Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 107 of 185 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 157 ... LastLast
Results 2,121 to 2,140 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #2121 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    normal ca nu le convine ca fac altii bani pe spinarea lor, prin autobuyere...
    Pe mine nu ma intereseaza ca fac ei bani, pe mine ma deranjeaza ca-mi strica experienta de joc intru totul (in cazul in care serverele de APP merg prost din acest motiv)
    Am ajuns la concluzia asta fiindca in Fifa13 webapp-ul mergea mai bine, probabil nu era invazia asta de autotradere.

    ---------- Post added 13-03-2014 at 11:23 ----------

    LE: minunat, azi alta buba in webapp..toate item-urile din tradepile s-au resetat si au ajuns Ready For Sell la pretul de 150 coins. cu alte cuvinte trebuie sa le repun la vanzare manual...

    ---------- Post added 13-03-2014 at 11:29 ----------

    Cel putin la mine nu mai pot pune nimic la vanzare...dupa ce pun un item la vanzare imi da mesaj "Oooops an error has occured..etc"

  2. #2122 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    macar a intrat un IF la pack-uri
    Attached Images Attached Images if-marcus-berg.jpg

  3. #2123 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    nice, pe ps vad ca e peste 50k, pe xbox e undeva la 25-30

  4. #2124 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ideea este că plăteşti pt. online, nu mă interesează cine ţine server-ul, dacă iei de bune scuzele lor e trb ta.

  5. #2125 SP
    Junior Member Vintila27's Avatar
    Salut!

    Am urmatoarea problema: nu ma pot conecta ta EA servers pt a juca online!
    Mentionez ca ma joc pe o consola xbox 360.La live se conecteaza, celelalte jocuri(COD BO, COD Ghost) merg online dar acesta nu!Imi apare mesajul: "Cannot connect to EA servers, please try again later."

    Aveti idee ce pot sa fac pt a juca multiplayer?

  6. #2126 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Ideea este că plăteşti pt. online, nu mă interesează cine ţine server-ul, dacă iei de bune scuzele lor e trb ta.
    1) platesti jocul in sine si punct! nu platesti suplimenar pt online cum era inainte. e la alegerea ta daca intri online sau nu. daca cineva nu intra online inseamna ca iti plateste tie online-ul sau ca ar trebui sa plateasca mai putin?
    2) te-a luat gura pe dinainte, nu cred nicio scuza pt ca nu este si n-a fost vorba de nicio scuza, eu ca si altii am dezbatut niste probabilitati. asa ca citeste mai cu atentie pe viitor.

    in rest...vad ca tot in mentenanta sunt ..cel putin pe webapp.

  7. #2127 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    1) platesti jocul in sine si punct! nu platesti suplimenar pt online cum era inainte. e la alegerea ta daca intri online sau nu. daca cineva nu intra online inseamna ca iti plateste tie online-ul sau ca ar trebui sa plateasca mai putin?
    2) te-a luat gura pe dinainte, nu cred nicio scuza pt ca nu este si n-a fost vorba de nicio scuza, eu ca si altii am dezbatut niste probabilitati. asa ca citeste mai cu atentie pe viitor.

    in rest...vad ca tot in mentenanta sunt ..cel putin pe webapp.
    Baţi câmpii şi am închis discuta despre altceva.
    Sunt cam 5000 de players online în acelaşi timp în ultimate.
    Din moment ce joci online eşti abonat la net.
    Vii acasă de la muncă şi vrei să te relaxezi, te gândeşti să faci un CS 1.6, intri in joc şi cauţi un server şi când să joci pauză, se întrerupe, merge greu şi aşa mai departe, plăteşti 40 de lei pe luna pt asta, suni la provider îţi dă un răspuns că nu este vina lor dar sunt unii in reţea care trag torente la greu şi din cauza asta merge greu, după tine începi să îi înjuri pe ăia ca de ce trag, după mine înjur provider-ul că nu respectă înţelegerea.
    Şi da este alegerea mea să joc online şi da plătesc şi da vreau să joc cum trebuie, ma doare pe mine in cur că fac aia trading de ce s-a dat posibilitatea de a face în afară jocului.

  8. #2128 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    1) platesti jocul in sine si punct! nu platesti suplimenar pt online cum era inainte
    Inainte plateai si nu plateai pentru online. Pentru jocurile sigilate nu plateai nimic in plus, ci doar pentru jocurile luate la second-hand se cumpara un online pass, daca era folosit.

    ---------- Post added 13-03-2014 at 20:50 ----------

    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Sunt cam 5000 de players online în acelaşi timp în ultimate.
    Unde se vede cati useri sunt online la UT?

    ---------- Post added 13-03-2014 at 20:54 ----------

    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Vii acasă de la muncă şi vrei să te relaxezi, te gândeşti să faci un CS 1.6, intri in joc şi cauţi un server şi când să joci pauză, se întrerupe, merge greu şi aşa mai departe, plăteşti 40 de lei pe luna pt asta, suni la provider îţi dă un răspuns că nu este vina lor dar sunt unii in reţea care trag torente la greu şi din cauza asta merge greu, după tine începi să îi înjuri pe ăia ca de ce trag, după mine înjur provider-ul că nu respectă înţelegerea.
    Provider-ul nu-ti asigura niciodata o viteza minima. Daca vrei teava ta proprie, poti negocia cu provider-ul un abonament cu IP fix si esti numai tu pe teava, dar costa extra.

  9. #2129 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Atunci de ce s-a scos online pass-ul ? Eu am înţeles ca bani din plus nu se duc la EA, se duc la Sony ( presupun, nu ştiu ce se întâmplă cu ei ).
    Atâta vreme cât îţi cer bani pentru un serviciu de calitate, trebuie să ţi-l ofere fără scuze non stop.

  10. #2130 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Pai Sony ce vina are pentru ca nu merg serverele EA? Sony iti cere bani pentru PS Plus, unde iti da acces la serverele EA prin PSN/SEN. Sony nu-ti garanteaza functionarea serverelor EA.

    Nu se mai baga online pass deoarece se scot bani din dlc-uri si la fifa din ut.

  11. #2131 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Baţi câmpii şi am închis discuta despre altceva.
    Sunt cam 5000 de players online în acelaşi timp în ultimate.
    Din moment ce joci online eşti abonat la net.
    Vii acasă de la muncă şi vrei să te relaxezi, te gândeşti să faci un CS 1.6, intri in joc şi cauţi un server şi când să joci pauză, se întrerupe, merge greu şi aşa mai departe, plăteşti 40 de lei pe luna pt asta, suni la provider îţi dă un răspuns că nu este vina lor dar sunt unii in reţea care trag torente la greu şi din cauza asta merge greu, după tine începi să îi înjuri pe ăia ca de ce trag, după mine înjur provider-ul că nu respectă înţelegerea.
    Şi da este alegerea mea să joc online şi da plătesc şi da vreau să joc cum trebuie, ma doare pe mine in cur că fac aia trading de ce s-a dat posibilitatea de a face în afară jocului.

    Prietene, n-am spus ca ii injur pe aia, am spus ca ma deranjeaza ca imi strica experienta online! nu am injurat EA, nu am injurat userii de autobuyers!
    Este vorba despre experienta mea ca si jucator, nu ma intereseaza cum reusesc ei s-o duca la bun sfarsit, fac un server cat casa poporului de mare, anihileaza prin taierea capului utilizatorii de autobuyer( si ma simt nevoit sa ma repet pt ca tie iti e mai precara memoria, este in continuare doar o presupunere) nu ma intereseaza pe mine, pe mine experienta de joc ma intereseaza.

    N-am chef sa-ti demontez aberatiile..sincer, sper ca recitirea te va ajuta

  12. #2132 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Prietene dute şi joacă fifa şi lasă forumul.

  13. #2133 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @SWTFU da omu' nu se mai da PASS iar pretul este identic..sa zicem ca inainte nu plateai, desi cronologia spune ca plateam, iar acum platim pretul umflat Insa tot inainte la un joc SH plateai PASS-ul separat, dar nici jocul SH nu-l plateai in FullPrice..deci tot acolo ajungi

    Vrei sa stii cati useri sunt online? ia-ti si tu autobuyer Glumesc...treaba e simpla si e doar un pic de matematica! (statistica)
    Daca la ora de varf in UT se afla pe market in jur de 2.5 milioane de item-uri, iar un user poate tine maxim 80 de items, rezulta ca pot fi in acel moment minim 31.000 de useri online care tranzactioneaza. Insa un om poate detine mai multe conturi, statistic vorbind daca luam o medie de 40 de item-uri pe PILE/User si 1 user activ din 4 rezulta o incarcare de 15.000 useri ONLINE.

    ---------- Post added 13-03-2014 at 22:18 ----------

    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Prietene dute şi joacă fifa şi lasă forumul.
    n-ai si tu textele tale?
    apropo...tot aici pe forum poti invata multe, ca de exemplu ce inseamna server, flood, retelistica, negociere...samd
    spor la lectura

  14. #2134 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Te las pe tine să înveţi pentru ca apoi să conspiri in continuare.

  15. #2135 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Vrei sa stii cati useri sunt online? ia-ti si tu autobuyer Glumesc...treaba e simpla si e doar un pic de matematica! (statistica)
    Daca la ora de varf in UT se afla pe market in jur de 2.5 milioane de item-uri, iar un user poate tine maxim 80 de items, rezulta ca pot fi in acel moment minim 31.000 de useri online care tranzactioneaza. Insa un om poate detine mai multe conturi, statistic vorbind daca luam o medie de 40 de item-uri pe PILE/User si 1 user activ din 4 rezulta o incarcare de 15.000 useri ONLINE.[COLOR="Silver"]
    Un calcul fascinant, dar logica elementara ne spune ca oricine face trade manual in mod serios are trade pile de 80 (si mai mereu plin) iar cei care au autobuyere fac asta de pe nspe conturi fiecare.

    Problema sunt astia cu autobuyerele, care echivaleaza fiecare cu nspe useri care joaca in mod legitim. Si n-ar fi mare lucru sa-i prinda, daca si-ar bate un pic capul. In primul rand ar trebui facute verificari in legatura cu numarul de conturi facute de pe fiecare consola, sa-i zboare pe aia care incalca evident tos-ul.

  16. #2136 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Pe xbox e putin mai greu ... pt ca la fiecare cont in parte trebuie sa cumpere abonement de Live ..

  17. #2137 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    N-am cautat dar intreb aici : cum sunt autobuyerele ? De unde se cumpara ? de curiozitate întreb

  18. #2138 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by silvian92 View Post
    Pe xbox e putin mai greu ... pt ca la fiecare cont in parte trebuie sa cumpere abonement de Live ..
    Da, ai dreptate in legatura cu Xbox. Eu vorbesc de PS3, pe care joc. Aici au fost serverele praf in ultima vreme, din cauza numarului mare de conturi.

    ---------- Post added 14-03-2014 at 17:14 ----------

    Apropo, imi poate spune cineva (care sa aiba experienta cu cele doua jocuri, nu fanboys care au pareri despre un joc desi il joaca numai pe celalalt) cum e suportul celor de la Konami? Adica ai vreo sansa de a rezolva ceva cu ei daca intervine un glitch in joc?

    Intreb pentru ca sunt total deceptionat de suportul inexistent al celor de la EA. Am cumparat prin ianuarie upgrade-ul de 10 itemuri la tradelist (primul, ala de pe la lvl 11 sau cam asa ceva), in catalog apare ca fiind cumparat dar lista a ramas tot de 30 (pana mi-a facut un coleg de suferinta cadou restul de upgrade-uri, pe urma am ajuns la 70) . Am deschis caz, am stat pe chat cu niste inepti de la EA, am dat mailuri, NIMIC pana in ziua de azi, nici un fel de raspuns.

    Ma gandesc serios ca in sezonul urmator sa-i dau o sansa PES-ului, mi se pare inadmisibil ca o companie care vinde an de an un produs usor modificat si face carci de bani de pe urma lui sa ofere un suport practic inexistent.

  19. #2139 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Daca are cineva un Diego Costa IF, si vrea trade cu Neymar Hawk +45k sa-mi dea PM. Pe X360.

  20. #2140 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    FFF astept cu nerabdare sa imi ajunga consola si Fifa 14 ... sa joc si eu un UT,

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 107 of 185 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 157 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts