Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 140 of 185 FirstFirst ... 40 90 130 138 139 140 141 142 150 ... LastLast
Results 2,781 to 2,800 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #2781 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Off-topic: al naibii si Prepelita, si-a permis sa dea gol exact in min. 45. Ce sa-i faci, la Liga 1 nu se uita multa lume.
    Gol cu capul din corner, asta ca sa fie clara treaba pana la capat.

  2. #2782 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Mda, asta seara am avut parte numai de pace-abusers si lob-abusers.... Am avut chiar un meci 6-7 pt adversar, in care eu m-am chinuit sa fac faze si sa dau goluri din toate pozitiile, in timp ce adversarul a mers pe clasica reteta "lob + fundasul e retardat si cade in c*r + 1-1 cu portarul + gol". Da, de fix 7 ori s-a intamplat asta.....

    Si daca nu era de ajuns, portarul meu era singur in tot careul, mingea pica lejer din ceruri, iar boul o respinge cu un plonjon spectaculos fix la adversarul care a reluat in poarta goala... Jucatorii mei erau in fund la orice umar-la-umar mai sanatos, adversarii fac un pressing supranatural si trec ca rinocerii peste amaratii mei fara sa primesc fault, si alte faze de genul...... Traiasca FIFA..

    SWTFU - atat timp cat in FIFA iau gol pe final doar pt ca fundasii mei devin brusc idioti si se dau toti la o parte din fata adversarului in ciuda disperarii cu care dau eu de stick in directia opusa.... poti sa vii cu milioane de exemple din viata reala, FIFA tot e scriptat in draci.

  3. #2783 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by SWTFU View Post
    Off-topic: al naibii si Prepelita, si-a permis sa dea gol exact in min. 45. Ce sa-i faci, la Liga 1 nu se uita multa lume.
    Gol cu capul din corner, asta ca sa fie clara treaba pana la capat.

    Stai linistit, cu tine e clara treaba de mult!

  4. #2784 SP
    Member Nestea's Avatar
    andyz arata-ne echipa poate nu ai cel mai fericit combo,bpl au fundasi slabi si sunt de evitat daca nu vrei sa te chinui.

  5. #2785 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Stai linistit, cu tine e clara treaba de mult!
    Cand adevarul doare, toti va dati dupa coada. Nu recunoasteti nici cu probe in fata.

  6. #2786 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    sunt 9 luni de cand e fifa 14 pe piata si serverele lor sunt tot de cacao...mereu in mentenanta

  7. #2787 SP
    Member florent's Avatar
    AndyZ , cand adversarul tau are deja 3-0 trebuie sa schimbi macar portarul daca nu si niste fundasi , pentru ca , in Fifa , ei sunt demoralizati si vor gresi in continuare . Ar trebui intr-un joc viitor sa puna si un indicator de moral al jucatorului . Apoi seteaza tactica pe atac si eventual offside trap si spera intr-o revenire .

    A jucat cineva Fifa 14 pe Playstation Vita ? Observ ca Vita nu are fizic butoanele L1 si R1 , ceea ce inseamna ca anumite miscari sunt asistate

  8. #2788 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Mda, asta seara am avut parte numai de pace-abusers si lob-abusers.... Am avut chiar un meci 6-7 pt adversar, in care eu m-am chinuit sa fac faze si sa dau goluri din toate pozitiile, in timp ce adversarul a mers pe clasica reteta "lob + fundasul e retardat si cade in c*r + 1-1 cu portarul + gol". Da, de fix 7 ori s-a intamplat asta.....

    Si daca nu era de ajuns, portarul meu era singur in tot careul, mingea pica lejer din ceruri, iar boul o respinge cu un plonjon spectaculos fix la adversarul care a reluat in poarta goala... Jucatorii mei erau in fund la orice umar-la-umar mai sanatos, adversarii fac un pressing supranatural si trec ca rinocerii peste amaratii mei fara sa primesc fault, si alte faze de genul...... Traiasca FIFA..

    SWTFU - atat timp cat in FIFA iau gol pe final doar pt ca fundasii mei devin brusc idioti si se dau toti la o parte din fata adversarului in ciuda disperarii cu care dau eu de stick in directia opusa.... poti sa vii cu milioane de exemple din viata reala, FIFA tot e scriptat in draci.
    Da man tu dai de aia cu pace & lob abus iar eu de lag cheaters,e drept ca astia ai mei apeleaza la trucurile alea ieftine in momentele cand isi dau seama ca nu pot invinge!

  9. #2789 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Quote Originally Posted by SWTFU View Post
    Cand adevarul doare, toti va dati dupa coada. Nu recunoasteti nici cu probe in fata.
    Nu doare ...doar ca este o diferenta intre numarul de meciuri in care o echipa din fotbalul real,are parte de asemenea erori...si cel virtual cand eroarea apare in 10 meciuri la rand(la un singur player cu echipa stabila),poate chiar si de doua ori pe meci.Asa ca,comparatiile tale cu realitatea sunt irelevante.

  10. #2790 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Nu va mai chinuiti sa-i dati atatea explicatii ... ca el nu se lasa pana nu il crede toata lumea ... El crede acest lucru si oricate argumente ii zici tot acelas lucru crede despre fifa

  11. #2791 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by ZeroSkillNoob View Post
    Nu doare ...doar ca este o diferenta intre numarul de meciuri in care o echipa din fotbalul real,are parte de asemenea erori...si cel virtual cand eroarea apare in 10 meciuri la rand(la un singur player cu echipa stabila),poate chiar si de doua ori pe meci.Asa ca,comparatiile tale cu realitatea sunt irelevante.
    Quote Originally Posted by silvian92 View Post
    Nu va mai chinuiti sa-i dati atatea explicatii ... ca el nu se lasa pana nu il crede toata lumea ... El crede acest lucru si oricate argumente ii zici tot acelas lucru crede despre fifa

    Deci, ca sa se lamureasca un lucru: eu nu vreau sa conving pe nimeni care nu vede decat avantajul lui si-l doare dezavantajul pe care-l primeste.

    V-am mai spus, voi jucati meciuri la en-gros, pe cand la TV va uitati la meciuri en-detail.

    Eu joc de 4 ani FIFA si n-am intalnit in 10 meciuri consecutive sa ma arda scripting-ul de la EA. Poate unii sunt mai norocosi, altii mai ghinionisti.

  12. #2792 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    sunt 9 luni de cand e fifa 14 pe piata si serverele lor sunt tot de cacao...mereu in mentenanta
    Faptul ca au dat jos web app-ul a fost ceamai desteapta miscare pe care au facut-o, pentru ca incet-incet trade-ul devenise aproape imposibil din cauza idiotilor cu autobuyere, care faceau flood. Acum merge search-ul foarte OK.

  13. #2793 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Quote Originally Posted by SWTFU View Post
    Deci, ca sa se lamureasca un lucru: eu nu vreau sa conving pe nimeni care nu vede decat avantajul lui si-l doare dezavantajul pe care-l primeste.

    V-am mai spus, voi jucati meciuri la en-gros, pe cand la TV va uitati la meciuri en-detail.

    Eu joc de 4 ani FIFA si n-am intalnit in 10 meciuri consecutive sa ma arda scripting-ul de la EA. Poate unii sunt mai norocosi, altii mai ghinionisti.
    Ai dreptate si tu.... dar pe noi ne doare ca EA scripeaza...Cum crezi ca ma simt eu, care joc de 8 ani Fifa...am jucat si in PGL si in ESL ...si vine un amarat care a pus prima oara mana pe joc si ma f**e cum vrea el fiindca meciul este scriptat?
    Nu am vrut sa intru in polemici....eu doar ti-am spus punctul meu de vedere.

  14. #2794 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    eu joc fifa din 2000....si sunt in aceiasi situatie, cand aud vocile alea de copii de 7-8 ani pe care ii atac din min 1 in 90 si ei scapa de 2 ori si dau doua goluri innebunesc...in ultimul timp m-am calmat...ca nu am incotro

  15. #2795 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Vad ca companion app-ul de pe mobile functioneaza, inca.
    E mai complicat de tranzactionat pe mobil dar cel putin functioneaza. Spre exemplu saptamana asta n-am apucat sa deschid consola, dar am mai miscat ceva in piata pe webbapp (cat a mers) si pe mobil de vreo 2 zile.

  16. #2796 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by Nestea View Post
    andyz arata-ne echipa poate nu ai cel mai fericit combo,bpl au fundasi slabi si sunt de evitat daca nu vrei sa te chinui.
    Pai in functie de squad, am:
    Clichy-Luiz-Kompany-Richards
    Alaba-Boateng-Hummels-Piszczek
    Marcelo-Ramos-Godin SIF-Juanfran SIF

    N-am probleme cu ei in timpul meciului, dar in anumite momente aleargă ei aiurea, de parca jocul vrea sa elibereze drumul pt adversar...


    Quote Originally Posted by florent View Post
    AndyZ , cand adversarul tau are deja 3-0 trebuie sa schimbi macar portarul daca nu si niste fundasi , pentru ca , in Fifa , ei sunt demoralizati si vor gresi in continuare . Ar trebui intr-un joc viitor sa puna si un indicator de moral al jucatorului . Apoi seteaza tactica pe atac si eventual offside trap si spera intr-o revenire .
    Chestia asta se intampla de obicei cand conduc, la 1-2 goluri diferenta. Practic FIFA "simuleaza" situatiile reale in care pe final de meci echipa care conduce e dominata de adversarul disperat sa egaleze, doar ca aici fundasii mei se dau la o parte de parca au primit valiza cu bani la pauza...... Abia dupa 1-2 secunde incep sa asculte de comenzi, pana atunci deja adversarul ajunge 1 la 1 cu portarul.....

    Am remarcat chestia asta si la adversar, nu mai am nicio satisfactie ca egalez cand vad ca de fapt jocul a facut jumate din treaba.....

  17. #2797 SP
    Member gl79lui's Avatar
    goetze.jpgleno.jpg iar am avut bulan la Pack.uri , l-am prins si pe Leno Tots.
    Dupa Tots isi va reveni marketul la preturi? am de gand sa.i vand pe toti dupa ce se termina cu nebunia asta...

  18. #2798 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Am deschis si eu 10 pack-uri de 7.500, cel mai bun jucator a fost Tevez ...

  19. #2799 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar

    uploadfromtaptalk1399736733332.jpg

    As putea sa-mi completez squad-ul de Bundesliga cu Robben si Ribery, dar Reus si Farfan isi fac treaba f bine si cu monstrul asta in centru ar fi excelent... look at those stats, e ridicol. http://www.futhead.com/14/players/14...t-lewandowski/

  20. #2800 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma baieti, poate ma lamureste cineva, nu stiu daca e jocul defect sau pur si simplu am uitat eu sa joc.

    Am inceput zilele astea o cariera pe Professional, numai probleme de gameplay. Pasele nu merg aproape niciodata la cine am ales eu sa mearga, jucatorii fac preluarile extrem de prost, chiar si din pase scurte. Niciunul nu merge spre minge, toti o asteapta chiar daca dau de stick sa mearga dupa ea. De cateva ori am avut parte de offside dupa ce mingea a deviat dintr-un jucator in urma unui sut spre poarta. Multe hands-uri pe care arbitrul nu le vede. Jucatorii nu alearga, nu se demarca deloc. Cu tactici schimbate pentru contra-atac si viteza in joc, tot nu se misca. Chiar si daca in timpul jocului aleg modul Ultra Attacking, nu e nicio diferenta, ei tot stau pe loc fara sa avanseze. Nu pot face un contra-atac pentru ca trec de mijlocul terenului cu fundasul si pana si atacantii sunt in urma mea, asa ca trebuie sa pierd vremea asteptand dupa ei, dar nici nu alearga vreunul in fata.

    Chestia cu pasele ma omoara cel mai tare. Am jucat toate Fifa de pana acum, la 13 nu era asa. Am trecut la UT si la fel, aici inteleg ca sunt mai impiedicati ca e echipa mai slaba, dar nici chiar asa. Iar cu tackling-ul iar e grav, intru clar la minge, ating mingea si adversarul trece prin alunecarea mea ca musca prin unt.

    Ori nu mai stiu eu sa joc ori jocul asta e stricat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 140 of 185 FirstFirst ... 40 90 130 138 139 140 141 142 150 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts