Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 54 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 ... LastLast
Results 861 to 880 of 1064

Thread: Diablo III

  1. #861 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu jucați cu Zero, are prea mult noroc

  2. #862 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Hai mă . Nu mi pică chiar așa multe legendare.
    LE: Mai lasă Drivecucu' și hai la un Diablo.

  3. #863 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Mai joaca cineva de pe aici jocul asta pe PS4? Nu ocazional, gen zilnic sau de cateva ori pe saptamana.

    As vrea sa fac rifturi in fiecare seara si m-am saturat de randoms( chit ca am dat de cativa pe T6 de nu puteam sa ma tin dupa ei), sau sa-mi cresc caracterele mai mici, sa ajung cu ele la 70.
    Mai bag si eu man, joc T6 si GR in general, daca te mai vad in joc cand sunt o sa-ti dau un invite. Poti veni si cu un personaj mai mic daca vrei sa-ti cresti, ma descurc pe T6 si de unu singur cu turetele de la DH

  4. #864 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Koba, am incercat sa intru in jocurile tale zilele trecute, dar nu m-a lasat( cred ca nu aveai PS+).

    Zero, te adaug.

    In alta ordine de idei, incerc sa imi fac build-ul de "holy shotgun", dar nu am tot gearul necesar, si mai sus de T4 nu fac fata...am cooldown reduction de 48%, dar nu am destul Critical Hit Damage, deci nu e viabil deocamdata. Mai am destul pana il perfectionez, e enervant deja.

    Am vazut in peregrinarile mele cu randoms un monk care rupea pe T5, si un DH pe T6 pe care abia il vedeam. Umplea ecranul cu foc si sarea dintr-un colt al hartii in altul instant. Nu stiu ce build folosea, but call me impressed!

  5. #865 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Hai mă . Nu mi pică chiar așa multe legendare.
    LE: Mai lasă Drivecucu' și hai la un Diablo.
    Deocamdată nu mai am jocul

  6. #866 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Dintr-o nebunie de a ta...in fine, ratezi momente pretioase de gameplay amuzant!

    PS: Azi nu stiu nici eu daca intru, ca joaca Barca, poate dupa meci. Maine sunt pe calare pe Rifturi!

  7. #867 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Sa îmi dați și mie un semn dacă jucați, în seara asta nu știu nici eu dacă pot, dar de mâine dimineață I'm in

    ---------- Post added 22-10-2014 at 08:16 ----------

    Ma băieți jucători de diablo 3, am în gând sa îmi fac un set inmortal king's nu știu cum, și sa dea dracii dacă am găsit ceva din setul asta. Am jucat de 2 ori jocul, am băgat rift-uri , GR, bounties, nimic... Am i doing something wrong?

    ---------- Post added 22-10-2014 at 16:22 ----------

    Hai ca scriu aici la greu. Am o problema, cu toate ca am loc în inventar, de fiecare data când termin cate un rift, rămân iteme pe care nu le pot lua. Îmi zice ca e full... A întâmpinat cineva asa ceva? S-a întâmplat nu o data, de fiecare data...

  8. #868 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Hi guys, puteti sa imi spuneti si mie va rog cum sta treaba cu build-urile pt un anumit caracter? Am un demon hunter si as vrea sa fac un build pt el dar nu stiu care. Plus ca ar fi bine venite niste sfaturi din partea unora care sunt mai bine pregatiti. Si stiu sigur ca sunt pe aici si urmaresc thread-ul. Multumesc anticipat

  9. #869 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Kragod cum iti merge cu shotgun built si ce shield folosesti? Am incercat si eu dar momentan mi se pare mai viabila arma care am gasit-o eu cu blessed shield infinit. Ma insel?
    Exista vreun shield special pentru shotgun? Cu armura sunt in regula.

  10. #870 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Da, Hellskull este cel mai bun shield pt shotgun build. Are bonus 10% damage pt 2 handed weapons, si ai nevoie de unul care iti da cooldown reduction.

    Cu shotgun build sunt 2 lucruri esentiale: cooldown reduction si Crit damage.

    -Cooldown reduction ideal ar fi de 55%, moment in care ai permanent akharat champion. Te descurci si cu 50%, dar o sa ai cam o secunda pana poti sa cast championul din nou.
    - Crit damage iti trebuie cel putin 45%

    Cat timp nu ai statsurile de mai sus, nu e viabil deloc shotgun build. Eu rezist ca viata pe T5- T6, dar nu am crit damageul destul de bun(inca nu am gear optim) si ii omor greu.

    Pana atunci, buildul cu blessed shield e mai bun, dar nu face fata pe T6, e bun cam pana la T4 asa.

    In concluzie, mai am de lucru la shotgun build, dar o sa il fac pana la urma.

  11. #871 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin2007 View Post
    Hi guys, puteti sa imi spuneti si mie va rog cum sta treaba cu build-urile pt un anumit caracter? Am un demon hunter si as vrea sa fac un build pt el dar nu stiu care. Plus ca ar fi bine venite niste sfaturi din partea unora care sunt mai bine pregatiti. Si stiu sigur ca sunt pe aici si urmaresc thread-ul. Multumesc anticipat
    Valentine la Demon Hunter sta simplu treaba, de cand cu ultimul patch 2.1 unde au nerfuit skill-ul Preparetion(punishment), si nu mai poti sa-ti incarci hatred-ul cu disciplina ca inainte pt ca au pus culdown acum, DH fiind mare consumator de hatred, nu prea mai sunt viabile nici un fel de build-uri de la T4-T5>in sus in afara de Marrauder 6 piece + turret's & pet's build.
    La buildul cu turete ai in mare parte 3 optiuni (elemental bulds) 1. Cold dmg buld, 2. Electric build si 3. Ice+Fire build
    Cele 3 tipuri de builduri sunt influentate de quiverul si arma care le ai la dispozitie...nu intru prea mult in detalii aici ca nu are rost, mai departe poti sa cauti si tu pe youtube sau pe site-ul asta: Diablo III Builds - Diablo Fans
    spor la killerit monstrii si don't forget Hunter is life, hunter is love!

  12. #872 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Da, Hellskull este cel mai bun shield pt shotgun build. Are bonus 10% damage pt 2 handed weapons, si ai nevoie de unul care iti da cooldown reduction.

    Cu shotgun build sunt 2 lucruri esentiale: cooldown reduction si Crit damage.

    -Cooldown reduction ideal ar fi de 55%, moment in care ai permanent akharat champion. Te descurci si cu 50%, dar o sa ai cam o secunda pana poti sa cast championul din nou.
    - Crit damage iti trebuie cel putin 45%

    Cat timp nu ai statsurile de mai sus, nu e viabil deloc shotgun build. Eu rezist ca viata pe T5- T6, dar nu am crit damageul destul de bun(inca nu am gear optim) si ii omor greu.

    Pana atunci, buildul cu blessed shield e mai bun, dar nu face fata pe T6, e bun cam pana la T4 asa.

    In concluzie, mai am de lucru la shotgun build, dar o sa il fac pana la urma.
    Ai vreun link cu shieldul pe care il folosesti? Cred ca il am si eu dar nu sunt sigur....

  13. #873 SP
    Junior Member Elanu's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin2007 View Post
    Hi guys, puteti sa imi spuneti si mie va rog cum sta treaba cu build-urile pt un anumit caracter? Am un demon hunter si as vrea sa fac un build pt el dar nu stiu care. Plus ca ar fi bine venite niste sfaturi din partea unora care sunt mai bine pregatiti. Si stiu sigur ca sunt pe aici si urmaresc thread-ul. Multumesc anticipat
    SKILLS:

    Elemental Arrow + Chill
    Vault (cu stun)
    Multishot - Burst Fire
    Sentry - Polar Station
    Cluster Arrow - Maelstrom
    Companion

    PASIVE:

    Custom Engineering
    Ballistics
    Perfectionist / Ambush ***
    Cull the Weak

    ITEMS:

    Marauder Boots = Dex + Vit + Armor + Cluster Arrow Damage
    Marauder Chest = Dex + All Res + Armor + (MOV DIAMANT DIAMANT)
    Marauder Pants = Dex + Vit + Armor + (MOV MOV)
    Marauder Shoulders = Dex + Vit + Cooldown + Sentry Damage
    Marauder Helmet = Dex + Crit Chance + Vit (?) + (DIAMANT)
    Tasker and Theo = Dex + Vit + Attack Speed + Resource Cost
    Bombardier Quiver = Dex + AS + Crit Chance + CD
    Reaper Wraps = Dex + Vit + Crit Chance + Cold Skills Damage
    Amuleta Ouroboros = Dex + Crit Chance + Crit Damage + Cold Skills
    RROG = Dex + Vit + AS + Crit Damage
    Curea Harrington Waistguard = Dex + Vit + %Life
    Arc Kridershot =

  14. #874 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Ai vreun link cu shieldul pe care il folosesti? Cred ca il am si eu dar nu sunt sigur....
    Hellskull - Game Guide - Diablo III asta e.

    Pt detalii interesante, PM.

  15. #875 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Mersi, cred ca il am dar trebuie sa verific diseara in inventar. Te anunt.

  16. #876 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    O sa fiu online diseara probabil, da-mi un invite la party sa discutam.

  17. #877 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Interesante şi utile discuţii. Ce bine e să văd pasioati de Diablo, însă am o întrebare. Eu nu am trecut ins pe next gen, mai joacă cineva pe PS 3 ?

  18. #878 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Hellskull - Game Guide - Diablo III asta e.

    Pt detalii interesante, PM.
    Am mai cizelat si eu builtul de shotgun, am incercat torment 5 solo aseara in rifturi si m-am descurcat fara probleme, in sensul ca am terminat vreo 3 fara sa mor. Sa ma incumet la t6?
    Apropos, vezi ca am gasit eu o versiune mai buna de shotgun flail, are mai multe atribute printre care cooldown reduction cu 10% si 22% area damage. Ti-o trimit?

  19. #879 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Trimite-o, sigur, shotgun flailul meu era jos oricum.

    Eu am helskull si cu wrath regen, daca consideri ca nu ai destul. Ai perm Akharats acum?

    In alta ordine de idei, mi-am dus toate 6 clasele la lvl 70. Planurile mele:

    1. Crusader cu blessed shield build( mai am de tweeked niste gear, dar in mare parte e facut)
    2. Crusader cu shotgun build( mai e de lucru aici)
    3. Wizard cu Hydra/ blizzard pe fire( aici e mai mult sau mai putin facut, nu imi mai bat capul prea mult)
    4. Sentry Demon Hunter( multumesc Koba pt ajutor. AIci vreau sa studiez putin sentry breakpoints, sunt curios cat de departe pot ajunge cu el)
    5. Witch Doctor cu pets build( nu am mare lucru pe el acum,daca are cineva gear pt buildul asta, sa imi spuna)
    6. Barb cu perm freeze( poate sa faca 3 leapuri consecutive si ingheata absolut tot- aici e mult de lucru)
    7. Monk cu fist of flying Dragon build( si aici nu am nimic din gear- daca are cineva ceva, let me know).

    Mi-am dus legendary gemul Myrae la lvl 26, si se simte diferenta. Urmeaza sa le duc si pe Bane of the powerful si pe bane of the trapped, un trifecta pt shotgun build si nu numai. Mai e mult pana departe. Nu mai zic ca inca nu m-am apucat de hellfire amulet...


    Pana una alta, nevasta-mea e in fata mea la paragon, eu sunt abia 206, ea este 271.
    Are un wizard pe Hydra, dar vrea sa isi schimbe buildul in asa numitul "superman build".

  20. #880 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Perm Akharats nu stiu daca am, ce sunt?

    Pentru blessed shield built folosesti acelasi gear(armura) ca si pentru shotgun?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 54 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 ... LastLast

Similar Threads

  1. Diablo III - X360 By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 28-06-2013, 08:23
  2. Diablo III Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 6 Last Post: 28-08-2010, 00:28
  3. Diablo III By 5uNNy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 24-08-2009, 18:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts