbox, fiecare avem microfoane ... doar party leader ii aude pe ceilalti 2 playeri ? Sau este ceva setare sa ne auzim toti?

    ps. am jucat pe sistem link

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 54 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast

Similar Threads

  1. Diablo III - X360 By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 28-06-2013, 08:23
  2. Diablo III Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 6 Last Post: 28-08-2010, 00:28
  3. Diablo III By 5uNNy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 24-08-2009, 18:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts