Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 138 of 185 FirstFirst ... 38 88 128 136 137 138 139 140 148 ... LastLast
Results 2,741 to 2,760 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #2741 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    eu sincer mi-am dat seama ca am ramas in urma fata de copiii care stau zilnic si rup controller-ul...pur si simplu mi-a dat seama ca nu exersez si nu am cum sa fiu la nivelul la care visez ca sunt nu stiu perfect fake-shot, nu stiu body feint, nu stiu nimic..nici macar sa dau drumul la timp la minge... de ce sa ma enervez cand de fapt sunt slab..? am fost candva destul de bun, dar lipsa de practice isi spune acum cuvantul

  2. #2742 SP
    Member gl79lui's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    frumos...parca costa undeva la 1,5 mil coins...dar nu l-as da pana nu l-as incerca cateva meciuri
    l-am vandut graphic3.jpg , eu am echipe pe BBVA si Serie A , asa ca mi-am luat jucatori din aceste campionate cu banii de pe el.
    L-am jucat 3 meciuri, e beeeestial pe sprint si dribling, n-am inscris cu el ,aveam Chemistry 4 pe BBVA insa cine il are pe BPL merita toti banii.

  3. #2743 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    In cat timp se recupereaza banii (1,9 mil coins) ?

  4. #2744 SP
    Member gl79lui's Avatar
    graphic4.jpg pare o nebunie sa dau toti banii pe jucatori dar altceva n-aveam ce face cu ei.

  5. #2745 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Puteai sa vinzi coins-urile pe bani reali.

  6. #2746 SP
    Member gl79lui's Avatar
    si cat luam pe ei? 100 de euro? 150? si mergeam intr.o seara intr.un club si ii frecam pe toti....neahh..eu cred ca e mai mare satisfactia sa am jucatorii pe care mi.i doream.

  7. #2747 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Ii tineai pentru FIFA 15.

  8. #2748 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    Quote Originally Posted by gl79lui View Post
    Attachment 221102 pare o nebunie sa dau toti banii pe jucatori dar altceva n-aveam ce face cu ei.
    era o idee buna zic eu un casillas toty...sau sa astepti pana iesea toty in spania il luai pe courtois ...ca sigur o sa fie in echipa...conteaza mult, enorm de mult portarul mai ales in situatii de 1 la 1 in fifa14. Oricum e o echipa misto ramos motm .hmmm...adorabil

  9. #2749 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu din banii facuti acum cu market crash-ul asta am donat 100k unui prieten care abia s-a apucat de UT. i-am dat un boost

    Am observat ceva si nu doar o data. De fiecare data cand aplic cate un card de training, fie pe jucatori, fie pe portar echipa joaca din contra...mai prost! am aplicat la un meci vreo 10 carduri de training pe diversi jucatori...am luat o bataie de la o echipa mai slaba decat a mea...pur si simplu Aubameyang care avea 99 la PAC abia ca alerga...
    in fine, poate doar mi se pare dar s-a intamplat cam de fiecare data. De multe ori aplicam All values training pe GK...lua niste goluri de toata frumusetea

  10. #2750 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Exact acelasi lucru se intampla si la mine, insa doar cu portarii. Tin minte ca i-am dat un attribute card de +10 parca lui Benteke si era mult mai bun. Ma rog nu stiu daca merita 1000-1500 coins ca sa iti joace un jucator putin mai bine in conditiile in care primesti max 750 coins pe meci.

    Revenind la problema RW-ului din BPL, l-am vandut pe Schurrle IF cu 4750 profit ( cu tot cu taxa ). Pe cine imi recomandati sa iau? Ultima varianta ar fi TOTS Sterling...

  11. #2751 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    ok, ia-l atunci pe TOTS Sterling ...nu stiu nici un RW foarte bun, si eu l-am avut pe schurrle IF..si eu l-am vandut

  12. #2752 SP
    Member akzation's Avatar
    Sterling sau Jesús Navas , ar merge si Walcott dar mie nu prea imi place inafara de viteza.

  13. #2753 SP
    Member ramusg's Avatar
    @SWTFU, ori vorbesc chineza , ori mandarina, tu chiar crezi ca FIFA se poate asimila cu jocul de fotbal adevarat. Bravo, te admir, iti trebuie...ceva aparte, special, de copilas, sa poti face asta, toata admiratia mea.

    Daca nu e in fiecare meci un gol in min 45 sau 90 e la ficare doua meciuri, si asta o pot comfirma sute de postari pe n forumuri. Apropo de pasele on line, tu crezi ca atunci cand merg pasele alea de ping pong tu esti cel care imprima puterea pasei de ajunge ea la fix tot timpul? cand dai o pasa cu L1 X la un jucator pe pozitie viitoare dar foarte aproape de tine si pasa aia parca incetineste special sa-l astepte pe ala sa preia e tot pe OFF?

    Te admir din nou, esti un geniu al fotbalului virtual, un munte de logica fotbalistica... A.. cand apesi L2 si jucatorul care se apara, sta ca nesimtitul fara sa schiteze nimic chiar daca ala din fata dribleaza, fenteaza, face stanga dreapta si el din pozitia nemiscat intinde piciorul si nimereste basica tot din fotbal este.

    Daca ar cunoaste fundasii din fotbalul real chestia asta crezi ca ar mai face MESIA si RONALDO sau NEYMARELUL 1 ( uno) DRIBLING? SAU mai e si JOCHEUL ALERGATOR SI DEPOSEDARE PERFECTA...si nu e SF, nu, nu e !

    AAAAAA! mai e ceva... UMAR LA UMAR...numai ca in FIFA e umar din spate, tras de tricou, intins mana din spate( dar e umar la uma) se indoaie ala care e cu basica IN FATA LUI, dar nu e fault, nu, asa ai vazut tu ca e si in realitate. Da , se numeste OBSTRUCTIE.

    Stii cate pacaleli de genul sunt in SF FIFA 14? E un lucru numit IN AFARA JOCULUI, in 13 toata lumea s-a plans ca nu prea exista IN AFARA JOCULUI, acum in majoritatea timpului jucatorii din fata stau OFFSIDE chiar daca tu joci in careul tau, daca dai o pasa spre un jucator care nu e in OFFSIDE AI-ul ( ORDINATORUL SAU ÖRDINARUL") trimite un jucator din OFFSIDE spre basica, si gata , avem si OFFSIDE, si asta se repeta de f multe ori.

    Vrei sa-ti mai spun? M-am plictisit dar eu te admir, sincer ,pt increderea pe care o ai in EA.

    PS: Cand iti place sa conduci dar pe lume sunt doar 2 tipuri de masina si alea PROST facute AI TOT DREPTUL SA TE PLANGI pt ca vrei sa faci ce iti place, sa sofezi bine, sa ai o traire placuta a pasiunii tale. Daca erau o mie de tipuri de masina( cum sunt,...exagerez) atunci nu ai scuza pt PLANS.

    Capiche? ... sunt sigur ca nu si iar o sa apari cu un raspuns argumentat din meciul Viitorul - U Cluj.

  14. #2754 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Love you EA

    imageuploadedbytapatalk1399314708.417949.jpg


    PS: Eu sunt Funky Fresh

  15. #2755 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru97 View Post
    Love you EA

    Attachment 221125


    PS: Eu sunt Funky Fresh
    Să înţeleg că ai mâncat bătaie ? Că nu se vede scorul.

  16. #2756 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Greseala mea, 2-3 pt adversar a fost scorul.

  17. #2757 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    @ramusg: aia se numeste ca fundasul nu se duce dupa fenta (din pacate EA n-a implementat "ruperea coloanei").

    Obstructie nu e ceea ce-ai descris tu, ci e altceva: e cand un jucator se baga intre tine si minge si te impiedica sa ajungi la mingea jucata de tine. Adica se pune ca un zid intre tine si minge.

    Iti recomand sa treci la 2014 FIFA World Cup, unde pasele nu mai sunt asa de asistate ca la FIFA, ci daca nu tii cat de cat bine directia din L3 dai pase gresite.

  18. #2758 SP
    Member florent's Avatar
    Faza cu offside-ul ma enerveaza si pe mine , nici macar nu apuci sa vezi faza ca se si fluiera offside pentru ca , dintr-un grup de jucatori care asteapta mingea , este selectat unul care este in offside . De asemenea , cand se da o pasa lunga si alearga 2 dupa ea , unul din pozitie regulamentara , unul din offside intotdeauna se selecteaza automat cel aflat in offside iar daca dai R1 sa schimbi pe celalalt nu se schimba , pana dai din R3 se fluiera offside .

  19. #2759 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    legat de offside am vazut si eu o faza de cacao aseara... am dat lobata peste aparare, Gundogan alerga dupa minge si scapa singur cu portarul..plecat din pozitie regulamentara...insa s-a dat offside pt ca a ramas selectat Lewandowski care initial era in offside...deci nu conta ca nu avea treaba cu faza, imporant a fost ca el era selectat..in fine...e doar un joc facut de niste idioti pe care ii doar in basca de neplacerile creeate utilizatorilor..atata timp cat ei vand zeci de milioane de copii de ce sa se mai streseze cu de'al de mine

  20. #2760 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    AAAAAA! mai e ceva... UMAR LA UMAR...numai ca in FIFA e umar din spate, tras de tricou, intins mana din spate( dar e umar la uma) se indoaie ala care e cu basica IN FATA LUI, dar nu e fault, nu, asa ai vazut tu ca e si in realitate. Da , se numeste OBSTRUCTIE.
    Exact, asta este total adevarata. si da se numeste obstructie atat timp cat cel care incearca sa ajunga la minge este evident ca prin viteza n-o poate face si atunci "apeleaza" la obstructii (actiuni prin care impiedica jocul desi nu are de gand sa joace balonul, asta fiindca nu il poate ajunge pentru al juca)
    Nici eu nu inteleg cum in lumea reala de cele mai multe ori se fluiera fault iar in FIFA nu...te obstructioneaza ala de-ti sar fulgii, ba mai mult de obliga sa lovesti mingea gresit astfel incat s-o scapi de cele mai multe ori in aut de poarta.

    Quote Originally Posted by SWTFU View Post

    Obstructie nu e ceea ce-ai descris tu, ci e altceva: e cand un jucator se baga intre tine si minge si te impiedica sa ajungi la mingea jucata de tine. Adica se pune ca un zid intre tine si minge.
    Man, aici gresesti, obstructie nu inseamna neaparat interpunerea intre jucatorul in actiune si balon, inseamna orice actiune cu care impiedici jocul desi tu nu poti juca balonul! Ca te interpui, ca il tragi pe ala de maneca atunci cand trece pe langa tine desi nu ti-ai aratat intentia de ajuca mingea, ca ii bagi un deget in ureche inainte sa suteze...astea se numesc obstructii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 138 of 185 FirstFirst ... 38 88 128 136 137 138 139 140 148 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts