Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 185 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 ... LastLast
Results 2,761 to 2,780 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #2761 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    @adibose: off-topic - extras din regulamentul FIFA:

    "Impeding the progress of an opponent.

    Impeding the progress of an opponent means moving into the path of the opponent to obstruct, block, slow down or force a change of direction by an opponent when the ball is not within playing distance of either player."


    Se pare ca nu mai exista notiunea de sine-statatoare de obstructie in regulamentul FIFA. Din definitia de mai sus rezulta clar ca obstructia are loc in calea oponentului (ce-o mai insemna si asta, o insemna probabil directia de alergare a oponentului).

    Ca-l tragi de mana sau ii bagi un deget in ureche se cheama comportament nesportiv.

  2. #2762 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    intradevar nu este specificat in clar, "into the path" poate fi interpretat ca si interpunere (zid) cat si intersectie, de ce nu si de la spate catre directia actiunii sau a mingii.

    in fine...cert este ca EA lasa aceste mizerii de faze sa curga fara a fluiera. De multi ori am scapat pe flanc alergand 10-20 de metri timp in care am fost tras de umar de gat de tricou mai stiu eu ce...dar cu "tactica" astfel incat sa nu fiu abuzat...pt ca s-ar fi fluierat. Ei considera acest duel UMAR la UMAR? pai nu prea e umar la umar cand adversarul este in spatele meu in mod vizibil si doar se agata de mine cum poate si cu ce poate...

    mda...shi*ttygame

  3. #2763 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    si la acelasi gen de faze la mine se da fault dupa 2 secunde ..pe mine ma dispera sincer jocul, dar il joc in continuare ..ieri de exemplu din minutul 1 pana in minutul 20 jucatorii mei cu 10 chemistry link etc...dadeau doar pase la adversar...erau asistate..evident, dar de scripting probabil navas, 50 de kile ud, il dadea jos pe dante de parca era ffulg....toate loviturile mele de cap se duceau pe langa poarta, indiferent in ce directie tineam ls-ul...deci chiar e total nereusit acest joc...sunt convins ca va fi din ce in ce mai rau, deoarece pes va pica si probabil nu se va mai produce, iar EA, avand mopnopol vor continua sa isi bata joc si sa scoata jocuri pe banda rulanta doar din dorinta de a face mega profit.

  4. #2764 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    @reddyBo: daca ai controllerul dat pe semi-asistat sau pe manual tot asa iti face?

  5. #2765 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    si la acelasi gen de faze la mine se da fault dupa 2 secunde ..pe mine ma dispera sincer jocul, dar il joc in continuare ..ieri de exemplu din minutul 1 pana in minutul 20 jucatorii mei cu 10 chemistry link etc...dadeau doar pase la adversar...erau asistate..evident, dar de scripting probabil navas, 50 de kile ud, il dadea jos pe dante de parca era ffulg....toate loviturile mele de cap se duceau pe langa poarta, indiferent in ce directie tineam ls-ul...deci chiar e total nereusit acest joc...sunt convins ca va fi din ce in ce mai rau, deoarece pes va pica si probabil nu se va mai produce, iar EA, avand mopnopol vor continua sa isi bata joc si sa scoata jocuri pe banda rulanta doar din dorinta de a face mega profit.
    Doar in Mod Ultimate Team(lasa-l naibii ca nu se merita), ai problema asta in rest Fifa 14 e cat de cat in regula..!

  6. #2766 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Inainte de UT jucam SEASONS, cu echipa favorita, Man City...ce vorbesti...70% dintre meciuri imi picau vs REAL, 20% vs Bayern, 10% Barca, 10% vs MANU...plictiseala totala cu repetitivitatea asta...
    am zis hai sa bag UT-ul dar deja au inceput sa-mi pice adversari care au cam aceeasi jucatori ca si mine...

    unde sa ma duc?? ce sa mai aleg?

    PS: app...s-a incumetat cineva la packul de 50k ? eu da si am castigat
    Attached Images Attached Images first-pack_50k.jpg second-pack_50k.jpg

  7. #2767 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    seasons cu echipe de 4 stele sa vezi ce misto e eu doar asa joc sau 4.5 stele

  8. #2768 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    da..probabil "bulelile" astea(scuzati termenul), se intampla doar in UT datorita Chemistry-ului..a necesitatii diferentierii intre echipele cu link si cele fara, a scriptingului nenorocit. Ideea e ca UT este interactiv....iar eu joc doar UT..restul ma plictiseste...ultima oara cand am jucat seasons a fost inainte sa descopar UT, adica prin 2011... Totusi ma bucur ca am inceput sa ma calmez si sa nu ma mai agit atat de tare, desi am cazut in liga 4...si uneori ma lupt la retrogradare desi nu imi vine sa cred ce jos am ajuns, pt ca aveam un nivel bun, cred ca totul se datoreaza blocajului psihic si faptului ca ma gandesc doar la scripting si ghinion...doar aceste lucruri mi se invart in cap...

  9. #2769 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Am tras si eu un pack de 50k...
    uploadfromtaptalk1399395515804.jpg

    Eu in ultima vreme am jucat mai mult Single Matches sau Tournamets in UT.. In Online Season imi fac draci degeaba.....

  10. #2770 SP
    Member Sopi's Avatar
    Am o echipa Liga BBVA,si pe posturile de CM ii am pe Modric si Isco,sa inlocuiesc pe careva cu fabregas?ce parere aveti?

  11. #2771 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Pe Modric

  12. #2772 SP
    Member gl79lui's Avatar
    Quote Originally Posted by Sopi View Post
    Am o echipa Liga BBVA,si pe posturile de CM ii am pe Modric si Isco,sa inlocuiesc pe careva cu fabregas?ce parere aveti?
    depinde ce sistem joci pe BBVA. Recomand Alonso , Isco se descurca mai bine CAM la fel si Fabregas. Modrici este esential intr.o echipa de BBVA.

    ---------- Post added 07-05-2014 at 15:01 ----------

    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    da..probabil "bulelile" astea(scuzati termenul), se intampla doar in UT datorita Chemistry-ului..a necesitatii diferentierii intre echipele cu link si cele fara, a scriptingului nenorocit. Ideea e ca UT este interactiv....iar eu joc doar UT..restul ma plictiseste...ultima oara cand am jucat seasons a fost inainte sa descopar UT, adica prin 2011... Totusi ma bucur ca am inceput sa ma calmez si sa nu ma mai agit atat de tare, desi am cazut in liga 4...si uneori ma lupt la retrogradare desi nu imi vine sa cred ce jos am ajuns, pt ca aveam un nivel bun, cred ca totul se datoreaza blocajului psihic si faptului ca ma gandesc doar la scripting si ghinion...doar aceste lucruri mi se invart in cap...
    din liga 2 sunt in 6 acum, cu super echipa si imi i-au niste batai la scor de maidan de imi vine sa sparg ecranul. Dar asta e Fifa , un drog de care nu mai scapam se pare.

  13. #2773 SP
    Member Sopi's Avatar
    asta e echipa bbva,sa il pun pe fabregas?
    Attached Images Attached Images image.jpg

  14. #2774 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    TOTS Bundesliga

    uploadfromtaptalk1399476026230.jpg

  15. #2775 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mi-am luat azi FIFA 14, PS4. Cand dau sa joc Ultimate Team imi cere sa creez o intrebare de siguranta si dupa imi spune ca nu poate fi creata. Am mai jucat FIFA 14 si pe PS3 cu acelasi cont. Are cineva vreo idee ce pot sa fac?

  16. #2776 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Incearca aplicatia de smartphone mai intai. Si acolo te pune sa iti alegi intrebare.

  17. #2777 SP
    Member gl79lui's Avatar
    Quote Originally Posted by Sopi View Post
    asta e echipa bbva,sa il pun pe fabregas?
    JuanFran RB e mult mai bun si nu e scump, Fabregas cand il jucam CAM era mai bun decat Isco, acum tu fa rocada intre ei si vezi care se descurca mai bine.

  18. #2778 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    La voi se poate conecta la serverele ea?

  19. #2779 SP
    Member gl79lui's Avatar
    la mine merge

  20. #2780 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Au fost picate serverele pe Xbox ... nici mie la Bf4 nu mi-a mers .... Dar nu-i inteleg pe astia ... Eu am primit mesaj la Battlefield 4 ca nu vor merge 2 ore, intre 4-6 Uk time....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 185 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts