Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 119 of 185 FirstFirst ... 19 69 109 117 118 119 120 121 129 169 ... LastLast
Results 2,361 to 2,380 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #2361 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Gareth Bale's brilliant goal against Rayo Valleca…:

  2. #2362 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Ai gresit thread-ul.

  3. #2363 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Eu am o problemă cu deposedarea, pur şi simplu nu înţeleg deloc ce dreaq au făcut ăştia la joc, dacă apas R1 să vină suport la om, jucătorul o rupe la fugă în atac dacă apas x stă că boul si dacă intru cu takle ratează, mă scoate din sărite chestia asta, trebuie umblat la setări ?
    Si eu am aceeasi problema, apas "Contain" (R2 la mine) si juatorul o rupe la fuga in fata .
    Eu nu vad diferente mari la metoda de a schimba jucatorul, care e indicat Air Balls, Auto ? Manual cred ca e dificil...

  4. #2364 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    La mine e pe Air Balls, dar a ramas asa de la Fifa 12. Asa m-am obisnuit si asa ma descurc mai bine cu deposedarea, insa poate diferi de la stil la stil. Cel mai bine e sa incerci sa joci cate un meci cu fiecare setare in parte si asa-ti vei da seama care ti se potriveste.

    Off:

    Azi am luat si eu Divizia 1 la UT in sfarsit...

  5. #2365 SP
    Member gl79lui's Avatar
    felicitari!!! pe ce consola joci? eu am ratat titlul de prin decembrie, de atunci nu mai reusesc mare branza

  6. #2366 SP
    Member Nestea's Avatar
    Aveti eroarea aia la sfarsit de meci cand castigi iti iese din ut..asta se intampla cam 1 la 10 meciuri.

  7. #2367 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Quote Originally Posted by gl79lui View Post
    felicitari!!! pe ce consola joci? eu am ratat titlul de prin decembrie, de atunci nu mai reusesc mare branza
    Multumesc. Sunt pe X360.

    Astea sunt echipele mele :

    La nemti mi-ar mai trebui Neuer, Reus ( sau Ribery ) si Robben.

    In Anglia as mai avea nevoie de Yaya, Hazard ( poate si Aguero ).
    Attached Images Attached Images asasd.png untitled.png

  8. #2368 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by M4nU370 View Post
    Si eu am aceeasi problema, apas "Contain" (R2 la mine) si juatorul o rupe la fuga in fata .
    Eu nu vad diferente mari la metoda de a schimba jucatorul, care e indicat Air Balls, Auto ? Manual cred ca e dificil...
    Manual.

  9. #2369 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    Quote Originally Posted by JamiroQuai View Post
    Multumesc. Sunt pe X360.

    Astea sunt echipele mele :

    La nemti mi-ar mai trebui Neuer, Reus ( sau Ribery ) si Robben.


    In Anglia as mai avea nevoie de Yaya, Hazard ( poate si Aguero ).
    Eu intotdeauna am avut probleme cu echipele care joaca 4-3-2-1...

  10. #2370 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    Eu intotdeauna am avut probleme cu echipele care joaca 4-3-2-1...
    Sa fiu sincer, formatia asta este ca un as in maneca pe care il scot cateodata. O mai foloseam la *** 12. De obicei joc 4-1-2-1-2, dar anul asta nu mi-a mers. Am schimbat in 3-5-2 si tot degeaba. Apoi am observat ca absolut toti care imi faceau probleme jucau cu wingeri in fata. 4-3-2-1 si 4-3-3 ( toate versiunile ) sunt cele mai bune formatii de jucat la *** 14. Cel putin, in ceea ce ma priveste, cam astia sunt adversarii care mi-au dat mari batai de cap.

  11. #2371 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Ce st uri sa mi iau si eu?ms
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1396259285485.jpg

  12. #2372 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Managerul e pus degeaba ... nu te ajuta la nici un jucator ...... iar ST : Diego Costa

  13. #2373 SP
    Junior Member EdenIsNotEnough's Avatar
    Quote Originally Posted by JamiroQuai View Post
    Multumesc. Sunt pe X360.

    Astea sunt echipele mele :

    La nemti mi-ar mai trebui Neuer, Reus ( sau Ribery ) si Robben.

    In Anglia as mai avea nevoie de Yaya, Hazard ( poate si Aguero ).

    pentru Nemtia incearca variantele astea ieftine daca vrei:

    fundasi - Hummels si Boateng (macar hummels in locul lui Sokratis)
    mijloc - Diego in locul lui Gustavo (tot de la Wolfsburg) si de Bruyne in locul lui Prince
    atac - Mandzukic ca ST si Guardado ca LF

    Pana sa ii cumperi pe Neuer/Reus/Ribery ai de imbunatatit echipa destul , sau poate iti plac in mod deosebit jucatorii astia.

  14. #2374 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Mai bun mi se pare Aubumeyang decat Mandzukic ...

  15. #2375 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    Reus e bun, de Riberry daca ai bani esti tare. Ramos IF e o optiune acceptabila in atac in locul lui Diouf. La mijloc e ok, Boateng e bun, si eu il folosesc. Robben, la fel, daca ai bani, merita din plin..insa sa stii ca Farfan e foarte foarte bun pentru banii pe care i-ai da pe el.. Banuiesc ca joci cu Through balls foarte mult .

    ---------- Post added 31-03-2014 at 15:33 ----------

    Mandzukic e bun in repriza a doua dupa ce obosesc un pic fundasii adversi..eu asa il folosesc si a dat f multe goluri decisive

  16. #2376 SP
    Junior Member EdenIsNotEnough's Avatar
    Este mai bun daca iti place sa ataci direct poarta, Mandzukic e mai usor de jucat cu centrari aruncate pe el.

  17. #2377 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Mandzukic este exclusiv pentru cei care centreaza mult. M-a rupt ieri unul cu el, mi-a dat 3 goluri cu capul. In rest nu e cine stie ce jucator. L-am incercat si eu.

    L-am avut si pe Aubameyang, din perioada cand jucam 4-1-2-1-2 si l-am incercat si pe formatia asta, insa e foarte fragil. Un umar daca-i dai, s-a dus la garla. Diouf e mai puternic si loveste si bine cu capul.

    Pe LF nu l-as pune pe Guardado. Are attacking high si defending medium. Pe el l-am avut LM si era foarte bun. Dar pe formatia asta nu cred ca are ce cauta in teren. Nu vreau sa-l caut cand scap pe contra atac si el sa-mi stea in propria jumatate.

    Prince Boateng mi se pare chiar ok. Si plus de asta, De Bruyne nu are randamentul defensiv asa bun precum al lui. Mie-mi trebuie jucatori pe CM care sa vina sa recupereze mingea.

    Pe Boateng ( CB ) l-am avut cand jucam 3-5-2 si mi s-a parut foarte slab. Si la cap, si la deposedari. Bine, l-am avut pe cel upgradat, nu stiu cum joaca ala normal, ca, la precedentele F.U.T.-uri, jucatorii standard erau cei mai buni.

    Hummels e bun, dar pentru o divizie mai slaba. La cat de incet e, ramane bulevard in aparare cand scapa singuri doi atacanti de viteza. N-am vazut pe nimeni sa-l aiba.

    Subotic pot sa spun ca mi-a placut, in schimb. Dar nu mai mult decat Santana si Sokratis.

    L-am incercat si pe IF Toprak si e chiftea. Mai bine bag un bronzat in aparare.

    Nu stiu cum o fi IF Digne, dar nu cred ca e ceva de capul lui.

  18. #2378 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Ceva sugestii de imbunatatire pt mine?
    Variante ieftine nu prea mai vad (poate aveti voi sugestii), asa ca ar cam trebui sa-mi directionez viitoarele fonduri spre echipa cu potential mai mare.. which is (ENG presupun)?

    Also, as prefera totusi variante mai "ieftine" (sa zicem max 25-30k) pe care sa le implementez incetisor...vistieria clubului e cam goala.
    Attached Images Attached Images esp-liga-bbva.jpg eng-barclays-pl.jpg

  19. #2379 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Mi-a ramas un Jesus Navas blocat in transfer targets... Adio 16.000 coins.

  20. #2380 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    Reus e bun, de Riberry daca ai bani esti tare.

    Ribery nu merita niciodata, decat daca ai coins cu are chiar n-ai ce face. Iar lasandu-l pe el la o parte, Reus cred ca e cel mai bun LW din FIFA 14.

    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    Ramos IF e o optiune acceptabila in atac in locul lui Diouf. La mijloc e ok, Boateng e bun, si eu il folosesc. Robben, la fel, daca ai bani, merita din plin..insa sa stii ca Farfan e foarte foarte bun pentru banii pe care i-ai da pe el.. Banuiesc ca joci cu Through balls foarte mult .
    Farfan este excelent pentru aia 1500 de banuti. E drept ca diferenta de la Robben la el se vede clar (abia am apucat sa joc vreo 15 meciuri de cand il am, dar e impresionant chiar si ca RM, o sa vad cum se comporta ca RW, cred ca si mai bine) dar diferenta de bani e si mai clara.


    Alt jucator cat de cat mai scump la care se vede clar diferenta fata de cei ieftini este Scweinsteiger. Si tineti cont ca eu sunt la primul sezon de FIFA pe consola, si ala inceput in decembrie, deci unul care chiar stie sa joace scoate mult mai mult din jucatorii astia.
    La fel Lahm cu shadow pe el, dintr-o data adversarii nu prea mai centreaza din flancul ala.

    De fapt, mie punctul slab al unei echipe de Bundesliga mi se pare Alaba. E drept ca nu am incercat IF-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 119 of 185 FirstFirst ... 19 69 109 117 118 119 120 121 129 169 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts