Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 185 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 ... LastLast
Results 341 to 360 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #341 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    In ziua lansarii vi se taie teava de la joc.

  2. #342 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Precomanda e pe drum

  3. #343 SP
    Senior Member nina's Avatar
    azi noapte era un fan rewards
    le facusem si aveam 2k
    acum vad ca nu mai este butonul fan rewards

  4. #344 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  5. #345 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Quote Originally Posted by miami View Post
    multi romani in ultimate ... i can't wait... chiriches "he's gone be a "GODDDDDDD"
    pacat ca nu il au si pe Gabi Torje era bun Fifa 13 , dar nu inteleg dc nu il are...

  6. #346 SP
    Member sollo's Avatar
    dupa ce jucati fifa14 full sa lasati si voi comentarii, adica ma intereseaza daca au redus viteza de joc, cum se prezinta terenul, au mai modificat ceva la gameplay, viteza jucatoriilor tot SF este?etc., multumesc

  7. #347 SP
    Ω Pira's Avatar
    Anul asta o sa se planga pe capete, cel putin in UT, va garantez. Dupa 3-4 meciuri a inceput frustrarea, o frustrare mai grava ca-n editiile precedente, foarte mult script si faze simple dar decisive. E foarte "greoi" gameplay-ul fata de 13, e mai realist ce-i drept, dar parca jucatorii alearga pe namol nu pe gazon, asa da impresia (probabil am facut eu o pauza prea mare de la FIFA si mai dureaza acomodarea), dar pana te inveti cu el presimt ca ia timp, ca si cand a fost la Tactical Defending. Am luat o tona de goluri cu capul in 12-15 meciuri, sa zic 90% din ele din centrari banale. Pare foarte OP saritura la cap anul asta. Cat despre gameplay, repet: foarte "greoi" se simte, mingea la fel, jucatorii de cele mai multe ori nu sunt asa de fluizi ca-n 13, ma refer la schimbarile de directie, sprint, etc. Per total e ok jocul, mai realist ca niciodata dar si mai greu de acomodat. Pare cu totul alt joc.

  8. #348 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by silvian92 View Post
    pacat ca nu il au si pe Gabi Torje era bun Fifa 13 , dar nu inteleg dc nu il are...
    Macar este Jean-Claude Bozga.

  9. #349 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Eu nu inteleg un lucru cum fac tackling-ul?!Toti cu care am jucat online cand vin sa atace la minge vin FIX pe mine iar eu cand vreau sa le fac tackling parca al naibii trec pe langa ei numai mingea nu o ataca.Trebuie sa tin ceva apasat sa se duca direct pe el?Ceva tips and tricks?

    ---------- Post added 22-09-2013 at 21:42 ----------

    Mi-am dat cancel la preorder bag p*** in el de joc e de rahat tot.E prea mare diferenta intre cei care joaca Fifa de cel putin 1 an si cei noi veniti,din 10 meciuri nici unul castigat mai da-o naibii nu sunt expert in fifa recunosc dar chiar sa nu fiu in stare sa castig un meci.

  10. #350 SP
    d0g
    Junior Member d0g's Avatar
    Si eu patesc la fel cu tackling-ul, dupa 3-4 meciuri m-au luat toti dracii.Nu inteleg cum sta treaba cu acest "Tactical defending" in fifa 14, ca in 13 cu siguranta nu era asa.Sa numai zic de golurile tampite pe care le-am primit, jucatorii mei se incurca intre ei in careu cand se executa un corner si nu numai,marcajul efectiv este de tot rahatul.

  11. #351 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Salut, daca am cont de USA, pot sa imi cumpar Season Ticket cu cardul de RO? si cat costa jocul cu discountul facut de EA?

  12. #352 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Nu poti folosi card de RO insa cu cardul de Ro iti poti cumpara carduri valorice iar cu acele carduri achizitionezi ST de pe store si nu beneficiezi de niciun discount de la EA cu acel ST(cred)

  13. #353 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Aiurea, pentru ca am pus cardul si mi l-a recunoscut, ma gandeam ca pot sa si cumpar jocul. (xbox)

  14. #354 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Nu stiu cum sta treaba pe Xbox poate merge eu ziceam la PSN

  15. #355 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Multumesc mult oricum, astept daca stie cineva sa imi raspunda pe privat sa nu umplem pagina aiurea.O seara placuta.

  16. #356 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    In UT am vazut ca exista cardurile Manager League, sunt un fel de permis de munca intr-o anumita liga?

  17. #357 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Se aplica antrenorilor. Li se schimba liga favorita.
    Managers' chemistry is now included in each player's 10. The overcoat wearing bosses can also change leagues with a well-placed consumable, ensuring hybrid players have plenty of new options to explore. Hodson confirmed the change:
    https://twitter.com/search?q=%23FUT14Hybrids&src=hash

    http://www.easports.com/uk/fifa/foot...team/chemistry
    Players who share the same nationality or League with your active Manager will receive an additional bonus to their Chemistry. This icon will be green for Players who have a Manager Bonus being applied. If you wish to change your Manager's preferred League, you can do so with Training Items. These can be found in packs in the Store, or the Transfer Market.
    Attached Images Attached Images manager-league.jpg manager-league-2.jpg

  18. #358 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    poate cineva sa faca o comparatie intre demo si versiunea finala? dar sa fie mai ampla, cat ii permite timpul, nu pe scurt. de ex, daca mai exista micile buguri, daca lovitura de cap e op (in demo orice lovitura de cap e gol), se misca atat de repede precum in demo, pasele daca sunt ca in demo, suturile la fel etc. doar o comparatie, daca e la fel sau nu . mai dureaza pana pun mana pe joc, dar am vazut postul lui Pira si daca e asa, atunci mai bine nu.

  19. #359 SP
    Ω Pira's Avatar
    Mai adaug o chestie, nu stiu daca e bine sa fie asa sau nu, insa Impact Engine-ul nu doar ca e super-mega improved, ci a devenit penibil in comparatie cu FIFA 13. In ce sens zic, multe coliziuni anapoda, cel putin in careu poti sa iei gol lejer oricat de bun, tehnic si de atent ai fi la FIFA si daca tu ai 4 fundasi si 2 centrali iar adversarul tau 1-2 atacanti... e suficient sa o "musti", pentru ca mingea sare cateodata din jucator ca din cub, iar fundasii/cetralii par a da cu "stangu-n dreptul" si te trezesti cu mingea pierduta cand esti mai sigur ca niciodata pe controlul jucatorilor tai. Pur si simplu faze de cascadorii rasului, care fac partida imprevizibila in cel mai drastic mod. Jocul e mai accelerat fata de DEMO, dar putin, aproape insesizabil, insa mai domol ca 13, cel putin in Seasons. Cum am spus si mai sus, o sa se planga pe capete anul asta si va fi o acomodare greoaie, greoaie, eu inca mai am sa ma obisnuiesc cu noul sistem si sa-mi intru in mana. Se rateaza extrem de mult, golurile nu mai ies atat de usor ca-n editiile precedente, cand suturile langa bara erau OP si etc, pentru ca s-a schimbat fizica si traiectoria mingii la suturile spre poarta - cele mai "safe" sunt suturile plasate - Finese shot, unde s-a mai scazut din OP fata de demo, cand orice sut plasat era gol chiar si de la 40 de metri. Dar cele mai dezamagitoare lucruri pentru mine raman: saritura la cap, care este cea mai OP anul asta, pasele in adancime in care mingea trece ca prin branza si ajunge exact la striker, si acelasi "bug" ca sa-i zic asa, cand adversarul centreaza spre careu iar fundasul tau se intoarce brusc schimbadu-si directia si lasandu-l descoperit pe atacantul adversarului... jalnic! Numai goluri de-astea mi-am luat.
    In opinia mea este cel mai frustrant FIFA, nu neaparat cel mai prost, dar... poate dupa 1 luna de jucat continuu va intra si la categoria asta. Nu vreau sa influentez pe nimeni, este doar opinia mea personala de jucator constant de FIFA, de la 10 incoace, care are si preorder-ul pe drum. Sunt oarecum dezamagit de editia asta si nu cred ca voi mai gasi "fun" in joc decat in Seasons Co-op sau ceva de genul.

  20. #360 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Season co-op e si co-op local, de la aceeasi consola?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 185 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts