Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 185 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast
Results 801 to 820 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #801 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Care l ati avut pe Nasri? Cum.vi se pare..eu l am luat dar parca nu prea e cine stie ce....

    ---------- Post added 05-11-2013 at 09:24 ----------

    Cine imi recomanda un CAM bun pe BPL?

  2. #802 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Este bun Nasri, are suturi foarte bune, are dribling bunicel la fel si balans, este dinamic si poti crea atacuri sau crossing-uri fulminante cu el.
    David Silva peste el cam la toate capitolele, dar foarte scump.
    Iar un CAM de buget similar cu Nasri este Cazorla. Personal m-am inteles mai bine cu cazorla decat cu nasri overall..dar cu Nasri reuseam faze mai frumoase uneori.

  3. #803 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Mai era si Eriksen ..ce zici de el?

    ---------- Post added 05-11-2013 at 10:18 ----------

    Si e posibil sa nu se inteleaga asa d bine cu jucatorii daca are linie porticalie intre ei...de exem el e CAM iar in fata am ST pe Eto'o si Jovetic...stanga Schurlle dreapta Lennon....apropo ce LM si RM imi recomanzi pe BPL...ms

  4. #804 SP
    Ω Pira's Avatar
    De Eriksen se cam plange toata lumea, nu e mai nimic de el chiar daca are 5* weak foot. Cei mai buni CAM-i care i-am avut pana acum si de care am fost cel mai multumit au fost: Suarez, Rooney si Cazorla, cei mai cei din BPL. Rooney are niste suturi fenomenale in joc, plus ca e foarte strong iar asta conteaza mult anul asta. Suarez e un jucator veritabil.

  5. #805 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Inca nu am bani pt Suarez si Rooney acum am Etoo si Jovetic si imi plac...doar Nasri mi s a parut ca nu face banii aia..poate nu are fizic nu stiu...probabil o sa il incerc si pe Cazorla sa vad ...ziceti mi LM si RM ce imi recomandati...si CB ..deocamdata am Vertoghnen si Vermalen...pareri...in poarta Lloris.....CDM il am pe Ramires care m a incantat imi place mult.

  6. #806 SP
    Member gl79lui's Avatar
    http://www.easports.com/fifa/footbal.../profile/media

    la cate batai am luat prin seasons )) mi-a iesit si mie cu noroc golul asta )) sau asta : http://www.easports.com/fifa/footbal...profile/media/

  7. #807 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    Inca nu am bani pt Suarez si Rooney acum am Etoo si Jovetic si imi plac...doar Nasri mi s a parut ca nu face banii aia..poate nu are fizic nu stiu...probabil o sa il incerc si pe Cazorla sa vad ...ziceti mi LM si RM ce imi recomandati...si CB ..deocamdata am Vertoghnen si Vermalen...pareri...in poarta Lloris.....CDM il am pe Ramires care m a incantat imi place mult.
    Rm: Nani . CB: kosclelny sare foarte bn la cap , eu Cam am pe Dembele si sunt multumit de el

  8. #808 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    Inca nu am bani pt Suarez si Rooney acum am Etoo si Jovetic si imi plac...doar Nasri mi s a parut ca nu face banii aia..poate nu are fizic nu stiu...probabil o sa il incerc si pe Cazorla sa vad ...ziceti mi LM si RM ce imi recomandati...si CB ..deocamdata am Vertoghnen si Vermalen...pareri...in poarta Lloris.....CDM il am pe Ramires care m a incantat imi place mult.
    LM iti recomand Willian , e tehnic de numa , dar nu stiu sigur daca il poti converti din LW>LM
    CB as zice Kaboul , e tank in aparare sau cum zice Silvian92 Koscielny e foarte ok ! bafta

  9. #809 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by gl79lui View Post
    http://www.easports.com/fifa/footbal.../profile/media

    la cate batai am luat prin seasons )) mi-a iesit si mie cu noroc golul asta )) sau asta : http://www.easports.com/fifa/footbal...profile/media/
    Cand accesez linkurile imi arata ce videouri am eu...
    Foloseste butonul de sub video de SHARE VIDEO
    Cam asa:
    http://www.easports.com/fifa/footbal...ideo/172639776

  10. #810 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    De David Luiz ce spuneti?

    ---------- Post added 05-11-2013 at 14:48 ----------

    Si e vreo diferenta intre liniile verzi si cele portocalii legat de cum se inteleg intre ei??

  11. #811 SP
    Member ramusg's Avatar
    Il am, are overallul mai mare dar nu mai e atat de bun ca in 13, nu e nici de lepadat dar nu te da pe spate ca in 13, asa il simt eu.
    Multa lume spune ca nu prea mai conteaza PACE-ul anul acesta dar nu e chiar asa, nu mai e exagerarea de anul trecut dar tot e un punct pe care multi il siluiesc.

    Diferentele nu sunt f vizibile la acel nivel de legatura , am jucat contra unor echipe formate din jucatori imprastiati prin multe campionate si nationalitati diferite si tot reuseau sa centreze si sa inscrie, sa fuga, sa paseze si chiar sa castige relativ usor avand doar 2 faze, jocul asta te cam pacaleste.

    Apropo de pacalit, voi ati observat ca cei din atac stau tot timpul in spatele fundasilor adversi si din cauza ASTA sunt multe faze de offside , asta fata de 13 unde lumea se plangea ca nu sunt, si EA a mai furat putin pt a remedia in 14 dar se vede cu ochiul liber ca e o facatura.

    La fel e si cu umar la umar spamand O, il apleci pe ala ca o salcie tragand de el, impingand, lovind dar nu se da fault sau obstructie , EA nu a auzit de sanctionarea obstructiei, nu exista in regulament pt ei, si mai sunt multe, urmariti cu atentie animatiile si o sa vedeti cum intind piciorul la deposedarea cu O, anormal de mult, te rupi sub oute daca te intinzi asa dar pt EA e normal, ca doar jocul e SIMULATOR.

  12. #812 SP
    Junior Member albastru's Avatar
    A aparut cardul UT pentru Hagi
    hagi.jpg

    Pe urmatorul link exista si alti jucatori legends cu niste date total ireale cum ar fi Pele,Matthaus,Van Nistelroy sau Figo. Din cate imi aduc aminte in realitate ,excluzandu-l pe pele pe care nu l-am vazut jucand, ei erau mult mai slabi decat cum sunt prezentati in FIFA 14. Pele chiar asa de bun era? Ma indoiesc profund.Daca ar fi jucat Dobrin contra lui,in ziua de azi n-ar mai fi vorbit nimeni despre Pele.http://news.futhead.com/posts/***/26...ratings-part-4


    edit:nu se poate pune linkul din cauza ca un cuvant este cenzurat,e vorba de prescurtarea pentru "football ultimate team".Oricum se poate accesa de aici http://news.futhead.com

  13. #813 SP
    Member Nestea's Avatar
    Kosclelny e slab rau cu 68 str nu poate castiga nimic, eu am scapat repede de el.
    Pe postul de CAM De Bruyne al meu are goluri cat ambi atacanti,nu cred ca e o varianta mai buna acolo pentru bpl.
    Luiz il iei daca n ai ce face cu coins sau iti place castronul din cap..in rest e un fundas mediu,Kaboul e o varianta mai buna cu m/m si specialitate strength

  14. #814 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Nestea..cam ai dreptate cu De Bruyne...l am bagat prin min 70 si mi a dat gol spre deosebire de Nasri care inca nu imi arata nimic..deja l am luat pe Kaboul ..de Vertoghnen ce zici ?

  15. #815 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pentru CB pe un BPL, baza va ramane si in acest an David Luiz chiar daca nu mai este asa OP ca in alti ani, pe langa Kaboul/Kompany, chiar si Vertonghen. Legat de anumiti jucatori care pentru unii dintre noi dau randament si pentru altii nu, sunt multe variabile la mijloc. Sistemul pe care il jucati, jucatorii de pe langa ei, tactica folosita, stilul personal de joc, si evident, adversarii intalniti. Avand in vedere ca se pune mult accent pe Strenght in 14, evident ca unii CAM mai firavi nu o sa faca fata, mai ales cand intalnesti foarte des formatii puternice de BPL. Eu incepusem cu Rosicky care si-a facut treaba pentru cat am dat pe el, i-am incercat pe rand pe Eriksen (care a fost penibil), Mata, Coutinho, Oscar (tehnici, dar slabi in dueluri 1 vs 1). Wilshere este bunicel, dar pentru mine parca face mai mult treaba de CM/CDM. Nasri pare cel mai echilibrat, cel putin pentru echipa mea. Imi face cu ochiul si un Rooney CAM, desi cred ca as da banii degeaba, la fel si Ozil, o gramada de coins si face fix ce face si un 78 OVR.

  16. #816 SP
    Member dragosbc's Avatar
    eu folosesc pe lampard cam si are randamentul foarte bun , shoturi , pase mai ales si foarte greu pierde minfea umar la umar, nu se intoarce la fel de repede ca altii dar daca te obisnuesti cu el , este foarte bun, rar trage pe langa poarta de la distanta, iar centrari , impecabil si pase in adancime pe jos

  17. #817 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Lampard este nu bun, ci foarte bun pentru suturi de la distanta si dueluri 1 la 1, ca si Gerrard de altfel, in 12-13 numai de asta ii luam la mijloc, dar faptul ca le ia mult sa se intoarca si nu pot sa depaseasca majoritatea adversarilor nici macar pe o portiune mica de sprint, ma face pe mine sa zic pas. Evident, asta nu este universal valabil, fiecare are un alt stil/viziune de joc. Te obisnuiesti cam cu orice daca il faci de mai multe ori, asa si cu folosirea unor jucatori ca el.

  18. #818 SP
    Ω Pira's Avatar
    Kompany ramane in continuare nr. 1, avand la stats-urile de tackling, strenght cele mai high, apoi urmat de Vertonghen, a doilea pe podium, bineinteles in opinia mea.

  19. #819 SP
    Member gl79lui's Avatar
    asa am folosit, dar nu stiu de ce apare linkul altfel..

  20. #820 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    @gl79lui nu ai copiat tot linkul. Vezi ca este mai mare decat se vede in casuta aia...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 185 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts